N°. /0336 Dinsdag 31 October. A°. 1893. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. I In de ochtend godsdienstoefening der Christelyk-Gereformeerde gemeente, afdeoliDg Hooigracht alhier, werd gisteren door den heer J. Holster, predikant by de afdeeling Heerengracht dier gemeente, bevestigd de nieuwe lceraar, - do opvolger van den heer H. Beuker, naar Amerika vertrokken nl. de heer C. Van Proosdy. Eene talryke schare was in het kerkgebouw byeon. Feuilleton. NONDUM. IEIDSCH BA&BLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden por 3 maanden. Franco per post -• Afzonderlijke Nommers f 1.10. 1.40. 0.05. PRIJS DER ADVERTEETIÈN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17 J. Grootere lettors naar plaatsruimte. Yoor het incasseoren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Hostdoozc Inenting. Burgemoeet-er ea Wct-houdora van Loiden broogon tor algomeooo lceDnia dat op Dinsdag 31 Ootober 1803 on volgenden Dinsdag, telkens des na- middags te 2 uren, in het Elizabetbshof, aan do Oude Vest-, gelegenheid wordt gegeven tot koste loos o inönting. Burgomoeater en Wethouders voornoemd, j Lo'doD, DE KANTER, Burgemeester. 25 Oct. 1808. E. KIST, Secretaris. Na het zingen door de gemeente van Psalm 118 vors 12: „Dit is de dag, de roem der dagen," enz., ving spr. zyne rede aan naar aanleiding van dit Psalmvers, wyzende vooral op het gewicht van den dag èn voor de ge meente ön voor den nieuwen leeraar. Daarna had de boveetiging van dezen plaats. Als vervolg hierop sprak de voorganger naar aanleiding van het vyfdo vers uit het achtste hoofdstuk van de Handelingen der Apostelen„En Philippus kwam af in eene stad van Samaria en predikte hun Christus." I Alsnu volgde de voorlezing van het be- vostigings-formulier en na het antwoord daarop van den heer Van Proosdy, het aan heffen door de gemeente van„Dat 's Heeren zegen op u daal," enz. Des avonds to vyf uren hield de nieuwe predikant zyne intrede. Ook thans was het bedehuis geheel gevuld. Tot tekst had de heer Van Proosdy gekozen: Joh. 6 vers 68 en 69 Gedurende do 1ste helft der maand Oct. stJn aan het postkantoor alhier bezorgd de volgende brieven, welke, door onbekendheid der geadresseerden, niet besteld konden worden: Molkenboer, H. Bijlevold, J. Cat, Kop, R. Karsten, A. Jansen, F. E. J. v. d. Vrande, F. Hellendag, Amsterdam; wed. C. Willenberg, Beugen; mr. C. H. Van Aken, M. Log, Baak, Den Haag; A. Van Wyk, Oudshoorn; J. C. Do Wilde, ScheveningenH. F. Van Thiel Zn., niot vermeld. Briefkaarten: H. Groenendaal. M. Sanders, Amsterdam; D. Van Leeuwen, Den Haag; Schrooten, Nymogen. Brieven, verzonden geweest naar België: J. K. H. Lamberts, Brusselnaar Duitsch- kmd: J. C. Monnoe, Essendorf; T. Westmark, KonigsbergG. Withof, Ruhrortnaar EngelandM. Van Golderon, J. G. Schlopflcr, London. Op de 19de lyst van de 15de jaarcol- lecto voor de Scholen met den Bybel, voor komende in de „Standaard" van heden, komen o. a. voor: Litden met 707.83; Haarlemmer meer o.-z. mot 220.595; Noordwyk aan Zee (Herr. kerk) met 6. De hoer L. W. Van Giessen, hoofd der Christeiyke school in het dorp te Leiderdorp, hoopt den lston November a. s. den dag te gedenken, waarop hy vyf en twintig jaren geleden die betrekking aldaar aanvaardde. Die voor hem zoo gedenkwaardige dag zal zeker niet als een gewone voor hem voorbygaan. Te Delft is Zaterdag de eerste steen gelegd van het hoofdgebouw voor het buiten gesticht van het „St.-.Toris-Gasthui3"; dit ge schiedde door den jongenheer Van der Mandele, een zoontje van don president-regent van het gesticht. Mr. Van der Mandele wees in eene toe spraak op het resultaat van het streven dor regenten gedurende tien jaar om dit werk tot stand te brengen; hy bracht hulde aan de modewerking van vele autoriteiten. De bur gemeester sprak de beste wenschen uit voor het nieuwe gesticht. Behalve uit het hoofdgebouw, bestaat het buitengesticht uit 6 paviljoens, voor rustigen, half-rustigen en onrustigen, elk plaats bie dende voor 23 patiënten. Om elk paviljoen i3 een omheinde tuin van pl. m. 1000 M*. Hot geheele werk is ontworpen door den ge meente-architect, den heer M. A. C. Hart man, onder wiens leiding de bouw plaats heeft. Door den Raad van Toezicht op de spoorwegdiensten zal de navolgende inspectie worden gehouden: 31 Oct. de lyn Utrecht- Amsterdam, benevens de stations Amsterdam W. P., Rietlanden en het goederenstation aan de Nieuwe Vaart; 1 November de lynen Den Haag Utrecht, Utrecht Breukelen en Breu keion Harmeien Leiden3 November de lyn Rotterdam Utrecht en de stations Rotterdam (Maas) en Utrecht, en 4 November do lynen Utrecht Arnhem Zevenaar en Arnhem Zevenaar. Volgens een van Makassar ontvangen telegram is de heer F. A. I. G. Abbeina, hoofdadministrateur der „Batjau-Exploitatie Maatschappy", beschuldigd van koelie mishan deling te Kasaroetie (Molukken), op 3 dezer uit de preventieve hechtenis ontslagen, na gedurende ruim tien maanden daarin te hebben doorgebracht. De toestand van den heer Keuchenius blijft nog altoos even tragisch. Schijnbaar deert hem niets. Evenals gewoonlyk zit hy nog, geheel gekleed, op zyne studeerkamer, en het zelfbedwang is in zoo hoogo matoby hom ontwikkeld, dat aan zyn gelaat alleen door den kenner bespeurd kan worden, wat pyn by doorstaat. Toch weet men, helaas, maar al te goed, dat deze pijn opkomt uit eene steeds zich vorbreodende wond in het verhemelte, die bezig is zyn leven te sloopen, en dat de medische wetenschap nog altoos geen kruid kent, tegen deze bedenkolyke krankheid gewassen. (Stand.). De Staatscourant van 29/30 dezer meldt, dat op 27 dezer op het departement van buitenlandsche zaken te 's-Gravonhage de onderteokoning heeft plaats gehad eoner nieuwe telegraafovereenkomst tusschen Neder land en België. De kiesvereeniging „Grondwet" te Mun tendam (hoofdkiesdistrict Veendam) heeft mr. P. J. G. Van Diggelen tot candidaat gesteld voor de Tweede Kamer. Ook is de heer Van Diggelen candidaat van de kiesvereeniging „Ommelanderwyk en Zuidwending." In de gisteren, Zondag, te Veendam ge houden vergadering der Centrale Liberale Kiesvereeniging werd de voorloopige candida- tonlyst opgemaakt. Daarop werden gebracht mr. Van Diggelen, te Zwolle, met 67 stemmen, mr. Treub, te Amsterdam, met 32 stemmen, mr. Smidt, te Utrocht, met 32 stemmeD,mr. Van Gilbö, te Rotterdam, mot 11 stemmon, Winkler Prins met 6 stemmen, dr. Blink met 5 stemmen en nog enkele andere candidaten, die slechts een paar stemmen hadden bekomen. Zooals reeds is medegedeeld, wordt de defini tieve uitslag in deze week bekend. De te Chicago aanwezige vertegenwoor digers der Nederlandsche exposanten hebben, als antwoord op een artikel van de „Chicago Dispatch", een schry ven gericht tot don regee- ringscommissaris, den heer Geo. Birkhoff Jr., waarin zy hun volkomen tevredenheid betuigen over diens bemoeiingen ten hunnen behoeve, en hem dankzeggen voor zyne bereidvaar digheid om hen van dienst te zyn. De Nederlandsche Maatschappij voor Ge neeskunde heeft eene commissie benoemd, om een onderzoek in te stellen naar de uitvoer baarheid van het plan, om die leden dor Maatschappy, welke door voortdurende ziekte behoeftig zyn geworden, ruim te ondersteunen. Tot leden dier commissie zyn benoemd de heeren dr. J. Coert, to 's Gravenhago, dr. L. Endtz, teSchiodam, en dr. Mynlieff,te Breukelen. Het stoomschip „Kaiser" vertrok 26 Oct. van Zanzibar naar Vlissingen en Hamburg; de „Spaarndam", van Rotterdam naarNieuw- York, is 27 Oct. Scilly gepasseerd; de „Prins Maurits", van West-Indiö naar Amsterdam, arriveerde 27 Oct. to Havre; do „Schiedam", van Amsterdam naar Nieuw York, passeerde 28 Oct. Scilly; de „Prinses .Amalia", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 27 Oct. Bovezier; de „Glaucus", van Java naar Am sterdam, passeerde 27 Oct. Prawlepoint; do „Pntroclus", van Amsterdam naar Java, ver trok 2S Oct. van Liverpool; do „Utrecht", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 28 Oct. van Marseille; de „Dubbeldam", van Rotterdam naar Nieuw-York, is 29 Oct. Dover gepasseerd de „Eiam" vertrok 28 Oct. van Nieuw-York naar Rotterdam. By koniiiklyk besluit zyn lo. benoemd bij den plaatsolyken staf, tot plaatselijke commandant to Utrocht, de luit. kol. J. Meyers, ▼an het late reg. veat.-artill.tot majoor, plaatselijk comm. te 's-Hertogenbosch, de kapt. G. A. W. C. baron Van Hemert tot Dingshof, van bot reg. gren. en jagers; 2o. is in rang on betrekking overgeplaatst, naar Breda, de majoor A. E. Van der Heide, plaatsoiyko commandant te 's-Bosch. Aan de boide hieronder vermelde hoofd officieren pensioen toegekend tot het bedrag als achter iedera naam is vermeldH. H. F. Salomon, (op aanvrago) luit. kol. met tit. rang van kolonel, plaats, comm. to Utrecht, f 1800; F. J. N. Prohn, luit.-kol., p'aafs. comm. te Breda, (op aanvrage) (onder toekenning van den rang van kolonel) f 1800. De volgende vier hoofd- en verdere officieren op pensioen gesteld en hun pensioen bepaald op het bedrag, achter ioders naam uitge trokken: J. L. Mulder (op aanvrage), kolonel, commandant van het 1ste reg. inf., ƒ2100; J. A. P. Theunis8en (onder toekenning van den rang van kolonel en op aanvrage), luit.-kol. by het 6de reg. inf., ƒ1800; H. Vermeulen (op aanvrage), luit.-kol. by het lste rog. inf., f 1800J. C. A. Pabet, kapitein by het 6do reg. inf., fi430. By koninkiyk besluit is J. A. W. Ver schoor, directeur van het postkantoor te Groningen, in gelyke betrekking benoemd te Arnhem. lo. Benoemd by het wapen der infanterie, by het 6de rog., tot majoor, de kapt. H. P. Staal, van het reg. grenadiers en jagers; 2o. in zyn rang overgeplaatst, by het reg. grenadiers en jagers, de majoor W. B. J. Duyckor, van het 6de reg. infanterie. Benoemd by het wapen der inf. tot majoor do kapt. C. W. Van Suchtelon, van het 8ste reg., gedetacheerd by hot leger in Nod.-Indië; tot kapt. la suite van dat wapen, de lste luit. B. Meulman, admin, van het militair hospitaal te Utrecht; tot lsten luit. de 2de luit. W. De Koning, van het wapen, gedet. by de landmacht in "Westlndiö; by het lste reg., tot kol., commandant van het corps, do luit.- kol. G. L. Langguth, van den staf der inf., toegevoegd aan den inspecteur van het wapen tot luit.-kol., de majoor A. P. J. Rutton, van het 7de reg.tot maj., de kapt. J. Doornbos, adj. van het 5de reg.; tot lsten luit., de 2de luits. J. F. Legner en P. J. Hasselbach, beiden van het corpsby het 4de regiment, tot lsten luitenant, de 2de luitenant L. F. T. Vogel, van het corps; by het 5de reg., tot kapt., de lste luit. adjudant B. Charló, van het corps; tot lsten luit., de 2do luits. C. J. F. De Graaf en C. E. Nardten, beiden van hot corps, eerstgen. gedot. by de Cadettenschool, laatetgen. by het corps genietroepen; by het 6do reg., tot luit.-kolouel, de maj. J. F. Meyer, van hot corps; tot maj., de kapts. H. A.Cal- koen, van het reg. grenadiers en jagers, en B. C. G. Glasius, van den staf der inf., werk zaam by do Kon. Milit. Academie; tot kapt., de lste luit.-adj. A. L. De Wolf, van hot 4de rog.; by het 7de reg., tot majoor, de kapt. A. Evenwol, van het reg. grenadiers on jagers by bot 8ste reg., tot luit.-kol., de majoor A. O. Rqhm, van het corps; by het instr.-bat. tot luit kol., de majoor P. R. Goudschaal, comm. van hot corps; tot lsten luit. de 2de luit. J. Goldonberg, mede van het corps. Vergadering der afdeeling Leiden van de Maatschappij tot Bevordering der Bouwkunst. Aanwezig 23 loden. De kunstbeschouwing bestond uit het „Jour nal für Bau- und Mëbel-Tischler" en uit plaat werken van voorwerpen uit het „Kunstnyver- heidmuseum te Haarlem", uitgave A. W. Syrhoff. De heer P. Van Driel had drie eikenhouten meubelstukken ingezonden, welke, luidons het rapport van de commissie en volgens verklaring van den heer Jesse, het bewijs loverden dat de Nederlandsche meubel-industrie niet achterstaat by de buitenlandsche, zoo wel wat betreft prys als constructie on soli diteit. De heer Van Oerle had voor dezen avond op zich genomen eene beschryving te geven van de nieuwe operatie-zaal in hot ziekenhuis alhier. Spreker deelde mede dat een der eerste eischen was, dat de materialen zooveel mo gelijk krimpvry, niet poreus, glad on hard zyn, zoodat alle naden, scheuren, poriën en stofnesten worden voorkomen, terwyi de samen stellende deelen aan alle zyden kunnen afge- spoten worden en gemakkeiyk gereinigd. Van hoeveel belang het is dat eene operatio- kamer kan worden gedesinfecteerd, kan uit het volgende blyken. Het is van algomeene bekendheid dat de chirurgische wetenschap in den laatsten tyd groote vorderiDg beeft gemaakt, welke in hoofdzaak moet worden toegeschreven aan de kennis van den schadolyken invloed van do bacteriën op het genozen dor door operatie veroorzaakte wonden. Sedert de ontdekking dat vele ziekten en de ongunstige uitslag van vele operatiën door deze bacteriën wor den teweeggebracht, gebruiken de chirurgen by hunno operatiën steeds verbandmiddelen en instrumenten, welke door indompeling in sublimaat of carbol of door verhitting tot 100° Celsius geheel zyn ontsmet. Door deze voorzorgen worden vooral do zoogenaamde wondkoortsen veel zeldzamor, waardoor een veel hooger percentage dor operatiën met gunstigen uitslag wordt be kroond. Het gebruik van antiseptische ver bandmiddelen en instrumenten zou evenwel niet veel baten, wanneer het operatie-lokaal ir> hoeken en gaten tallooze bacteriën bevat, welke de lucht verontreinigen en de wonden op die wyzo zouden infecteeren. Hieruit zien wy dat het eene eerste behoefte is dat zulk eene zaal zooveel mogeiyk rein en smetvrij kan worden gehouden. In de operatie zaal werd in de eersto plaats eene operatie-tafel met de noodige tafels en waschgelegenheden verlangd, zoo ook plaatsinp ▼oor een 160 studenten zoo dicht mogelyk by de operatie-tafel, zoodat ieder goed zien kan; verder eene heldere verlichting, zoowel by dag als by nacht, en eene verwarming waardoor hot mogelyk is eene temperatuur van 85° F. in 15 minuton te vorkrygen. Spreker besprak daarop de teekeningen en verklaarde hoe do zaal geconstrueerd was en hoe aan alle eischen voldaan is, zoowel wat betreft om alios zooveel mogelyk antiseptisch to houden, door zoo min mogelyk hout ala materiaal te gebruiken en de wanden glad en vlak te maken voor eeno gemakkeiyke reiniging en alle vuile stoffen zonder eonig bezwaar te verwyderon; tevens worden de verlichting en de verwarming besproken en door zeer duidelijke teekeningen opgoheldord De heer Jesse vroeg op welke wyzo vooi do ventilatie gezorgd was, daar men hoofd zakeiyk in ziekenhuizen hierop bedacht was Hy kreeg hierop ten antwoord dat do hoog leeraar tegen ventilatoren bezwaren had, alleen waren dicht by het plafond eenige Roman van R. KOOPMANS VAN BOEKEUEN. 28.) „Wil u alsjeblieft vragen of er ook belet is voor dezen heer?" vroeg Floris, terwyi bjj zjjn kaartje overhandigde. De keukenprinses greep naar een slip van haar boezelaar, want zy was aan 't kachel poetsen en kon dus de kaart niet met onbedekte handen aannemen. Toen zy den Daam en don bygevoegden bijbel- tekst zag, meende zy iets vriendelyker te moeten kjjken en zei op minder scherpen toon: „Hm! 'k zal eens hooren 'k weet niet, *S of de juffrouw soms belet heeft." „Als 't u blieft.... 't is maar voor een oogenWik, dat ik de juffrouw te spreken heb, kan u zeggen." „Zoo, zool" mompelde de dienstmeid en klom meteen de trap op. Voor zichzelf voegde zy er by-. „Die tekst beteekent zeker: Per mitteer, dat ik je op de beurs kom kloppen. De man komt zeker om geld op te halen voor een kerk of oen school by de menschen- eters of boschduivels Streefland - zou t ook familie zyn hier van onzen dominee Van zyn kant maakte de student, die in middels op de mat mocht blyven staan, ook eyno opmerking. „Nu, nu," verklaarde hy, «als de meesteres ook zoo vriendelyk en toe^ echietelyk is als hare gedienstige, dan mag Ik my wel schrap zotten, want dan zal 'k don wind van voren krijgen. Maar," vervolgde hy, „zou 'k wol te recht zyn? Een juffrouw schrijft toch gewoonlijk geen Latynsche adressen en volzinnen. Gewoonlijk niet, neen, maar er zyn uitzonderingen.Wio weet, of ik niet toegelaten word in 't studeervertrek van een tweede Anna Maria Schuurman. Hoe 't zij, Floortje! hou je kras, jongea!" Constantia was juist bezig zich tekleeden, toon de meid haar 't kaartje overhandigde. Nauwolyks heeft de eerzame vryster den naam Streefland gezien, of zy ontroerde en riop met bovendo stem: „Goede Hemel, Griet! is 't de oude dominee?" „Oud is de man in ieder geval niet." „'t Zal de zoon zyn," stamelde de juffrouw. „Ja, ja," voegde zy op angstigon toon er by, „de jonge Streefland komt mij tot verant woording roepen on een standje maken over dien brief, aan zfln vador gezonden over dat heillooze genootschap Raymundus". Ofschoon. Grietje de laatste woorden niet verstond, daar zy genoegzaam binnensmonds werden uitgesproken, bemerkte zy toch wel aan alles, dat haar juffrouw lang niet ingo nomen was mot dit onverwacht bezoek. Daarom vroeg zy„zal 'k zeggen, dat u bolet beeft?" „Neen, neen, Griet! Verzoek mijnheer in 't salon te gaan en daar een oogenblik te wachten, daar 'k bezig ben my te kleeden Zoodra zy alleen was, en nog voordat zy de japon had aangetrokken, ging Constantia schieiyk de plaats uit de Handelingen opslaan. By 't lezen van die woorden helderde haar gelaat op. En geen wonder 1 Zulk een verzoek toch: Bidt gijlieden voor my 1 vloeit niet uit den mond of de pen van iemand, die zyn gal komt uitbraken of zich wreken. En dat toevoegsel: „opdat niets over my komo van 'tgeen gy gezegd hebt!" dat was ook zoo duidelijk voorjuffrouw Van Breukeion. Immers, ze had in haren brief over Raymundus, welke vereoniging zy noemde: een gestoelte der spotteren en een raad dor goddeloozen, in dien brief, zeg ik, had zy uitgeweid over de straffen, tydelyke en eeuwigs, die zouden treffen oen iegelyk. die in zoodanig gestoelte mee noderzit, ja zy had ze geschetst, do gruwzame pijnen, die mon zou moeten ver duren in de vlammen van het helsche vuur Dus, hierop kwam Constantia's beschouwing neer: Do jongeling vraagt om rayne voor bode, opdat dit oordeel Gods, waarmee ik dreigde, niet over hem kome. Ofschoon nu de juffer, d >or dit een en ander in aanmerking te nemen, wel eenigszins go rustgoatoJd was, gevoelde zU zich toch niet op haar gemak, en 't was met knikkende knieën, dat zy naar het salon trad, waar do jonge Streefland haar wachtte. Floris had zich middulerwyl niet verveeld, ja, in gewone omstandigheden zou hy zich bepaald verlustigd hebben in den aanblik van do sioffeoring der kamer, eene versiering, die rijk, maar ook overdadig en grillig mocht heeten. Immers, aan den wand hingen meer dan twintig schildeiyen, waaronder een paar, die niet met het penseel, maar met de naald be werkt waren. Van die laatstgenoemde kunstige werken maak ik daarom melding, omdat zy Floris versterkten in do overtuiging, dat hy Diet aan een verkeerd kantoor was. Op stramien toch waren een paar regels uit de Aencis van Virgilius geborduurd. Op het eene stuk las men „O passi graviora, dabit Deus his quoque f i n e mop hot andere Forsan et haecolim meminisse j u v a b i t. De lezer zal my zekoriyk toestemmen, dat er iets pikants was in de ontmoeting van deze twee personen, die, ieder voor zich, meenden elkander volkomen te verstaan, en die toch blykbaar geen syllabe van eikaars redeneering begrepen. Opmerkelyk mag onge- twyfeld ook heeten, dat de dame spreekt over feilen, waarvan de heer nooit gehoord heeft, en wederkeerig de hoor zinspoelt op aingen, waarvan de dame zich niets bewust is, en vooral ook dat beidon in angst en spanning vorkeeren, dat het tusschen hen tot een vreeselyke uitbarsting zal komen, zoodat zy nu ja, wel luisteren maar niet zoo heel scherp, en in ieder geval eikaars wourdöD niet wikken on wegen. Laat ik ein deiyk hier nog mogen bijvoegen, dat beiden, Floris en Constantia, de een in meerdore. de andere in mindere mate, maar beiden een'gs- zins, onder don indruk verkeerden van eigen schuldbewustzyn, zoodat zy doordrongen waren van de noodzakelijkheid de zaak zoo gunstig mogelyk op te nemen en wederz ds om zoo te zeggen, zoete broodjes te bakken O gjj. die «•eerdere rsmpee hebt doornteeo, God ral 0"k een dit l<-ed een einde doeti komen Wellicht sel 't a goeddoen lat-r nog eeee aan deeo (cereren to donken. Mynheer Streefland! noem my niot kwalyk dat ik u een oogenblik moest laten wachten.' „In zulk eene schoone omgeving, juffrouwl valt het wachten niet lang en wordt hot antichambreeron oen genot. Trouwens, u hebt uiy waarlyk niet lang laten wachten." „U doet me wel eer aan, mynheer Stroef land I Neem u plaats als 't u blieft Izekei een zoon van den dominee, nietwaar?" „Om u te dienen, juffrouw 1" „Hoe gaat het don ouden heer? zeker hoe» boos op my 1" „Boos op u?" „Ja, ter zake van dien brief, dion ik hem zond't Is toch zeker weer over dien brief, door my aan den dominee gericht, dat u komt sproken „Zeker, juffrouw! over die miasivo wenschte ik te spreken. Ge hadt ongetwyfeld den ouden heer zelf verwacht, en ge hadt reent daartoe, maar, ziet u, door een samenloop van om standighedon" ,0, maar ik kan do zaak immers even goed mot u behandelen Als do oude heer maar niet wegbiyft, omdat hy U boos is" „Noen, papa is niet boos, juffrouw!... h£ kan het niot zijn „O, dat verheugt my. Ja, ja, de waardige man is te verstandig om zich te vertoornor over eerie daad, die in ieder geval met d« este bedoelingen, uit het zuiverste beginsel is om worpen en verrichtDat golooft gj; toch ook wol, mynheer Streefland l" „Maar hoe zou Ik dat niet gelooven, beet* juffrouw f" Wordi vervolgd

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 1