Zondagsrust. I s,;llii)p«r ™jt Vervolg der AdvertentiBn. Zondagsrust. Eene aanvrage om hulp Versche Grasboter AANKONDIGING Bericht van Inzet. Dat de biggen tegenwoordig duur zyn, is bekend, maar dat dezen 1 per half kilogram kosten, is zeker nog weinig voorgekomen. De landbouwer C. v. H., onder Apeldoorn, heeft dezer dagen 2 vierweeks-biggen ver kocht voor f 15, en toen men zo woog, bleek dat hun gewicht te zamen juist 15 halve kilo grammen bedroeg. Naar men verneemt, zullen er, met het oog op een eventueel verschijnen der cholora, langs de verschillende groote rivieren van ons land sanitaire stations in gereedheid worden gobracht. Bij de steenbakkerij der firma Everts, to Veendam, zijn Dinsdag nacht onge veer 50,000 steenen bevroren. Ter eore van het verwachtbe zoek van keizer Wilhelm heeft men te Pompei nieuwe opgravingen gedaan, waarby eene ryke woniDg met sierlijke zuilen en wel be waarde muurschilderingen voor den dag is gekomen. Naar gemeld wordt, is een leer- ling van Pasteur, dr. Dantec, die io Brazilië de gele koorts heeft bestudeerd, met de microbe dier ziekte te Parijs teruggekomen. Te Aïn-Mokra (Algerië) heeft oen dynamietaanslag plaats gehad tegen de woning van een zekeren Ollivier. Er is een stuk muur ingestort, maar niemand heeft letsel onder vonden. In de Egyptian Hall te Londen hebben twee beroemde biljartspelers een match gehouden. John Robberts gaf aan Daweon •9000 op de 24,000 punten voor on verloor de partij met 1998 punten. De werkstaking te Huil. - Te Huil werd Dinsdag druk gewerkt in de dok ken, zoodat een vreemdeling, die niets van de werkstaking gehoord had, niot zou geloofd hebben dat de geheelo haven, op aandringen van Ben Tillett en Havelock Wilson, „ge blokkeerd" is. Reeds vóór den middag waren 22 booten gelost of geladen, en den geheelen dag ging het werk bijna even vlug als in gewone omstandigheden. Een groot aantal booten moet deze week nog vertrekken, en men verwacht dat zij allen op tijd de haven verlaten. zullon der werklieden Ben Tillott hield Do leldoi ->ring, waarin hy meedeelde weer Gêne rede?*. niet was bygelegd, dat het geschil nog 1»-. ,,egon_ Voof de maar Integendeel nu eer9t - -w. i j GO vrouwen en gezinnen der dokw*?.. stokers ia het te hopen dat by hot heeft, want de licfnoede, die er nu reeds hoorsoht, ia groot, Do^voomaam®*- bepaljngon van Jj door minister Mundella in overleg met John Bums en eonigo afgevaardigden is voorgesteld, zijn deze: dat de unionisten met do vrije arbeiders zullen werkendat er op niemand eenige dwang zal worden uitge oefend om zich hetzij bU de Union, hetzij bij de Shipping Federation aan te sluiten en voorts, dat het aanvoeren van vrije arbeiders tijdelijk zal worden gestaakt. Dit plan is, blijkens 't nader bericht hioronder, door de Shipping Federation aangenomen. York, 19 April: Hedon hield eene com missie uit do Reeders-vereeniging eene ver gadering, om de schikking, welke door minister Mundella en eenige Parlements-loden was voorgesteld, te besproken. Na eene beraad slaging, welke drie uren duurde, werd het plan goedgekeurd. De vergadering besloot machtiging te geven dat de unionisten met de vrije arbeiders werken, en gaf toe, dat de reeders vrij blijven om naar goedvinden dok werkers in dienst te nemen. In Chili heeft prof. Schaebele, het hoofd der Amerikaansche expeditie, de zonsverduistering mot goed gevolg waarge nomen. Er zijn 50 photographioën genomen. Uit Joal, in Senegal, heeft de hoer Bigourdan geseind, dat de waarneming van de zonsver duistering aldaar door bewolkte lucht be lemmerd is. Te Algiers zijn 32 photographiën genomen. Te Minasaris hoeft prof. Pickering, van de Harvard-Universiteit, zeer bevredigende waar nemingen gedaan. De thermometer wees Dinsdag te Parijs 80.6 graden Fahrenheit aan. Volgens hot centraal-metoorologisch bureau in Frankrijk zal dit warme en droge weder in Frankrijk nog een tyd aanhoudon, terwijl de landbouw zich troosten mag met de toevoeging, dat wel waarschynlyk eonige onweders to wach ten zijn. Naar men uit Epinsj jueldt, isin den nacht van 18 op 19 dez«o? do dijk van bet Oosterkanaal doorgebroken. MOP rekent dat ongeveer 220 duizend kubiek meter water de vlakte instroomde, rotsen, boomen, plant soenen, enz. medesleepende. De spoorbaan is over 500 meter vernield. Al het materiëel van het gebouw voor stierengevechten in de Pergolèse-straat te Parijs, kostumes, zadels, enz., is in veiling gebracht en het is te verwachten dat het ge bouw zolf, dat 5 millioen hooft gekost, zal worden afgebroken. Het prachtige rijtuig van den „prima spada" bracht slechte 1050 fran ken op; 24 vlaggen, 10 franken; alles tezamen ten hoogste 15,000 franken» Do Inrichting werd 10 Augustus 1889 geopend. De onderneming failleerde liltet één tekort van 860,000 franken. Het corste jaar was do opbrengst 1,200,000 franken. Maar de kosten waren zeer groot. De „prima spada" ontving tot 6000 franken het gevecht toe. Elke voorstelling kostte ongeveer in het geheel 30,000 franken. Te Pittsburg (Pennsylvania) heeft eene Marie Nealson eene weddenschap van 1100 dollars gewonnen door 31 dagen te vasten. Zij heeft 38 pond aan gewicht verloren, kon sedert eenige dagen niet meer zitten, is Dinsdag flauwgevallen en lijdt aan tydelyke hartzwakte. Naar men uit Brest meldt, is door visschers by de landtong van Raz een schildpad gevangen, wegende 400 kilogr. en 2 meter lang. Door een koopman te Quimpor gekocht, is het monster naar het museum te Nantes gezonden. In den nacht van 17 op 18 dezer is het gehucht Echaneil, onder Bugeat, Corrèze, afgebrand. Eene vrouw van 60 en een meisje van 7 jaar kwamen in de vlammen om. Van de negen huizen bleef slechts éón gespaard. Te Clarke8ville (V. S.) is dezer dagen een zeer geacht geneesheer overleden, eene schrifteiyke bekentenis nalatende van een manslag, in 1865 door hem begaan. Een zyner patiënten, de vrouw eens predikants, was overleden en wel aan eene zoo belangwek kende kwaal, dat by besloot het lyk op te graven en te ontleden. Met het opgraven juist gereed gekomen, werd by door den predikant betrapt en er ontstond een gevecht, waarby hy dozen met een slag van zyn houweel dood nedervelde. Door zyne onwille keurige misdaad verschrikt, legde hy het lyk Svs mans in de kist der vrouw en begroef het' daarin; vervolgens nam hy de kinderen tot z'ich en dezen heeft hy ook zyn geheele vermog vermaakt. Een redacteur begon een ieading- prtikel als volgt: „Morgen is het do sterfdag Vaü Louis Fbilippe." De redacteur schroef - even duidelijk en toen by d9 proef van 3zm Philips." in (go* yfr9hfsvaar- diging schreef h« ter zyde: .Wie veer dm. duivel is Sam FyUps?" en M) verghaan v-/ is weder gearriveerd aan de Aardani t einde van do correctie gekomen, gedaan bad. Toen hy den volgenden ochtend met <y?nig zelfbehagen do courant ontplooide, want artikel Was in zyn oog goed ge slaagd, rezeè xio haren hem te berge toen by las: Morgan is het de sterfdag van Sam Philips. Wie voor den duivel is Sam Philips Eene ongelukkige liefde was oorzaak, dat een meisje uit de rue de Sclos- sin te Luik een fleecbje met ammoniak voor den mond zette en den inhoud er van ledigde. De ongelukkige bekwam inwendig vreeselyke brandwonden en moest naar hot ziekenhuis worden overgebracht. Aan haar behoud wordt gewanhoopt. Geen wonder waarlykl Kantongerecht te Haarlemmermeer. Uitspraak van vonnisseti op 20 April. KI. J., te Aalsmeer, wegens jachtovertreding, tot f 10 of 3 d. h. en f 7.50 of 3 d. h.; J. O., te Woubrugge, wegens overtreding in zake visöchery, tot f 6 of 4 d. h.W. P. en J. v. d. Z., te Lisse, wogens overtr. verbod en regiem, spoorw., tot f 8 of 2 d. h.S. P., te Noordwykerhout, wegens burengerucht, tot 10 of 3 d. h.A. v. D., te Aalsmeer, wegens idem, tot f 3 of 1 d. h.P. G., F. W., J. d. B., B. B. en W. N., te Aals meer, wegens burengerucht, ieder tot fS of 2 d. h.J. J., te Haarlemmermeer, wegens overtreding in zake tappery, vrygesproken P. D te Haarlemmermeer, wegc-ns balddadig- beid, tot ƒ3 of 3 dag.F. M,, teLeimuidea, wegens verzet tegen de politie, tot 1 of 1 dag; C. v. B., te Lisso, wegens dronken schap, tot 7 dag. princip. hecht en plaatsing in eene Ryks workinrichting voor 5 md. J. v. S., te Lisse, W. S., J. J., W. K., to Haarlemmermeer, en M. d. B., te Aalsmeer, allen wegens dronkenschap, ieder tot j 1 of 1 d. h. Indien Gij voor Zondag nog huis houdelijke benoodigdheden hebt in te koopen, wilt dit dan nog heden-, Zaterdag-avond, doen. Waartoe zoudt Gij, geheel noode- loos, de Zondagsrust van anderen storen Ten einde de ZONDAGSRUST zooveel mogelyk te bevorderen, berichten onderstaande Ifankrtbnkkere hunne geachte Clientele dat hunne Winkels, godurende de maanden nel, Juni, Juli, Aug. en Sept. ZON DAGS van af 2 uren 's namiddags zullen GESLOTEN i(Jn. 2494 19 GÉR. R. VAN ALPHEN, Firma Francken. M. J. BERNSEN. W. F. VAN INGEN SCHENAU. P. PRINS. W. F. VAN DER REIJDEN. J. P. SASSE. P. L. D. SNIJERS. C. N. WANNÉE, Firma Wijnstroom. D. WEST. Th. J. W. WILLEMSEN, Firma Couvée. De afdeeling der Nationale Christen-Geheel- onthouders-Vereeniging te Leiden, die don ondergeteekendo, by zyne komst alhier, tot haren Voorzitter benoemde, heeft zich sedert met hem verbonden tot Wykarbefd. In het door haar gehuurde lokaal, (Eben- Haózer, Koddesteeg 5) worden wekelyks ge houden: Bybellezingen; Zondagsschool; Kinder zangschool; Mannon-6amenkom6ten| en Lees bibliotheek, bevattende 150 nommers by een gemiddeld aantal van 40 lezers per week. We noemen deze cyfers om ze, zoo mogelyk, te laten dienst doen als eene welsprekende aanvrage by wie nog geschikte lectuur voor ons te missen heeft. Hoewel erkentelijk voor de finantiëele hulp, ons by den aanvang door enkoio belangstel lenden geboden, voelen we ons toch gedron gen te wyzen op het w/nsehelyke van voort- durenden steun, waatr &ot blykt dat uit eigon midden en mid^Qn de kosten niet kunnen gedekt word##, tbt instandhouding van een en and6f vereischt, Het is daarom dat hy, by dezen, gevolg geeft aan bet verzoek om langs dezen weg, met alle bescheidenheid, de behoefte, ook van doel van aemeentelyken arbeid, in ruimer kring mede te deelen. Medé in de hoop, dat we ons door gewaardeerde belangstelling ook nog eens mochten in staat gesteld zien tot het verkrygen Y&o oen lokaal, doelrr^jgQr dan het tegenwoordige. Zoowel tot het ontvangen van kleiner of grooter gaven, als tot het geven van ge- wenschte inlichtingen, verklaart zich volgaarne bereid 2467 39 Ds. DE HOEST. wordt 's wekelyks franco aan huis geleverd in potjes van af 1 kilo /-(.SO, kilo ƒ0.26, IO kilo f 12.- Bestellingen worden aangenomen Bureau de Zuidbollander", Nieuwe Ryn 78. 2430 7 ter voldoening aan de bepaling van Art. 88 van het Wetboek van Koophandel. By akte, don 16den Maart 1893 voor den te Leiden standplaats hebbenden Notaris J. F. MEINERS verleden, zyn gewijzigd de Statuten der te Leiden gevestigde Naam looze Yennootschap „de Lefdsche Melk inrichting", ten doel hebbende het koopen en verkoopen van Melk, hot maken van Kaas, Roomboter en veruere byproducten en den handel daarin, op welke wyziging| de Konink- ïyke bewilliging is verleend by besluit van den lsten April 1893, No. 10, en welke akte in haar geheel met gemeld Koninklyk besluit is geplaatst in de „Nedorlandsche Staatscou rant" van dun 20sten April 1892, No. 92. 2489 20 is weder gearriveerd aan de Aardappelmarkt met eene lading prima Toolsche Aardap pelen. Blauwen 8 Cents per 4 Decaliter, f 1.20 per Hectoliter. Jammen 7 Cents per Decaliter, f\.- per Hectoliter. 2459 7 By veiling, dd. 18 April 1893 te Sassenheim ten overstaan van Notaris J. W. J. PAPE gehouden, Is perceel één ingezet op ƒ4600.— Dadelyk verhoogd met 300.— Te zamen 4900.— Is perceel twee ingezet op 1700.— Dadelyk verhoogd met 200.— Te zamen 1900.— Is perceel drio ingezet op 2350. Dadelyk verhoogd met 200.— Te zamen 2550. Is perceel vier ingezet op 2500.— Dadelyk verhoogd met 100.— Te zamen 2600.— Is perceel vyf ingezet op 3200. Dadelyk verhoogd met 200.— Te zamen 3400. Is perceel zes ingezet op I960.— Dadelyk verhoogd met 100.- Te zamen 2050.— Is perceel zeven ingezet op f 2050.— Dadelyk verhoogd met 200.— Te zamen 2250. Totaal ƒ19650.- Verhoogingen worden dagelyks aangenomen ten kantore van genoomden Notaris togen genot van één v(Jfde der te doene verhooging. De toewyzing blyft bepaald op 2 Mei 1893, 'a morgens te elf oren. 2418 35- met rechterlijke machtiging, in het Notarishuis aan den Burg te Leidon, by opbod op Zaterdag 29 April 1893 en by afslag op Zater dag 6 Mei 1893, telkens des avonds te halfacht, ten overstaan van W. F. KAISER, Notaris te Leidon, van: No. 1. Een ruim on goed onderhouden dubbol HEERENHUIS en ERF, te Leiden, aan de Watersteeg, No. 4, groot 1 are, 49 centiaren. Dit perceel bevat beneden: Vestibule en Gang, met wit marmer bevloerd, rechts van de Gang groote Voorkamer met riant uit zicht, fraaie wit marmeren Schoorsteenman tel, drie vaste Spiegels en 2 Geridons, linke klefn&re Voorkamer met marmeren Schoor steenmantel, Sütfe, Rijnkamer met marmeren Schoorsteenmantel en Kasten, en boven groote Voorkamer niet prachtig uitzicht, Rynitamer, Katüèï aan de Watersteeg, S"e met Stookplaatsen en Kasten, en nog eene kleluo Kamer met Kasten. Voorts grooten Zolder met twee afgeschoten Kamers. Ein- deiyk: Sousterrain, waarin groote Keuken, grooten Kelder met afgeschoten Wynkolder, localiteit, uitkomende aan den Ryn, met Bergplaats voor Brandstoffen, benevens open Erf. Het geheele perceel heeft Gasleiding, terwyl 8 Buitenjaloezieön onder den koop begrepen zyn. In eigen gebruik geweest. No. 2. Een voor korten tyd niuuiv gebouwd HEERENHUIS en ERF, te Leiden, aan de Watersteeg, No. 3, groot 74 centiaren. Dit perceel bevat beneden: Vestibule en Gang, met wit marmer bevloerd, Voorkamer en Suite met Balkon, hebbende een riant uitzicht. Boven: groote Voorkamer, Rynka- mer en nog oen klein Kamertje, benevens grooten beschoten Zolder met afgeschoten Dienstbodenkamer. Eindoiyk: Sousterrain, waarin Rynkamer, Keuken, Kelder met af geschoten Wynkelder en Bergplaats roor Brandstoffen. Het perceel heeft Gas- en Duin waterleiding, Spiegelruiten en in de meeste Kamers marmeren Schoorsteenmantels en Kasten. Verhuurd tot 1 Mei 1894 voor ƒ500 'sjaars. Ds perceelen zyn te bezichtigen op eiken Donderdag en Vrydag v6ór den afslag, van 13 uren, mits, voor zooveel betreft perceel No. 2, vooraf belet vragende by den bewoner, on te aanvaarden behoudens gesLmddoening der ioopende huur van het perceel No. 2 bij de betaling- dor kooppenningen op den lsten Juni 1893. Meerdere inlichtingen zyn te verkrygen ten kantore van voornoemden Notaris KAISER, Breestraat No. 157. 2346 61

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 2