N°. 10350. A0. 1893. feze dCourant wordt dagelijksmet uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. PERSOVERZICHT. NONDUfö. Donderdag AO November. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandon. Franco por post Afzonderlijke Nommors f 1.10. 1.40. 0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1— '6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootore letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Tweede Blad. De Amsterdammer bestrijdt het denkbeeld, door A. O. en doordenhoer Henry Tindal in Do. Telegraaf ter sprake gebracht omtrent een gezantschap by den Paus. Het radicale blad verklaart van meening te ver schillen van de beide hoeren, die eene zaak- ter sprake hebben gebracht, dio, naar hare meening, voorgoed van de agenda was afge voerd. Kon zy onderstellen, dat inderdaad eenig practisch belang verwaarloosd wierd door by het geestelijk hoofd der Katholieke Kerk geen gezant te onderhouden, de vraag zou te overwegen zijn of, zonder het beginsel van Kerk en Staat te schenden, aan het ver langen van een aantal Katholieken ware te voldoen. Maar practische belangen ïyden aller minst schade, want heeft de Paus iets te vragen, over eenig belang te handelen, dan is de nuntius, zyn rechtstreeks gezonden ver tegenwoordiger, steeds in staat H. M. de Regentes of de ministers te vinden, om met hen in overleg te treden. Het eenig motief tot herstel van het gezantschap by den Paus zou zyn, een aantal, laat het zyn een groot aantal Katholieken genoegen te doen. Kren kend echter kan de niet-herstelling van be doeld gezantschap alleen voor hen zyn, als zy vergeten dat onze staat een moderne neutrale staat is, die der Kerk alle mogeiyke zedeiyko rechten en vryheden behoort te waar borgen, doch overigens het beginsel van scheiding van Staat en Kerk, tot bevordering van den binnenlandscnon, en niet in de laatste plaats tot bevordering juist van den godsdienst vrede, heeft te handhaven. De grief der Katholieken acht De Amster dammer dus ongegrond. Wil men niettemin daaraan tegemoetkomen, dan zou die tegemoet koming moeten bestaan in geheelo afschaffing der volgens het blad geheel overbodige be- roepsdiplomatie. Dat zou een stap voorwaarts zijn, terwyl hetgeen de hoeren A. O. en Tindal wenschen, ons weder achteruit zou brengen. Prof. Drucker beveelt in het Sociaal Week blad als taak dor overheid in zake het woningvraagstuk aan, dat zy zorg diage voor goeden woningbouw door con trole, en voor beschikbare terreinen. De schryver gaat o. a. na, wat in deze richting door België, Duitschland, Frankrijk en vooral Engeland gedaan is, om zich, met deze gegevens voor oogen, af te vragen, waarnaar nu ten onzent moet worden getracht. En dat onderzoek leidt hem tot de volgende conclusie: Boven alles is noodig, dat er voorschriften bestaan omtrent de inrichting en de wyze van bowoning der huizon, in de eerste plaats van toepassing op nog te bouwen huizen. Maar niet dadelyk to streng; de kuizen zouden te duur worden. De eischen^Senmaal gesteld, worden echter streng gehandhaafd Een deskundige make uit welke die voor Feuilleton. Roman van K. KOOPMANS YAN BOEKEKEN. 49.) En onophoudeiyk hoord6 men links en rechts, soms uit drie monden te geiyk, op en aanmerkingen, vooral van de zyde der stuurlui aan den wal, uitboezemingen als daar zyn: „Kun je d'r wel by?" „Stop ze d'r maar in, hoor!.... Doe,alsof je thuis waart!" „Kranig geraakt, jandorie!" „Wat blief je? Nu, daar weten ze in Den Haag ook niets van »Zeg, ik zet myn keu maar weg: die kerel laat je niet aan ae beurt komen." „Goed af, hoor!" „Drommels jammer, dat i klotst!" „Niet zitten, jy daar!" „Over den band, dan kan i wel!" „Hy raakt op z'n oreef 1 „Pas op, zoo verzuipt i „Jo hebt ze niet aan een bandje, zeg ik maar l" Do held van ons verhaal betoonde zich dion avond een beid in een anderen zin des woords, daar hy eene overwinning behaalde, niet met de ivoren kogels op het groene laken, maar op zicbzelven. Ofschoon by toch zich best amu seerde en nog niet buiten gevecht gesteld was, ja veel kans had op de zegepraal in de schriften zyn moeten, en de plaatselijke be sturen hebben ze dan te stellen. De hoofd punten moeten echter door eene rykswet bepaald wordenmen kan niet alles aan de gemeente overlaten. Daarbij zou tegeiyk de moeilykheid, hoe in dezen de verhouding der bevoegdheid van B. en Ws. tot die van den gemeenteraad is, kunnen opgelost worden. Voor bestaande huizen zou het wenscheiyk zyn, de minimum-eischen langzaam in te voeren. Voorts moet do overheid bevoogd zyn voor zekere perceelen bepaalde verbeteringen te gelastenb. v. herstel van het dak, aan brenging van goed drinkwater. By onbewoon bare krotten worde onbewoonbaarvorklaring toegepast of onteigening, voor dit doel op bijzondere wijze te regelen. Onteigening par zóne zou onder zekere voorwaarden hierby toegepast moeten worden. Eindelijk mogen bepalingen omtront ont eigening van bouwterreinen niet ontbreken. De winsten, dio uit de waarderyzing van ter reinen, waarop gebouwd zal worden, ontstaan, zouden daarby voor een deel dor gemeenschap ten goede kunnen komen. Deze gedachten liggen ten grondslag aan het bekende ont- werp-Van Houten, thans bij de Tweede Kamer aanhangig. Jammer, dat de wijze, waarop zy daar zyn uitgewerkt, aanleiding geeft tot zooveel twyfel en zoo talrijke bezwaren, dat er, naar alle waarschynlykheid, van dat ont werp weinig zal komen. Doch wordt een gelukkiger vorm gevonden, dan zal ook eene zoodanige regeling bijdragen tot verbetering der woningtoestanden. Den invloed der gemeente verordeningen op dit punt besprekende, zegt de schryver: Het ergste is, dat die verordeningen geen of weinig vat hebben op de reeds bestaande woningen. Onbewoonbaarverklaring is voor deze het middel, waarvan vele gemeenteu gebruik gemaakt hebben, maar niot overal wordt dit middel met kracht toegepast. Ligt dit voor een deel hieraan, dat do klasse van personen, die door de onbewoonbaarverklaring schade lydfc, tamelyk invloediyk is, mon kan overigens toch ook niet ontkonnon dat do toepassing van dit middel aan bezwaren onder hevig is. Dat in do onbewoonbaarverklaring eene hardheid tegenover den eigenaar zou ge legen zyn, acht de schryver althans in som mige omstandigheden juist. Een tweede be zwaar is de moeilykheid eonor gelykmatige uitvoering. En eindelyk vraagt men, en niot zonder reden, waar de huisgezinnen heen moeten, die uit de afgekeurde krotten worden verdreven. Kampen lovert intusschen een goed voorbeeld, hoe in deze zaak te handelen. Daar wordt onbewoonbaarverklaring op zeer uitge breide schaal toegepast, doch niet dan nadat men telkens nauwgezet onderzocht heeft, of nieuwe woningen in voldoende hoeveelheid aanwezig zyn. Bij eene oordeelkundige toepassing verliezen de bezwaren veol van hunne kracht, en zoolang er geen betere weg is geopend, is zoodanige oordeelkundige toepassing van het recht tot onbewoonbaarverklaring hoogst wenechelyk, ja noodig. Als men toont, dat het met dit middel workeiyk ernst is, dan zal het reeds preventief werken en de eigenaars bedacht doen zyn op hot aanbrengen van de noodige verbeteringen aan de woningen, om aan het zwaard, dat hun boven het hoofd haDgt, te ontkomen. Hier en daar hebben de gemeentebesturen ook verschillende ellendige perceelen opge kocht, om ze af te breken, maar waar men opzag tegen het wel eens aangewende, doch vry bedenkelijke middel om de woning vooraf af te kouron, liepen do kosten zóó hoog, dat men van voortzetting der proef werd afgeschrikt. Byzondero vermelding verdient ook wat Arnhem dezer dagen deed. Daar heeft men den kostbaren weg der onteigening inge slagen; 165 woningen zullen worden afge broken; de kosten daarvan zullen 2'/2 ton bedragen. Wat de overheid tot dusver ten onzent deed, is iets, zegt prof. Drucker ten slotte, maar op verre na niet genoeg. Hoe zij op allerlei wijze direct en indirect haren invloed ten gunste eenor oplossing vaa dit vraagstuk kan doen geldon, toont hij nader aan; doch tevens aansporend, dat het particulier initiatief intusschen niet stilzitte. Nederlandhet blad van mr. Sprenger van Eyk. schryft naar aanloiding van de Memorie van Toelichting op de Begrooting van Water staat in zake de noodzakeiykheid van een onderzoek naar do betrouwbaarheid onzer spoorwegbruggen: „Menigeen zal het treurig vinden, dat do Rogeering komt verklaron: Heel zeker, dat de spoorwegbruggen nog altyd solide en ver trouwbaar zyn, ben ik niet; do onzekerheid is groot genoeg om onderzoekingen te gaan instellen," die tot heden óf niet geschieddon of geschiedden op onvoldoende wijze. Ik weot dus nog niet of er gevaar is of niet; dat moot in het duister blyven gedurende nog een groot getal jaren. Eerst na verloop van een groot gotal jaren zal ik u kunnen medo- deolen of gy al dan niet in gevaar verkeert by 't ryden per spoortrein over eene der grooto bruggen of zelfs over oen der vele kleine spoorwegbruggeljes. „Doch stelt u gerust: do Regeering zal dat „groot getal jaren" van onzekerheid of on juistheid wel inkrimpen. Als de Staten-Gonoraal con paar niet ruim bezoldigde ambtenaren toestaan, zal het getal jaren worden terugge bracht tot zeven, misschien vy'f! „Toch is dat nog een lange tyd. En de vraag ryst uan ook, of de Regeering niet wys zou doen, enkele ambtenaren meer te vragen en het onderzoek op meer plaatsen tegelyk te laten beginnen." Gemengd Nieuws. De Chrysanthemum-tentoon stelling, op 10, 11 en 12 Nov. te Utrecht ge houden, word bezocht door 1800 personen, waaronder een groot aantal uit andere plaatsen. Het batig saldo, dat aan het kinderziekenhuis ten goede komt, zal vermoedelyk pl. m. f 1000 bedragen. Een vuilnisman vond te Zwolle onder het vuilnis eene oude portefeuille met een bankbiljet van 200. Het gevondene werd aan den eigenaar, een verver, weer ter hand gesteld. Do bom, welke te Barcelona is ontploft, bevatte 130 centigrammen dynamiet. Byna al de gekwetsten zullen vreeseiyke operaties moeten ondergaan, want hunne beenon en armen zyn verpletterd. Men weet nog niet zeker, wie de aanslag gepleegd heèft, maar do ergst verdachte blyft Soldati. Aan stonds na den aanslag is hy van de vijfde galery naar beneden goloopen en het parterre binnengedrongen, waar hy van de verwarring gebruik maakte om eene prachtige overjas en een regenscherm to stelen. Zaterdag avond hebben de anarchisten te Saint-Ouen eene byeenkorast gehouden, waarin zekere Georges de slachting te Barcelona ver- heerlykte. „De ontzette burgerlui," zoide deze be- minneiyke man, „sidderen voor dynamiet-, laten we het dus gebruikon! Laten we, om onze denkbeelden te doen zegevieren, branden, dooilen en moorden 1" De kinderen der works taker s. Te Hucknall Torkard, bij Mansfield, zijn uit Pinxton, Derbyshire, ruim 200 kinderen aan gekomen. Zy zullen daar verzorgd en gehuis vest worden door de mynwerkors, die aan den arbeid zyn, om de kameraden te Pinxton in staat te stellen den stryd tegen do loons verlaging vol te houden. Moeders, die zelvon groote gezinnen hebben, namen er nog twee en soms drie bij om to verzorgen. Dit voor beeld zal in andere myndistricten, waar de arbeid is hervat, worden gevolgd. Suzanna Yunca, „vroeger kamenier by de gravin Liane de Pougny", by den bur gerlijken stand ingeschreven als Maria Chas- saigne en eene „vriendin" van markies Do Mac Mahon, oomzegger van wylen den maar schalk, vervolgt voor de Parysche rechtbank hare voormalige mevrouw om teruggaaf van 15,000 fr. voorschotten, als daar zyn: 3 fr. voor een geparfumeerd bad van mevrouws hondje Azor, 155 fr. honorarium aan e&ne kaartlegster, 1200 fr. voor beddegoed, enz. Ook do markies wordt door het kamenierlje aan- sprakeiyk gesteld. By de behandeling van het proces is uitgekomen, dat hy wel een millioen voor de „gravin" heeft uitgegeven, o. a. 40,000 fr. alleen voor hare badkamer. Ook was deze edele dame zeer op champagne verzot. In een briefje aan haren koetsier droeg zy eens dezen op, te zorgen voor „twintig fles8chen extra". Uitspraak aanst. Vrydag. Een boor te Radaz, by Presburg, had een haat opgevat tegen zyn zoontje van vyf jaren. Hy sloot het op in oene hut met stroo gevuld en stak die toon in brand, zoodat de kleine in de vlammen omkwam. Te Brest, in het Russisch gou- vornement Grodno, had door onvoorzichtig heid eene ontploffing in een chemisch maga zyn plaats20 menschen werden gedood en oenigo woningen zyn zwaar beschadigd. Het Oostenryksche schip „Ljubar", van Fiume naar Philadelphia, is met man en muis vergaan. De equipage bestond uit 18 personen. Twee advocaten te Presburg hebben eene heftige woordenwisseling over het duel besloten met een duel, waarby één hunner zwaar werd gewond. Te veel van het goede! Te Norfolk overleed kapitein Charles Cazter, in den ouderdom van 93 jaren. Iiy was acht maal gehuwd en laat 38 dochters na. Uit Zoeloeland werd naar Kaap stad bericht dat twaalf inboorlingen lor dood veroordeold werden wegens één moord. Zy hadden de vryheid genomen eene zoogenaamde too verheks langzaam te vergiftigen. Burgerlijke Stand. HAARLEMMERMEER. Geboren' Eüeaboth, D. van C. v. d. Stolt on J. S'.oouwenlioc-k. Petras Johannes, Z. van T. A. v. d. Riet en W. P. Kior zen. Maria, D. van P. v. d. Linden en M. Brand Nieol&ae, Z. V3n C. Zonneveld en A. C. York Johannes Adriaans, Z. van J. Edelaar en M. J. Straathof. Aloyaiu6 Cornells Maria, Z. van C. A. De Langen en G. Bekmsn. Hendrik Ario, Z. van G. Luijt en L. vYijamaii. Tietcr, Z. van O. Van Damme en C. Kroezen. Nicolaaa Johacnee, Z. van J. G. Van Bentom on M. StokmRn. Sara. D. van J. Van Zanten en M. J. Onke. hout. Adriaua, D. van M. W. Yink en O. Voa. Johannes Adriaans, Z. van C. Yan Leeuwen en J. M. Nouwehs. Ondertrouwd: E. J. Koelman en A. Van Zanten. Gehuwd: C. Gouwelccuw met G. Bieriuine. Overleden: Ario, 8 j., Z. van K. Middelkoop en D. Y. De Bruin. LISSE. Ondertrouwd: Johaniu-s Var. dor Laan, wedr. van M. Martens, 70 j.. en Maria Ovure», wed. van P. Kore, ;5 j. Gcrrit Mrjnöer?. jm. 21 j. en Jentjo Nijhnia, jd. 32 j-, wonende te Eüllcgom Pioter Mijndcrs, jm. 25 j. on Hermauua N'jhoie, Jd. 27 j-, te Hillegom. Goliuwd: Wilhelmus Yan Dijk er: Elieaboth Duinoveld. Hendrik Wassenaar en JIoUus V*d Zeist. Gob or en: Johanna, d. v M. V^n OpzcoUnd en A. Scholton. Overleden: Jan Elittcrswyk, 4 j. Elisabeth Lonimer6G, wed. v. H. J. Vari Liqrop. 82 j. BILLE90M. Goborou: Kyordina JohanDa, D. vp.u \Y. Hopman en Trijofjé Deac-i. Ondertrouwd: Adnanuo Dedol en Pisleinolla Imause. Gerardus Lange70ld, van Haarlem, en Anna Elisabeth Schreuder. Overleden: Hecdrikus Johannes Blokker 16 j. NOORDWIJK. Geboren: Johannes, Z. van NV. F. Choufour eD J. Mulder. Johamcs, Z. van G. Vink en S. v. d. Linden. Cornelia, Z. van 'I. v. <1. Wiel en C. Smit. Jacobus Nicolaas, Z. Yan J. N. Baalborgen ou J. Barnhoorn. G o h u w d: S. v. Honsbergen 52 j. en B. v. Sohoo- ten 42 j. Overleden: M-ria Yan Dam, 71 j., echtgen. van J. t. d. Zalm. Geortruida Van Rooyen 23 d. Levodopa aangegeven kind van J. W. Paardekooper en M. v. Steijn. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Moltbeus Albertue, Z. van P. M. Warmerdam en A. Van Eeden. Maria, D. van A. v. d. Slo'. en A. M. Warmerhoven. Jacoba, D. van J. Hormans en M. M. Meijer. Petrus Wilhelmus, Z. van P. A. Warmerdam en Tb. Duivenvoorde. Maria, D. van G. Van Dam en M. Duivenvoorden. Ondertrouwd: P. Yan Eeden 63 j., to Noord- wijk, en M. Uogorvorst 58 j. Gehuwd: 3. Ran 92 j. on C. E. Pennings 28 j. VOORSCHOTEN. Ondertrouwd: Hendrik v. d. Zalm eu Helena Agalha Ruijgiok. Geboren. Johannes Cornells, z. van J. Toledo en C. Bumhuie. Overleden: W. T. Broers GS j., wed. van 8. W. Van Pain f-n O. W. Jortland. ZOETERWOUDE. Geboren: Johannes, z. van G. J. Van Kempen en M. Do Bolster. Catharina Maria, d. van K. Warmerdam en M. Koot. Overleden Maria Geoxtrnida Straathof, D., 3 wekon. eerstbedoelde beteekenis, maakte hij zich reeds vóór halftwaalf tot vertrekken gereed. Zyn nummer, met do kans op bet winnen van den prys, droeg hy over aan Yan Coraputte, die reeds vroeger verslagen was, trok zyne oppur- kleederen weer aan en verliet de zaal. Ongeveer een minuut of tien had FJoris fiink doorgestapt, toen hy dacht aan zyn mislukt bezoek by Gebroeders Germs en overlegde, warneer by dat zou hervatten Onwillekeurig bracht by daarby zyne hand ter plaatse, waai de portefeuille moest zitten. Hy deed dit, zonder de overjas los te knoopen en niet om dat hy in ernst dacht over de mogelykheid, dat het vogeltje gevlogen zou zyn; maar zooals een mensch dat instinctmatig doet, als hy een voorwerp van grooio waarde by zich draagt. Hy gevoelt niets hards daar, niet eenig reliëf, niet de randen van een langwerpig vierkant. Nu ja, maar door twee jassen heen betast mon niet terstond zoo'n voorwerp. Reeds heeft de jonkman zynen gang vertraagd, en nu staat hy geheel stil. O, de portefeuille moot er immers zynHy heeft ze nog aangeraakt by de voordeur van de beeron Germs, ja, by 't ophan gen van de jas aan den kapstok in 't koifiehuis, toen zat ze er nog goed en wol. Toch boven de vingeren, die de beide jassen losknoop6n. De rechterhand duikt in den binnenzak Alio duivels! daar is niets! Nog eens gevoeld neen, niets I Nu alle andore zakken, voor en achter, buiten en binnen, herhaalde lyk doorzocht. Niets, dat naar oen portofuuillo gelykt. 't Is vreeselyk, 't is om razend te wordenKan ze ook by 't uit- of aan trekken of by 't ophangen van de jas er uit gevallen zyn Haast ondenkbaar, maar niet absoluut onmogelyk. Dus, terug naar 't Gulden Vlies „Wat drommel is dat? Daar is meneer Streifland weer!" riepen do vrienden. „Wat nu, Flos?" vroegen ze. „Iets vergeten?.... Toch niet iets ver loren?" zooklonk hot weer van een andere zjjde. „Ja, ik vrees, dat ik myn portefeuille ver loren heb", antwoorde Floris „ToeD ik hier kwam, zat Z9 nog in den binnenzak van myn jas", voegde hy er by. 't Was aan den toon, waarop hy dat zei, ja, en ook aan de uitdrukking van 't gelaat merkbaar, dat hy 't vermissen van dat voor werp niet als eene kleinigheid opnam. „Zoo, zoo", zei de kastelein, die nu van achter de toonbank uit hel buffet te voorscbyn kwam, „en dacht u, mynheer! dat u ze hier verloren hadt?" Eu zich hierop meer in 't bij zonder tot de bedienden wendende, vroeg Yan DamHeeft iemand een portefeuille ge vonden De bedienden haalden de schouders op en schudden ln-fc hoofd. „K<>ra, myn lieer Strceflandspraken enkelen op bemoedigenden toon, „u zal zich vergissen 1 u vindt straks do portefeuille heel gewoon op uw kamer." Floris moest ongotroost aftrekken. Dat hy in een zeer bedrukte stemming de thuisreis hervatte, laat zich denken. Onder 't haastig voortstappen mompelde hy allerlei uitboeze mingen van spyt en ergernis, ja menige vloek i en verwenschmg kwam over zyne lippen. Er f bleef hem toch ook niets anders over dan te moeten gelooven, dat zyn geld gestolen was Terwyl zyn jas daar by de deur aan den kap stok hing, had een brutale en behendige dief er handig de portefeuille uit weggemoffeld. Ja, dat moest 't. zyn. Er was toch van allerlei slag van volk de zaal in en uit komen loopen Wel geen sjouwerlui en openbare vagebonden, maar er loopen zoovele schurken in deftige plunje 1 Dien nacht dood Floris aanvankoiyk geen oog dicht. Hoe zou een mensch ook slapen, na zulk eene allerbitterste teleurstelling 1 Driehonderd gulden, zoo ineens en op zulk eene wyze te verliezen, 't was toch waariyk ook geen bagatel! Nog geen volle vier en twintig uren was hy in 't bezit geweest van dezen schat en nu was hy hem reeds weder ontroofd 1 En wat vooral zoo grievend, zoo hatelyk was, 't was dat hy ook al weor met dit geval niet voor don dag kon komen. Wat moest meer voor de hand liggen dan hot oogenblikkelyk aangeven van dunuiefsial by de politie? En toch, tot dien zoo natuur lyker. en tot het terugvinden en herkrijgen van zyn 6igeridom zoo nootizakelyken slap, Floris durfde er immers niot toe overgaan! Kon by 't doen geheel buiten den ouden heer om dan was er nog wel een mouw aan te passen, maar dat zou immers niet gaan! Wel koD de bestolene, mits het ontvreem i van de portefeuille op zichzelf beschouwd en do herkomst van de driehonderd gulden niot te diep opgehaald werd, zich behoorlijk ver antwoorden, daar by immers naar waarheid kon verklaren: Dit geld is cuy door jonker Van Moerbeek ten geschenke gegevon. Maar terwyl hy met zoodanige getuigenis by do justitie kon volstaan, zou by dit by zynen vader niet kunnen, daar deze natuurlyk moest vragen: Waarom my van de ontvangst van zulk een belangryk geschenk geheel onkundig gelaten? Dus alweer een -feit, dat voorvader geheim moest blyven. 't Had reods vier uur geslagen, toen Floris eindelyk insliep Heel rustig was echter zyn slaap niet, daar de zaak, waarover hy tol do, hem ook in den drooni bleef vorvolgen. Hy droomde, dat de justitie zich, zonder dal de zaak door den bestolene aangegeven was, toch daarmee was gaan bemooion, «n dat het haar gelukt was den diof op to sporen in den pereoon van den koffiehuishouder O-r- lof Rafels, dio, deswege in hechtenis, ver hoord en veroordeeld was om opgehangen l© worden. Maar hy zelf, Floris Streefland, hy kwam er niet beter af. Vooreerst moost by gegeeseld en gebrandmorkt. worden, omdat hy voorbedachteiyk de zaak had willon be dekt houden voor hot gorecht, maar dan werd hy ook nog tot de galg verwezen, omdat men er achter gekomen was, van welke som de driehonderd gulden het over schot was, en op welke wyze by, S'reefla d Junior, zich onlangs van de hoofdsom had meester gemaakt. Vefuoiy óomezydc.)

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 1