K. VIJLBRIEF, KERKBOEKEN C. Kooyker, TE HUUR: lira iet TbIm öi Jiwiit", feriliraie Lerasuittlei Nlenw Toiw-, Blot- enTateliwrli N°. 10151. Vrijdag 24 Maart. A0.1893. Tweede Blad. §eze nCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Vervolg der Advertentiën. NIEUWSTRAAT 33. RUIME KEUZE in alle Protestantsche Gezindten NIEUWE RIJN No. 16. A. Lewenstein, 148. Haarlemmerstraat 148. Men vraagt Winkelh uis, STOOMFABRIEK „De Verwachting", E.J.SCHOONDERGANG-SPEET, Leidsche Broodfabriek. ALGEMEENE VERGADERING, HH. Fabrikanten, Slagers, Aannemers, enz.! KOOREMAN, Oude Rün 51, LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT t Voer Loidea por 8 maanden.77.77..77 1.19. Franco por post...T.Ï.T.ÏTT; 1.40. Afzonderlijk* Nommera0.05. Gcxnengd Nieuws. In de in ons vorig nommer voor komende beschrijving van het „St.-Elizabeth- gesticht" voor ziekenverpleging alhier staat dat er thans negen kamers voor 13 patiënten zijn, terwijl er inderdaad 15 zieken kunnen worden opgenomen. De uitgestrekte tuin achter het dubbele pand biedt ruimschoots gelegenheid aan om, mocht dit noodig blijken, het gebouw te vergrooten, terwijl er dan nog een flinke tuin zou overblijven. Men meldt uit Ter-Aar: Als men van goede zijde is ingelicht, zal tusschen Aardam en Kattenbrug, buurtschap Papeveen, eer.e aanlegplaats der stoombooten worden geplaatst, zeer ten gerieve van den aldaar in den zomer bestaanden handel in agurken, enz., ook zeer ten gerieve van de buurtschap I.angeraar, om aldaar goederen in ontvangst te nemen. Door do maatschappij tot redding van drenkelingen, govestigd te Amsterdam, is in het wachthuis aan de Aardammerbrug een reddingsgordel en eone dregge ge plaatst, ook met de noodige voorschriften omtrent de behandeling bij voorkomende gevallen. De betrokking van gemeente- klokluider te Bodegravo, welke ruim 300 jaren door kosters en schoolmeesters, door bovon- en ondermeesters, door hoofd-ondor- wijzors en schoolhoofden bekleed is geworden, zal, wat 't 12-uursche gelui betreft, binnen enkele dagon in andere handen overgaan. W. v. W.) Op 't Bloijenburg, te 's-Graven- hage, viel gistermiddag een vijfjarig kindje uit de bovenste verdieping van eeno woning. De arme kleine word bij den val op de straat- steenen gruwelijk gewond en voor dood op genomen. De nieuwe regeling der militaire wielrijders treedt 1 Juli a. s. in. In de eerste helft van de maand Juni zullen militaire wiel rijders aan eeno kadormanoeuvro deelnemen, waaraan eene stafoefeningsrois zal worden verbonden. Mot is moeilijk het iedernaar den zin te maken. Dit ondervindt thans de directie van Tivoli te Utrecht, ondor wolks leden groote ontevredenheid heerscht wegens den door het bestuur genomen maatregel om de uitvoeringen der Passiespelen op Zondag en Maandag avond jl. to doen staken en wel tegen eer.e vergoeding van 150. Zooals was I aangekondigd, zou de uitvoering van Zondag avond jl. ook toegankelijk zijn gesteld voor de leden van Tivoli, tegen betaling van den hal ven entréeprijsl Te Breda is overleden Marie Antoinette de Bourbon, dochter van den veel besproken Naundorf (Lodewijk XVII). Zij was gehuwd met den te Breda wonenden Franschen rechtsgeleerde Deymonaz, die zich, evenals vroeger de Graaf de la Barre, steeds met de zaak der Bourbons heeft beziggehouden. De rechtbank te Assen heeft den deurwaarder bij het kantongerecht te Assen J. E. veroordeeld tot 7 dagen gevan genisstraf, ter zake van het niet ten woon- huize beteekenen van eene dagvaarding aan een te Annen (Anloo) wonenden rijksveld wachter en waarvoor afstandsgelden waren in rekening gebracht, terwijl het stuk in Assen was ter hand gesteld. De eisch van 't O. M. was 1 maand gevangenisstraf cn ont zetting uit zijne betrekking. Naar aanleiding van hot onlangs vermelde bericht omtrent de gruwelijke mis handeling van kikvorschen, hoeft het hoofd bestuur der „Nederlandsche vereeniging tot bescherming van dieren" bij don burgemeester van Rozendaal (Noord Brabant) geprotesteerd tegen deze schending van art. 254, "Wetb. v. Strafrecht. Uit Oosterbeek meldt men: Jhr. Van Borsselo, burgemeester van Ede, heeft, tot groote teleurstelling van alle dorpelingen, afwijzend beschikt op het verzoek van vele ingezetenen om do wandelingen op „Den Oor sprong" te blijven openstellen. Uit hot onderzoek blijkt, dat de groote boschbrand bij de dorpen Ureterp en Bakkeveen moet worden toegeschreven aan opzot. Tegen twee jongelingen, die verdacht worden de stichters to zijn, is door do politie proces-verbaal opgemaakt. Dr. Mezger zal dit jaar gedurende de maanden Augustus en September te Dom burg verblijf houden. Of h(j dan ook patiënten zal behandelen, is nog niet bekend. (Hbl.) Een vernuftig slotenmaker te Parijs, niet zonder reden voor dieven beducht, had de deur zijner kamer van eene soort van holsch werktuigje voorzien, zoodat niemand, behalve hijzelf, die kon openbreken zonder dat hij een schot hagel in het lijf kroeg. Zondagavond uit eten geweest zijnde, kwam hij echter zóó vroolijk thuis, dat hij aan z|jn geheelen toestel niet dacht, onbesuisd binnen wilde gaan en ernstig in den arm en aan de heup gekwetst werd, zoodat hij naar het hospitaal moest worden vervoerd. Dogewezen gemeenteontvanger j van Morlanwels Godefroid, die verleden zomer de vlucht nam, een tekort van 300,000 fr. achterlatende in zijne kas, is te Charleroi tot tien jaar gevangenis veroordeeld. Een Parijsche bedelaar, die een afschuwelijk krot bewoonde, is daarin dood gevonden op eene met stroo bedekte plank. In eene oude kachel vond de politie papieren ter waarde van 50,000 fr. en in een paar oude schoenen 2000 fr. aan goudgeld. Een briefbesteller in de omstre ken van San Francisco vond op zekeren m«rgen in zijn tuin een meteoorsteen, gedurende den nacht uit de lucht gevallen. De gehoele buurt kwam bijeen om den steen te zien, maar zie, daar verscheen eensklaps een commies der belastingen, en de ongelukkige briefbesteller werd in de gevangenis gezet, onder beschul diging ijzer te hebben ingevoerd op het grond gebied der Vereenigde Staten, zonder de rechten van 40 pet. ad valorem te hebben voldaan, door de Mac Kinley-wet vastgesteld. Hot in den j are 1586 gebouwd® slot Balloo, bij Kjöge, op Seeland, waarin zich een gesticht voor adellijke jonkvrouwen bevindt, is eergisterochtend afgebrand. De kostbare bibliotheek, de schilderijen en de meubelen zijn verbrand. De kroonluchters en het kerkgerei dor kapel werden gered. Verscheidene der bewoonsters zijn nog op hot laatste oogenblik met moeite ontkomen. Het slot was voor 822,000 kronen en het meubilair voor 130,000 verzekerd. Een commissaris van politie te Parijs maakte zich van kant, omdat hij sedert eenigen tijd zijn geheugen had verloren en vreesde dit niet weer te zullen terugkrijgen. Volgens de „Figaro" heerscht in de groote vlakte van ChelifT (Algiers) sedert oenigon tijd groote hongersnood. De oorzaak daarvan zijn de slechte oogsten, welke de vier vorige jaren opleverden. Moer dan 30,000 personen zijn zonder voedsel. Van verschillende zijden is reeds hulp gezonden. President Carnot gaf het voorbeeld door 5000 fr. ter beschikking te stollen. Te Sorigny, in het departement der Beneden Seine, is eene Mme. Dubosc over leden, bijna lil jaren oud. Zy was terzelfder plaatse den lOden Mei 1782 geboren. Een convooi van 374 tot balling schap in Siberië veroordeelden, waaronder een aantal vrouwen, die met hare kinderen vry- willig hare echtgenooten in de ballingschap PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Tan 16 regelt ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17f. Grootere lettere naar plaatsruimte. Toor hei incasseoren buiten de stad wordt ƒ0.10 berekend. volgden, is in de omstreken van Tomsk door een geweldigen sneeuwstorm overvallen. Slechts 91 der ballingen brachten er het l9ven af. Over den noodlottigen brand te San-Sebastiaan wordt nader gemeld dat de brand, naar het schynt, is ontstaan in de woning van een pasleibakker, in wiens maga- zynen veel spiritus en hout aanwezig was. De vlammen verspreidden zich zeer snel, de spiritus vaten ontploften, zoodat de aangren zende huizen ook spoedig in vlam stonden. Alle bewoners lagen te bed en konden zich slechts redden door uit do vensters te sprin gen. Er zy*n 25 dooden en men vreest er nog meer onder de puinhoopen te vinden. Sara Bernhardt is te Parijs terug en zal over eene week weder vertrekken naar Zuid Amerika. UITLOTINGEN. Milaan I860. Serie 8029 no. 87 fr. 50,000, 8. 5114 no. 70 fr. 1000, 8. 5 025 lo. 40 fr. 500, 8. 1219 do. 83, a. 2960 no. 72. 8. C192 do. 43 on e. 7314 no. 96, elk fr. 100. Serieën: 30 6CI 652 1219 12-13 2011 2449 2920 2960 3029 8196 8424 41 8 4165 4873 5025 5114 5260 5658 6079 6192 6939 7117 7314 7346. BILLEGOM. Geboren: Adrianue, zoon vaa Gijabertus Heemskerk cd Catbarina Van Kampen. Margaretha Catbarina Petronella, dochter van Ca- rolus Wilhelmus Van Maria en Anna Maria Van dor Zanden Agues Maria, dochter Van Franz Heinrich V08 en Maria Bertha Thünker. Maria, dochter van Jacobua Busman en Jacoba Helena Warmerdam. Ondertrouwd: Jan Van Til en Aletta Wil- helmina Gorariina Geitenbeek. Jan Adriaan Meijer en Cornelia Scboonovold. Overleden: Theodorua Henarikue Berkhout 3 jaar. LISBE. Geboren: Maria, d. v. N. Warmerdam en M. E. Van Egmond. Overleden: Petrus Van Stein, 11 maanden. VOOItSCHOrEN. Geboren: Julia Sophia Anna, d. van Julia Sophia Anna Krijts. NOORDWIJK. Geboren: Henricus Co nelis Johannes Jozef, z. v. O. P. Alkerande on G. Homan. Leendert, z. v. J. Haasenoot on M. Duivenbode. Adrianu", z v. F. R. J. Kno sob en P. De Jager. Catbarina Adrian», d. v. J. v. d. Raad en M. Paurde- kooper. Gehuwd: C. Van Duin, 23 Jr., en P. Van Beveren, 22 jr. HAARLEMMERMEER. Geboren: Gerard, z. van O. J. Bouwman en N. Van Til. Poter, z.van A. Van Vngt on J. J. O. Zomers. Johannes, z. van II. Balk en G. Spaargaren. Gerrit Cornelia, z. van J. De Koning on A. Grienigt. Gerardua Johannes, z. van G. Van Twuijver en A. Lewis. Cornelia, d. van J. Do Rijke en S. Broekhuizen. Hendrik, z. van T. H. Van der Veen en N. Van Dijk. Gerrit en Cornelis, zoons van M. Van der Luit en O. Van Iperen. Ondertrouwd: W. Kaltor, gcech., en J. Kos ters. P. J. Brugmans tn D. Goudriaao. Gehuwd: G. Noorloos met A. Bcers. Overleden: Adrianue, 4 jr., z. van J. Hulst on H. Van Rijn. Theo.'.ora Maria CathariDa, 11 m., d. van H. Rjjkers on A. O. M. v. d. Vosuon. Anni Maiia, 12 d., d. van A. Tiggelovon en M. v d. N.euwenhoff. Magazijn van Roten, Slah., Eiken en geschilderde Meubelen, Stoelen, Talels, Spiegels, enz. 5629 9 LAGE PRIJZEN. VOOR 702 16 voorhanden bij de Firma Fijne kalfsleeren banden, zeer geschikt voor Feestgeschenk. eonig Leverancier der Echte, veel verbclcrde SIXGER- NAJlIMACIIIXES, Wereld, beroemd. Allerwegen bekroond. Ook de Hoogste bekro ning behaald te Scheveningen. EENIG ADRES: 6935 12 tegen een jaarlijkschen huurprijs van: ƒ200.—2S5.fZöO—, f330.—355 en f500 Alle huizen zijn van Duinwater en van vele Gerieflijkheden voorzien. Inlichtingen geeft W. KOK, Archi tect, Pieterskerkgr. 16. BOUWGROND op billijke voor waarden TE KOOP. 240 15 in eene handelszaak: 14- a 15-hondcrd Gulden, tegen ft percent rente, solide be wijzen en nader overeen te komon conditiën. Brieven onder No. 1C90 aan het Bureel van dit Blad. 7 Tegon Mei te huur gevraagd: een met opgave van prys. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 1763. 5 VAN van 400 14 HEERENGRACHT 67. De Geconserveerde Groenten worden voor dadelijk gebruik ook uit de groote Blikken gewogen; geblancheerde en gezouten Groenten slechts 30 minuten koken. overeenkomstig Arts. 15 en 21 der Statuten, op Zaterdag 25 Haart, des namiddags te 3'/, uren, in het Gebouw van het Nut. De Balans en de Punten ter behandeling liggen ter inzage aan hot kantoor der Ven nootschap, van 's voormiddags 10 tot 's namid dags 2 uren. Naar luid van Art. 15 moeten houders van aandoelen in blanco die vertoonen by het binnentreden ter vergadering. De Directeur, 1406 17 G. J. DE CASPARIS. VOOR 5362 10 is het goedkoopste adres by 2de Huis v. d. Hooigracht.

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 5