Na eene zeer breedvoerige discussie wordt met 5 tegen 1 stem besloten tot eene benoeming over te gaan. Bu stemming wordt gekozen de heer R. Huijg. Verder worden benoemd tot ambtenaren van den Burgerlijken Stand de heeren 6. Blokhuis en R. Hu(jg. Al de benoemde heeren verklaarden hunne benoeming aan te nemen. Alsnu is aan de orde de behandeling der ■Gemeentebegrooting voor 1894. Over de algemeene strekking niomand der leden het woord verlangende, wordt overgegaan tot de behandeling der verschil lende posten van uitgaaf. Bij volgn. 102: „Aflossing van bijzondere geldleeningen", was door Burg. en Weth. voor gesteld in 1894 slechts f 500 af te lossen. Aan gezien echter de reden, welke tot dit voorstel had aanleiding gegeven, was vervallen, moenden Burg. en Weth. op hun voorstel terug te moeten komen en stelden zij mits dien voor het bedrag der aflossing op 500 te bepalen. Conform besloten. Nadat de verschillende posten in uitgaaf waren afgedaan, werd overgegaan tot behan deling der ontvangsten, welke werden vast gesteld zooals die door Burg. en Weth. waren voorgedragen. De post „Onvoorziene Uitgaven" werd alsnu vastgesteld op ƒ334.605. Daarna bracht de Voorzitter de begroo ting in haar geheel in stemming, welke met algemeene stemmen werd vastgesteld ia ontvang en uilgaaf tot een bedrag van 15,248 105. Ten slotte besloot de Raad op voorstel van den Voorzitter opnieuw een blanco krediet toe te staan met het oog op onver hoopt voorkomen der cholera. Verder niets meer aan de orde zijnde en niemand der leden meer het woord verlan gende, sluit de Voorzitter de vergadering. Gemeenteraad van Bodegrave. Vergadering van 5 September. Voorzitter: de heer R. L. Martens, Burge meester. Tegenwoordig alle leden. Aan de orde is de installatie van de hor- kozen raadsleden, do heeren D. Meurs, W. v. d. Giesen, W. P. Brunt en A. Moons. Z(j leggen in handen van den Voorzitter den voorgeschreven zuiveringseei en den eed van trouw af. De Voorzitter verwijst naar zijne reeds vroeger uitgesproken gelukwenschen en be paalt er zich toe de leden te wijzen op den door hen afgelegden eed van trouw, welker nakoming hjj hun ten zeerste aanbeveelt. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd. Ingekomen lo. de door B. en Ws. opgemaakte gemeente-begroeting voor 1894. Goedgevonden wordt deze te stellen in handen van eene commissie ten fine van onderzoek, waartoe de Voorzitter benoemt de heeren dr. Kapteyn, Rollman en Van Dam. 2o. Missive van de Ged. Staten, waarbj) zonder eenige op- of aanmerking wordt geretourneerd de rekening over 1892. Voor kennisgeving. 3o. Adres van de bewoners der Nieuw- straat, verzoekende in die straat de noodige verlichting te willen aanbrengen. Besloten wordt dit adres, als behoorende tot de com petentie van B. en IVs., te stellen in handen van dit college ter afdoening. Ten gevolge van de aftreding van de heeren Brunt en Meurs als raadsleden, is het noodig over te gaan tot de verkiezing van twee wethouders. Tot stemopnemers worden benoemd de heeren Kapteyn en v. d. Giesen. De uitslag van de eerste stomming is, dat gekozen is met 10 stemmen (l briefje in blanco) de heer W. P. Brunt. Op de vraag van een Voorzitter of hjj de benoeming aanneemt, antwoordt de heer Brunt dat hjj met het oog op zyn leeftyd besloten had, zich niet meer verkiesbaar te stellen. Gevoelig evenwel voor het door den Baad gegeven biyk van vertrouwen, verklaart h(j zich thans bereid de betrekking van wet houder weder op zich te nemen. De Voorzitter zegt den heer Brunt dank 'oor zyn genomen besluit, waarmede, naar hjj vermeent, alle leden zullen instemmen. By de tweede stemming wordt gekozen mede met 10 stemmen en een briefje in blanco) de heer Meurs, die verklaarde de be noeming aan te nemen. De Voorzitter zegt ook den heer Meurs dank voor zijn besluit. Tot ambtenaren van den Burgerlyken Stand worden herbenoemd de heeren IV. P. Brunt en D. Meurs, beiden met 10 stemmen. De heer Rollman verkroeg ééne stem. Tot lid van de gascommissie wordt herbe noemd de heer W. Van der Giesen. Op den heer Rollman werd ééne stem uitgebracht. De begrooting der rustende schuttery over 1894 wordt vastgesteld in ontvangst on in uit gaaf op f 273.60. De begrooting der gemeentelyke gas fabriek over 1894 wordt na eenige ophelde ringen vastgesteld in ontvangsten en in uit gaven op ƒ9140. B. en Ws. hebben ontworpen en bieden den Raad aan een reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad, hetwelk met alge meene stemmen onveranderd wordt aange nomen. De Voorzitter brengt ter tafel de begrooting van kosten voor de inrichting van eene los- en ligplaats op den daarvoor aangekochten grond. De raming is ƒ295. Met algemeene stemmen wordt besloten tot het inrichten van de bedoelde los- en ligplaats op de voor gestelde wyze. Evenzoo wordt goedgevonden over te gaan tot het maken van een nieuw riool met zinkput by de woning van den heer Splinter naar de sloot vödr de villa van den heer F. Brunt, waarvan de kosten geraamd zyn op 70. De uitvoering van deze beide werken zal in 't publiek worden aanbesteed. Goedgevonden wordt aan den ambtenaar ter secretarie J. Oosterkerk eene gratificatie van 25 toe te kennen voer het opmaken van de 10-jarige tafels op de registers van den Burgerlyken Stand. By de gebruikelyke rondvraag wyst de heer Rollman op den toestand van de sloot achter Kapteyn in de Nieuwstraat. De Voor zitter merkt op dat hierin reeds is voorzien. De heer Van der Giesen vraagt waarom de lantaarn tegonover het huis van den heer F. Brunt niet meer werd aangestoken. De Voorzitter antwoordt dat dit een tydelyke maatregel geweest is, welke evenwel thans reeds heeft opgehouden te bestaan. Niets meer aan de orde zynde, wordt de vergadering gesloten. Gemeenteraad van Boskoop. Vergadering van 6 September. De Raad is voltallig. De nieuw bonoemde leden leggen de by de Wet gevorderde eeden af. Aan de orde is de benoeming van een wet houder, in plaats van den heer P. Oosthoek Van Nes, die het lidmaatschap van den Raad heeft neergelegd. By de 2de vrye stemming wordt de heer G. Boer met 4 stemmen ver kozen, doch deze wenscht gebruik te maken van den termyn van 24 uren, om zich over de al- of niet-aanneming te beraden. By de daarop volgende stemming over ambtenaren van den Burgerlyken Stand worden benoemd de heeren A. De Jong en W. C. Boer, die beiden verklaren er nog eens over te moeten nadenken, of zü zich de op hen uit gebrachte keus zullen laten welgevallen. Na eene kleine gedachtenwisseling over het nieuwe ziekenhuis, dat de heer IV. C. Boer, er voorbygaande, steeds geslotende heer A. De Jong meestal geopend vindt, en waar van do Voorzitter zegt dat het aan de achter- zyde in den regel openslaat, terwyl er voor behoorlyk luchten te zyner tyd steeds zorg wordt gedragen, zyn de werkzaamheden af- geloopen en sluit de Voorzitter de vergadering. Gemen gd NUbw*. Men schryft ons uitRoel of -Arend s- veenDoor de bloembollen-teelders alhier is in hunne vergadering van Dinsdag avond jl. besloten, om op Donderdag 15 September a. s. eene publieke droge veiling vaa bloembollen te doen houden door den notaris P. Van Greuningen, te Oude-Wetering. By deze veiling zal de heer Hooman, van Noordwyk, als directeur optreden. Op deze veiling zullen alleen partyen van inwoners dezer plaats worden toegelaten. Een veehandelaar te Water graafsmeer, B. S. M., werd door den kanton rechter te Amsterdam veroordeeld omdat by aan den burgemeester geen kennis had ge geven van verschynselen van mond- en klauw zeer, welke zich by twee hem toebehoorende koeien hadden voorgedaan, en die koeien met andere in één kudde had vervoerd. In hooger be roep word het vonnis des kantonrechters door de rechtbank te Amsterdam op verschillende punten vernietigd, doch in hoofdzaak werd de veroordeeling bevestigd. In de gisteren gehouden zitting van den Hoogen Raad con cludeerde het Openbaar Ministerie tot vernie tiging van deze laatste uitspraak en verwyzing der zaak naar bet gerechtshof te Amsterdam, omdat de rechtbank, het vonnis des eersten rechters vernietigende wegens een daarin ge bezigd onwettig bewysmiddel, zelfstandig had moeien beslissen en door dit niet te doen zich aan wetsschennis heeft schuldig gemaakt. Uitspraak 2 October. De boerdery „L e e u wenb urg", aan len Amstelveenschenweg tegenover de Koenen- zade, by Amsterdam, in eigendom toebehoo rende en bewoond door den veehouder Hein Bon, is gisteravond eene prooi der vlammen geworden. Omstreoks negen uren, terwyl de kinderen reeds te bod lagen en de ouders hun avond gebed deden, werd het vuur ontdekt door eene dienstbode van de overzyde, die, door het instooten van een ruit, de huisgenooten waar schuwde. De kinderen werden opgenomen by de familie Raaymakers op „Snippenscbrik", waar ook de andere huisgenooten een gastvry onderkomen vonden. De brand, vermoedelyk ontstaan door het broeien van hooi, greep zóó snel om zich heen, dat aan blusschen niet te denken viel. Geluk kig had Bon de tegenwoordigheid van geest zyne geldswaardige papieren, benevens zyne gouden en zilveren voorwerpen, uit het kabinet te halen en mede in veiligheid te brengen. Eenige rytuigen en vrachtwagens werden door de knechts uit de brandende schuren gehaald en bleven derhalve ook behouden. Het vee was in de weide. Kort na het uitbreken van den brand waren de spuiten van den Amstolveenschenweg, de vrywillige brandweer en de stoomspuit van den Verbindingsweg tegenover het Concert gebouw ter plaatse. Door onvoldoende hoeveel heid water in de slooten konden zy echter niet onmiddeliyk werken. Omstreeks halfelf was men het vuur zoo ver meester, dat het gevaar voor de belendende perceelen als gewe ken kon worden beschouwd. Huis, inboedel, hooi en zes en dertig stuks melkvee waren verzekerd by de onderlinge Brandverzekering van Veehouders te Oude water voor de veel te geringe som van 16,000. In zeer korten tyd was de Amstelveesiscbs weg als bezaaid met Amsterdammers, daar het vuur aan den zoom der stad duideiyk zicht baar was en het fraaie weer als tot een wan delingetje uitlokte. De Nieuweramsteleche politie wist de orde echter uitstekend te handhaven. (Hbl.) Aangezien het vermoeden be staat, dat er nog ïyken zouden kunnen liggen op den bodem der Rotte, waar Zondagavond te Rotterdam de ontzettende ramp heeft plaats gehad (zelfs de buitenlandsche pers heeft er telegraphische berichten over), wordt de rivier daar ter plaatse door duikers afgevischt. Een vyftal personen, in deze gemeente woon achtig, worden uit hunne domiciliën vermist. Het staat evonwel volstrekt Diet vast, dat zy juist by de ramp aan de Rotte zyn omge komen; het vermissen van personen komt in groote steden byna dagelyks voor. Ten einde echter aan alle pynlyke onzekerheid een einde te maken, is gisteravond tot het duiken over gegaan. Heden werden de reeds gevonden slacht offers ter aarde besteld. Burgerlijke Stond. HAARLEMMERMEER. Geboren Maartje Jo hanna, D. Tan D. Houtkooper en M. De Graaf. Maria Heater, D. van J. Van Eu eu G. Boll. Marinus Jacobus, Z. van J. Van der Boon eD A. Scharing. Hendrik, Z. van A. Versteeg en M. 8chenrwater. Jacob, Z. van J. Wey en E. Wortel. Gerrit, Z. van P. Van Wirdum en A. M. Kriebel. Adam, Z. van P. Kroes en E. Van Vliet. Magriota Ciiriat'na, D. van K. P. Eekhoff en M. Hofman. Cornelia Helena, D. van L. Sierveld en A. E. Bek- ker. Willem, Z. van A. Van Wieringen en A. Kempenaar. Johannes Z. van O. Holleman en G. De Laat. Adriaan Dingeman, Z. van N. J. Dol en N. Slimmen. Adrianus, Z. van G. B-kker en L. Metselaar. Ondertrouwd: P. De Krijger en J. De Haan. O. Bruijnls en A. Burghout. T. Van de Logt en E. Van den Berg. C. B. 8cboemakere, wedr., en G. Knibbe. G. Van Willigen en A. Jansen. M Vaandrager en A. W. Kooy. Gehuwd: AP. J. De Kraay mot L. Burgbout. O. Van Oorschot met A. Spreeuw. D. O. Van Egmond wedr., met M. Koomen. J. Mepland met C. Van der Helm. J. Griekspoor met A. Visser». Overleden: Gijebertba Willemina, 3w., D. van C. M. v. d Beek en G. W. Van Zeljst. Leendert Houtkooper, 57 jr., wedr. van E. De Jong. Petro- nella, 1 md., D. van H. De Groot en M. E. Bar- denberg. Levoulooa geboren: Kiod van C. Kars en M. Vie- kooper. Marktberichten. Rotterdam, 4 September. IU gepasseerden Maandag worden voor de loopende week ter publieke veiling geannonceerd: De documenten over 1000 Chetw. Gerst. Verkocht tot ƒ851/}, plus de gemaakte ontlosaingskosten. Do dooumenten over 16C0 Chetw. Gerst, waarvan de veiliDg ingetrokken werd. 030 Chetw. Taganrog Gerst. Verkocht tot 86. Liohtor ereroame. 1000 Chetw. Taganrog Gerst. Verkocht tot 86l/s. Lichter overname. 1000 Chetw. Taganrog Gerst, waarvan de veiling ingetrokken werd, en 6400 Pud Odessa Gerat. Ver kocht tot /851/j- Al es 2000 Ko.; contante betaling en 1 Veilings- kosten voor koopers cekeniDg. De markt voor Iolandsehe Granen was weder goed voorzien. Het meorendeel van den aanvoer werd on veranderd verkocht. Inlandsche Witte Tarwe ging tot vorige prezen van de hand on vooral de beste soorten vonden ge negen koopers. N. VI. en Zeeaweche, de beste 6.ƒ6.20 tot 6.40. voor de puikste. dito dito middelb. 5.30 5.6d tot/" 5.75 Flakk. en Overm., do beete 5 75 5.90 6.10 dito dito middelb. 5.10 6.30 5.50 Mindere en ger. soorten 4.50 4.75 5. Jarige VI. en Zeeuwsche„5.75 „6.— 6.25 Fl. en Overm. 6.40 6.75 6.— a Mindere en ger. qual. 4.25 4.60 5. Nieuwe Canada4.90 5.20 a 6-10 Voorts werd verkocht per 106 Ko. Puike qual. Nieuwetot 7.76 Goede .7.40 7.50 Middel 7.— 7.25 Mindere 6.80 6.90 Goede Jarige 7.40 7.70 Middel Mindere 7.— 7.25 Inlandsche Boode Tarwe was iets ruimer voor- handen. Nieuwe Polder Winter- van ƒ186 tot f 195 Zou er- ,165 ,175 Van Buitenlandscho Tarwe is maar weinig aan de markt sn dan meoot nog van inferieure qualiteit. Iolindsche Rogge werd in goede qualiteit onver anderd verkocht. Droge puike monsters boven de noteering uitgezocht. Zeeuwsche en VI., n. qual., 4.60, ƒ4.80 tot ƒ5.— Overm. en N.-Brab., 4.30, 4.60 4.80 Geringere soorten Buitenlandeche Rogge zeer schaars en hooger ver kocht. Per 2100 KUo. Taganrogƒ130 tot ƒ132 Eupatoria124 125 Boekweit zonder handel. Boekweitgrutten. Grove ƒ240; Middel ƒ225 ge houden. Gerst slap. De Winter 20 en 30 cents en de Zomer 10 cents lager. Chevalier onveranderd. VI. en Zeeuwsohe Winter- van ƒ4.10 tot ƒ4.00 Overmaasche en Flakk. 4.4.35 afw. en mindere soorten 3.50 3.80 VI., Zeeuws, en Flakk. Zomer- 4.4.3° Mindere qualiteit 3.60 3.bo Chevalier4.75 5.50 Voorts werd verkocht per 100 Kilo: iDlaudsobs Wintor Daar qual. ƒ6.75 tot 7.70 dito inferieure qual. „6.— 6.50 Zomer naar qual. .6.75 7. Chevalier 8.— Buitenlandsche Gerst met uitgebreiden handel, doch bpna uitsluitend in publieko Veiling. Over de markt werd Zuid-Russisch tot ƒ94.— a ƒ96.verhandeld. Haver zonder verandering. Aauvoer voldoende. Blanke en wichtige qualiteit .an ƒ4.tot ƒ4.25 Zeonwsche en andere inL Voor .3 25 ,3.75 Lichtere dito dho 2.30 8.— Geringere soorten Voorts word gedaan per 100 Ko. Goede qualiteittot ƒ8. Voereoorten7.10 7.60 Mindere6.85 7. Spolt ƒ3.— tot ƒ3.60. Paardenboonen met kleinen toevoer. Vlaamscho en Zoeuwsche ƒ6.60, ƒ5.70 tot ƒ6.90 Overmaasche5.30, 5.60 5.75 Geringere soorten. Duivenboonen en Schapenboonen komen nog wciuig voor. Bruinoboonen 25 cents lagor opgeruimd. Walcherechovan tot De beste VI. en Zeeuwsohe 8.26 8.75 Ordinaire dito dito 7.75 8. Geringere7.25 7.50 WittebooDen nog niot aangevoerd. Blauwe Erwten mot ruimen toevoer; de kook blijft echter voor het meorendeel zeer te wenschen overlaten. Walcberechevan 8.25 tot 8.76 De beste Zeeuwsche en VI. 7.50 8. Middelb. qual. dito en Flakk. 7.25 7.50 Geringere6.— 6.60 8chokkers weinig gevraagd. Goede en puike qualiteit 12.13. Ordinaire „10.60, „11.50 Geringere 9 10. Buitenlandsche Voer-Erwton stil. De beste ƒ6.10 tot ƒ6.30; mindere ƒ6.50 tot ƒ5.90. Maïs. Bonte Amerikaaneche5.56 tot 5.75 Foxanlan6.20 5.50 Odessa Cinqantino6.6.25 Koolzaad onverandord. Het beste ƒ9.tot 9.25; mindere qualiteit ƒ8.25 tot ƒ8.75. Lyuzaad stil. Hennepzaad 7.25 a 8.75. Kxnariezaad zonder handeL Het beste 9.tot 10.middel-qualiteit 8.25 tot 8.75 en geringere soorten 6.75 tot f 7.75. Nioowo van 6.60 tot f 7.60. lUttordam, 5 Bept. Op de veemarkt waren h'den aangevoerd: 27 paarden, venlen, 2172 runderen, 420 vette kalveren, 62 nuohtere kalv., 6 aohapen, varkens, 156 biggen, bokkon, ezeL De prezen van het vee warer als volgt: runderen lnte qual. 33 a 34 o., 2de qnaL 30 a 31 o., 8de quaL 26 a 27 c. vette kalveren tide qual. 39 a 40 2de qual. 30 a 35 c.; eobapen l»te qual. a c., 2de qual. a o., varkens 1ste qual. a o.. 2de qual. a c. 3(le qual. a c ailoe pe» KG. Nuch'ere kalveren 5 t-ot ƒ9.—» graekdveren van 15.tot ƒ30.—Jonge biggen van 7.— to ƒ14.oude dito 20.tot 28.paarden van 40.— tot ƒ100alle» per stuk. Hinde slap.

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 7