Burgerlijke Stand. Naar wy vernemen, ondervindt de Chrysanthomum tentoonstelling, wolke van wege de afdeeling Leidon en omstreken in het gebouw dor buiten sociëteit „Amicitia" gehouden wordt, eene zeer bevredigende be langstelling, daar het bezoek vry druk kau genoemd worden. Ook do deelneming in de verloting is vry goed. Het is trouwens wel de moeite waard om loten te nemen, aangezien er niet alleen planten, maar ook fraaie bloemstukken voor ztfn aangekocht. De expositie is morgen nog geopend achter elkaar van 's middags één tot 's avonds tien uren. Wy laten hier thans, alphabetisch, de namen der inzenders volgen, omdat zy er wel aan spraak op mogen maken algemeen bekend te worden. Het z\jn de heeren: J. O Ballego, "V/itte SingelOr. Bolt, ZyisingelG. F. Heme- rik, Hoeren8ingel; A. Kors, Heerensingel; J. Kriest Jz. (firma Alphenaar), Witte Rozenlaan M. J. Yan Laren, MaredykJ. Van Oeffelen, PrinBOs-Wilhelmina straat, b\J den Heereuweg; A. D. Den Older, Haagsche Trekvaart; L. Schouten, te OegstgeestSpeet Van Yelsen, Rijnkade, en W. Van Veen, Zyisingel. Aan hen in de eerste plaats is het succes van deze tentoonstelling te danken, maar on vermeld mag evenmin biyven de uitstekende medewerking, welke van het bestuur van Amicitia" wordt ondervonden on daarom ook zoozeer ten goede komt aan deze tentoon stelling van Chrysanthemums. Ziehier nog enkele bijzonderheden omtrent deze plant: De Chrysanthemum geniot in Japan eone eero als geene andere plant ergens olders. Van do vijf groote volksfeesten is er een aan de Chrysant gewijd, de plant, die daar het sym bool is van een lang leven en er als zoodanig door oud en jong wordt gehuldigd. Veel zouden wy kunnen vertellen over do resultaten der Japansche cultuur, die nu eens 3- a 400 kleinere bloemen, dan weer ééne eukele monster bloem aan ééne plant weet te too veren. Het is alles heel aardig, maar het geeft aan de Chrysanthemum slochts eene be trekkelijke waarde. Volkomen koud zal het zeker onzen lezers laten, dat de plant in Japan Kiku heet. Verschillende bladen zijn, op gezag van jhr. Quarles van Ufford en anderen, thans druk bezig, op den zin der groote menigte voor wat bizarre klinkt speculeerende, voor dien naam propaganda te maken. Maar waarom? Wy zullen hun den raad willen geven op te passen, om, juist nu de naam Chrysan thecuum bekendheid gaat verkrygen, niet weder dadelUk verwarring te komen zaaien door met dien ecbt-Japanschen, maar niette min echt leeiyk klinkenden naam aan te komen dragen. Meer dan al die Japansche bijzonderheden wekt de populariteit der Chrysanthemum in naburige landen belangstelling Hoe groot die byv. in Engeland is, de bakermat dezer cultuur, leert ons het feit, dat daar eiken herfst circa 200 speciale exposities aan de plant worden gewyd. Hoeveel zorg daarby worde besteed om do inzendingen ook uiter lijk zoo voortreffelijk mogeiyk te maken, gotuigt de wyze, met name in Engeland in toepassing, om het toilet dor bloem te maken. Met stalen of ivoren tangetjes worden alle misvormde of misplaatste blaadjes ver wljderd en alle onregelmatige bloemblaadjes zoodanig verbogen, dat do bloem een onbe- rispeiyken vorm krygt. De onderscheiding van een getuigschrift is er trouwens eene winst gevende reclame. Nieuwigheden en doze worden elk jaar met tiontallen geannonceerd zyn er goud waard. Als een enkel staaltjo deelen wy mede, dat do fraaie witbloemige mrs. Alpheus Hardy, ook in „Amicitia" tentoongesteld, een jaar of wat geleden door eeno Nieuw Yorksche firma voor f 8500 van den eigenaar werd go kocht. De lichtgele Gust. Wermig gaf in 1834 aanleiding tot een proces om schadevergoeding ad f6000. Do Chrysanthemum cultuur vertegenwoor digt gioote geldsommen. Zy is ons door den voorbeeldeloozen rykdom van soorten en variëteiten, van do nietige Lillputters af tot de reuzenexomplaren toe, van de plebejische, ten onzent in het wild groeiende, doodeenvoudige Gatizebloetn (Chrysanthemum Leucanthemum), evengoed als van de deftige, schitterende Mad. Bergmann, óiQ cultuur is ons een welsprekend bewys van hetgeen het menscheiyk vernuft tegenover do natuur vormag. Hot zal voor velen zeker oen welkom bericht zyn, dat do zoo gunstig be kende pedicure de heer Henri Perel, te Amster dam, het door wyien zyn vader den heer David Ilonn Perel uitgovonden onfeilbaar middel tor algohoelo genezing van likdoorns of andere ongemak keu aan den voet thans in den liandol brougt. Do Haagse li o kim toni oclitor hoeft don persoon, die zich to verantwoorden had wegens het geven var. openbare verma- kelykhodo.n in oen hui3 aan hot Plein", zonder vei gunning, on dio boweerde slechts to hebben vorkocht kaartjes, geleverd door do bekende Jannetje Struik, overeenkomstig do vordering van hot O. M. veroordeeld tot vier boelen van 25 gulden. Een dichtoriyk oudjo. Een vyf-e:: t«wh tig-jarig oud moedertje to Heogezanu kondigt in „Geel Geerecht" haren vuijaardag aldus tan: Vintl*e<t w*»ei; in 't jaar 3 geboron ;nSappeiue*r, Oai on arm en kan niet meer. Op hot f orroin van de Holl. IJz.- Spoorwegmaatschappij te Amsterdam is een wagoiipoetsor van eon waggon gestort. Toen men den man optilde, bleek het dat hy zyne spraak verloren had. Per brancard is hy naar het Binnengasthuis vervoerd. Hot bericht, dat Alma Tadema's 8childery „Bezoek van keizer Hadrianus aan eene Engolsche pottenbakkery," te Amsterdam voor f 20,000 verkocht is, is ietwat moeiiyk te begrypen, zegt de „Pali Mall Gazette." Het doek kwam terug, daar de kooper naliet te betalen, en hing geruimen tyd in de eetzaal van Tadema's woniDg. De schilder deelde biykbaar met anderen de meening, dat het niet byzonder gelukt was, want onlangs sneed hy het in 3, zooal niet in meer stukken, waarna hy de voldoening had te kunnen opmerken, „dat de deelen grooter waren dan het gehoel". Waarschyniyk is de verkochte schildery het voornaamste stuk van het oude doek, zegt het blad. Twee dochtertjes van J. R., in het Haagje, to Helmond, meisjes van 6 en 8 jaren, zyn in eene sloot verdronken gevonden. Beider handjes waren ineengeklemd, zoodat het schynt dat een haror het andere heeft willen redden en daardoor bet evenwicht verlie zende, eveneens in het water viel en verdronk. Te Zuidbroek is in eeno winter- vergadering van het Nuts-dopartoment de heer J. P. Bruinwold Riedol als spreker opgetreden voor 14, zegge veertien personen, waaronder het bestuur, do hoeren, die bydragen zoudon geven, en de kastelein. Te Medemblik zyn gistermiddag om 5 uren uit het Rykskrankzinnigengesticht 2 krankzinnigen ontvlucht. De politie doet ijverig onderzoek hen op te sporen, doch gisteravond was haar dat nog niet gelukt. By de spaarbank te Kimswerd (Fr.) hebben zich 27 arbeiders aangemeld om een stuk bouwland in huur to krygen. Onder hen bevonden zich 9, die voldoend „te goed" by de bank hadden, en aan wie in de eersto plaats oen perceel by loting werd toegekend, terwyi do overige zeven perceelen onder de toen nog overgebleven personen werdon ver loot, zoodat eecige huurders geen land konden bokomen. Gisternacht te kwart voor twaal ven ontdekten de bewoners van eene bak- kery in de Tollestraat, to Kuilenburg, brand in hunne woning, waarop zy in allerijl vlucht len en do buren wekten. Weldra sloeg de vlam achter uit het dak en verspreidde zich over den zolder en de bovenkamers, terwyl, door het ingestorte dak, het brandende koren in don vorm van een vonkenregen do lucht invloog, waardoor oen tegenover liggend per ceel werd in gevaar gebracht. Toen echter •ene spuit vóór en twee achter het bran dende perceel water gaven, was men den brand spoedig meester. Van den inboedel werd byna alles gered, mot uitzondering van klotderen en linnengoed, dat op do boven kamer geborgen was. Aan de belendende purceolen werd geringe waterschade toege bracht. Het perceel en de inboedel waren v. iz-kord. De oorzaak is onbekend. Tegen den oplichter Snippe, die zich t»y eone familie to Zwartsluis wi6t in te iriiigen en zich met do dochter des huizes verloofde, terwyl by een ingezetene van Meppel door bedriegiyke voorwendsels geld afbanoig maakte, is by de Asser rechtbank door hei O. M oene gevangenisstraf van 2 jaren gecischt, In de Beemster is eene boo r en- pl*ais, groot ruim 22 HA. met uitmuntend weiland, verkocht voor /"4Ö 000. 16 jaren ge leden werd voor deze bezitting byna het dub bele geboden. Achter hot koninkiyk park te Apeldoorn is gisteren, door onbekende oor zaak, het huis van een bakker in vlammen opgegaan. Weinig werd gered. Alles was laag verzekerd. Twee vrouwen, die dezer dagen des morgens bezig waren eene Ijzeren praam door Oude-Pekela te trekken, werden oens- klaps opmerkzaam gemaakt op een klagend geluid, dat blykbaar uit eene naby do vaart staande woning tot haar kwam. Zy klopten aan; oene vrouw opende de huisdeur en ver telde schreiende, dat hare 7O-jarige tante, erg aan den drank, des nachts plotseling ver dwenen was. Eone lantaarn werd aangostoken en toen ging men aan het zoeken. By den regenbak stond een uitgebluscht lampje; het deksel stond opgelicht en toon men omlaag keek, stond daar het best je tot aan de armen in het water. Natuurlyk werd zo spoedig uit haren onaangenamen toestand geholpen en vertelde toen: „Och, ik wol mie verdrinken, moar de dood is zoo benauwd en 't weater was zoo kold". Een hevige brand is Woensdag avond to London uitgebarsten in do parfu- niorieenfabriek van W. S. Thomson it Co., tegenovor do gevangenis van Nowgsto. Hut vuur ontstond op de oor&to ótnge var. het zes verdiopingen hooge gebouw en vrsp-.oidde zicb met verbazende snelbdid, 2'odat al spoedig eeno ontzaglik vuuraolotrde gobble City verlichtte. Zo'f»: b»go» net Jak dei ge vangenis to br.indf-.e, tot groove. <cbrlï vau oe veie gevangeren, die jj iyn opgjaioten. De brandweer slaagde or in, hei vuur a*r4 die zjdc te blusschon, maar koo niet verhlDdoren dat de brano' zich naar den kant v.-ui Old Batloy uitbreidde, waar al xpoedlg drio groote m*g*izyueD, aan verschillende uitgevers toe oohvorenóe, var. onder tot boven id lichter- 'aaie stonden, aoodat. or niets overbleef als de ïnnrori, welie ter. slotte mot vrooseiyk ge weid Instortten. Ook hot gebouw van den uitgever Oassell werd gedeeltelijk. verwoest. In oen paar uur was men den brand reeds in .tooYer meester, dat voor do belendende psrceelon geen gevaar moer to duchten was. Een brandweerman werd door een vallenden muur gedood. Twaalf jaren geleden ging te Parys zekere ongetrouwde oude heer Maul thinié met zyne twee dienstmeisjes naar een notaris, by wien hy te haren behoeve een testament inaakte, beiden een jaargeld van 600 fr. besprekende, mot elk jaar dat hy langer bleef leven 100 fr. meer. Nooit ie eonig vrygezel zóó vertroeteld en opgepast geworden als deze Maulthinió, die eergisteren gestorven is, 87 jaren oud, het tweetal derhalve een inkdmen nalatende van 1800 fr. elk. Te B ar b o n n e-F a y ol, by Chalons, aan de Marne, zyn Dinsdag zeven huizen afgebrand. Oorzaak onbekend. Ten gevolge van gebrekkige stookinrichting is Dinsdag middag te Cooper- ville, in den staat Nieuw-York, eene school afgebrand. Met veel moeite werden de meeste kinderen gered, maar eene onderwyzeres en twee jongetjes kwamen in de vlammen om. Het getal slachtoffers, die by de vreeselyke ramp van Santander bet leven verloren, wordt thans op 500 geschat. Er sterven echter nog dagelyks personen aan do zware wonden, welke zy by de ramp be kwamen. De lykeDreuk in de wyk Maliano is onverdraagiyk; daarom wil men de puin- hoopen der woningen, waaronder stukken van ïyken in ontbinding liggen, met eene laag kalk bedekken. Onmogeiyk al de vreeseiyke tooneelen te beschryven, welke by de ramp gebeurden. Men heeft een lyk gevonden, dat door het been van een ander slachtoffer door boord was. In een hotel, waar de gasten juist aan tafol zaten, vloog een bloedige romp door het venster en kwam op de tafel terecht. Onder de niot herkende Ïyken schynen ver scheidene vreemdelingen te zyn. Uit het dynamietschip bij Santander, do „Machichaco," zyn nog 465 onbeschadigde kisten dynamiet verwyderd, welke in zee ge worpen zyn. INGEZONDEN. Weledele Heer Redacteur I Mogen de verafwoners van het belasting kantoor aan do Plantage U beleefd verzoeken oon plaatsje te willen verleenen voor het volgende? Toen wyien de Weled. Heer Van Tonderen met zyn kantoor van de Papengracht ver huisde naar bovengenoemd stadsgedeelte, be stond er reden voor ontevredenheid. Men moet niet alleen rekening houden met de gegoede burgers, maar ook met die belastingbeta Iers of belastingschuldigen, wier tyd te be perkt is om naar het einde der stad te loopen, ten eindo daar hunne dubbeltjes te deponecren Niet alleen dat men als bewoners van den Stationsweg, de Morschstraat en dio geheele omgeving ver van het kantoor is, maar ook de bewoners der Mare, enz., enz. zullen daarmede niet erg ingenomen zyn. Nu is de vraag of by eene eventueele benoe ming van een nieuwen ontvanger ZEd. ook :aar zitting zal houden, of dat er ten gerieve van het publiek geen geschikter gebouw midden in de stad zou to vinden zyn? Want hat publiek vermeent dat de ontvanger er is voor de belastingschuldigen, maar niet omgekeerd. Zoodra er kantoor (en dan niet zoo'n sober ontvanglokaal als aan de Plantage) iD het midden der stad zal gehouden worden, zou dit door menigeen worden toegejuicht, want op deze wyze moet menigeen gebruik maken van de tram. Leiden, Achtend, 18 Nov. 1893. R. B. S. BUITENLAN O. Fraukrijk. Alle berichten over den datum, waarop een conversie-ontwerp zal worden ingediend, zyn voorbarig. Do regeering zal zich tegen al gem eene ver giffenis verzetten. Voor de mnntconferentie, welke Woensdag geteekend werd, zal de minister van buiten- landsche zaken, Develle, onverwyid een ont werp ter goedkeuring aan de Kamer over- leggon. De Fransche ministerpresident heeft van den sultan van Turkyo het grootkruis der Osmanió orde ontvangen. De toestand van den hoer Georgewitch is veel vorbeterd, zoodat er nu geen levens gevaar moer bestaat. Het Fransche legerbestuur wydt thans zyne zorgen in het byzonder aan de ooste- lyke grens des lands. De forten aan de Alpon zyn aan eeno nauwkeurige inspectie onderworpen, on in de a. s. zitting van den Hoogen Raad van Oorlog zullen plannen be sproken worden, welko de strekking hebben daar tw6e nieuwe forten aan te leggen. Een daarvan zal byzonder sterk worden. He: bericht, als zouden inboorlingen in Laos, wegons weigeren van heerendiensten, gefusilleerd zyn, wordt door den gouverneur- generaal »an Indo-China, De Lanessan, uit- drnkkelyk gelogenstraft. De inwoners, ver klaart hy, zyn volstrekt niet ontevreden, en beschouwen bet Fraoscho bestuur veeleer als eone woldaad. Laos is, looals men weet, hel belangryk- sto deel van het onlangs in Siam gean nexeerde gebied. Eerglsceror. nield do heer Lockroy te Parys eene rede, welke eene aanduiding Is der politiek, welke de radicalen |in Frankryk denken te volgen. Hy verlangde dat de Grondwet werd herzien, dat geen tekort meer voorkwam op de begrooting en dat de regeering duidelyk haar programma blootlegde. Over de buitenlandeche politiek sprekende, zeide hy„In het Russisch-Fransch verbond is het volk overal en de regeering nergens. Is het wel een verbond? Berust het op eene diplo matieke oorkonde? Is het eenvoudig het resultaat der toegenegenheid van twee volken, die door gemeenschappeiyke gevaren en be langen zyn verbonden? Men heeft het ons nooit gezegd en toch ware het misschien beter, als men het had 'gezegd. Frankryk heeft een recht op waarheid. Geene geheim- niskramery past by het algemeen stemrecht. Italië, Oostenryk en Duitschland maken geen geheim van de tractaten, welke hen ver binden." Het socialistisch Saint-Denis, reeds een maire-Kamerlid ryk, dat zyne schulden niet betaalt, verheugt zich thans ook in een raadslid, dat steelt geen geld of goed, wel is waar, maar redevoeringen. Het is nameiyk uitge komen, dat de aanspraak, op Allerheiligen op het kerkhof door „burger" Pillot gehouden, nagenoeg woordeiyk ontleend was aan eene, in 1880 door Leroux gehouden by het graf van zyn vader. De gezanten van den koning van Dahomey hebben te Parys veel te iy den van het klimaat. Hun woordvoerder Jackson ligt zwaar ziek aan eone longontsteking en de overigen klagen over ingewandspynen. De Fransche regeering wil hen niet ontvangen en zy dur ven ook niet onverrichterzake naar hun land terugk6eren, daar Behanzin korte metten maakt met zyne ministers en hun, tot straf voor den slechten uitslag hunner zending, ongetwyfeld het hoofd zou afslaan. De minister van marine heeft omtrent Dahomey een telegram ontvangen, op 16 Nov. uit Dogba door generaal Dodds ver zonden, volgens hetwolk door de vereenigde bewegingen van Dodds en Dumas koning Behanzin en zyne krygers gevlucht zyn mot achterlating van hunno geweren en kanonnen. Dodds heeft zyn legerkamp by Zounaton opgeslagen. Eene kleine afdeoling soldaten vervolgt Behanzin. Elk oogonblik verwacht men dat deze zich zal overgeven. Italië, Te Genua is overleden D. Ferrari, een zoon van den als millionnair en philanthroop be kenden hertog van Galliora. Hy was echter zelf sterk socialistisch gezind en had dan ook afstand van zyn hertogstitel gedaan. Hy woonde lang te Parys, waar hy professor in de mathe matiek was. Zyn vermogen, 20 millioen lire, heeft hy aan zyne vaderstad vermaakt. Het bezoek van den Oostenryksch-Hon- gaarschen minister van buitenlandsche zaken aan den koning van Italië te Monza maakt do algemeone nieuwsgierigheid gaande. Eerst een paar dagen geloden was Kalnoky's verlof aangevangenhet was vertraagd gewor den door de Oostenryksche ministercrisis. Hy was naar Zwitserland gegaan en van daar hoeft, hy zich naar Milaan begeven. Niet ver van deze stad, te Monza, vertoeft tegenwoordig koning Humbert en het zou niemand hebben verbaasd, dat graaf Kalnoky hem zyne opwachting had gemaakt, indien niot tegeiykertyd de Itali- aansche minister van buitenlandsche zaken Brin naar Monza was ontboden. Voor zoover men weet, is er geene politieke quaestie, welke een onderhoud der beide staats lieden noodig maakt, en het naast ligt voor do hand, dat de ontmoeting slechts'bewyst, dat do goede verstandhouding tusschen de regeeringen dor twee ïyken nog alt yd voortduurt. Op het gebied van den handel zou misschien de Italiaansche verordening, dat de inkomende rechten in goud moeten worden betaald, stof tot eene vriendschappelyke bespreking kunnen leveren. De geruchten, dat te Monza over een huwe lijk van den prins van Napels of over een hezoek van den Oostenrykschen keizer te Rome zou worden gesproken, vinden weinig geloof. Oostonriik-Houg.-Monarohio. Ook in Oostenryk wordt veel gewicht ge hecht aan graaf Kalnoky's Italiaansche reis, ofschoon men haar doel niet kent, en allerlei gissingen worden dan ook geopperd over de ontvangst van den Oost.eoryksch Hongaar- schen minister van buiterjlandscho zaken by den koning van Italië. Dat daarby politieke quaesties zyn behandeld, kan men opmaken uit de tegenwoordigheid van den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken en den Italiaanschen ambassadeur te Weenen. Te Weenen wordt o. a. verteld dat Kal noky's reis samenhangt met den finantiöolen toestand van Italië. Hy zou ovor maatregelen tot verbetering van dien toestand hebben gesproken, waarby Oostenryk-Hoagarye goedo diensten zou kunnen bewyzen. China, Volgens berichten uit China heerscht in sommige provinciën hongersnood en is in andere de oogst zeer groot. Verder wordt ge meld dat door Russen groote hoeveelheden theeheesters en bonoodigdheden voor de thee cultuur uit China worden uitgevoerd, met de bedoeling in do borgstreken van Zuid Oost- Rusland thee te gaan planten, waartoe ook Chineesche landbouwers worden meegenomen. Marokko. De Spaanscho minister-resident te Tanger heeft de mededeeling ontvangen, dat de sultan van Marokko aan het opperhoofd der Riff stammen eene zeer krachtige nota heeft ge zonden. Daarin beveelt de 6ultan het opper- üoofd, op straffe van vreeselyke kaetydmgen, de wapenen neer te leggen en de Span jaarden rustig het fort Sidi te laten bouwen; hy deolt voorts mede dat hy zyn broeder aan het hoofd van de cavalerie naar de grens van het Riff heeft gezonden om deze bevelen ten uitvoer to leggen. Het schryven behelst levendige vriendschapsbetuigingen aan SpaDje. WEST-1NDIË. PARAMARIBO, 10 October. Aan den heer A. Van 't Hoogerhuys, chef van het Bouw-departement, is op zyn verzoek 3 maanden binnenlandsche verlof verleend tot herstel van gezondheid. De heer W. L. Loth, gouvernements land meter, is gedurende evengemeld verlof, be last met de functiën van chef van hot Bouw departement. Verder is bepaald dat by verhindering of afwezigheid van den chef van het Bouw departement, deze in de waarneming zyner functiën, voor zooveel noodig mocht zyn, telkens werdt vervangen door den tydelyken hoofdopzichter by het Bouw departement J. Van de Lyke. Internationale Cholera-overeenkooist van Dresden. By het sectie-onderzoek in de Tweede Kamer verklaarde men zich in alle afdeelingen vry algemeen ingenomen met deze inter nationale overeenkomst. Sommige leden achtten het alleen eene schaduwzyde, dat de vryheid van eiken Staat ten opzichte van zijne eigen wetgeving eenigszins is moeten beperkt worden. Zal de overeenkomst alleen haren be perkenden invloed uitoefenen ten opzichte van voorschriften speciaal ter bestryding van cholora en zal de wetgever vry biy ven in de algemeene sanitaire wetgeving strengere bepalingen vast te stellen, die dan ook voor het geval van cholera toepassing zullen vinden, dan wel maakt de overeenkomst elke strengere wet geving voor zooveel betreft de wering van cholera onmogeiyk? Verder constateerde men dat by deze over eenkomst alles afhing van de energie en goede trouw der verschillende regeeringOD. Er waren leden, die meenden dat ook by stipte naleving thans slechts gedeelteiyk in de zaak voorzien is. De nu voorgestelde be palingen strekken uitsluitend om verspreiding dor cholera te voorkomen, wanneer de ziekte reeds epidemisch is uitgebroken; daarnaast zyn echter ook internationale voorschriften noodig, waardoor zoo mogeiyk „foyers choló- riques" kunnen worden voorkomen. In alle afdeelingen klaagde men over de gebrekkige vertaling van den Franschen tekst. Ook nu weder werd de quaestie behandeld of de formule voor den aanhef van tractaten wel rationeel en overeenkomstig de Grond wet is. BODEGRAVE. Boy all en: B. Van Wijngaarden geb. Voorainije Z. O. Vormeulen geb. Oosterora Z. 8. Lftgas geb. Egmo. d D. Overleden D. Kooru 10 m. A. Van der Weijden, echtgoD. van A. Voordouw 64 j. BOSKOOP. Bevallen: A. Benschop geb. Versluie D. W. Winkel gtb. Slolk Z. Gehuwd: O. Van Eijk 22 j. en D. Mulder 22 J. HAZER3WOUDE. Bevallen: Q. Bloos geb. r. Vank D. N. Pont geb. v. Amerongen Z. J. R demakor geb. Van Gorknm Z. T. v. Moursgob. Van Es D. Overleden: W. Loomane, eobtgon. van A. De Zwart 73 j. KOUDEKERK. Bevallen: J. Van Hulet geb. Sohelliügerhout Z. E. J. Van der Voldon geb. Timmors D. T. Van Egmond geb. Dcrrepaal Z. Overleden: H. Van den Berg, eohtg. van Q. Le Olercq 41 j. A. Van 't Hoendordaal, eoktgoD. van O. v. Leeuwen 76 J. Gehuwd. J. O. Snel jm. en L. Van Gmhoven jd. LEIDERDORP. Bevallen: A. J. Parme utior geb. Piek Z. E. Landwaart geb. Elkorbout Z. A. E. Van Vliet geb. v. Dyk D. Overleden: M. v. d. Laaken Z. 2 m. A. Van der Geeet D. 1 m. M. De Vr ed D. 2 m. NIEUWKOOP. Bevallen: M. Mul Iers geb. Ratol- land D. J. Brandee geb. Heinenian D. REEUWIJK. Bevallen: D. Br^nns gob. Van Muijden Z. M. C. Koetor geb. De Gans D. J. Har-kamp geb. Schouten Z. TER AAR. Bevallen: 8. De JoDg geb. Van der Laan D. M. Van Woudenborg geb. De Bruijn Z. W. M. Molenaar geb. Visser Z. E. Stigter geb. Van 8mooreDburg Z. M. Boxo geb. Vtrlaan Z. Gohnwd: M. Cozyn jm. 24 j. on J. M. Schalk wijk jd. 3 J. WOUSRUQGE. Bevallen: A. Langeslag geb. Van der Zon Z. (levenloos aangegevon). Gehuwd: W. D.im jm. 26 J. en J. Ket jd. 22 j. ZWAMMERDAM. Bevallen T. Hoogondoorn geb. Paling D. H. Voelenturf geb. v. d. Ham D. L. J. Grundman geb Van Tol D. C. Do Bakker geb. Van der Fier D. Overleden: W. Lit Z. 2 m. Gehuwd: J. Okkerso jm. 26 j. en fl. M. Van Mastwijk jd. 22 j. J. Eikeleuboom jm. 22 j. en W. Bosman jd. 25 j. UITLOTINGEN. Hongarije, rromioloten 1870. Trekking op 15 Nov. 1893. Serieën: 46 54 169 258 402 416 515 553 1020 1101 1136 1496 14t 1556 1610 1825 187s 1921 216»! 2222 23 4 2658 2712 3041 8052 3116 8130 3268 3011 3376 8532 3722 3949 3961 403s 411? 415p. 4440 lo8/ 4898 4934 6115 5220 63u4 5300 5401 5564 5021 6771 5906. Premiën: Ser. 1610 no. 18 1] 15^,000; Str. 3722 no. 43 fl. 15,000; Ser. 102'» lo. 29 fl, 5000. Biueeel 18S6. Serie 89777 no. 15 fr. 100,000, s. 10259 DO. 13 fr. 2500, s. 61778 no. 4 fr. 1000, e. 21730 no. 4 en e. 63089 no. S elk fr. 600,3.5213 no. 1, e. 8636 no. 8, e. 10259 no. 1, 14911 no. 19, 8. 24566 no. 16, 8. 44188 no. 2. e. 47462 no. 7, s. 61935 no. 20, e. 52149 no. 9, e. 53740 noi. 4 en 19, e. 62465 no 6. e. 91028 ros. 9 on 11,6. 97021 no. 18,8. 98774 no. 23, p. 100357 no. 9, s. 101533 no. 14, 8. 110258 no. 17 cn e. 11I JL75 no. 13 elk tr. 150. Smeëutrckking: 628 1904 2411 3:124 5213 8376 8636 10259 11304 14211 14614 16499 19195 21730 22702 23783 24566 29275 31201 32602 31830 44188 47862 6069J 51935 53149 51347 5C834 68740 61746 62465 63039 6?49S 64778 67163 C7458 89529 89777 90212 91028 97621 98774 100857 101583 102507 103218 103231 101383 105199 110258 111475. 2'/s pCt Antwcrpscbe LoteD van 1887 4 fr. 100. Botaalbaar 1 Juli 1894. Serieëu 1827 5331 6114 6936 70s4 8087 13936 17212 19189 27327 27908 31151 82516 35012 36141 38160 99058 40219 4512145248 49662 52877 53284 54224 54617 68777 69274 69124 72102. Promian: 8. 8037 d. 16 fr. 150,000; 8. 40219 n. 22 fr. 2500; a. 27827 n. 24 fr. 1000; s. 8087 n. 1 en e. 36141 n. 18 fr. 600; 8. 1827 n. 6, 9 en 18; 8. 5831 n. 20, 6114 n. 4. 22, 8. 6386 n. 4, a. 17212 n. 17, s. 27827 n. 20. a 31151 n. 11, 8. 88160 n. 4, e. 39668 n. 7, a. 59234 n. 11 14 18, a. 54224 n. 4. 8. 58777 n. 7 11, a 69421 n. 8 en 8. 72162 n. 2 ieder Ir. 160. Alle overige nnmmere, in bovensta*» eerieëa vervat, aflosbaar met fr. 110.

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 2