N°. 10362. Donderdag 30 November, (Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 29 November. Feuilleton. NONDUM. A». 1893. LEIDSCH DA&BLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidon per 3 maanden. I l l f 1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1 6 regel ji 1.05. Iedere regel meer f 0.11 Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt 0.05 berokond. Tweede Blad. Ofiïciëelo Kennisgevingen. Vergadering van den Gemeenteraad ran Lelden, op Donderdag 30 Novdoe namiddags to twoo uren. Punten tor behandeling: 1®. Verzoek van J. J- Ti, Wee en J. Van dor Moer Qz. om benoemd te worden tot MakolaarB in Mar- g&rino (282 on 816). 2°. Danoeming van een lid van de Com Liaaie van aanslag bedoeld in art. 19 IJ m 2 der wet tot heffit g van do belasting op bedrijfe- en andere inkomsten van 2 Ootober 1893 (Stbl. No. 119.) (298 en 310). 30, Idem van oen derden onderwijzer aan de Jon- gonsscbool 2de klasse. (309). 4°. Idem van eeno dorde onderwijzeres aan de Leer school. (309). 5°. Verzoek van J. Boot, tor bekoming van grond bg" het Zijlhek. (280, 306 on 317). 0°. Idem van W. en F. Liernur, om eenigo ver goeding voor do door wijlen hunnon vader opgemaakte plannen voor oeno toepassing van bot Liernnrstelsel in deze gemeente. (307). i°. Idem van W. on F. Liernuf, voornoemd, om trent het indienen van nadere voorstellen in zake de toepassing \nn het LiornurBtelsel in deze gemeente. (307). 8°. Idem v.tn F. O. O. Bloem, om vrijstelling on terugbetaling van sohoolgeld, Middelbaar en Lager Onderwijs. (308). Vooratel tot het brengen van eeuige wijzigingen !u do Verordening van 11 Novembor 1880, regelende de inwendige inrichting dor scholen enz. (297 en 311). 10°. llogrooting voor 1894 van het Collego van Vronwcn-Kraammoeders. (812). 11°. Idem als voren van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. (312). 12°. Idem hls voren van het R.-K. Armbestuur. (812). 13°. I'lom als voren van het R.-K. Wees- en Onde- licdenhnie. (312). 14°. Idem als voren van het Gereformeerd Minne of Arme Oude Mannen- en Vrouwonhuie. (Si2). 16°. Verzoek van J. J. M. Do Groot, om vrijstelling cf terugbetaling van schoolgeld, Hoogoro Bur- gtischool voor Jongens. (313). IS°. Idem van H. Kits van Heljn njon, om terug- betaling van schoolgeld Kweekschool voor On derwijzers of Hoogcro Burgeracnool voor Meisjes. (314). 17°. Idem van P. Van Ulden, om een brug !o loggen over de sloot langs den Doogen Ryndgk onz. 116). 18°. Idem van de Wed. Th M. Curnelieson, tot overwulving van een gedc-tlte dor Zoeterwouds.ho Bingelsloot. (321). 10°. Yoorstel omtrent het verpachten van bet rein houden der gemeente. (241 en verder overge legde stukken). 20°. Idem betrekkelijk een onbewoonb arverklaring van perceelen aan de Erandewijusgrach'. (319). 21°. Idem betrekkelijk het v oo onderwijs aan do Kweekaobool voor ondoi wijzers on onderwijze ressen. (320). 22°. Idem omtrent de aanbesteding van do kleediog tfjr agenten van polit e onz. (290). 23°. Verzoek van Mr. L. G. Voiwer, om oen brag te leggon over de dgksloot langs deu Hoogen Bijndij't. (808). Wannier het gisteren eimo.de voorstel an B on W8. orn hot torre n a m den Zuid- singel \oor a ck- en vuilnisbelt to bleven ge- biuiken, de goedkeuring van den gemeente raad niet mocht wegdragen, dan geven zy in ovorweging te besluiten: lo. dat voor de inrichting van een asch- en vuilnisbelt der gemeente van den heer J. Do Graaf onder Leiderdorp zullen worden aangekocht de terreinen met gebouwen, ge- logen nab(j <1© 2ijl- of Spanjaardsbrug onder de gemeente Leiderdorp, omschreven in het ra .port van 11 September jJ-, voor de som vau 30,000 en de kosten van overdracht, wanneer de voor de oprichting der inrichting bovengenoemd vereischle vergunniDg krach tens art. 2 No. VII, der Wet van 2 Juni 1875 (Stbl. No. 95) zoo noodig in hoogste ressort is verkregen en wanneer tevens bij de ver pachting blijken mocht dat het bezit van het terrein voor de gemeente noodig is; 2o. dat de baggerstalen aan de Waard onder de gemeente Leiderdorp omschreven in de voordracht van 11 September jl van den hoer C. Filippo te Hazerswoude, zullen worden aangekocht voor ƒ2500 en de kosten van overdracht, wanneer het na- de gehouden ver pachting van het bagger werk binnen de grachten, singels en singelslooten blijken mocht dat het bezit van die baggerslooten voor de gemeente noodig is; 3o. dat ten behoeve van de gemeentereini ging van de Gebroeders P. en J. Van Ulden, te Leiderdorp en te Leiden, de terreinen onder Zoeterwoude en Leiderdorp, omschreven in hun adres van 20 September jl., alsmede de kadastrale perceelen onder Leiderdorp, kadas traal bekend Sectie A, Nos. 965, 967, 969, 970 en 1037, door de gemeente zullen worden aangekocht, wanneer na de gehouden ver pachting van het rein houden der gemeente, blijken mocht dat het bezit van die terreinen, voor de gemeente noodig is; 4o. dat in het openbaar zal worden ver pacht het reinhouden der gemeente onder de overgelegde, overeenkomstig het boven mede- gedeeldo gewijzigde voorwaarden. Eindelijk wordt nog opgemerkt dat, wanneer eventueel de pacht mocht word6n gegund aan Gebroeders Van Ulden met gebruikmaking van de door de gemeente aangeboden terrei nen, z\j zich verbinden, die terreinen bjj het einligen van den pachttermijn, aan de gemeente, zoo deze zulks mocht verlangen', in eigendom over te dragen togen eene koopsom van ƒ21,800 en de kosten van overdracht. De opbrengst der voorstelling, in don Schouwburg alhier den 19den November 11 gegeven vanwege do afdeeling Leidtu van het. Algemeen Ned. Werklieden verbond, beeft bedragen de som van 284. wolk bedrag, na aftrek dor gemaakte kosten, is gestort gewor den in de ziekenkas dor véreeniging. In de gisteravond te Oegstgeest go- houden Raadsvergadering werd besloten een gemeen te-opzichter te benoemen. Aan mejuf frouw L. Trago, onderwijzeres aan de openbare school voor lager onderwijs aan den Morscb weg, werd voor het laatst over het afgeloopon jaar eene gratificatie verleend. Aan den nacht waker De Nobel werd, op zijn verzoek, toe gestaan hot andere gedeelte van het z'ekenhuis te bewonen. Omtrent de vaststelling van de jaarwedden van het onderwijspersoneel werd nog geen definitief besluit genomen. In de Christelijke school te Woubrugge zal Vrijdag 1 December a. s., 's avonds te halfzas, het 9 Je jaarfeest gehouden worden van de Chr. Jongelings-Vereeniging „Timo- theus" aldaar. Uitslag der door het gemeentebestuur van Haarlemmermeer den 28sten November l.l.^Jóouden aanbesteding van: Scboolbeboeften voor 11 scholen: H. P. M. Verlinden, te Bergen op Zoom, 1593; D. Deddens, te Aalsmeer, 1700.98A. v. d. Stadt, te Haarlemmermeer, 1807.725; W. C. Mei link, te Zutfen, 1506.73*. Benoodigdheden voor de handwerken: A. v. d. Stadt, te Haarlemmermeor, 263 46 W. C. Meilink, te Zutfen, 274.28s. Kantoorbehoeften en drukwerkD. Deddens, te Aalsmeer, ƒ346 50; H. P. M. Verlinden, te Bergen op Zoom, 369; P. Leguit, te Uit hoorn, 364.39; A. v. d. Stadt, te Haarlem mermeer, 365. Het rapport der commissie, benoemd door de Prov. Staten van Zuid-Holland, om de vergadering van advies te dienen omtrent het vierledig voorstel van Gedeputeerden be treffende de verbetering der vaartgernöer.sclap tusschen den IJsel en de Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder, is, gelijk wy reeds meldden, verschenen. Da conclusie der meerderheid van de com missie luidt j 1. Het voorstel van het college van Gedep. Staten d. i. de intrekking der 4 in den aanhef genoemde besluiten aan te nemen 2. te besluiten Ged. Staten uit te noodigen om met bekwamen spoed met de Rogeering en met Ged. Staten van Noord Holland in overleg te treden om een plan te beramen, waardoor, hetzij door bet rijk met subsidie van de beide provinciGn, hstzg door beide provinciën te zanien of door iedere provincie op haar gebied met subsidie van het ryk a. de vaart van af den IJsel tot Amster dam zooveel doenlijk worde gebracht op eeno gelijke breedte en diepte; b. daaruit worden weggenómen, voor zoo ver dit zonder te gro.té kosten mogelijk zal blijken, de me st hinderlijke krommingen en vernauwingenboven alles, c. de tollen, thans op die vaart gehevpn, worden afgeschaft, allbaus tot een zoo lang mogelijk bedrag worden teruggebracht. De conclusie der minderheid van de com missie luidt, te besluiten: 1. tot intrekkn g oer hesluiten van 1887, 1890 en 1891 de 3 eerstm dus der in den aanhef genoemde 2. te handhaven hot besluit van 15 Nov, 1892 No. XI en Ged. Staten uit te noodigen daaraan uitvoering te geren met dien verstande, dat liet onderhoud der bestaande Gouwekaden met inbegrip haver kunstmatige verdedigings werken blijve ten laste der tegenwoordige onderhoudsplichtigen, onder toekenning van zoodanige subsidie als door de Staten, op voorstel van Ged. Scaten, iu overleg met de besturen der langs de Gouwe gelegen polders zal worden bepaald. 3. Ged. Staten voorts uit te noodigen: a. In overleg te treden met Ged. Staten van Noord Holland ter bereiking van het ge meenschappelijk doel, dat de waterweg van Gouda langs Alfen, Haarlemmermeer, Ring vaart tot in het Noordzeekanaal worde verbe terd, naar gelijken, door beide colleges vast te stellen maatstaf, zoo weinig mogelijk, doch in elk geval gelijkmatig bezwaard door vaart rechten b. daarna te trachten om gezamenlijk met Ged. Staten van Noord-Holland in overleg te treden met de Regeering, ter bereiking van het doel, dat ook van rijkswege worde bijge dragen tot verbetering van dien in bet alge meen scheepvaartbelang nog zoo beteekenen- den waterweg, vooral ook voor schepen met staanden mast. c. Nadat de onderhandelingen met Ged. Staten van Noord Holland en c. q. met de Regeering zjjn afgoloopen, daarvan aan de vergadering verslag uit te brengen, zoo noodig vergezeld van bepaalde voorstellen, omtrent de uit te voeren werken en de te heffen scheepvaartrechten, met bijvoeging eener raming der kosten tot uitvoering der werken en tot exploitatie van den vaarweg op Zuid-Hollandsch gebied, met aanwijzing der middelen, waardoor de benoodigde fondsen van aanleg, onderhoud en bediening kunnen ver kregen worden. d. Aan het besluit van 15 November 1892 uitvoering te geven, zoodat de daarin bedoelde overname in beheer der Gouwe intreedt op 1 Februari 1895, en Ged. Staten uit te noodigen tydig de noodige voorstellen te doen betreffende de na dien datum door de provincie te heffen tolrechten ter vervanging van die, welke thans door de gemeente Gouda geheven worden. Voorts Ged. Staten uit te noodigen, gevolg te geven aan de sub. No. 2 en 3 omschreven voorstellen. De Japansche prins bezocht gisteren de Trêveszaal te 's-Gravenhage. Prinses Elisabeth van Waldeck-Pyrmont vertrekt heden weder van 't Loo. Gistermiddag had in eene der bovenzalen van Krasnapolsky te Amsterdam eene ver gadering plaats van aandeelhouders in het waarborgfonds van en belangstellenden in de bakKerij tentoonstelling, wolke daar tonstede den volgenden zomer zal plaats hebben. Er werd besloten de tentoonstelling zoo mogèiyk te houden in het Paleis voor Volksvlijt. Het waarborgfonds, op ten minste 10,000 vastgesteld, bleek reeds meer dan voltoekend te z\jn. Toch worden bjj de leden der com missie gaarne nog inschrijvingen ingewacht. Nieuwe uitgaven. Bü de firma Blankenberg Co., alhier, is verschenen: „Mark Twain, De Amerikaansche Pretendent." De naam van den schry ver voor spelt reeds een prettig, onderhoudend boek, vol humor en aardige tafereelen. En aldus is het ook; echter heeft de lectuur er van onze verwachtingen nog overtroffen. Wy radon dus de aanschaffing van dit werk, dat tevens met allerliefste plaatjes tusschen den tekst is voorzien, ten zeerste aanl Van denzelfden uitgever ontvingen wy tevens ter aankondiging een uitstekend St.-Nicolaas geschenk voor onze jongens, nl. „Hans Sterk, Do O'ifantenjager." De titel duidt al aan dat het aan beschry vingen van jachten, gevechten en avonturen niet zal ontbreken en welke Hollandsche jongen wil daaraan zyn hart niet eens ophalen? Voorzeker allen, die zich het boek kunnen aanschaffen en dat is niet moeiiyk, omdat de prijs niet hoog is voor een degelyk uitgevoerd werk. Het zal zyn weg dan ook wel vinden, omdat het bovendien leerzaam is. Het geeft den jongelui eenig denkbeeld van het land der Zoeloe Kaffers. By de behandeling van het ontwerp van wet tot heffing eener belasting op bedryfs- en andere inkomsten in de beide Kamers der Staten Generaal werd er moer dan eens op gewezen „dat het ontwerp een ingewikkeld karakter droeg, een gevolg van de omstan digheid, dat het onderwerp, hetwelk te regelen viel, „uiterst ingewikkeld" zou zijn, hetgeen weer hieruit voortvloeit, dat „het samenstel eener beschaafde en ontwikkelde maatschappij uit haren aard ingewikkeld is." Inderdaad is de moeilykheid om in de verschillende voorschriften dezer wet den weg te vinden, niet te ontkennen; ver wy zingen naar artikels en paragrafen, waarin soms weer andere be palingen worden aangehaald, maken het raad plegen van den tekst der wet ongetwyfeld zeer lastig. Hoe te ontkomen aan de „kwel ling des geestes", die door eenige leden van de Eerste Kamer, blykens haar verslag, ge vreesd werd voor belanghebbenden, die zich op de hoogte willen stellen van den inhoud der wet of met enkele bepalingon er van te doen hebben? Een overzicht in beknopten vorm, doch zooveel mogeiyk volledig, zal aan het bezwaar te gemoet komen. Do by den heer C. N. Teulings, te's-Hertogenbosch, ver schenen „Schets van de "Wet tot heffing eener belasting op bedryfs- en andere inkomsten", door G. J. J. Greidanus, controleur der directe belastingen, enz. te Leiden, hoofdredacteur van het weekblad „De Fiscus", geeft op eene ge- makkeiyke wyze het gewenschte licht, vooral ook door de toevoeging van een zeer uitvoerig alphabetisch register, waardoor onmiddeliyk te vinden is, wat men in een gegeven geval wenscht te weten. Het werkje is, om een ruim debiet te verzekeren, voor den geringec prys van 30 cents alom verkrygbaar gestold. By den heer W. Hilarius Wz., te Almeloo, is verschenen: „Onder de vanen van Gu6taaf Adolf. Een verhaal uit den dertigjarigen oorlog. Naar het Engelsch van G. A. Henty door Titia Van der Tuuk. Met 15 fraaie platen." Het is niet het eerste werkje van den Engel- 6ched schryver Henty, dat in Hollandsch ge waad en het is een zeer net gewaad den lezer wordt aangeboden. De opgang, welken de vroegere maakten, moest er vanzelf toe leiden ook dit te vertalen. En het is door Titia Van der Tuuk zoo vertaald, dat men meent een oorspronkeiyk Hollandsch boek voor zich te hebben. De tyd van Gustaaf Adolf heeft ons, Nederlanders, altyd aangetrok ken, en nog. By den heer H. Ten Brink, te Meppel, zag het licht „De Remonstrantsche Broeder schap in haar beginsel en doel," prof. Tiele's gedenkrede by zijn 40-jarigen dienst. Om de voortreffeiyke gedachten, die er in voorkomen, zal dit stuk even gaarne gelezen worden ais het met belangstelling werd aangehoord. Johanna Spyri heeft al zóóveel kinder boeken geschreven, dat de meeste jeugdige lezeressen en lezers wel eens van haar gehoord zullen hebben. Roman van lï. KOOPMANS VAN BOEKEREN. 71.) Ik antwoordde dat er van naar bed gaan geen sprake kon zyn, daar ik toch geen oog zou dicht doen, maar dat ik my zou gaan kloeden en dan zyn verhaal aanhooren. De schuldbekentenis van myn diepgevallen zoon komt hierop neer: Een dag of eenige geleden slenterde Kees volgens gewoonte in den vooravond langs do straat. Menschen, die doelloos rondzwerven, merken in den regel meer op en denken meer na over 't geen zy zien dan dezulken, die voor zaken uit zyn en wier hoofd dus vetvuld is met gedachten over die zaken, zoodat zij geen tyd en lust hebben zich met andermans dingen te bemoeien. Zoo zag Cornelis dien avond op do stoop van Gobroe- ders Germs een jongen, net gokioeden heer staan. Wie die heer was wist hy niet, maar liü wist wel, dat de Gobroeders Gorms commissionnairs in effecten waren en dus geldzaken deden met de ryke lui in de stad. Geon wonder dus, dat hy vooronderstelde, dat die sinjeur daar ook zich kwam aan melden om iets to beleggen of te verkoopen en dus vermoedelyk papieren van waarde in den zak moest hebben, 'k Wou ten minste, zoo redeneerde de leeglooper, dat ik met dien hcor daar mocht ruilen, wat betreft do schatten, die \ye op dit oogenblik by ods hebben; daar zou ik hoogstwaarschyniyk goed by varen. Inmiddels ziet Kees, dat de jonkman niet slaagt, wat betreft het doel van zyn bezoek, zoodat, byaldien zynedele geld in de portefeuille heeft, hy dit niet heeft kunnen kwytraken. Verder denkt hy over dien heer en zyne tydelyke goederen niet na; ternauwernood merkt hy 't op, dat die persoon het Gulden Vlies binnengaat, en als by hem daar volgt, dan is 't met geen ander doel, noch andere gedachten, dan om even een glas bier te drinken. Terstond na 't binnentreden bemerkt Kees, dat er een wedstryd op 't biljart zal plaats hebben, en besluit nu, niet om daaraan deel te nemen, maar om althans een half uurtje naar het spel te blyven kyken. Wie die jongelui zyn, die zich als mededingers aan gemeld hebben, weet hy niet, ook niet hoe zy heeten. De namen, waarmee zy elkaar toespraken, waron blykbaar bynamen, maar buitendien, hy heeft geen éón van die byna men onthouden. Daar 't erg warm was in 't lokaal, trokken de spelers, de oen voor, de ander na, hun jas uit. Ook die lange blonde heer, die daarstraks by Germs had aange beld, ging tot dien maatregel over. Toon Kees hem dit zag doon, kwamen hem plotseling de gedachten weer voor don geest, die hem daarstraks hadden beziggehouden, do ge- dachto aan do mogelykhoid, dat die persoon geld, ja, vcol gold bij zich zou kunnen heb ben. Zonder nu juist dadelyk het plan te vormen om die jas te berooveD, keek Koes toch nauwkeurig toe, waar de eigenaar zyn kleed borg, en onthield de stof en kleur van de jas, zwart saneüt, met katoenen voering, wit met een blauw streepje. Van dat oogenblik af aan volgde bij slechts schynbaar den gang van 't spelhy wiet niet meer, wie goed, wie slecht er bij stondhij dacht alleen aan die jas daar, en aan do kans, die or voor een handiger, zakkenroller bestond, zich daaruit e9n ryken buit t.e halen. Het misdadig plan komt tot rypheid. Blyft nog alleen over: de keuze van het voor de volvoering geschiktste oogeDblik. Dat oogenblik is naar zyne meening gekomen, toen de eind beslissing van den stryd naby was, en dus nog slechts tusschen de twee laatst overgeblevenen eon party moet gespeeld worden. Dat zulk eene party met gespan nen aandacht gevolgd wordt door al de toeschouwers, ligt voor de hand, en begrype- ïyk is het, dat de omstanders, zoolang de laatste stoot niet is gedaan, naar niets anders kyken, op niets andere letten dan op die drie ballen, rollende over het effen lakenveld. Zoo kon dus de dief nu, zonder de aandacht te trekken, naar den kapstok gaan, zyn over jas uittrekken en die ophangen en dat wel boven op het kleedingstuk, waarin hy geld hoopt te vinden. Terwyi nu Kees met de linkerhand de lus van zyn eigen paletot vasthoudt en die over het knopje van den kapstok haalt, doet hy met de rechter- vlug een greep in den binnenzak van de onder- haDgende jas en haalt daaruit behendig een portefeuille. Een kwartiertje blyft de misdadiger nu nog toeven en daarna verwydert hy zich, schynbaar heel kalm en dood op zyn gemak. Dat hy zich zeiven echter geweld moest aan doen om nog zoo lang te blyven en zonder overhaasting of gejaagdheid to vertrekken, kan men lichteiyk nagaan. Negen en twintigste Hoofdstuk. Maar nu kwam die moeiiyke quaestie: Hoe het geld te restitueeren, hoe kan de bestolene opgespoord, gevonden worden, zon der den schuldige te verraden? Zeker, dat was een allernoteligst vraagstuk, en toch, die vraag moest gesteld on hot antwoord daarop, het koste wat 't wil, gevonden word<n. Op de vragenwaar was de portefeuille gebleven, waar de papieren, die daarin, behalve do bank biljetten, waren geborgen geweest, en waarom waren laatstgenoemde vernietigd, zonder voor afgaande kennisneming van den inhoud? op alle die vragen gaf de jonge Smit wel ant woord, maar dat antwoord was niet bevre. digend, integendeel bepaald ontmoedigend, daar het deed wanhopen, of men wel ooit den te zoeken persoon op het spoor zou komen. Immers dat antwoord luidde: „De portefeuille heb ik aan een baksteen gebonden en dien steen ergens buiten in den Amstel gekeild, en de brieven heb ik in duizend snippers ge scheurd en daarna in de kachel verbrand. Waarom ik die brieven ten minste niet eventjes gelezen, althans ingezien heb? Ja, wat zal ik zeggen? Ik was volstrekt niet verlangend den naam of iets anders hoegenaamd te weten van den persoon, die door my benadeeld was. Immers geen haar op myn hoofd, dat er aan dacht iets van het ontvreemde ooit terug te geven of op eenige andere wyze met dien persoon in aanraking te komen. De eenige begeerte, waardoor ik werd beheerscht en voortgezweept, was: hoe eer zoo liever alles, weg to ruimen, wat tot eeno ontdekking myner euveldaad zou kunnen leiden." Deze vorklaring, zooals ik reeds zei, was zeor ontmoedigend voor vader Smit, dio na-* tuuriyk vurig wenschte hot wanbedryf zyns zoons althans eenigszins goed te maken en de door hem veroorzaakte schade zooveel mogeiyk te herstellen. Te vuriger was dat verlangen, daar van het gestolen geld nog slechts een betrekkeiyk klein gedeelte was verteerd, zoodat de beroofde persoon er slechte een twintig gulden by inschoot. Tot eer van Cornelis kunnen wy hier byvoegen, dat ook hy het verlangen zyns vaders deelde en zich suf peinsde op middelen, waardoor hy den voormaligen eigenaar der portefeuille zou kunnen ^uitvinden. Suf peinzen, ja, wel mogen we 't zoeken naar den weg, dio leidt naar een ontoegankeiyk oord, zoo noemen. Dat '8 te zeggen: er zyn wegen genoeg, breede, effen wegen, die regelrecht leiden naar het doel, maar die zoodanig afgesloten en versperd zyn, dat men ze niet durft naderen, laat staan betreden. Neen, met den schuldige, met Cornelis, hebben wy geen medelydenmaar met zyn vader des te meer, met dien goeden grysaard, die, aan banden en voeten gebonden, aangezet wordt om te springen; die wordt geprest om te spreken, maar met een slot op den mond, te drinken, maar uit een stroom, door onverbreekbiai {jg gesloten. {Vervolg ommezijde.)

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 1