Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. To midden van storm ennevel en regen en sneeuw nadert met rasse schreden Sint-Niklaas, do drukte van wat het winter seizoen aanbiedt, vermeerderende. Men zegt, dat er geeno kinderen meer gevundeu worden, waarmede men bedoelt, dat er enkel kleine groote men8chen zyn: een weinig wijsneuzig en misschien reeds aangetast door die kwaal van onzen tyd, het scepticisme. Dit is laster. Wy kennen immers allen rechtgeaarde kinderen van Sinterklaas, die nooit gevraagd hebben waarom de goede heilige juist om dezen tyd, als de storm en regen en sneeuw te zamen 3n in vereeniging dit lage land ontoonbaar maken, Bet zuiden, het land, waar de oranjes groeien, verlaat, om hier te komen? Zy hebben het geloof, dat niet vraagt, en geen twijfel is hun jong gemoed binnengeslopen. Ook doet men, zooals het pas geeft, want eens moeten de illusies wijken, ook die van do jeugd, zijn best om hun geloof te ver sterken. Er geschieden geheime teekenen en wonderen thans in het prozaïsche Nederland. Er wordt veel gefluistord en weggestopt. Er broeit in den laatsten Novembernevel en in dien van December eene groote samenzwering van geheimzinnigheden. Het spookt in de huizen. Men verneemt zonderlingo geluiden op den zolder en in de gangvoetstappen en geklop. Soms valt er reeds iets uit den schoorsteen in kleine schoentjeshet beste en zekerste bewijs, 't welk een mogelijk oprijzend wantrouwen in de kiem verstikt, dat de geest van den ouden bisschop van My ra rondwaart en zijn knecht aan do deuren luistert. Om den heilige waardig te ontvangen, wor den wjj door hen die tot zijn schoonen eere- dienst in be'rekking staan, hunne winkels en magazijnen hebben versierd en schitterender dan ooit verlicht, op het welwillendst uitge- noodigd do „étalages" te komen bekijken met tal van nieuwe surprises. Maar met allen eerbied voor al het moois, dat aldus kant en klaar wordt aangebodende surprises, die do meeste voldoening geven, worden niet in den winkel gekocht. En op het oogenblik zyn vele fijne vingeren bezig om met eene bedoeling die het hart de jonge, vrouwelijke Sinterklaas doet kloppen, verrassingen te bereiden, die als kostbare herineringen zullen blijven bewaard. Amor vlecht de banden, die voor het leven vereenigen, niet altijd lentebloemen en zomer rozen, maar dikwijls van de fijne zilden draden, waarover zich meisjeshoofden vol go- dachten buigen. Helaas 1 dat hy soms, by gissing waarschyniyk, ook ketenen smeedt en hand- en voetboeien, Tot de nuttigste verrassing, welke dames handen niet kunnen vervaardigen, mogen zeker wel goode boekwerken gerekend worden. En daarin wordt de keuze steeds boe langer hoe grooter en fraaier tevens. Do boek-, muziek- en kunsthandel van de firma Blankenberg en Co op de Mario, goeft er, onder velen, een voorbeeld van. Men vindt er eene byzondere collectie van Hollandscho, Fransche, Duitsche en Engelsche pracht werken, w. o. dit jaar weer eenige inderdaad nieuwe, en daarenboven weikelyk ook mot iets nieuws, nl. eene serie voor kinderen tot 13 jaren en Tennysons-serie met uitge schreven prysvragen of raadsels, aan welker oplossing bekroningen zyn verbonden. Dat deze boekhandel tevens een kunst- nandel is, welke met den tyd meegaat, be- wyzen ook do met lichtgevende verf beschil derde landschappon, welker uitwerking vooral verrassend is als men ze, na eerst in het licht geweest te zyn, in het donker brengt. Wegens de dan ontstane kleurenmengeling is zoo iets in waarheid een nouveauté. Verdienen de eigen uitgaven der firma door de nette uitvoering de aandacht, evenzeer is or voorhanden eene prachtige verzameling van nieuwe photogravuren, w. o. vooral wegens de geestige voorstelling mag genoemd worden de Italiaanscho poppenkast. Byna onbegrypelyk is de luxe, welke er tegenwoordig aan postpapier wordt ten koste gelegd. Men heeft thans postpapier, voorzien mot uit de hand geschilderde rozen, vergeet- my-nietjos en andere bloemen, on ook nu eene allervermakoiykste voorstelling van het bekende Ta-ra-ra Boom-de-ay. Of deze doozon Biliyk in prys zyn? Zeker, do waarde er van is zeer ondorscbeidon. Men heeft er goedkoope, maar ook van twaalf gulden. Niet alles is er dus alleen aardig, maar er is, geiyk wo reeds zeiden, ook kunst. Want wat zyn anders al die keurige gekleurde photogravuren, b. v. die „Frühling" van Paul Thumann, welke wo ook terugvonden by den heer O. Los, op de Hoogewoerd, die eveneens zyn naam van boek- eu kunsthandelaar ten volle handhaaft en zyne étalage op nog uit gebreider schaal dan vroegor hcaft ingericht. Evenwel laat ook hot gehalte er niet te wen- schen over. Om slechts iets te noemen: By ons kort bezoek bewonderden wy or een Album van werken naar Hollandsche meosters, zeer fraaie photograpbieon op melkglas en Noor- weegsche dito, reproducties naar schilderstuk ken van beroemdheden (zeer geschikt voor hen, wion het aan middelen ontbreekt om zich de origineelen zeiven aan te schaffen), sepia-tegels en borden (nieuw), uit de hand beschilderde salonkalenders en wat vooral der schoone sekse zal inleresseeronop gelatine be schilderde, allerliefste brieventasschen. Heusch, dames, als go het nog niet geda-.ui hebt, moet ge ze eens evon gaan bekyken. Maar dan zult ge er insgelijks ontdekken eene alleraardigste surprise, b. v. voor de heeren der schepping: t. w. het huis van Shakespeare in miniatuur, waarin Oil. in gonoemd huisje) de volledige veiker. van dieu beroemden Engelsohen scbry- ver, Wenscht ge andere boeken in dezelfde of in andere talen, de heer Los bezit er een schat van, uitteraard voor dames en heeren, voor meisjes en jongens van verschillenden leeftijd, natuurlijk ook de nieuwst uitgeko- menen en in allerlei banden, kostbare en goedkoopere, al naar men wil, wat het geval hier óók al is met het postpapier. Wist men vroeger niet anders dan van gewone velletjes, waarmede men reeds zeer tevreden was, hier insgoiyks kan men zich als men het niet reeds wist overtuigen welke ont- zagiyk hoogere eischen er thans gesteld worden en op welke kunstige wyze men er in geslaagd is aan die eisch?n te voldoen. Waarlyk, 's menschen geest of vernuft is vindingrijkdat kan men ook zien aan die snoeperige miniatuur-honden en kattenkopjes, welke tusschen al die geëtaleerde platen en plaatjes, boeken en boekjes, en verdere voor geschenken dienstige artikelen te voor- schyn komen en waarboven, als meer ver heven kunst, eene waardige collectie van prachtige gravuren het oog boeit. Wy moeten het hierby laten, want wy kunnen natuuriyk niet alles in byzonderheden vermelden wat er by den heer Los voorhanden is, evenmin als wat de boek-, kunst- en muziekhandel van den heer J. W. Wierda op de Broestraat No. 52, aanbiedt. Dat dit echter voor „elk wat wils" is, blykt uit de vooral nu vermeerderde ryke collectie nouveautés op het gebied van literatuur, kunst en fantaisie, zooals sieriyk geïllustreerde pracht werken tegen matigen prys en in alle genres, bolletrie in verschillende talen, fraai gebonden werkjes voor jongelieden van gunstig bekende scbryvers en schryfsters, de mooiste kinder prentenboeken, gravures en photographteën, met en zonder lyst, paneel-photographieön, opals, een groote voorraad muziek voor piano, viool, zang, orgel en harmonium, enz., enz., al hetwelk in de étalage goed tot zyn recht komt en tot een bezoek uitnoodigt. De heer J. M. N. Kapteijn, Breestraat No. 110, ofschoon voor het eerst tydens een Öint- Nicolaas-fee8t hier gevestigd, is daarom even min achtergebleven en heeft ten bew(jze van de uitgestrektheid der by hem vooihanden artikelen een catalogus doen drukken, waar mede hy zich niet ten onrechte vleit de over tuiging te vestigen, dat men niet tevergeefs een goed en degeiyk boek by hem zal be hoeven te zoekeD. De catalogus en daar mede ook de ingerichte étalage bevat zeer vele werken, uitstekend geschikt voor cadeaux, zoodat hy met vrucht kan geraadpleegd wor den, ook wat platen, enz. betreft. Dan, er is nog zoo veel meer dat dames handen ons niet kunnen vlechten en weven, maar dat uitmuntend geschikt is voor heeren om er don dames mede te verrassen. De beide magazijnen van den heer L. P. Ktiage op de Hoogewoerd, schuin over elkaar, leveren daartoe hot sprekendste voorbeeld met de nette uit stallingen van byouterieën en andere artikelen van luxe, smaak, enz. In het onlangs pas geopend nieuwe magazyn van den heer J. J. Pollmannaan den Nieuwen Ryn, by de Vischbrug, konden wy ons verder overtuigen dat sedert dien tyd de étalage met nog vele nieuwe artikelen is vermeerderd ge worden, waardoor zj er nog keuriger uitziet dan toen, alsmede van de biliykheid der pryzen. Immers, er wordt niet anders dan h contant verkocht, hetgeen den koopers natuuriyk ten goede komt. Wat huishoudelyke artikelen betreft, van verschillend metaal vervaardigd, daarvoor zyn o. a. de magazynen der heeren Joh. Bee d- Zn. en van den heer N. Van Went, beiden op de Hooigracht, goed bekende adressen. Op het gebied van yzerwaren, welke wy hierom hunne bekendheid en uitgebreidheid waarlyk niet by name behoeven te noemen, hebben ook zy nette étalages ingericht, torwyi laatst genoemde bovendien als een gepast Sint- Nicolaas geschenk een paar schaatsen aan kondigt. Nu, daarin kan by wel gelyk hebben, want woerprofeten beweren dat, nu er een maal sneeuw gevallen Is, er ook wel spoedig ys zal komeD. Dan kunnen de liefhebbers en liefhebsters van bet echte Hollandsche winter vermaak weer hun hart eens ophalen. Moge deze hunne hoop voor hen niet in rook opgaan! Maar wat wel in rook kan vervliegen en tot asch vortoren, zyn de sigaren en siga retten, in het uitgebreide magazyn van den heer Af. Kooy, aan do Breestraat, in honder den soorten, vele smaakvolle verpakkingen, zelfs in boekvorm, als werken van hooge kunstwaarde, en zich daardoor eveneens reeds uit zichzelven aanbevolen houdend om voor surprise dienst te mogen doen, wetende dat eene dergelyke sigaar zelfs op het sterkere gedeelte, waaruit do maatschappy bestaat, oen machtigen invloed heeft, nl. tydelyke zorgen verdryft en rimpels uit het voorhoofd veegt. En dat mag wel eens in deze sombere dagen De Belgische bladen gewagen van een rechtsgeding over eene nalatenschap, welke door een veertien of zestien duizend personen (I) betwist heet te worden en afkom stig is van eene weduwe Verhaegen. Haar man, oud-landbouwer, had als reeder een fortuin van 3 millioen gewonnen. Volgens beschikking der weduwe zouden tweederden komen aan de bloedverwanten van vaders-zyde, tot den 12den graad inbe grepen, en het overige aan die van moeders- zyde, insgelijks tot in den 12den graad, allen op voorwaarde, dat zy hunne rechten deden gelden binnen 6 maanden na haar overlijden. Nauwelyks had de dame de oogen gesloten, of een zwerm rechthebbenden daagde op en een agentschap werd zelfs afzonderiyk ge sticht, dat zich belastte met het opzoeken van erfgenamen in Vlaanderen en in de Kempen. Gedurende maanden en maanden werd de woning van den notaris als bestormd, evenals de kantoren der advocaten. Stamboomen wer den opgemaakt, stukken werden verzameld en aan het gerechtshof van Brussel was men verplicht eene afzonderiyke kast te doen ver vaardigen, om de stukken te bewaren. Einde- lyk begonnen de vyandelykheden tusschen de verschillende groepen, drie in getal. De pleidooien zyn Maandag begonnen. Nu valt er op te merken, dat de tot nu toe betrokkon personen slechts de erfgenamen zyn in den 7den graad langs vaders- en in den 5den langs moeders-zyde. Meer verwyderde bloedverwanten hebben zich niet opgedaan. Een der opgemaakte stamboomen beslaat een blaadje papier, dat, opengevouwen, eene opper vlakte heeft van.16 vierkante meters. De drie groepen in quaestie zyn als volgt verdeeld lö. de naaste erfgenamen, die beweren dat zy alleen recht hebben 2o. degenen, die willen dat iedereen zyn deel erlange; 3o. degenen, die het recht van sommigen betwisten. Hoe lang dit proces zal duren, is niet te voorzien. Vermoedelyk zullen aan het einde de advo caten wel de eenige winners zyn, evenals by het befaamde geding van „Jarndyce tegen Jarndyce". De influenza heerscht weer op zeer ernstige wijze in Engeland. Doch hier van wordt evenmin melding gemaakt als van de dyphtheritis en roodvonk, welke nog zoo veel slachtoffers eischen in Londen. Alleen over cholera verwekt men panieken. Toch eischt de influenza voorzorg in hooge mate. Wat eene gewone verkoudheid schynt, dient nu vooral niet te worden verwaarloosd. De eerste staatsman van Engeland, Arthur Bal four, en zyn radicale opvolger in Ierland, de letterkundige en wysgeer John Morley, zyn beiden bedlegerig door influenza. De laatste stortte weer in, door te vroeg het werk te hervatten. Gemeente Alfcn. Openbare Raadsvergadering op Woensdag j 29 November. Voorzitter de* Burgemeester. Absent de heer A. Streng. Na bepaling (der ranglfist van stemming worden de notulen der vorige vergadering gelezen, waarop by de stemming daarover do heer Van Dobben het bezwaar opperde, als zou volgens die notulen de Voorzitter gezegd hebben dat de door hem in die ver gadering voorgedragen becyfering omtrent scboolgeldbeffing allen redelijken grond miste. Na herlezing van dat gedeelte der notulen bleek echter dat de heer Van Dobben zich vergist had en, ofschoon deze zyn bezwaar toch bleef volhouden, worden desalniettemin de notulen eenparig goedgekeurd. Medegedeeld en voor kennisgeving aange nomen de sedert do vorige vergadering inge komen missivos van do Ged. Staten, als eene atot terugzending van het goedgekeurd suppletoir kohier voor don dienst van 1893, wogens hoofdelyken omslag; btot berusting in het subsidie ad/" 1000 voor den dienst van 1894, aan het Burgeriyk Wees- en Armhuis toegekend; c: ten geleide van twee Raadsbesluiten, model B C, begrooting 1893, in de vorige vergadering vastgesteld d: houdende terugzending van de goedge keurde gemeente-begrooting dienst 1894, alle welke stukken voor kennisgeving worden aan genomen. Gelezen bet proces verbaal der op 18 October jl. plaats gehad hebbende opneming der boeken en kas van den gemeente-ontvanger, aan- wyzende een cassa-saldo van f 3200.70s. In verband met het voorbehoud des Raads om den post „kleeding en wapening der veldwachters" op de begrooting voor 1894 voorloopig slechts te voeren als post van raming, legt de Voorzitter, namens B. en Ws., over een staat van vermoedelyke uitgaven, op den post te verwachten, waaruit blykt dat die te ramen zyn op 258, terwyi de begrooting slechts 240 aanwyst. Uit dien hoofde acht hy vermindering van den post ongeraden. De heer Van Dobben is van een ander gevoelen en beroept zich daartoe op naburige gemeenten, zonder echter te kunnen voldoen aan het verzoek des Voorzitters tot preci seering van de cyfers. De Voorzitter stelt alsnu voor om den post aan te houden en inmiddels van enkele overeenstemmende gemeenten opgaven te vragen, iets, waartegen geen bezwaar kan bestaan, vermits B. en W6., zoolang geene bepaalde beslissing is genomen, slechts over de helft van den post kunnen beschikken. De heer Van Dobben stelt blijkbaar daarin weinig vertrouwen, maar wil aanstonds her stemming over den aangehouden post, wyi anders de wet zou overtreden worden; hy althans zou wel eens willen vernemen van den Voorzitter op welk wetsartikel de meening van dezen steunt. De Voorzitter, die biykbaar by analogie het oog had op art. 21] in verband met art. 191, öde lid der gemeentewet, repliceert dat de heer Van Dobben de handhaving der wet gerust aan hem kan overlaten en hy zich verder ongehouden acht om voor Raadsleden, die toch de gemeentewet behooren te kennen, een cursus voor wets-interpretatie te houden. Op de vraag van den Voorzitter of, nu de discussie eene zoo onverkwikkeiyke wending aanneemt, de aanhouding van de beslissing niet het meest geraden voorkomt, antwoordt de Raad met teekenen van instemming be vestigend, zoodat de discussie wordt gesloten. Alsnu wordt overgegaan tot de herstemming over het preadvies van B. en Ws. tot afwy- zing van het adres van H. Mook c. s. om in voering van eene markt voor klein vee tot verlevendiging van den kwyr.enden toestand der kaasmarkt, over welk voorstel in de vorige vergadering de stemmen hadden gestaakt. Nadat de Voorzitter gevraagd had of men heropening van het debat wenscht, erlangt de heer M. De Jong het woord tot aanbeveling van het adres, tevens met ontzenuwing van het door het Dagelyksch Bestuur daartegen geopperde bezwaar, als zouden de adressanten, die meest tot den winkelstand behooren, by de invoering van eene veemarkt geenerlei be lang hebben. Spreker adviseert alzoo tot verwerping van het preadvies. De heer G. Van Dobben wenscht in de orde van den dag zoodanige verandering te brengen, dat eerst worde behandeld het voorstel van B. en Ws. tot opheffing van de kaasmarkt, een wensch, waartegen zich echter de Voor zitter verzet, vermits in de eerste plaats volgens het algemeen gevoelen de eindstemming over een aanhangig voorstel, waarover de stemmen hebben gestaakt, geheel op zichzelven moet plaats hebben, en voorts omdat de beslissing op het onderwerpelijke punt overwegenden invloed zou kunnen uitoefenen op het bedoelde voorstel van B. en Ws., waaromtrent hy zich desgevorderd nader by dat punt zal verklaren. Nadat wyders de heeren J. De Bree en H. Overes de nutteloosheid eener veemarkt met nadruk hadden betoogd, wordt by de alsnu gehouden stemming het preadvies met 6 tegen 4 stemmen verworpen, en alzoo tot invoering van oene veemarkt als aanhangsel van de kaasmarkt besloten. Benoemd tot gemeente-geneesheer voor het dienstjaar 1894, onder verband van de bestaande jaarwedde en instructie, de heer dr. C. Numans. Herbenoemd tot lid der commissie van toezicht op de ambachtsteekenschool de heer H. C. Van der Horst. Benoemd tot lid van het College van Re genten over het Burgeriyk Wees- en Armhuis de heer P. Oosthoek Pz. Verleend de navolgende gratificatiën aan politiebeambten, als aan de rijksveldwachters E. Burgers en T. Vis ieder 10 en aan den gemeente-veldwachter J. Groninger, als tege moetkoming in huishuur en restitutie van personeele belasting, 60.10. Een voorstel van den heer Van Dobben om het bedrag der togemoetkoming voor huishuur met 26 te vorminderen, wordt mot 6 tegen 4 stemmen verworpen. Op voorstel van B. en W. wordt na eenige toe lichting en discussie eenparig besloten het be staande besluit tot heffing van een hoofdelyken omslag in te trekken en in zoodanig gewyzigden vorm weder vast te stellen, dat in dat besluit worde opgenomen een kohier met 35 onver anderlijke klassen, aanvangende met ƒ2.— en eindigende met ƒ1000, by afwisselende behoeften percentsgewyze te verlagen of te verhoogen; dat voorts hot onbelastbaar in komen worde verhoogd van ƒ400 tot ƒ500 en ten aanzien van de talrykheid van huis gezinnen vryheid van aanslag aan den Raad worde gelaten, zoodat dein het bestaande be sluit omschreven verplichting tot evenredigen aftrek wegens het bezit van kinderen, kome te vervallen. Alsnu komt aan de orde het voorstel van B. en Ws. tot opheffing van de kaasmarkt, welk punt door den Voorzitter, namens B. en Ws., van de agenda wordt afgevoerd, ver mits volharding by dit punt, in het licht van het besluit tot invoering van eene veemarkt, als verlevendigingsmiddel van de kwynende kaasmarkt, den schyn zou medebrengen van gebrek aan ernst, waarvan het Dagelyksch Bestuur niet mag verdacht worden. De heeren Van Dobben en De Jong dringen niet temin aan op behandeling van het bedoelde punt en doen daartoe zelfs een voorstel, welk voorstel echter door den Voorzitter wordt geécarteerd met de opmerking, dat men hem toch moeilyk dwingen kan tot het ter tafel brengen van iets, dat door intrekking is komen te vervallen. Hy persisteert by de geuite meening, dat de volharding by het voorstel zeer veel zou hebben van kortswyl, die in eene raadsvergadering allerminst op hare plaats zou zyn. Voorts zegt de Voorzitter dat het Dagelyksch Bestuur, met het oog op het ook door de commissie ad hoe erkende gebrek aan levensvatbaarheid der kaasmarkt, was geleid tot het voorstel om die markt op te heffen door den irenischen wensch, om, terwyi wy op reis zyn naar het Kerstfeest, dat spreekt van vrede op aarde, vóór den aanvang van het jaar 1894 de raadstafel te ontlasten van een twistappel, die gedurende het jaar 1893 gestadig zoo'n zuren smaak heeft gebad. De heer Van Dobben openbaart zyne gevoe ligheid over deze uitlating, en werpt elke blaam, als zou hy niet den vredezoeken, verre van zich, waarop de Voorzitter repliceert dat door hem geenerlei persoonsaanduiding heeft plaats gehad, maar hy, mocht hot zyn dat de Raad zyne gesproken woorden desavoueert, aanstonds bereid zou bevonden worden em die, met aanbod van verontschuldiging, terug te nemen. Na de gezindheid, die de Raad hierna dui- delyk openbaart, is de groote meerderheid het met hem eens, zóó zelfs, dat de heer Kemink zich geroepen acht om de woorden van den Voorzitter nog nader aan te dringen door de erkentenis, dat de ontstemming, door de kaas markt telkens teweeggebracht, tot zyn diep leedwezen meermalen, ook zelfs op andere daarmede niet verwante onderwerpen, zich placht voort te planten. Terwyl de heer Van Dobben toont zich nog moeilyk by het gespro kene te kunnen neerleggen, wordt het debat gesloten. Alsnu deelt de Voorzitter mede dat hem by het gaan naar de Raadszaal zyn ter hand gesteld drie verzoekschriften, als a: van F. J. Los c. s., te Leiden, tegen de opheffing van de kaasmarkt; b: van J. Molenaar c. s. tot in voering van eene markt van klein vee; c: van D. De Knegt, tot naderen aandrang op de oprichting van eene Kamer van Koophandel en Fabrieken. Vermits, naar de bedoeling der wet, die stukken allereerst door hem behooren te worden ter tafel gebracht waar zy behooren, d. i. by het Dagelyksch Bestuur, ter voorbe reiding, en de gelegenheid daartoe hem ont broken heeft, stelt hy voor, na lezing dier adressen door den secretaris, het adres van den heer D. De Knegt ter zyde te leggen, vermits eene beslissing daarop by het ontbreken van kiezers voor de Kamer van Koophandel door intrekking van de patentwet vooralsnog bezwaariyk kan genomen worden, terwyl ten aanzien van de beide andere adressen renvooi naar het D. B., ten fine van preadvies, wordt aanbevolen. De heer Kemink is van meening, dat, nu in deze vergadering tot invoering van eene markt voor klein vee, behoudens de goedkeuring van de Gedeputeerde Staten, besloten is, de beide laatstbedoelde adressen gevoeglyk zonder nadere voorbereiding kunnen worden afgedaan, door de mededeeling aan adressanten dat door gezegd besluit aan hunne geopenbaarde wen- schen bereids is tegemoet gekomen. Een voor stel, in dien zin door spreker gedaan, wordt een parig goedgekeurd. Op de vraag van den heer De Jong, of alsnu de invoering van de veemarkt zal worden opgedragen aan de Raads-commissie voor de kaasmarkt, antwoordt de Voorzitter dat, na de verei8chte goedkeuring van de Gedep. Staten, dezo vraag hare beantwoording zal moeten vinden by het Dagelyksch Bestuur. Voorgenomen twee reclames wegens hoofde lyken omslag, als van Gerrigje Deeters en J. Winkel, respectievelyk aangeslagen in de 228te klasse ad 2 en in de 21ste ad ƒ3, na overweging van welke reclames eenparig wordt goedgevonden eerstgenoemden aanslag te royeeren en laatsgemelden te handhaven. Ten aanzien van den wegens voetamputatie tydelyk buiten dienst gestelden secretarie beambte J. D. Schouten, wordt goedgevonden om hem gedurende den tyd der verhindering de helft zyner jaarwedde als wachtgeld toe te kennen, tevens met machtiging om tegen het volle bedrag dier jaarwedde op andere wyze in den dienst te voorzien. Gelezen eene circulaire van de Gedep. Staten van den 21/25 November jl. G. S. No. 97, houdende verzoek om mededeeling van 's Raads gevoelen omtrent de meerdere of mindere noodzakeiykheid van de aanstel ling eener vroedvrouw met een gemeentelijk traktement van 250 a ƒ300 en provinciale en rykssubsidie tot gelijk bedrag. Na eenige gedachtonwisssling besluit de Raad eenparig tot de opdracht aan B. on Ws. om aan de Gedep. Staten te berichten dat de wenschelykheid tot aanstelling eener vroed vrouw zich tot heden niet in voldoende mate heeft geopenbaard, om een toestemmend ant woord der circulaire te motiveeren. Ten slotte brengt de Voorzitter den leden zyn welgemeendon afscheidsgroet by de laatste vergadering in dit jaar, waarna de zitting wordt gesloten. N.B. Voor nadruk wordt gerefereerd aan de 2de zinsnede van art. 7 der wet van 28 JuDi 1881, Staatsblad No. 124 ALKEMADE. G eb or on: Matje, D. yan Albertua Bax on Elisabeth Semp. HeDdrika Klazina Maria, D. van Arie Verhaar en Theodora Zoek. Overleden: Aangegeven een kind van het mann. geslacht van Jacobus Spruit en Theodora Van Klink. Apolonia M.ria Dobbo 14 m., D. van Adrian as en Cornelia Van Es. Mijnand Frod rik Van AmoroDgen, Z. van Evert en Men-ina Maria Mnis. Jobannea Leonardus Van Amerongen, Z. van Hendrik on Theo dora Van dor Klugt. Gehuwd- Jacobue Dregmane jm. 27 J., van Axel, en Adrians Johanna Van Grenningen jd. 28 j., van Alkemade. Volkert Hendrik De Vries jm. 36 J. en Jao4jo Snpbeert jd. 36 jboido i te Alkemade. OEG8TGEE8T. Geboren: Hendrik Jan. Z. van A. v. d. Reyden en H. Krul. CaihariDa, D. Van J. Boogaarts en M. Rietbergen. Helena Johanna, D. van J. A. Venis en W. Jang. Cornelia, Z. Van D. Voerman en 8. Kerperaboek. Ovorleden: T. F. Vlieland 68 j. J. Wrjc- bcek 10 m. Gehuwd: C. A. Den Beer Poortngael Barendrecbt en P. D. Vermaas. P. Terreehorst en M. P. De Bruyn. LICHTSTERKTE. Datum. Uur Aantal. Gem. Eng Standk. 19 Nov. 5.15 7.15 7 36.2 20 5.15 7.15 8 16.6 21 6.16 7.30 7 16. 22 6.15 7.30 8 16 2 23 6.15 7.15 7 1G. 24 5 15 7.15 8 ie.4 25 5.15 7.30 8 16.4 (*)DitbeteekoDt: Waoneer men 5 cubic feet 111.6 l.tere per nar van zulk gaa verbrandt in een Sugg's LoDdc-n Argacd-Standr.rd bnrnor No. 1. met 24 gaatje?, wordt een licht verkregen, dat in sterkte gelijk etaat met 16.2 16.6, 6dz. StaDdaardkaarsen, waarvan elke kaars 20 grains 7.8 grammcD Spermaceti per nur verbrandt. UITLOTINGEN Ooste-rijk 1S&4. Huof.lpr:js Serie 8958 no. 48, e. 195 do. 20 fl. 20,000, e. 195 no. 78 11. 10,000, 8- 2049 no. 55 en e. 2099 no. 28 elk fl. 5000. Seriêen: 195 260 807 379 729 817 934 977 1060 1102 1*49 2C49 2170 2506 2R0G 2623 291r'2902999 8164 3307 3358 3391 3C:S 3795 39C6 395*.

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 2