ADVERTENTIE N. Een bouwwerk van twee millioen. Naar aanleiding van de quaestie, of het noodig is een nieuw Museum van Natuurlyke Historie te Leiden, dat twee millioen zou kosten, op te richten, ontving de „Zwolsche Courant" een uitvoerig schryven, waarin do correspondent verklaart dat hoogeschool en museum thans eigenlyk niets met elkander hebben te maken. Yroeger is dat anders ge weest, zooals in een historisch overzicht van het ontstaan van het museum wordt uiteen gezet. In 1821 werd bepaald, dat op de be grooting der staatsuitgaven het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie te Leiden in de plaats zou komen van het kabinet van Natuurlijke Hiptorie te Amsterdam, maar eerst in 1860 was de volledige scheiding tusschen hoogeschool en museum tot stand gekomen. Naast hot Rijksmuseum moet een Universi teitsmuseum bestaan, en daarom kan hei Rijks museum zijn wat men in den laatsten tyd gewoon is geweest „een pakhuis" te noemen. Een pakhuis, waarin de dieren zoo goed als mogelijk beschermd zijn tegen brand en vocht en stof. Voor het anderhalve mensch, dat het museum komt bezoeken uit tijdverdrijf, zijn geene gebouwen van twee millioen noodig; liefde voor de natuur wordt door een museum, met zijne onafzienbare rijen apen en eenden, niet gekweekt. Er is geene reden waarom Leiden een museum zou hebben tot ontwikkeling van het groote publiek. Er is en er komt geen groot publiek in Leiden. Een nieuw museum-gebouw behoeft alleen te dienen om de dieren en skeletten te be waren; daar, waar ze opgeborgen zyn, behoeft men de dieren niet te zien of tebestudeeren; dit geschiedt elders. Het eigenlijke gebouw, waar de verzame lingen worden bewaard, behoefde geene andere bezoekers te ontvangen dan het personeel. „Laat ons," zoo eindigt de correspondent, „niet twee millioen uitgeven voor een sprookje." Gemeenteraad van Alkemade. Oponbare vergadering van Dinsdag 14 Nov. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heer Th. Nigten. Voorzitter de heer P. H. Van Wichen, burgemeester. De vergadering wordt door den Voorzitter geopend, waarna deze No. 11 voor de stem mingslijst trekt, waardoor bepaald wordt dat voor deze zitting de omvragen, enz. by den heer J. J. Van der Meer zullen aanvangen. De notulen van het in de vorige vergade ring verhandelde werden gelezen en met algemeene stemmen goedgekeurd en gearres teerd. 1. Door den Voorzitter wordt medegedeeld a. Het proces-verbaal der op 31 October 11. plaats gehad hebbende opneming der boeken on kas van den gemeente ontvanger, aan wijzende aan ontvangsten 32,421.61, aan uitgaven 30,606 07* en aan kasgelden ƒ1815.635, en dat de registers en boeken in orde zijn bevonden; b. dat heeren Gedeputeerde Staten bij hun besluit van den 16/20 October 11. hebben goodgekeurd het suppletoir kohier wegens hoofdei, omslag dezer gemeente, dienst 1893, welker ter visie ligging is afgekondigd en ter invordering is toegezonden aan den ontvanger en dat alsmede door hen by besluit van 17/20 October 11. is goedgekeurd het Raads besluit model A. van 9 October 11. tot het doen van onvoorziene uitgaven, dienst 1893 tot een bedrag van 566, in zake kosten van het leggen van een hevel voor de eigendommon der gemeente te Huigsloot; c. dat bij ministeriëele beschikking van den lOden Oct. 11. de alhier gestationneerde rijks veldwachter-jachtopziener Bódaan is overge plaatst naar Haarlemmermeer, en dat alhier in zjjno plaats is benoemd M. Koning, laatst als zoodanig te Haarlemmermeer; (1 dat door den heer Commissaris der Koningin in deze provincie dd. 18 October 11. is medegedeeld dat door den heer minister van justitie aan den heer C. J. M. Botte- manne, bisschop van Haarlem, is bericht dat de nieuw opgerichte R. K. Parochie te Oude- Wetering onder den titel van parochie van den H. Jacobus den Meerdere, en waarvoor door genoemden kerkvoogd een parochiaal kerkbestuur is aangesteld en tot pastoor dier parochie is benoemd de WelEerwaarde heer G. S. Koopman, alsnu by de Regeering be kend staat; e. dat de Gereformeerde Korken A. en B. te Oude en Nieuwe-Wetering volgens schryven van ouderlingen en diakenen dd. 17 Oct. 11. in eengesmolten en thans geheel vereenigd zyn, en nu bekend staat als de Gereformeerde Kerken te Oude- en Nieuwe Wetering, ge meente Alkemade, waarvan door hen msge- lyks is kennis gegeven aan Hare Majesteit de Koningin-Regentes. Daar er omtrent alle deze mededeelingen geene nadere inlichtingen worden verlangd, worden zy op 's Voorzitters voorstel voor kennisgeving aangenomen. 2. Een verzoekschrift van mej. M. H. J. Meys, onderwijzeres aan de O. L. school te Ryp Wetering, houdende verzoek om eervol ont slag uit die betrekking, tegen 16 November 1893, hetwelk baar op voorstel van B. en Ws. op eervolle wyzo wordt verleend. 3. Uit naam van B. en Ws. deelt de Voor zitter mede dat ter voorziening in deze vaca ture reeds in verschillende, zoowel in vak ils in dag on advertentiebladen eene oproe ping tegen eene jaarwedde van ƒ500 is gedaan, doch dat er zich tot heden geene sollicitanten voor do bekleeding dezer betrekking hebben aangemeld, waarom B. en Ws. voorstellen genoemde jaarwedde met ƒ50 te verhoogen en zoodoende te brengen op 550 en tegen deze verhoogde jaarwedde eene nieuwe op roeping te doen, mits Heeren Gedeputeerde Staten deze verhooging goedkeuren, waartoe na eenige besproking en toelichting met alge- meeno stemmen wordt besloten, wordende een afzonderiyk ontwerp-besluit tot verhooging van genoemde jaarwedde vastgesteld. 4. Een adres van J. De Vries, te Enkbuizen, ter verkrijging eener gratificatie als oud veldwachter dezer gemeente: de Voorzitter deelt mede zich om inlichtingen naar den toestand van den adressant tot den heer burgemeester van Enkhuizen te hebben ge richt, en dat uit diens schryven blykt dat adressant werkelyk in zeer behoeftige en gebrekkige omstandigheden verkeert, doch dat B. en Ws. in deze geen voorstel hebben on de beslissing aan den Raad overlaten; op 's Voorzitters vraag wenscht ook geen der leden dienaangaande een voorstel le doen, terwyi eenige leden de opmerking maken dat by het toekennen eener vroegere gratifi catie bepaald is, dat die voor het laatst zoude zfin. Door den Voorzitter wordt alsnu voor gesteld hem ƒ10 over 1893 toe te kennen, welk voorstel echter, in stemming gebracht, met 8 tegan 2 steum h wordt verworpen; de heeren Elstgeest tn Van der Voort stem den voor. (Wordt Vervolgd.) BUITENLAND. Groot-Britannië. Omtrent het gezantschap naar Kaboel seint men van daar, dd. 15 Nov.: De onderhande lingen van sir Mortimer Durand met den Emir zyn gesloten. Na de wapenschouwing van heden verklaarde de Emir, dat alle moei- lykheden omtrent de grensregeling en andere quaestiën met de Britsch Indische regeering vereffend zyn en de vriendschappeiyke betrok kingen met Engeland op hechte grondslagen zyn gevestigd. De „Pall Mall Gazette" meldt uit Johannes burg, dat de desbetreffende conferentie na eene beraadslaging van drie dagen een voorstel heeft aangenomen, waarby de belanghebbenden zich verbinden do Fransche dynamiet-maat- schappy te „boycotten" en een tienjarig contract te sluiten met Nobel's dynamiet-trust tegen den prys, welken de Beers maatschappy betaalt. De vergadering besloot verder by de Engelscho regeenng to appelleeren tegen de handhaving van het differentieel invoerrecht op Engelsche en Duitsche ontploffingsstoffen in zyne kolonie. In het Lagerhuis heeft do onder-minister voor buitenlandsche zaken verklaard, dat de onderhandelingen tusschen Frankryk en Enge land over Siam nog steeds worden voortgezet, en dat de brief wisseling over de blokkade in een blauwboek openbaar zal worden gemaakt. Frankryk zal Chantaboon biyven bezetten totdat de bepalingen van de tegenwoordige overeenkomst uitgevoerd zyn. Dat deze be zetting slechts van tydelyken aard zal wezen, is door de Fransche regeering herhaaldelyk verklaard. Brazilië. De forten om Rio-de-Janeiro, die de regee ring trouw gebleven zyn, hebben het fort Villegaignon Zondag hevig beschoten. De buitenmuur der vesting leed veel schade, 2 personen worden gedood en 7 gewond. Den volgenden dag werd het schieten voortgezet. De „Aquidalan", van het eskader der oproer lingen, mengde zich ook in den stryd, de kogels uit hare Maxim kanonnen doodden of wondden 40 soldaten der regeeringstroepen en 4 burgers. De ops'andolingen deden een aanval op Nickteroy met torpedo-bootendeze werd echter afgeslagen. Hetzelfdo lot viel twee aan vallen op de arsenalen der marine en van het leger ten deel. Hierby had het hospitaal zeer van het vuur der opstandelingen te lyden; vele zieken werden gewond. Men zegt dat do oproerlingen boven Mahury 2000 man aan land gezet hebben. Servië. De troonrede, waarmede de koning gisteren de Skupschtina geopend heeft, loopt in hoofd zaak over de economische vraagstukken en verklaart voorts dat de betrekkingen van Servië met het buitenland van vriendechappeiyken aard zyn en niets te wenschen laten. Telegrammen. MILAAN, 15 November. De Oostenryksche kanselier graaf Kalnoky en oe Italiaansche gezant te Weenen, graaf Nigra, hebben een bezoek afgelegd by minister Brin. Met hun drieën vertrekken zy hedenavond naar Monza, waar zy de gasten zullon zyn van koning Humbert. MONZA, 15 November. Graaf Kalnoky is hier met minister Brin en graaf Nigra aan gekomen en onmiddellyk door den koning ontvangen. Graaf Kalnoky had met den koning een onderhoud van anderhalf uur; daarna had het diner plaats. Kalnoky vertrekt morgen weer. BUCHAREST, 15 November. De koning is heden aangekomen en zal hier twee dagen doorbrengen. KONSTANTINOPEL, 15 November. Ten einde de oproerige beweging in Albanië te onderdrukken, zullen eenige bataljons uit Adrianopel naar Priazend gezonden worden. BERN, 15 November. Met betrekking tot de voorgeschreven betaling in specie der nkomende rechten in Italië, voorziet men dat Zwitsorland het Italiaansch-Zwitsersche handelsverdrag voor geschonden zou kunnen verklaren. PARIJS, 15 November. De toestand van den Servischen gezant Georgewitch is bevredigend. Eerst vreesden de geneesheeren voor eene inwendige verbloeding, maar later werd de toestand gunstiger. Evenwel is de minister nog niet buiten gevaar daar hy geen voedsel gebruikt en zich zeer zwak gevoelt. De dader Deauthier genaamd, schynt, biykens de geschriften, die in zyn bezit zyn gevonden, inderdaad tot do anarchisten te behooren. By een tweedo verhoor herhaalde hy, dat hy den Ser vischen gezant niet kende. MARSEILLE, 16 November. Een met dyna miet gevulde pot ontplofte in het schilderhuis voor het hotel van den bevelvoerenden gene raal van het hier gelegerde corps. Niemand werd gekwetst. Men zegt dat do politie een tweeden pot in de gang vond. Een Italiaan is gevangengenomen. LONDEN, 16 November. De „Daily News" vindt het eene voldoening te weten, betreffende de vermeende onregelmatigheden by de Bank van Engeland, dat de slechte zaken, waarin de Bank betrokken is, zich bepalen tot de zaken der Zuid Amerikaanacheen iiexicaansche maaischappy, welke reeds voor de rechtbank zyn bekend geworden. De „Times" spre&kt in haar City artikel dat het ontslag van eenige leden der administratie van do Bank van Engeland waarschyniyk is. De „Times" bevat eene waarschyniyk wel betrouwbare tyding uit Argentinië, dat het regelingsvoorstel van Rothschild Vrydag zal worden goedgekeurd. PARIJS, 16 November. De afgevaardigden ter muntconforeutie hebben gisteravond de overeenkomst geteekend, waarby de munt- convontio van 1885 gewyzigd wordt. Gomeontoraad yaa Leidon. Zitting van lie dennamiddag tc 2 uren. Voorzitter: de heer Juta, oudste wethouder, wegens ongesteldheid van den Burgemeester. Tegenwoordig de hoeren: Juta, DeSturler, Dokhuyzen, Zillesen, Drucker, Du Rieu, Zaayer, Verhoy Van Wijk, Van Lidth de Jeude, Van Hamel, Fockema Andrero, Pera, Kerstens, Le Poole, Siegenbeek van Heukelom, Stad houder, Cock, Van Hoeken, Van Kempen, De Vries, De Goejo en Kaiser. Afwezig met kennisgeving de heeren Driessen, Hasselbach en Van der Breggen, laatstgenoemde wegens ongesteldheid. Na lezing der uitgebreide notulen van do vorige vergadering (o. a. van de behandeling der gemeente begrooting), maakte de heer Zaayer de opmerking dat de „Handelingen van den Gemeenteraad" van die vergadering nog niet zyn verschenen, waarop do heer Juta antwoordde dat dit speciale geval moet geweten worden aan de tydelyfee afwezig heid van oen der leden, waardoor de cor rectie vertraging ondervond. De notulen werden daarna goedgekeurd. Aan de orde kwamen de volgende punten 1°. BecoimLg van o*ne derde onderwijzeres aan de Meisjesschool lsto klasee. (28b). 2°. Idem van oen lid van do Commwsia van aan slag, bedoeld in art. 111 1 b en 2 der Wot tot heffing der belasting op Dedryf - en andere inkomsten van 2 October 1-93 (Staatsblad No. 149) (198). 3°. Idem ulevoren van oen plaatsvervangend lid. (298). 4°. Staat van af- en o orachryving op de begroot.ng van 1893 ad 260. (Kosten van openbare vermakelijkheden). (291 en 303). 5°. Verzoek van A. Los, om teragbetaling van schoolgeld l&gor ondeswys, (292). 6°. Voorstel omtrent do aan besteding van do kloeding der agenten van politie, enz. ('290). 7°. Staat van af- en overschrijving op do begrootiDg van 1898 ad 300. (Kosten vau do vee- en vlteuchkeuring.) (293 en 301). 8°. Voorstel omtrent aan-nliiug van het Uitbrei- dÏDt-s- ©u Varmcnwingsfouds der Stedelijko Gas fabriek. (ü04). 9°. Verzoek van bot Bestuur der Christelgko Wyk- vereeniging „Pniël", omtrent de plaateiDg van een bek aan do Middclsiegracht. (295). 1C°. Idem van H. Noeuwveld, om terugbetaling van schoolgeld, lager onderwas. ('299). 11°. Idem van bet Bestuur van de Muziek- en Tooneolvereeniging „Nat en Vermaak", omtrent het gebruik van een lokaal in het voormalig Gy-».na*ium in do Lokboretatraat. (300). 12°. Verzoeken van verecbillende pereonen omtrent vermiuderiug van schoolgeld voor bot bezoeken van do Kweekschool voor onderwijzers en onder wijzeressen. (302). Punt 1 werd benoemd mej. H. M. Pool man alhier met 21 stemmen. Eén biljet was blanco. Punt 2 werd benoemd de heer J. A. Van Hamel met 14 stemmen. (Verder waren uit gebracht op de heeren L. Driessen en S. C. M. Knappert ieder 2, L. C. Quant, Van Kempen, Fockema Andreae en Verhey van Wyk ieder 1 st.). De heer Van Hamel zoide den om vang der betrekking wel niet te kennen, maar hoopte toch voor do ingezetenen er nuttig in werkzaam te kunnon zyn, zoodat hy de benoeming aannam. Mocht hot echter blyken dat de taak te omvangryk is, in verband met zyne andere weikzaamheden, dan zou hy zoo vry zyn by den Raad te komen met het verzoek hem to ontslaan en een ander te bonoemen. (Applaus) Punt 3 werd benoemd de heer L. C. Quant, met 15 stemmen. Verder waren uitgebracht op de heeren Van Kempen 3, Verhey van Wyk 2, Hassel bach en Kerstens ieder 1 st. Den heer Quant zal van zyne benoeming worden kennis gegeven. Punt 4 werd goedgekeurd, na eene opmer king van den heer Drucker omtrent eene nader in te dienen suppletoire begrooting van nog andere werkzaamheden. Op punt 5 word gunstig beschikt Punt 6 werd op een door den burgemeester gedaan verzoek aangehouden. Op punt 7 had de heer Zaayer vele be zwaren. Z. i. ontbraken er wat de weten- schappeiyke keuring betreft, nog te veel ge gevens, voordat de Raad een besluit zou kunnen nemen. Wat toch wordt er verstaan onder eene wetenschappeiyke vleeschkeuring? Boven dien wordt nu reeds door den inspecteur ge zegd dat hy later nog meer geld zal aan vragen, voor boeken en instrumenten. Eene nadere, meer juiste raming van wat den Raad te wachten staat, zou spr. wel wenscheiyk achten. Tot zoolang zou hy het voorstel aan gehouden willen zien. De heer Dekhuyzen, wethouder, diende hierop van antwoord, waarmede de heer Zaayer echter niet tevreden was. Eene som van ƒ100 voor boeken acht hy te hoog. Hy wees op het gevaar om den eersten stap te doen van de gevraagde gelden toe te staan. Zonder nadere inlichtingen mag z. i. in deze niet over de golden der ingezetenen worden beschikt, ten einde te voorkomen dat later een beroep op het nu te nemen besluit ge daan worde. Na den heer Pera op diens vraag te hebben geantwoord dat bedoelde boeken van weten- schappelyken aard zyn (en dus niet om boek te houden), deelde de heer Dekhuyzen mede dat er geen bezwaar bestaat om aan het verlangen van den heer Zaayer te voldoen en het voorstel aan te houden. Aldus werd besloteD. Punt 8 werd na een paar opmerkingen van de heeren Van Hoeken en Zillesen waar uit bleek dat de uit te voeren werken omtrent telescopeering van den gashouder No. 6 en het byplaatsen van een exhauster eener capaciteit van 40.000 kub. meter per etmaal reeds zyn aanbesteed) en nada" de heer Drucker de aflossing van het kapitaal der gasfabriek had ter sprake gebracht, waarop hy tot antwoord bekwam dat dit punt by B. en Ws. reeds in overweging is, zonder hoofdelyke stemming goedgekeurd. Op dezelfde wyze werd gunstig beschikt op punt 9 (Pniël), nadat vooraf de heer Du Rieu op zyne vraag of het een houten of yzeren hek zou zyn, ten antwoord had gekregen dat de bedoeling was er een yzeren hek te plaatsen. Verder had de heer Drucker er op gewezen dat bet nu behandelde verzoek reeds dateert van 8 September 11. Dat tydsverloop vindt hy te lang. De ingezetenen hebben niet alleen aanspraak op goed, maar ook op spoedig recht. De heer Juta betoogde dat er redenen voor hot oponthoud bestonden. Eveneens zonder hoofdelyke stemming werd gunstig beschikt op de punten 10 en 11, en omtrent punt 12 word besloten overeenkom stig het advies van B. en We., in ons vorig nummer medegedeeld. Niets moor aan de orde zynde en niemand verder het woord verlangende, werd de ver gadering gesloten. Door den Voorzitter werd medegedeeld dat o. m. waren ingekomen: Een verzoek van K. F. Van Venetie om afschryving van plaats, dir. belasting, dienst 1893, wegens woinplaatsverandering. Begrootingen dier st 1894 van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinderhuis en vrouwen kraammoeders. Een verzoek van mr. L. G Verwer, te Diever, om vergunning tot het doen leggen van eene loopbrug over de dyksloot langs den Hoogen Rynayk voor het percGel No. 3512. Een verzoek van de directie van de Loidsche Katoenmaatschappy om den eigendom van den haar in gebruik gegeven grond van den Vestwal en eene strook water, nader aange duid op de overgelegde situatie teekening. Bezwaarschriften van C. F. Van Waasdyk en J. A. Beuzemaker tegen hun aanslag in de plaats, dir. belasting, dienst 1893. Een adres van de heeren F. en W. Liernur te St. Cloud in zake het voortzetten der onder handelingen over de verdere toepassing van Lie-rnurs-rioolstelsel in deze gemeente. Een voorstel van Burg. en Wethouders tot wyziging van de Inkomstenbelasting. Een adres van den heer B. M. Duyser, pachter van het buffet der Stadszaal, te kennen gevende „Dat, naar aanleiding van het Raadsbesluit van 21 Sept. jl., waarby zoowel een gewyzigd tarief van verhuring der Zaal alsook eene verhuriDg en bloc is verworpen, zoo is de toestand voor den ondergeteekende, als pachter der buffetten, onhoudbaar. „Hy neemt daarom nogmaals de vryheid om by Uwen Raad om vermindering van pacht aan te dringen, of zoo dit niet mogeiyk is, hem als pachter te ontslaan. „De schade die hy dagolyks ïydt, brengt hem groot finantiëel nadeel toe, en daar by weet dat die schade, welke hy lydt, niet een gevolg is van plichtverzuim van zyne zyde, maar alleen voortspruit uit het wegblyven van het publiek, welk wegblyven zeker wel gesteld mag worden op rekening van het hooge tarief van verhuring der zaal, om van by omstandigheden hier niet te spreken. „Mochtuwen Raad kunnen besluiten hem van de pacht te ontslaan, zoo is hy zoo vry hierop uwe aandacht te vestigen en te verzoeken dat, nl. het door hem aangebracht getimmorte en 't geen hy verder voor de exploitatie heeft aangeschaft, door den nieuwen pachter tegen den okstenden prys zal worden overgenomen." Ten slotte deelde de voorzitter nog mede dat door mr. Thorbecke is bericht dat tot derden scheids man in zake de arbitrage tusschen de gemeente Leiden en de Leidsche Duinwater- maatschappy door den kantonrechter is be noemd mr. P. Rink, lid van de Tweede Kamer, te Tiel, zoodat de commissie thans bestaat uit de heeren mr. W. Thorbecke (voor de ge meente Leiden), mr. B. M. Vlielander Hein (voor de Duinwatermaat8chappy) en mr. P. Rink, als derde lid. LËIDKJV, 16 November. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 5° C. 41° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 8.5° C. 38.3-F.; 's middags om 12 uren 5° C. 41° F.; 'snamiddags 4 uren 6° C. 42 8° F. We wyzen nog even want wellicht is het overbodig op de verkooping van „Armenzorg" (zie de advertentie in dit blad) en bevelen dien aan in de gunst der dames. Door in perceel 16 der Lokhorststraat iets oi beter nog veel te koopen, kan men zeer velen weldoen en.... weldoen is schoon en goed! De chrysanthemum-tentoonstelling in „Amicitia" is ook morgen avond geopend. Dit bericht zal velen aangenaam wezen I In den namiddag van heden ontvingen we per Fransche mail de Bataviasche bladen van 14 tot en met 17 October. Door het prov. kerkbestuur van Zeeland is heden tót de evangeliebediening in de Ned.-Herv. Kork toegelaten de heer Kylstra, van de Leidsche universiteit. H. M. de Koningin-Regentes heeft in- geteekend op „Do Bolvédère-Galery", zynde 40 etsen naar de beroemde schilderyen van oude meesters in het museum te Weenen, dooi William Unger, met den beschry venden tekst van professor Carl Von Lützow, bewerkt dooi Johan Gram. Dit prachtwerk wordt uitgegeven door den heer A. W. Sythoff te Leideu. Te Zoeterwoude doet zich het volgende treurige geval voor. Een jongen, thans 12 jaren oud, wiens vader krankzinnig is, were besteed in een behoeftig gezin, waarvooi enkele jaren werd betaald. Het hoofd van dat gezin sterft en de weduwe, zyne pleegmoeder is verder niet in staat voor hem te zorgen Zyne moeder is naar het buitenland ver trokken, zonder zich om haar kind te be kommeren. De heer Jhr. Van der Wyck, afgetredeD secretaris-generaal by het departement van koloniën, zou, naar beweerd wordt, zeer in aanmerking komen voor de benoeming tot directeur van het Kabinet der Koningin. Uit Soerakarta komt het bericht van het overlyden van den hoor A. W. H. Perelaer, ridder der Militaire Willemsorde, gepension- neerd koloDel van het Ned. Ind. leger. Academie-nieuws. Leiden: Het doctoraalexamen in de rechtswetenschap is met goed gevolg afgelegd door den heer J. B. Gorsira. Marktberichten. Delft, 16 November. Granon in vaste stemming; doordion de aanvoeren nog niet groot zrjn, ging de handel niet levendig. Witte T*rwe ƒ5 50 a ƒ6.65, Roode 5 60 a 6.—, Kogge ƒ4.60 a ƒ4.90. Zoruorgerat 3.85 a ƒ4.25, Chevalier- f 4.76 a 5.50. Haver 3.40 a 4.20. Blanwo Erwten ƒ6.— a 7.50. Brain~boon--n ƒ6.50 a 8 75 Paardenboonon ƒ5.40 a f 5.90. Duivenbooncn /6.40 a ƒ6.60. Koolzaad 8.25 a ƒ9.10. Zomer-Kool zaad a fKanariezaad f 6.25 a ƒ9. Hennepzaad f 7.50 a f 1G.25, alles per HL. 844ste ST A ATCDIL ÖÏÊfiaW, eerste klasse. vierde lijst. Trekking van Donderdag 16 Nov. No. 11296 f'kOO. No. 4824 f 2ÖO. No. 12394 f 160. Prijzen van f 20. 86 116 608 747 814 16 1093 1192 1336 1691 2484 2724 2892 2936 3316 32 3451 8816 4032 4147 4412 67 4499 4649 4891 4965 6119 6210 6365 5180 5652 6772 6018 6207 8033 6547 82 6637 8144 0849 8219 6012 8G87 81 8603 7144 8727 7220 08 7457 9485 7734 96 85 9841 10027 12992 10101 13468 10217 13537 10337 1378-i ïeo^S 1849'J 16709 18973 17292 19219 17694 19316 1T871 71 17904 19462 93 16147 11039 15314 93 11699 16853 18247 11727 15938 18377 12666 16281 18416 Op 30 November a. s. hopen onze geliefde Ouders DIRK SMIT en 0958 9 ELISABETH LEMAIR den dag te herdenken, waarop zy vóór ÖO garen in den echt werden vereenigd. Leiden, Uit aller naam, 16 Nov. 1893. D. SMIT, Amsterdam. Getrouwd L. VERMAAS, Wedr. van W. H. Van Teylingen, en HELENA H. SPARENBERG, die tevens hunnen liarteiyken dank betuigen voor de vele blyken van oprechte belangstel ling, by hun huwelyk ondervonden. Leiden, 15 November 1893. 6938 9 Tot diepe smart van my en myne weder- zydsche betrekkingen, ontsliep heden myne dierbare Echtgenoote ELIZABETH STIGTER, in den ouderdom van 38 jaren, my Dalatende vier jeugdige Kinderen. La. VAN TIL Rz. Hillegom, 14 November 1893. 6938 7 Heden overleed, aan eene kortstondige ongesteldheid, ons innig geliefd Dochtertje JOHANNA HENDERICA WILHELMINA, in den aanvalligen leeftyd van omtrent een jaar L. VAN SANTEN. J. VAN SANTEN-Van Dijk. Leiden, 15 November 1893. (Kaiserstraat No. 10.) Algemeene kennisgeving. 6948 9 Heden overleed te Utrecht onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder CAREL JOSEPHUS WILHELM HEINTZ, Jur. Cand., in den oudor- dom van byna 24 jaren. 6949 8 F. F. W. HEINTZ. J. HEINTZ Corner. Volstrekt eenige kennisgeving. Leiden, 16 November 1893.

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 3