Vraagt het Merk CHAMPAGNE: DUMIVY Kunst beschouwingen. Stoomtram HAAÜLEI LEIDEN. BEKENDMAKING. Verkrijgbaar Wijnhandel J. M. HELLING, Hooigracht 19. Mart Frijwio Moduul De eerste zal plaats heb ben op Donderdag 23 Fe bruari, in den Foyer der Stads-Gehoorzaal, van des namiddags 15 en 610 uren. Vóór dien datum ligt de lijst nog ter teekening bij den derden ondergetee- kende. Entrée-kaarten voor één keer worden niet af gegeven. 030 35 j W. J. LAMPE. C. W. H. VERSTER. T. H. IJTSIV1A. Vrijwillige Verkooping, Tweede Kennisgeving aan de Aandeelhouders der Cleveland, Akron en Columbus Spoorweg-Maatschappij. Gevraagd feuilleton. GEEN VERTROUWEN. 360 32 Zeer laag tarief voor Bestelgoederen. Onverschillig over welk gedeelte van den Tramweg hef vervi er plaats heeft: Per zending van 5 Kilogram of minder gewicht to Cents. Van elke 25 Kilogram of onderdeel daarboven wordt per zending berekendCents. Zendingen tot een gewicht van 200 Kilogram worden als bestelgoed aangenomen. Lichte goederen van grooten omvang, zooals Meubelen en dergelijken, worden berekend naar het dubbele gewicht. 5940 3d Zij, die nog geen kennis gemaakt hebben met de sedert eenigen tijd bij mij ingevoerde nieuwste Sluiting op Bierflesschen, n. 1. kurk en beugel, kunnen die op aanvrage ontvangen. Voor het zuiveren van gewone beugels wordt gekookt en gefiltreerd water door den Chamberland-Filter gebi nikt, 929 20 «F- Jfc-*. JtHLl jtLDOJÜ JT_j, Hoofdagent: Brouwerij Van Vollenlioven Co. in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, by opbod Zaterdag 18 Februari 1893, by afslag Zaterdag 25 Februari 1893, des avonds te zeven uren, ten overstaan van Mr. J. A. F. COE- J3ERGH, Notaris te Leiden, van Het HUIS en ERF, te Loiden, aan de Zuid- zyde van do Binnenvestgracht (thans Boer- havestraat) No. 12, omtrent do IJzerengracht of Nieuwe Beestenmarkt, groot 49 centiaren, bevattende: Winkel, Binnenkamer, Plaats met rut, Zoldor en verdere gemakken. Het perceel hooft Duinwaterleiding. Verhuurd per week voor ƒ1.86 'Po zien: Daags vóór en op de dagen van veiling en afslag, van 10 2 uren. Te aanvaarden by do betaling der kooppen ningen op den lsten April 1893. 898 26 Meerdere inlichtingen zyn te bekomen ten kanboro van voornoemden Notaris COEBERGH, alwaar tusschen de veiling en don afslag vorhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van vijfde der vorhoogsom. Sedert het begin van liet proces over de aanstelling van oen Beheerder voor de Cleveland, Cl.ran en Columlius Spoorweg-Maat><clia|«pt|, op grond van insolventie en wanbeheer, is oene poging in 't werk gestold om de boekon der Maatschappij te onderzoekon, doch om de eeno of andere roden hebben do Amerikaansche boheeiders zich hiertegen verzot. Intusschon heeft het Hof in de Yoroenigde Staten bevolen dat de boeken zullen worden onderworpen aan het onderzoek van oen expert en deze expert heeft onder eede verzekerd, aut de rap porten van de Amerikaansche beheerders onbetrouwbaar waren en dat do'Maatschappij zelve insolvent was. Het is in het belang van alle Aandeelhouders der Cleveland, Aki on en Columbus Spoorweg-Manteeliappll zich dadelijk met ons in verbinding te stollen, opdat onmid dellijk stappen kunnen worden gedaan, ten einde hun eigendom te verzekeren, want onder de wetten van den Staat Ohio, in de Ver. Staten, rust op de Aandeelhouders eene ernstige dubbele aansprakelijkheid. Elke Aandeelhouder in de Cleveland, Akron cn Columbus Spoorweg-.llaatschappij is persoonlijk aansprakelijk, niet slechts voor de waarde van zijne aandeelen, maar ook voor de verdere som van tweehonderd vijftig gulden op ieder aandeel, dat hjj bezit, en deze aansprakelijkheid zou men doen gelden, in het geval dat de Maatschappij definitief insolvent werd verklaard. Het is derhalve het beste, dat onmiddellijk stappen worden gedaan, met het oog op de snollo toename der grond- en vlottende schulden der Maatschappij, voor liet volle bedrag, waarvoor de Aandeelhouders aansprakelijk zjjn. Geen verwijt kan worden gemaakt aan de Trustees te Amsterdam, die, naar men mag ver onderstellen, niet op de hoogte zijn van den werkelyken toestand der Maatschappij in Amerika, en het mag niet over het hoofd worden gezien, dat de Spoorweg, op last van het Hof In de Ver. Staten, reeds drie verschillende malen wegens insolventie is verkocht. Het proces over de aanstelling van oen beheerder is begonnen in het belang van de Aandeelhouders en wordt gevoerd ten behoeve van den aanklager en van alle andere Aan deelhouders, die daaraan wenschen deel te nemen, en mot hen gemeenschappelijk willen optreden. POWELL KICKET» an.l BLACK, 715 74 Advocaten, Columbian, Olilo, Ver. Staten. een Maclilnlst-Bankwcrker, bekend met klein timmerwerk, P. G. 's Zondags vry. Zij, die 1 of meer jongens hebben boven 12 jaren, om op de fabriek te werken, genieten de voor keur. Zich te vervoegen by H. v. LFE'TWEN, Pannenfabriek te Alfen a. d. Rijn. 933 8 De aangekondigde Open bare Vcrkoapingen van Hout* cn Ijzerwaren, afkomstig van de Gebouwen der Sportten- toonstelling te Schevoningen, worden cc- slaakt, blyvende inmiddels hot voorradigo alt de band te koop. 924 8 B. L. LOEFF, Xotarls. ■act rechterlijke machtiging, in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, bjj opbod op Zaterdag 18 Februari 1893, bjj afslag op Zaterdag 25 Fe bruari 1893, telkens des avonds te zeven uren, ten overstaan van W. F. KAISER, Notaris te Leidon, van: No. 1. De prachtig gelegen B1ITEX- PLCATS, genaamd: „Het Huis Ter Wegen", aan den Straatweg van 's-Gravenhago naar Amsterdam en aan den Tramweg van Lei den naar Haarlem, onder de gemeente Sassenheim, bevattende: Heerenhuis, geschikt voor Zomer- en Winterverblijf, met Vestibule, 2 Salons, Eetzaal, 2 Slaap- en 2 Logeorka- mers en verdere Appartementen, ruim Sous- cerrain met onderscheidene Vertrekken, grooto Keuken en Kelders, Koetsiers- en Palfreniers- kamers, grooten Zolder mot 4 Kamers vooits Tuinmanswoning, Koetshuis met Stalling voor 6 Paarden, Hoenderpark, Oranjerie, Tuin on Wandelplaats met Vijvers onzoovoorts, bene vens Bosch en beplanten Berm, te zamen groot 2 hectaren, G3 aren, 29 centiaren. En No. 2. Een gedeelte van do Ituilcii- plants „Het Huis Ter Wegen", zijnde Bosch, Wandelplaats met Vijver en Water, alsmede een Koepel aan den Straatweg, gelegen aan de Noordwestzijde van den Straatweg, onder do gemeente Sassenheim, te zamen groot 1 hectare, 65 aren, 87 centiaren. Te bezichtigen des Dinsdags, Woensdags en Donderdags, van 10 4 uren, en op do overige dagen, mits vooraf belet vragende en te aanvaarden by de betaling der koopj penningen op 1 Mei 1893, of zooveel vroeger als mocht worden overeengekomen. Meerdere inlichtingen zjjn te verktygen ten kantore van den Notaris C. E. M. PLEMP, te Rotterdam, alsmede ton kantore van voor noemden Notaris KAISER, Breestraat 157. te Leiden. 605 45 17.) Hier heerschte nog diepo stilte, geen men- schoiyk wezen vertoonde zich, slechts de zangers van het woud waren wakker en rongen vroolyk uit duizend kloino kelen, als wilden zy haar moed inspreken op den zwaren tocht. Eindeiyk 6tond zy in het dennon- boacbjo en haar oersto blik trof Kielsky, die haar van den anderen kant tegemoottrad. „Gy zyt stipt op uw tyd, Marie", dus sprak k\j haar dadel yk toe, „en dat is goed, want de tyd dringtmyn toestand is niet geschikt tot wachten." Mario antwoordde niet, do angst boeide hare tong; maar zy wondde hare oogen niet van hem af. „Ik moet geld hebben", ging hy voort, „veel geld, en spoedig, Mario; ik moet min stons tweeduizend thalers hebben! Ik heb daarby op u gerekend, gy moet ze my ver schaffen en daarom ben ik hierl" „Myn Piemel", stamelde zy verschrikt, „dat is onmogelijk; van waar zou ik dat nemen, ik heb het niet en wie zou het my geven?" „Geven zal het u niemand", zeide hij ruw en kort, „maar nomen moet gy hel, uit de rykgevulde kas van uw echtgenoot." Marie onderdrukte een kreet. „Neen, neen, dat is onmogelyk", riep zy hartstochtelyk, „vertreed, vernietig my, maar onteer my niet dieper; maak my niet tot de besteelster van myn man." „Ik bid u", zeide by ongeduldig, „maak hier geene scène, het is noch de tyd, noch do plaats er voor. „Gelooft gy", ging hy somber voort, „dat ik u tot dien stap zou overhalen, wanneer ik er niet toe gedwongen was, en gelooft gy, daar ik nu eenmaal gedwongen ben, dat ik dwaas genoeg zou zyn om de reddende hand te laten varen, omdat gy uit sentimenteel plichtsgevoel niet besluiten kunt, d&t te nemen, wat uw man u mot vreugde zou geven „Neen", zeide zy opnieuw, „ik kan niet, Jvielsky, o, slechts dit niet! Neem dit sie raad, het is by na even zooveel waard, het is ten minste van my, ofschoon het ook een geschenk van myn man is." „Maar ik kan dat niet gebruiken", zeide hy en stampte met den voet, „verdacht als ik ben, zou het slechts daartoe dienen, den argwaan jegens my te verhoogen, ja, my te verradon, wanneer ik op dit oogenblik een kostbaar sieraad wilde verkoopen. Gy be denkt niet dat gy, wanneer men my meester wordt en my wegvoort, daardoor op eene wyze gecompromitteerd zou worden, welke op de eer van den naam, dien gy tegenwoordig draagt, eene onuitwischbare vlek zou werpen. Want gy kunt niet verlangen en gelooven, dat ik een diefstal zou erkennen, dien ik niet begaan heb." „En wat", zeide Marie bevend, „wat kan men u ten laste leggen, dat uwe vlucht j noodzakelijk maakt en zulk eene som vordert?" Kielsky zweeg eon oogenblik; toen zeide hy somber: „De nood heeft my gedwongen valsche wissels te maken en men is my op het spoor. Men legt my dit niet alleen ten laste", zeide hy nadrukkeiyk, „ik heb het werkelyk gedaan." Marie stiet een lichten kreet uit en bedekte het gelaat met beide handen. Maar hy scheen het niet te hooren en gjng voort; „Een gerechteiyk onderzoek kan niet uit- blyven, ja, is misschien reeds gisteren ge durende myne afreis begonnen, en daarom ben ik ook niet op het slot gekomen; men kon my ddér opzoeken, terwyl niemand my in den molen vermoedt. Ik ben nu zónder middelen, zonder iets, en ik moet en wil voort; aan de andere zijde der zee vind ik misschien het geluk, dat ik hier vruchteloos najaag. Wie echter zou my de som nu geven? Niemand als gy, wier geluk en eer nauw met de myne verbonden zyn, Marie; daarom ben ik hier!" Marie boog stom en smartelyk het hoofd, maar zy antwoordde niet. Angst en vertwijfeling, moedeloosheid en wanhoop waren op haar bleek gelaat getee kend. Maar op eenmaal glansde een blijde schyn in hare oogen en zij zeide snel „O, Kielsky, God helpt my eD uDe predi kant Lachmann lieefc myn klein vaderlyk erfdeelik heb het dadeiyk, toen myn goede vader stierf, in zyne handen overgegevenik had, ik wilde er geen recht meer op heb ben; het was het eenigste, wat ik doen kon. Maar nu geldt het uwe vryheid en eer, en gy hebt gelyk, daaraan hangt ook de myne en die van myn man. Lachmann heeft byna drie duizend thalers van my in handendeze trouwe, vaderlyke vriend zal niet aarzelen u die som te overhandigen, zoodra ik hein daarover schryf. (Wordt vervolgd.) Leiden, ter Boekdrukkerij van A. VV. SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 6