Schipper FLUIJT 47ste Muziekuitvoering ADV BUTEN Tl LA'. Maatschappij tot bevordering der Toonknnst. sklau schenken, ook omaal do keuringskosten komen voor rekening van den slager. De heer Fockema Andreae wees er o. a. op dat te Arnhem en to Utrecht de keuring geschiedt door drie deskundigen. Waarom zouden or hier dan twintig noo&ig zyn? Ook al erkent spr. dat door invoering der ver ordening wel alles niet in den haak zal komen, zal hy toch zijne stem aan de voor dracht geven, want verbetering is er in ieder geval van te wachten. De hoer Vorster van Wulverhorst bleef in zyno repliek zijn standpunt handhaven. De heer Cock wees den heer Verster er op dat deze in eeno dwaling verkeert als hij meent dat do stempeling door politie agenten zou geschieden. By de behandeling der artikelen van de ontwerp-verordening werd in art. 6 bepaald dat twee beschikbare lokalen aan do Nieuw- siraat voor de keuring van vee en vleescli :u!lon worden gebruikt (dus niet een lokaal onder de trap van het Raadhuis). By het artikel omtrent de keuring kwam de tuberculose ter sprake en stond men voor do vraag hoe te doen met vleesch, in blikken bussen of busjes ingemaakt. De voorzitter 6tolde voor die bussen of blikken van keuring vry te stellen, waar- •ogen do heer Van dor Breggen vorklaarde dat men dan de geheele verordoning wel kon missen, waarop 's voorzitters opmerking volgde dat de verordening geen betrekking hoeft op gekookt vloesch. De heer Fockema indreaa voegde hieraan toe dat iedereen weet iat zulk vleesch gowooniyk niet gekeurd is. Om aan het bostaando bozwaar te gemoet Ie komen, werd bepaald dat ingemaakt vleesch ran keuring is vrygestold als het in herme- sch gesloten flesschen of bussen wordt in- zevoerd en verkocht. Ze mogen dus door den ninkelier niet worden opengemaakt. Toen de stempeling ter sprako kwam, werd op het noodzakelyke gewezen om op afgekeurd vleesch zóó veel stempels te geven, lat hot moeilyk valt daarvan toch nog een tuk, dat niet gestompeld is, te verkoopen. Nadat aldus in de ontwerp verordening op .ut vot en vleesch onkele aanvullingen of [jrboteringen waron aangebracht, werd zo o haar goheel aangenomen met algemeor.o iiöinmen op óén na, die van den heer Verster fan Wul verborst. Daarna kwam in behandeling de ontwerp erordening op het veil bieden en verkoopen ran visch, waarvan do verschillende artikelen :.ot algoraeene stemmen werden goedgekeurd. Vervolgens werd in behandeling genomen la ontwerp-verordeniug op het veil bieden en ferkoopen van ooft, welke, met een paar qjzigingen, insgelyks zonder hoofdolyke temming werd vastgesteld. Wat betreft punt 7 der agenda, hebben w(j odertyd reels medegedeeld de verschillende lannen, welke er voor de verbouwing van schoollokaal in de Brandewyneteeg waren pmaakt, en het verschil van meening, welke r dienaangaande by de onderscheidene auto- itoiten bestond. In hun aan den gemeenteraad uitgebracht apport zoggen B. en Ws. dat het hun het aeest regelmatig voorkomt, het eerst in temming te brengen het voorstel van do Qeerderheid van hun College, strekkende om leaoemd schoollokaal niet uit te breiden en e plaatsing van oenige klassen in het lokaal an de Haarlemmerstraat voorloopig te be- 'endigen. Wordt dit voorstel aangenomen dan biyven it den aard der zaak alle opgemaakte plannen uiten behandeling. Wordt het voorstel verworptn, dan geven en Ws. in ovorweging in stemming te i'ongen het vorst strekkende plan, nl. dat an de meerderheid van de Commissie van ibricage en de minderheid van het College an B. en Ws.uitbreiding van het school- ebouw met twee verdiopingen on vier lokalen, 'aarvran de kosten zyn geraauid op ongeveer 11,500, mot meubilair by voorloopige inge- ruikneming van 2 lokalen, geraamd op onge ler ƒ840. ilocht dit voorstel worden verworpon, dan ehoort in stemming te worden gebracht dat aa de minderheid van do Commissie van Encage: uitbreiding van Lot schoolgebouw •tor uitbouwing van twoo benedenlokalen, coianig ingericht dat later tot de optrekking *n eene verdieping kan worden overgegaan, aarvan de kosten zyn geraamd op 7550 •t meubilair ad ongeveer 420 per lokaal Mocht ook dit voorstel worden verworpen, i:' kan in stemming worden gebracht het 'ri tot uitbreiding met twee benedenlokalen, zonder eene inrichting tot latere optrekking, waarvan de kosten zyn geraamd op 6425 met meubilair ad 420 per lokaal. By aanneming van een der drie laatstge noemde voorstellen zal alsdan ten slotte In stemming moeten worden gobracht hot voor stel om do kosten te vinden uit de Buiten gewone Ontvangsten, restant der geldleening, behalve de kosten voor hot meubilair. Toen dit onderwerp nu in behandeling kwam woos do hoer Juta, wethouder, or op dat hut uitstel dezer zaak sedert Juli 1892 zyn goedo zyie heeft gehad, daar men heeft kunr.on nagaaa het telkens toenemend aantal leerlingen, waardoor dozo school, al worden er vier lokalen bygobouwd, spoedig zal biyken weer te klem te zyn, waarom spr. voorstelt liefst dadelyk over te gaan tot hot bouwen eener nienwo schoei. Dat zal eerst wel &ons groote uitgave ver oorzaken, maar door zuinig beheer der ge meente financiën en vermeerdering der inkom- öten, zil men dit welen to boven te komen. Uitstel zou volgens spr. de zuinigheid bedriegen. Op eene vraag van den heer Da Rieu de6ldo spr. mede dat do school voor G00 kinderen zou mooten bestomd zyn. De heer De Goeje meende dat men alleen met bybouwing van lokalen voldour.de kan volstaan. De oude school is nog hodht en sterk genoeg. Li Zitting duurt voort. BUITENLAND. DultKcliIaud. Ahlwardt weigort hardnekkig, de beloofde bewysatukken, voor de beschuldigingen, dio hy in den Ryksdag heeft geuit, over te leggen. Ook dient hy het voorstel niet in, waarvoor do sociaal-democraten hun 8teun hadden toe gezegd. Als uitvlucht beproeft hy, den ryks- kanselier te interpelleeren over de verhouding tusschori de disconto maatschappy, do ryks- kansolary en do vroogere ryksregeering met betrekking tot de Rumeensche spoorweg- maatschappy. Dit zyn de oude lasteriyke praatjes van Joachim Gehlsen on Glogau tegen d9 besturen van die maatschappyen, waartoe ook Mlquel en Bennigsen behoorden. Die zaak is reeds in 1875 en 187G door go- rechteiyke vonnissen en door eene commissie van enquóte uit den Ryksdag uitgemaakt. ItaliS. Aartshertog Reinier, (die den keizer van Oostenryk op do zilveren bruiloft var. hot Italiaansche koningspaar zal vertegenwoor digen), is gisteren te Romo aangekomen on werd door koning Humbert met buitengewone harteiykhoid ontvangen. Men verzekert dat de Oostenryksche regeo- ring do ontbinding gelast hoeft van eenige irredentistische veroenigingen, welke het Italiaansche koningspaar hulde zouden be wijzen by gelegenheid van het 25 jarig buwo- lyksfoest. Noorwegcu. Naar men te Christiania verneemt, is de regeering voornemens don koning, die giste ren aldaar is aangekomen, een nieuw voor stel betreffende het vraagstuk omtrent het consulaat8-wezon in Noorwegon aan te bieden. Dit voorstel zou in ovorweging worden ge nomen in de aanstaande zitting van den Raad van SUto, welke waarschyniyk aanstaanden Zaterdag of Zondag zal gehouden worden. Do koning ontving gistermiddag don staats raad Steen ten gehooro. Tolcgramraon. NIEUW YORK, 19 April. De koffiomarkt alhier was heden beter, hoewel nog koorts achtig bewogen, na do laatste opgewonden heid. Do haussiers verkochten, maar met weinig gevolg; de baissiers kochten grif. De kracht der markt is hoofdzakelyk dat do waarde veel lager is dan voor eonigen tyd. De markt sloot vast, 70 a 80 punten hooger. BERN, 19 April. Keizer Wilhelm zal op zyne terugreis van Rome den 2den Mei eene byeonkom&t hebben met eene doputatio van den Bondsraad. Te Luzern zal den keizer een déjeuner worden aangeboden. Drie Zwitsersche officieren zullen don keizer tot de Duitsche grens begeleiden. LISSABON, 19 April. In den ministerraad is do herziening van de begrooting voor 1S93/1894 ten einde gebracht, welke den 15den Mei bij do Cortes zal worden ingediend. De Regeering overweegt eeno overeenkomst met Nederland tot regeling van de handels betrekkingen op Timor. FLORENCE, 20 April. De Duitsche keizer en de keizerin zyn te 6 u. 25 hedenochtend hier aangekomen en twee minutun later naar Rome vei trok ken. NIEUW-YORK, 20 April. Men gelooft dat Zaterdag 2 000,000 of 3,000,000 dollars goud verzonden zullen worden. TWEEDS KltlKK. Zitting van heden (Per telegraaf.) By de voortzettirg van het faillissements debat rees allereerst de vraag of het ingrijpende amendeiiient-Lovy tot instelling van een bui tengerechtelyk accoord zonder verband met failllsse nent naar de afdeelingen zou worden gezonden. Een daartoe strekkend voorstel van den voorzitter bleef voorloopig onbeslist, daar do Kamer met 50 tegen 9 6tommen, op voor stel van den heer Van Delden, besloot eerst te beraadslagen over do wenschelykheid van hot door nir. Levy voorgesteldo rechtsinstituut. Dientengevolge bestreed, namens de voor- bereidingscominiss e, mr. Hartogh het buiten- gerechtelyk accoord, hoofdzakelyk ornaat dit voorrecht aan iedereon, ook aan den oneeriyke, wordt toegekend tegen do bedoeling de3 voor- stillers; het faillissement door dit nieuwe middel een door deze regeling niet gewild infumant karakter krijgt. De voorgeschreven publiciteit zou hot sluiten van vóor-onder- bandsche accoorden in de hand werken. Beter ware het de werking van het nieuwe faillietenrecht eerst af te wachten. Maar mr. Lovy achtte het beginsol onfeilbaar noodig, omdat do nieuwe wet den eerlyken en niet oerlykon debiteur op éone ly'n stelt en het faillissement uitbreidt lot niet-kooplieden. Het afwachten van hare werking ware bestendi ging van onrecht. Zyn doel is: vry waring tegen de smet van faillissement. Ook do minister van justitie verschoof de vraag of eene andere wyzo van liquidatie ncodig is naar de toekomst, wanneer do uit komst dor voorgesteldo regeling bekend is, en kwam op togen hot belemmeren van de nieuwe faillietwetgeving. De heer De Beaufort (Amsterdam) vrocsdo dat uitstel, gevolg van aanneming van het geenszins door hom bestreden rechtsinstituut, onder de tegenwoordige omstandigheden, afstel zou kunnen worden en dit wenscht hy niet. M Levy noemde die vrees hersenschim mig. Ten slotto werd het beginsel van zyn amer.dument (-iccoordj zonder faillietverklaring) verworpen met 41 tegen 27 stemmen, waarna do behandeling der faillissementswet zelve werd voortgezet. Art. 1 van het ontwerp eischt faillietver klaring van den schuldenaar, dio ophoudt te botalen. Hierop zjjn voorgesteldlo. amendement Van Houten, die faillietverklaring mogelyk wil maken, als de schuldenaar biyk geeft onvermogend te wezen om zyne opoischbaro schulden te betalen; 2o. amendement Van der Kaay, die failliet- veiklaring alleen wil, indien dit in het belang der gezameniyke schuldeischers wenscheiyk blykt 3o. amendement-Van Kamebeek, om de wet enkel op kooplieden te doen slaan. Hy trok dit amendement echter in, om het wel licht later als afzondcriyk artikel voor te stellen. Da betrokken minister nam het amendement- Van der Kaay eemgszins gewyzigd over, zoodat er sprake is van het gemeenschappeiyk belang zijner schuldeischers. CORRESPONDENTIE. - Wy doen al het mogelyke om het Dagblad vroegtydlg te doen bezorgen, maar U wenscht het (e vroeg. De loopers doon hun be6t, aan hen ligt het niet; maar het steeds toenemend aantal abonnós, ziedaar de reden! Thermometerstandgisteravond om 8 uren 15.5° C. 59.9° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 12.5° C. 54 6 F.; 's middags om 12 uren 21° C. 09.8° F.'b namiddags 4 uren 23° C. 73 4° F. Delft, 20 April. Granen in vaet« etemming. Ocret, Havor en Brnineboonen worden hooger geboodcD, doch mot weinig handel. Witte Tarwe 6.25 a ƒ6.90, Roode f5.a ƒ6.20, Ro^ge ƒ4.40 a ƒ6.10. Zomergeret ƒ3.20 a 3.55 Caovalier- 4.76 5.20. Haver 2.60 a ƒ3 90. Bias we Erwten ƒ6.— a ƒ0.50. Prain'bcon-n ƒ6.— a ƒ7.50 Paarden boor. en ƒ4 80 a 5.40. Dnivi nboonen ƒ6.20 a ƒ6.80. Winter-Koolzaad ƒ8.50 a 9.50. Zomer- Koolzaad ƒ8.6 a 9 50. Kanariezaad f 13.75 i 16. Ut-inpzt&d ƒ6.76 a 7.60, alles per Hf.. Ondoitrouwd JAN" WILLEM SCHWENCK Jr. on JOHANNA ALLEGONDA VAN DE VEN. Lbidbn, 20 April 1893. 2447 5 Berallen van eene Doch'er M. E. BOKERNHeijneaets. Leiden, 20 April 1893. 2454 3 Heden overleed, tot odzo droefheid, onze geliefde Vader en Behtiwdvader do Hoer LI. VERKERK, in den ouderdom van 77 jarc-n. <5. C. J. VERKERK. C. W. S. BOSMAN—Vekkeek. Mr. W. C. BOSMAN. G. E. C. VERKERK. W. L. T. VERKERK. Nijmegen, 18 April 1893. 2432 9 Heden overleed, zacht en kalm, na een kortstondig lijden, mjjne geliefde Echtgenoote MARIJTJE A. MARBUS, in den ouderdom van ruim 28 jaren, mij nalatende twee kinderen, te jong nog om hun verlies te beseffen. JACOBUS VERHOOG. Voobsohoten, 19 April 1893. 2433 7 Nog treurende over het vorlies van onzen ge liefden Echtgonoot en Vader, trof ons heden op nieuw een zware Blag door het overlijden onzer beminde Dochter, Zuster en Behuwdzuster MARIJTJE AMALIA, in den ouderdom van 28 jaar. 2431 8 Sassekheim, Uit aller naam, 19 April 1893. Wed. D. MARBUS. De Heer en Mevrouw ZWAARDEMAKER Bock betuigen hun hartelijken dank voor de bewijzen van deelneming bij het overlijden hunner Behuwdmoedor en Moeder Mo vrouw de Wed. H. B. BOCK, geboren M. Yan Staveren. Rhenen, 18 April 1893. 2436 6 Voor de deelneming, entvangon na het overlijden onzer geliefde Zuster en Behuwd zuster Mevrouw de Wed. H. B. BOCK, geb. M. Van Staveren, betuigen wij onzen vrien- delijken dank. D A. H. JESSE-Van Staveren. J. JESSE. C. A. VAN STAVEREN. Leiden, 18 April 1893. 2437 9 Voor de hartelijke deelneming, ondervon den b(j ons verlies, betuigen wy onzen op rechten dank. 2424 5 Leiden, Uit aller naam, 19 April 1893. E. F. VAN DISSEL. De DIJKGRAAF van RIJNLAND brengt ter kennis van de iBgelanden, dat op Zater dag den 29sten April 1S93, des voormid dags tc elf uren, eene Vcreenlgdc Ver gadering zal worden gehouden in hot Gemeenland8huis te Leiden. 2458 6 is weder gearriveerd aan do Aardappelmarkt met eene lading prima Toolscbc Aardap pelen. Blauwen 8 Cents per Decaliter, ƒ1.20 per Hecföliter. Jammen 7 Cents per J Decaliter, ƒ1.— per Hectoliter. 2459 7 AFDEELING LEIDEN. op Vrijdag 21 April 1993, 's avonds te halfacht, in de CONCERTZAAL, met begeleiding van het Orkest van het Concertgebouw te Amsterdam. Solisten: Mevr. V. v. W., Sopraan Mej. C ATE AU RIB BK (Amsterdam), Alt. De Hoer W. J. DE GOKT, Tenor. Do Heer F. Dr., Bas. De Heer C. F., Piano. PROGRAMMA ATeujahr>llcd r. Schumann. ft'acnieJ. Brahms. Driestemmig vrouwen koor uit dcouvoltooldc Opera „Itlelacnis". Gottfried Mann. Die erslc Wolpurgls- nachtF. Mendelssohn. Toegang voor leden der My. op vertoon van diploma met eene dame vry. Diplo ma's streng personeel. Dameskaarten voor Jeden der Afdeoling on der Zangveroc-Liging ƒ1.50. Kaarten voor niot-leden ƒ2. Tekstboekjes a 15 Cts. zyn aan de zaal verkrijgbaar. 2451 36 Opening der Zaal te zeven uren.

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 3