Waagt bel Merk CHAMPAGNE: DUMIiMY Co. WINKELHUIS, Finale Uitverkoop, J. J. POLLMANN, Stoomtram HAASLEI-LEDEN. PRIJSCOURANT A. S. GROEN, [RAMEN BOLÏS OPESBiRE VIMOOPING Boekverkooping bij E. J. BRILL, te Leiden. Zeevischhaudel.-IJmuideii. Verkrijgbaar Wijnhandel J. M. HELLING, Hooigracht 19. De Gracieuse, Prijs per kwartaal fU?/2. Sigaretten tegen Asthma, KRAEPELIEN HOLM -- Zeist, Alten a/cZ. Ftijn, j 15—18 Maart 1893. wegens belangrijke verandering en uitbreiding der zaak. Alle voorhanden artikelen in Glas, Porselein, Aarde werk, Tafelserviezen, Theeserviezen, Waschstellen, Messen, Lepels en Vorken, Albums, enz., kortom de geheele voorraad goederen, wordt verre beneden Fabrieksprijzen UITVERKOCHT. Bijzonder wordt de attentie gevestigd op den grooten voorraad Hanglampen, Ganglantaarns, Tafellampen, die buitengewoon goedkoop worden van de hand gedaan. De Winkel is geopend van des morgens halfacht tot des avonds 10 uren. Nieuwe Ftijn SO, bij de Korenbeurs. Iiinadruppels Fteyst Krak, M.Ml Setjes krimpgesuedeu. Ioclusieve verpakking. A. S. GROEN. Feuilleton. OPGERICHT. DE verstrekt op aannemelijke voor waarden geld ter leen onder eerste hypothecair verband. Inlichtingen te bekomen bij den Heer J. DE GRAAF, Span- jaardsbrug, bij Leiden. 1400 10 ONOVERTROFFEN vorltqjgbaar in de Apotheken. Prijs ppr Etui ^>0 qn GO Cents. Hofleveranciers. 7665 11 (wegens sterfgeval). De Notaris J. C. SPRUIJT, te Alfen a/d. Ryn, zal aldaar in het Café TOOR, aan den Stationsweg, op Woensdagen 22 en 29 Blaart 1803, 's morgens om 11 uren, na bekomen rechterlijke machtiging, in het open baar veilen en verkoopen: Het hecht, sterk en onlangs bijna geheel nieuw gebouwd waarin vergunning, met daarachter gelegen PAKHUIZEN, PAAR DENSTAL met Hooizolder, overdekte SPOEL- PLAATS en groote KELDERS, alles zeer gunstig gelegen in de Brugstraat, op den besten winkelstand, in de Kom van het wel varend dorp plaatselijk geteekend WykD. No. 109, Kadaster Sectie B. No. 2023, groot 1 are, 60 centiaren. In het perceel, dat voor alle doel- j einden zeer geschikt Is, wordt sedert Jaren met het meeste succes uitge oefend de handel In Wijnen, Likeu ren, Vruchtensappen, Comestibles en Gedistilleerd, benevens In Bflne- ralc Wateren, Bieren, geconser veerde Groenten en Limonade. Aanvaarding en betaling 1 Mei 1893. Het perceel is op eiken werkdag te be zichtigen. Breedvoerig bij biljetten omschreven. Information geeft de Notari9 SPRUIJT voornoemd. 1397 41 Bevattende werken over Rechtsgeleerdheid en Staatkunde, waarbij zeer belang rijke Hollandsche en Hoogduitsche Tijdschriften en andere gezochte werken. Algemeene en Vaderlandsche Geschiedenis en Plaatsbeschrijving. Godgeleerdheid en Kerkge schiedenis, waaronder vele zeldzame werken van schrijvers uit de 17de eeuw, en eene eenlge verzameling van omstreeks d400 Katynsche dissertaties en disputaties uit de 17de en 18de eeuw, voorgedrageu aan de beroemdste Universiteiten van Europa, bevattende zeer vele zeldzame stukken. Eenige Oosterache, Grieksche en Latijnscbe Letterkunde. Eene groote verzameling Europeesche Taal- en Letterkunde, waarbij werken van de beste Nederl. en Buitenl. schrijvers in goede uitgaven, en eene uitmuntende verzameling Editions Cazln, 135 bandjes. Werken over schoons kunsten, Bouw kundige werken, enz. Eene fraaie mahoniehouten Cylinder-bureau, Bibliotheek- meubelen en Boekenkasten. De Catalogus is op franco aanvrage verkrijgbaar h ÏO Cents. 1112 36 1250 50 Zeer laag tarief voor Bestelgoederen. Onverschillig over welk gedeelte van den Tramweg liet vervoer plaats heeft: Per zending van 5 Kilogram of minder gewicht f© Cents. Van elke 25 Kilogram of onderdeel daarboven wordt per zending berekend5 Cents. Zendingen tot een gewicht van 200 Kilogram worden als bestelgoed aangenomen. Lichte goederen van grooten omvang, zooals Meubelen en dergelijken, worden berekend naar het dubbele gewicht. 5940 32 VAN 378 9 Dr. DE VRIJ, in flacons van circa 100 Gram n ƒ1. verkrijgbaar bij BEESTENMARKT 41. Plaatijzeren Ledikanten. 1-pors. f 11.— 2- „13— AUe kleuren. M. LANLEZ UL <1 ZOON. 1241 8 Middel Kleine Leng VAN Door ruime vang6t offreer ik U zeer goedkoop Vette, Springlevende, Zeer groote Kabeljauw voor 15 personen f 2.75 10 „2.50 „8 „2— 6 „1.50 20 „4.50 „15 a 3.50 e „10 „2.60 Groolc Scliol„1 Middel 0.75 Kleine middel ,0.50 Bakschol0.30 PS. Ik maak U bijzonder attent op de Kleine Kabeljauw, die in verhouding gelijkstaat aan ongeveer drie Sehelvls- sclien. Bovenstaande Vischsoorten kan ik U, wat smaak en quaiiteit betreft, ten zeerste recom- mandeeren, alsmede prompte levering ver zekeren. In afwachting uwer geëerde orders, Hoogachtend, UEd. Dw. Dienaar, Telegram-Adres1399 43 VI8CHCROE1V, IJmulden. 360 32 6.) En alloon, zonder de mogelijkheid van hulp te verkrijgen, opgesloten tusschen het ver treden koren en mals, dat het dal vulde, gevangen tusschen do twee legermachten der federalen als in de ijzeren klauwen yan een val, stond daar het kleine getal van zuide lijke krijgers, besloten om één voor één hunne levens tot een bloedigen prijs te verkoopen en tot den laatsten man te sneuvelen, liever dan levend in de hand hunner vijanden te vallen. Wanneer de morgen zou aanbreken, zou den zij in stukken gehouwen worden, zooals het graan wordt afgesneden door de omwen teling der stoomwielen. Zy wisten dit. Welaan, zij blikten het vast in de oogen; het had voor hen geen schrik beeld in, voor hen, de ruiters van het oude Virginia; en stervend zouden zij den moed hebben hun lot onder de oogen te zien! Slechts ééno kans tot redding bleef daar over; hulp konden zij niet verkrijgen en die kans was zóó wanhopig, dat het zelfs hun, zoo onbegrensd in vermetelheid, zoo onbezorgd voor den uitslag, zoo gewoon aan een be staan tusschen leven en dood, als zij waren, als waanzin toescheen om het te beproeven. Maar één hunner had het hun in beden king gegeven, het bepleit met hartstochtelijke smeeking en zijn eigen leven in pand gesteld voor den goeden uitslag; zoodat zij er ein delijk hunne toestemming aan hadden ver leend, want zijn naam was beroemd onder de geconfedereerden. Hij had zijne sporen te Manasse, te An- tictam en Chancellorsville verdiend; hij had eiken plotselingen aanval met Stuart mede gemaakt; de vermetelste grensposten en ge vaarlijkste stafdiensten, welke ooit door eenig soldaat in Secessia waren volvoerd, hadden hem roem bijgezet; hij had in galop een storm van vijandelijke kogels doorkruist en was op verkenning langs hunne kampen ge reden, terugrennende naar Lee, onder een vuurregen, en dat even koelbloedig alsof hij bij eene revue onder een zomerregen voort reed ook hadden zijne woorden gewicht voor tal van lieden, die hem tot in den dood zou den gevolgd zijn. Thans stond hij daar, de eenige, die afge stegen was, in volle Virginische wapenrusting eene ruwe rijjas, door een onbereid gems lederen gordel omsloten, waarin zijne sabel en een koppel pistolen hingen. Zyn gelaat werd overschaduwd door een breede Spaan- sche sombrero, groote rijlaarzen verhieven zich tot boven zijne knieén en een lange, zijdeachtige, goudblonde baard daalde hem neder tot op de borst hy stond daar, een scherp verkenner, een vermetel aanvoerder, een prachtig ruiter en een krijgsman in hart en ziel. Toen hy de eenige kans der gevaarvolle onderneming, die hy ontworpen had. voor hen had blootgelegd, had een ieder der acht honderd man voor zichzelven dat werk vol gevaar bedongenmaar hierin was hy onver murwbaar wat hy had voorgesteld, zou hy alleen ten uitvoer brengen. De federalen wisten niets van hunne on- middeliyke nabyheid, want hunne nadering was ongehoord gebleven, doordien de vertreden maïs en ryst en het toornig geraas van den stroom daarboven den hoefslag hunner paarden hadden verdoofden de vereenigde staats- krygers, tevreden dat de „opstandelingen" zonder uitkomst waren ingesloten, lagen rustig achter hunne aarden schansen te slapen, den doortocht der rivier door hunne barricade versperd, terwyi de Zuidelyken in secties van drie man dicht opgesloten lagen tegen het hoofd van de brug, bedekt door de diepe schaduwen der overhangende rotsen; welke schaduwen nog te duisterder werden door den glans der volle zomermaan, welke, het vyandelyk legerkamp beschynende en stra lende over de zwarte bruisende wateren, die daar langs den afgrond voortraasden, buiten den nauwen doortocht gesloten werd door de hellende en met punten bedekte muren van graniet. Ze was echter yzingwekkend, die plech tige stilte, vervuld slechts met het geruisch van het water en den hoorbaren tred der afgemeten stappen van den schildwacht der federalen, zoo als zy daar opgetrokken waren tot de hoofden Van de brug; en schoon zy deze hopelooze poging gewaagd hadden met de onversaagd heid van mannen, wien morgen een zekere dood wachtte, scheen het hun het denkbeeld eens waanzinnigen, eene waanzinnige daad toe, toen hun aanvoerder zyn zwaard en pistolen ter zyde legde en een klein vaatje buskruit opnam, een gedeelte van eenige ammunitie, die zy in den loop van den afgeloopen dag uit eene loopgraaf van sappeurs en mineurs genomen hadden en welker aanblik hem eene halfvergeten geschiedenis te binnen had ge bracht, hem in zyne jeugd verhaald van een der krijgslieden uit het leger van Soult de geschiedenis, welke hyzelf thans ging her halen en volbrengen. Wordt vervolgd.) Leiden, ter Boekdrukkerij vail A. W. SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 6