Do gemeenteraad zal a s. Donderdag- namiddag te twee uren eene vergadering houden, waarin o. a. zal plaats hebben de beóediging en installatie van mr. L. M. J. H. Kers tens als lid van den gemeenteraad, de benoeming van eene derde onderwijzeres aan de school 3de klasse No. 2, en behandeld zu.len worden h9t voorstel omtrent het tarief voor de verhuring van de Gehoorzaal, het voorstel betrekkelijk den aankoop van terrein in verband mot eene eventueele verplaatsing van de asch- en vuilnisbelt, enz. Heden had ten Raadhuize alhier de open bare aanbesteding plaats van het leveren en plaatsen van stootpalon in twee percoelen. Ingekomen waren 2 inschry vingsbiljetteii: voor perceel I ad 470 en 485; en voor perceel II ad 445 en 463. Burgemeester en Wet houders hebben besloten de levering te gun nen aan den heer Iz. v. d. Kamp alhior, voor ƒ470 en 445. De minister van binnonl. zaken heeft aan jhr. E Teixeira de Mattos, op zijn ver zoek, eervol ontslag verloend als assistent in het ziekenhuis by de Rijks-universiteit te Leiden, en voor het tydvak van 16 Sept. tot en met 31 Dec. 1893 als zoodanig benoemd den heer H. J. Van der Wey. De tot lsten luit. bevorderde 2de luits.- kwartm. J. H. G. Vermeer en F. Van der Steen blyven resp. in garnizoen te Amster dam en te Leiden. JL>e Stadsgehoorzaal. In de Gemeenteraadszitting van 13 Juli jl. werden in behandeling genomen hot verzoek van den heer B. M. Duyser, pachter van het buffet der Gehoorzaal, om vermindering der pacht, en het voorstel van B. en Ws. tot verlaging van het tarief van verhuring. Alstoen werd mededeeling gedaan van een nader ingekomen adres van don pachter, waarby om daarby vermelde redenen werd verzocht het verzosk om packtvermindering als niet gedaan te beschouwen en adressant zich bereid verklaarde om 07er eene oven- tueele verpachting van de zaal en bloc in onderhandeling te treden. Na discussie word in bovengenoemde Raads zitting aangenomen eene motie van den hoer Was, luidendo: „De Raad, het wonschelyk achtende dat een onderzoek worde ingesteld r.aar de mogeiykheid van eene verhuring of verpachting van de Gehoorzaal en bloc, onder waarborg van de rechten der gemeente, noodigfe Burg. en Weths. uit in onderhandeling te treden met den tegenwoordigen pachter, hetzy over ontbinding, hetzy over wyziging van het bestaande contract, en besluit de behandeling van het aanhangige voorstel uit te stellen." Ter voldoening aan die opdracht zfln Burg. en Weths. mot den pachter in overleg ge treden omtrent de som, welke door hein zoude worden geboden, wanneer de lokalen door hem werden verhuurd en alzoo de huursom ten zynen voordeele kwam. De pachter heeft B. en Ws. daar -p bericht dat door hem wordt aangeboden oeno som van ƒ5500 per jaar (de togen woord ige pacht som van het buffet bedraagt ƒ3510 'sjaars) met dien verstande, dat het uitbouwen van het orkest on podium en het wegnemen daar van, de meterhuur met bediening der Sunbur- ners on de verwarming by elke verhuring komen voor rekening van de gemeente en dat de tegenwoordige huur der verschillende lokalen als maximum blyft gehandhaafd. Afgezien van de vraag of het wel geraden is tot eene verpachting en bloc over te gaan, kwam B. en Ws. de geboden som te gering voor mot het oog op de gelden, voor de ver huring der verschillende lokalen door den pachter te ontvangen, zynde in 1892 f 2075 ter zako ontvangon. Inmiddels zyn B. on Ws. na ryp beraad niet van overtuiging veranderd en meenen zy dat in de thans gevolgde wyze van exploitatie der Gehoorzaal geene verandering moet worden gebracht. Het komt hun voor, dat het Gemeentebestuur de beschikking moet blyven behouden over de verhuring der loka len, overeenkomstig het voor de verhuring vastgesteld tarief en dat zulks niet aan een pachter mag worden overgelaten. Wel is waar kan men in een oventueel contract voor eene verpachting en bloc verschillende bepalingen opnemen, waarby de beschikking over do lokalen aan den pachter in enkele gevallen wordt ontnomen, doch zoodanige hopalingen zullen, huns inziens, in de uit voering tot volerlei moeilykheden aanleiding geven, tenzij ze zoo algemeen zyn gestold, dat geen pachter de pacht onder die voor waarden zou willen aanvaarden. Op grond van een cn ander meenen B. en Ws. alzoo dat goene verandering moet worden gebracht in de wjjzo van verpachting van bet buffet dor Gehoorzaal, terwyi zy, wat de verlaging van het tarief der ver huring betreft verwyzen naar hun voorstel van 29 Juni jl., dat door de meerderheid van hun College wordt gehandhaafd. De Voorzitter blyft volharden by zyn in de zitting van 13 Juli jl. medegedeeld voor stel om den prys te verminderen met 50 pCt. en mitsdien het tarief vast te stellen op do helft van het bestaand bedrag. 3. en Ws. geven mitsdien in overweging: lo. te besluiten dat niet verder in onder handeling zal worden getreden ovor eene verpachting van de Gehoorzaal en bloc; 2o. do voorwaarden van verhuring der Gehoorzaal te wyzigen als door hen in hun co ven aangehaald rapport van 29 Juni jl. werd voorgesteld, met dien verstande, dat door hen gedeeltelijk wordt overgenomen het door den heer Drucker in de zitting van 13 Juli jl. ge daan voorstel om in het tarief to lezen in plaats van 4 uren „voor den namiddag tot 5!/2 uur" in plaats van 5 af „van 5'/2 af", wordende door B. en Ws. voorgesteld om te lezen „voor den namiddag tot 5 uron" en „van 5'/j uur af'. Voor het geval dezelfde zaal des namiddags en des avonds ls gehuurd, blyft dan s'eecls een half uur beschikbaar voor het in orde brengen. Het voorstel van B. en Ws. luidt derhalve als volgt: lo. te bepalen dat aan do huurders der zalen, wat de verlichting betreft, alleen in rekening wordt gobracht het gebruikte ga-s volgens het bestaande tarief, en derhalve geenerlei vergoeding voor kosten der be diening voor de verlichting en meterhuur; 2o. het tarief voor de onderhandsche ver huring der Gehoorzaal als volgt te wyzigen. De onderhandsche verhuring der Gehoor zaal geschiedt tegen het navolgend tarief: B08t&&D<] Door d« meordorhel J Door den Voorzitter tarief voorgesteld voorgesteld tarief. tarlof. De.groote zaal met foyer tot 's namid dags 5 uren f 25— f 15- f 13.50 Van 's namiddags uur „50- „30— „25— Den geheelen dag „60— 36— 30— De groote zaal zon der foyer, tot'sna- middags 5 uren 20.- .12— „10— Van 's namiddags 5j uur 40— ,24— „20— Den geheelen dag „50— „30— 25— Do bovenzaal met foyer, tot 's na middags 5 uren .12.- 7.25 6. Van 's namiddags 5i uur. „24— 14.50 „12— Den geheelen dag „30— ,18— 15— De bovenzaal zon der foyer, tot 's namiddags 5 u. &■- 3— 2.50 Van 's namiddags uur 8.- 5— i— Den geheelen dag 10— 6- De foyer tot 's na middags 5 uren ,10— 8— 5— Van '8 namiddags uur. „20— 12— 10— Den geheelen dag ,25- „15— 12.50 4.- 1.50 2.50 3.25 4.- De beide receptie kamers, wanneer deze niet begre pen zyn in eene gelyktydige ver huring van do groote zaal, tot 's namiddags 5 uren Van 's namiddags uur. Den geheelen dag Eene van de recep tiekamers, wan- noer deze niet be grepen is in eene gelyktydige ver huring van de groote zaal, tot 's namiddags 5 uren Van 's namiddags 51/, uur Den geheelen dag Tooneel- en gymnastiekvereenigingen en muziekgezelschappen, die de groote zaal voor één avond of den geheelen dag hebben ge huurd, kunnen deze mede den avond to voren voor do repetitie gebruikon; alsdan wordt 2.50 1.50 1.2 3.50 o n 1.75 6— 3— n 2.50 in het eerste geval voor beide avonden htt tarief van een geheelen dag toegepast en in hot tweedo geval voor den repetitie-avond slechts het tarief voor het gebruik der zaal tot 's namiddags 5 uren gevorderd, tenzy de groote zaal door anderen reeds mocht zyn gehuurd. Aan muziekgezelschappen, maatschappyen, genootschappen of vereenigingen kan door B. en Ws. een abonnement verleend worden voor minstens 20 dagen of avonden per jaar; in dat geval wordt de huurprys met 25 per cent verminderd. By het gebruik van de groote zaal behoort dat van de stemkamer en de receptiekamers. De recept:ekamers worden niet verhuurd oor partyen of diners. B'J verhuring van de bovenzaal of receptie kamers is de ingang aan de Aalmarkt met gebruik van de garderobe en de achtertrap aldaar. Verlichting. De prys van het verbruikte gas wordt aan de huurders der lokalen in rekening gebracht volgens den vastgestolden gasprys. Praatjes over Kunst. Vlokken. VI. Een afscheid blyfe pynlyk. „Scheiden thut Woh'Dat leed neemt breeder afmetingen aan, naarmate de sympathie, die de schei dend-en voor elkander gevoelen, grooter is. Zoo was het, naar myne overtuiging, Vrijdag avond op „Zomerzorg'-', by het afscheids concert van Gottfried Mann. Van veel bevoegder hand dan de myne- is in dit b)ad reeds een uitvoerig verslag omtrent dezen voor velen onvergetelyken avond opge nomen, maar, nu het door my, misschien heel onhandig, gekozen opschrift, allerminst „de Muziek" buitensluit, behoort in myne „vlokken" stellig een enkel woord van hulde thuis aan Mann. Langdradig zal die lof niet zyn; slechis- een paar citaten, vier regelen van Schiller,, die by elkander staan, om zoo "te zeggen, te zaam behooren: Tonkunst. „Leben athme die bildendeKunst, Geist fordri [ich vom Dichter; Aber die Seele spricht nur Polyhymnia aus." Wahl. „Kannst du nicht Allen gefallen üurch deine That und dein Kunstwerk, Mach' es Wenigen recht, Vielen gefallen ist [schlimm." Indien de heer Mann deze dwarrelende vlok, die, evenals hare wintertydsche ephémère zusteren, noodwendig spoedig versmelten moet, als eeno zéér gemeende leeken-waardee- ring zal willen beschouwen van zyn buiten gewoon talent, dan acht zich daardoor alléén reeds do onderteekenaar gelukkig. V. Geveilde porcoolcu. Gehouden Verkooping aan den Burg alhier, op 16 Sept. 1893, ten overstaan van mr. J. A. F. Coebergh, notaris te Leiden: Hot huis, Oude Vest 95, kooper de heer H. J. Slewo, voor 3350; drie huizen in de Wouterspoort, 1, 2 en 3, kooper de heer L. J. Van Sonderen qq., voor ƒ2400; drie dito, alsvoren, 4, 5, on 6, kooper de heer D. Smit, voor ƒ2250; een dito, alsvoren, 7, kooper do heer J. Taffyn qq., voor 670; drie huizen in het Hof ran Zessen, 1, 2, en 3, kooper de heer H. Korswagen, voor 1290; drie dito, alsvoren, 4, 5, 6, kooper de heer J. De Cler qq voor 1015vier dito, alsvoren, 7, 8, 9 en 10, kooper de heer M. De Tombe, voor ƒ1470; het huis Mirakel- steeg 24, kooper de heer W. J. N. De Kok qq., voor ƒ805; het huis Varkenmarkt 2, kooper de heer H. v. Teylingen qq., voor ƒ1200; het huis Slager6poort 20, kooper de heer N. De Zwart qq voor 370; het huis Oranjegracht 137, kooper de heer W. J. N. Do Kok qq., voor ƒ1250. Gemengd Nieuws. De onlangs opgerichte Leidsche Wielry'ders-vereeniging „All Right" had tegen gisternamiddag een snderlingen wegwedstryd uitgeschreven van 50 kilometer, tusschen Leiden en Alfen, welke weg dus viermaal moest bereden worden, d. i. tweemaal heen en terug. Zös deelnemers hadden zich aangemeld, nl. de heeren G. üee, F. Gouverneur, S. Jeekol, P. Maartenso, F. Straatsburg er» J. De Wilde. Zy verschenen tegen halftwee dan ook allen aan den start. De eerste rit heen en weer was a.'gölegd als volgtDeo en Jeekel ieder 52 m. 37 sec., zoodat deze kampioenen, die tot op de helft elkaar geiyk gebleven waren, vooral do aan dacht trokken vervolgens Gouverneur 54 m. 65 sec. en Straatsburg 58 m. 46 sec. Nadat voor de tweede maal de weg hoen on weer was afgelegd, werden de door de Vereeniging uitgeloofde pryzen aldus behaald Jeekel, lsto prys, verg.-zilveren medaille, in 1 u. 51 m. 173/s sec. Dee, 2de prys, bronzen medaille, in 1 u. f '2 m. 57 '/jj sec. Gouverneur, 3de prys, diploma, in 1 u. 67 m. 183/6 sec. Bovendion was door don heer W. Dissel - dorp alhior nog uitgeloofd eene groote zilveren medaille voor hem, die by dezen wedstrijd het eerst met eene Wbitworth machine zou aankomen. Aangezien de heer Jeokel zulk. eene machine bereed, verwierf by dus ook dezen prys. By den aanvang van den wedstryd liet het weder wegens don regen te wenscheni over; later in den middag word het beter,- waardoor gaandeweg ook de belangstelling van stadgenooten aan den Hoogen Ryndykr buiten de voormalige Hoogewoerdspoort, grooter werd. De straatweg zelf verkeerde hier en daar wegens do plassen in allesbehalve gunstigen staat. Door de glibberigheid viel veeds in het begin, by den eersten afrit, een wielryder met zyno machine om, waardoor ook twee andoren hun evenwicht verloren. Yan den poet aan „Ik leer nog" vernamen wy dat de heer Dee op den laateten terug rit den heer Jeekel een meter of tien voor was, doch dat hem daar toen een kluit zand of aarde in de oogon spatte, waardoor hy eenigon tyd moest ophouden met ryden, daar hy niet kon zien. De kans op het behalen van den eersten prys was door dit oponthoud voor hem verkeken,, daar do anats doorreed. De pryzen werden, na afloop van don wed stryd in 03ne bovenzaal van het Bondshotel „Central", aan de Breestraat, uitgereikt door den heer Ik H. Feenders, president der Ver eeniging, welke plechtigheid door een „wiel- rydersdlnor" werd opgevolgd. Als eene waarschuwing aan huismoeders, die hunne kinderen wel eens met geld voor boodschappen uitsturen, wordt ons gemeld dat van een elfjarig knaapje aan de Haarlemmerstraat onverwachts door een jongen de mand, waarin oenig geld voer boodschap pen wa3, werd afgerukt, hot geld, terwyl hy het op een loopen zette, or uit genomen en de mand daarna, op de straat gegooid. Er is by da politie aangifte van gedaan. In de kaz&rne dor huzaren alhier is generaal appèl gehouden, ten einde den huz.iar te doon herkennen, die aan „do Vink'* 11. Dinsdagavond zooveel opschudding veroor zaakte en de woning van den tolbaas bescha digde. Door verschillende personen werd. de oppasser van den ziekenstal H. als de dader aangewezen. Hoewel hy alles ontkende, zal hy waarschyniyk zyn» verdiende straf niet ontgaan. Ter gelegenheid van de landbouw tentoonstelling te Amstordam z\jn nog de vol gende bekroningen toegekend: 1ste prys voor hengsten van inlandsch ra9, geboren in 1889 of vroeger, aan M. Verkuyl, te Haarlemmer meer; 2de prys voor hengsten dito, geboren in 1890, aan P. S. Zylmans, aldaar, „Mer- curiu8"; 2de prys voor hengsten van vreemd ras of kruising, geboren in 1889 of vroeger, aan J. T. Ran, aldaar, „Zwart"; 2de prys hengsten dito, geboren 1891, aan P. S. Zyl mans, aldaar, „Orest"; 2de pr(js voorinlandsche pinkstieren, geboren in 1892, aan do afdee- ling Leiden en Omstreken der Hollandsche Maatschappy van Landbouw3de prys voor melkgevende koeien, gekalfd hebbende vóór 31 Mei 1893, aan C. L Van Velzen, te Zoeter- woude, geb. 1889; eervolle vermelding voor melkgevende koe (Schot, Twenter), geb. In 1890, aan denzelfde; 2de prys voor hoenders H. J. Renting, te Haarlemmermeer; 2deprys voor donkere brahmapoetra's aan denzelfde; 2de prys voor cochin china's (broed 1892) aan B. Van den Berg, te Haarlemmermeer; 2de prys voor wyandottes, zilverlaken, aan denzelfden; 2de prys voor wyandottes, goud laken (broed 1892), aan denzelfde; eervoHe vermelding voor dito (brood 1893) aan den zelfde; 1ste prys voor wyandottes, iedere andere variötoit (broed 1892), aan denzelfde;' eervolle vermelding voor dito (broed 1893) aan

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 2