K. VIJLBRIEF, Huishoudboek Driekoningen-Brood, StoomtramSMBLEM- LEIDEN. Mare No. 58. BLANKENBERG Co., Boek-, Muziek- en Kunsthandel. Mare No. 58. kar AMSTERDAM Openbare Verkooping, MAISON PINKSEN, Levering en Plaatsing v. Electrische Bellen Jelephoons, Spreekbuizen, enz. (Abonnement). STEEDS VOORHANDENeene zeer groote Collectie der Nieuwste Gravuren, Etsen, Photographieën, Schilderijen, Encadrementen, enz., in alle bestaande formaten. PRIJZEN. Vrijwillige Verkooping, Nederlandsche Vrouwen. ENGLISH. A. Lewenstein, II F. F. W. HEINTZ Co., Gevraagd NIEUWSTRAAT 33. PE3XT cft? BUEINTDERS, Haarlemmerstraat 221. A. v. RIGTEREN. Feuilleton. Het Kerstgeschenk. 902 32 in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, by opbod iBBjlji aS Zaterdag 7 Januari 1893, by afslag Zaterdag 14 Januari 1893, des avonds te zeven uren, ten overstaan van Mr. J. A. F. COE BERGH, Notaris te Leiden, van: No. 1. Het HUIS en ERF, te Leiden, aan de Oranjegracht No. 137, nabjj den Zuid singel, groot 80 centiaren, bevattende: Voorhuis, ZUkamerlje, Binnenvertrek, Keuken en Plaats; boven: Voor- en Achterkamer, Zolder en verdere gemakken. Beneden verhuurd voor f 1.75 per week, boven in eigen gebruik geweest. No. 2. Het HUIS te Leiden, in de Kloot- er. Vischpoort No. 3, uitkomende in de Koenesteeg, groot 16 centiaren. Verhuurd per week voor f 0.85. No. 3. Hot HUIS, gelogen ais voren No. 5, groot 16 centiaren. 8003 33 Verhuurd per week voor f 0.85. Te zien: Daags vóór en op de dagen van veiling en alslag van 10 tot 2 uren. Te aanvaarden bjj de betaling der koop penningen op 1 Februari 1898. Meerdere inlichtingen z()n te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris COEBERGH, alwaar tusschen de veiling en den afslag verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom. Door A. IV. SIJTHOFF, te Leiden, is uitgegeven en alom verkrijgbaar gesteld: de tweede druk van het VOOB Prijs f 0.76. Behalvo 53 wekelyksche Staten, waarop tal van dagelyksche uitgaven voorkomen, bevat dit boek eeno ontvangst- on uitgaaf rekening over oen geheel jaar, zoomede een staat, waarop men kan zien hoeveel voor elk artikel afzonderiyk in een jaar word uitgegeven. Voorts eenige bladzijden voor rekeningon, memorandums, verjaardagen, Wascblyst voor 52 Weken, aanwijzingen omtrent Maten en Gewichten, Posterijen on Ryks-telegraaf, be nevens eene Tafel van Vermenigvuldiging. Het Is een onmisbaar Boek voor elk lialsgezln, waar op orde wordt prys- gesteld. Geen ander Huishoudboek is zoo practisch ingericht en tot zoo geringen pr\js verkrijgbaar. Allen, die iets te vorde ren hebben van of ver schuldigd zijn aan de nala tenschap van den Weledelen Heer FR&DE- 811 Ei WILLli» VAX 83 OOGSTRA TEN, in leven Likeurstoker en Wijnhandelaar, gewoond hebbende te Leiden en aldaar over leden op den 2Öslen December 1892, wordt verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór of op den löden Januari a. s. ten kantore van den Notaris W. F. KAISER, Breestraat, Nomrner 157, te Leidon. 85 12 An English Eady desires papils for Conversation, Reading, etc. For terms apply to „English" c. o. Mr. J. CIKOT, Bookseller, The Hague. 99 6 op schaatsen gaande, verzuime men niet te bezoeken 148. Haarlemmerstraat eenig Leverancier der Echte, veel verbeterde 8IXGER- XAAIMACUIKEi), Wereld beroemd. Allerwegen bekroond. Ook de Hoogste bekro ning behaald te Scheveningen. EENIG ADRES: 148. 5935 12 te lllllegom, aan de Bloemisterij „Java", Molenbrug, op Woensdag 11 Januari 1893, j des voormiddags te 10 uren, van29 16 eenige party en Bloemgewassen, bestaande in leverbareConvalarla,»(8750eigengekweekte I Holland8che e.i 6250 geïmp. Bloeikiemen, de fijnste gelegenheid om ru6tig en kalm, maar bovendien overheerlijk te dineeren voor billijken prijs. ULEKENCRiCHT SOT, b/d. Vijzelstraat, vlak bi) do Munt, dus eigen lijk in bet Centrum der stad. 101 12 2 partijen kweek- (Holl. en Duitsch ras) 8000 Spiraea Japonica, Ca. 200 heet. aard appelen (Stegerhoeken en Westlanders), 100 Stammen van Appel- en Pereboomon (werk- bout), Spalhout, Takkenbossen, Rijzen, enz Betaaldag 1 Juni 1893, mits gegoede borgen stellende. Inlichtingen ten kantore van de Notarissen SCHELTUS en VAN STOCKUM. 1ST. Rijn 11, Leiden. Do Bank belast zich mot den aan- en verkoop van Effecten; -wisselt Coupons en vreemde Banknoten. Neemt gelden deposito. Opent Rekening-Courant op verschillende voorwaarden; verstrekt gelden tegen onder pand van Effecten of Crediet-Hypotheek. Neemt en geeft gelden op Prolongatie. Incasseert wissels op binnen- en buitenland geeft af wissels op buitenlandsohe hoofdplaat sen (direct verkrijgbaar Reglementen der Depoeittfe enz, verkrijg baar ten Kantore der Bank if. Rijn 11 1506 17 een klein Meisje, voor halve dagen. Adres: Doezastraat 3. 103 4 VERKRIJGBAAR BIJ STEENSTRAAT I en HAVEN 58. Alsmede fijne TAEKIjBESCHOT, zonder zeep on potasch, bekroond met «ouden en zilveren nieüniilcs te Bolsward en Antwerpen, hoogste medaille te Antwerpen. 91 20 Zeer laag tarief voor Bestelgoederen. Onverschillig over welk gedeelte van den Tramweg het vervoer plaats heeft: Per zending van 5 Kilogram of minder gewicht I© Cents. Van elke 25 Kilogram of onderdeel daarboven wordt per zending berekendft Cents. Zendingen tot een gewicht van 200 Kilogram worden als bestelgoed aangenomen. Lichte goederen van grooten omvang, zooals Meubelen en dergelijken, worden berekend naar het dubbele gewicht. 5940 32 [jn van Xoten, Mah., Eiken en geschilderde Meubelen. Stoelen, Talels, Spiegels, enz. 5629 9 LAGE PRIJZEN. in het Notarishuis aan don Burg te Leiden, bij opbod Zaterdag 7 Januari 1S93, by afslag Zaterdag 14 Januari 1893, des avonds te zeven uron, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris to Leiden, van: Het HUIS en ERF te Leiden, in de Bak- kersteeg No. 11, tusschen de Kaiserstraat en den Vliet, groot 51 centiaren, bevattende, beneden: Voorkamer, Binnenkamer en Plaatsboven: Voorkamer en Achterkamer met Bedstede, Zolder en verdere gemakken. Het perceel heeft Duinwaterleiding. Verhuurd geweest per week, beneden voor ƒ1.60 en boven voor 3.25. Te zien: Daags vóór en op de dagon van veiling en afslag van 10 tot 2 uren. Te aanvaarden by de betaling der kooppen ningen op 1 Februari 1893. 7920 25 Meerdere inlichtingen geeft voornoemde Notaris, ton wiens kantore tusschen de veiling en den afslag verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van '/s der verhoogsom. 7771 20 Het nommor van het huis weet ik niet, maar hot moet op don hoek van de straat zyn, by een zekeren Bundie. Hier is een shilling", voegde hy er by. „Ik vijrd eigen- lyk een shilling heel weinig", ging de drager voort, terwyi hy de mand neerzette en met de hand zyno muts aanraakte; „het is wel wat weinig, éón shilling voor zoo'n verren weg; 't is een geducht eind en het pakket is zoo zwaar l" Do man moet er wel byzonder vermoeid uitgezien hebben, anders weet ik niet wat myn neef bewoog hem den eenigen shilling te geven, welken hy bezat; in ieder geval: hy gaf hem, dat is zeker, en de commission- nair sleepte zyne vracht de gang in liet haar daar staan. Neef Tom was geen oneeriyk man; hy wist eerst niet wat te doen; „zou hy maar geen party van dit buitenkansje trekken?" „Had de drager niet gezegd: „Dit is een pakket voor mynheer Bundle?" Misschion had hy den naam verkeerd uitgesproken! "Wat meer zegt. in gewone tyden reed» zou den zyno kinderen uitgelaten van vreugde ge weest zyn by het ontvangen van zooveel heerlyks, en nu, op Kerstavond in de om standigheden, waarin hy verkeerde, was zulk oen geschenk dubbel welkom." „Denkt oens, myne heeren", ging de koetsier voort, „dat hy daareven zyn laatsten shilling had uitgegeven en dat hem niels meer restte dan de onzekere leening vandekioon, waarvoor zyne vrouw nog zoo laat was uitgegaan I Wat zou hy echter beginnen als zyne vrouw het bemerkte? Als zy Bundle in plaats van Bendall op het adres zag staan, zou zo in staat wezen, de mand ongeopend te laten en van huis tot huis te gaan vragen of ook iemand mynheer Bundle kende. Slaagde zy niet, dan droeg zy misschien de mand nog naar hot politiebureel, om te zeggen dat er eene vergissing had plaatsge had. Zy kon ieder oogenblik thuiskomen, de kinderen ook, hy moest dus een besluit nemen. Zonder dus langer te dralen, sleepte by, terwyi het zweet hem van het voorhoofd gutste, de mand naar de keuken. Het eerste wat hy deed, was het adres er af te rukkon en in het vuur te werpen, opdat het niet tegen hem mocht getuigen. Toen begon hy de mand uit te pakken; eerst moest hy wat stroo wegnemen, toen kwara er eeno keurige ham' voor don dag en vervolgens een vette kalkoen. Myn neef moest nu niet langer getwyfeldhebben. Ware het een schapenbout geweest, een ossenrib of een ander stuk vleesch, dan was de zaak nog niet zoo moeilyk op te lossen. Maar deze uitgelezen gerechten, wie zou die aari een behoeftig huisvader zenden? De ham was op zyn minst een pond sterling waard en die vette kalkoen, wel, een vleugel er van kostte vyf en twintig shilling; denzelfden ochtend had hy by een poelier de stukken met de pryzen er by voor het raam zien liggen. Nu, in spyt van alles, ging neef Tom met uitpakken voort; de ham en de kalkoen wor den op de tafel gezet en weer werd er eene laag stroo opgelicht. Wat zag hy nu?Lange ritsen saucys, een tulband en een pakje spece- ryen, welke de geheele kamer parfumeer den 1 Maar.o.by het pakje specerijen was een brief; deze kon alles verklaren! Nu zou hy spoedig weten voor wien de bezending bestemd was en wie zo had verzonden. Tom Bendall wilde het brief je openen, maar juist op dit oogenblik hoorde hy zyne vrouw den sleutel in de huisdeur steken. Snel als het licht en eigeniyk zonder te weten wat hy deed, wierp Tom don brief in het vuur; hy rakelde hem zoo spoedig mogeiyk onder de kolen met den pook, om er alle sporen van te doen verdwynen. Het was tyd ook; want mejuffrouw Bendall was op het punt binnen te treden. Verbeeldt u hare verwondering, myne heeren, toen zy al die heeriykheden op de tafel uitgespreid zag ham, kalkoen, saucyzen, taart, speceryen! Tom liet haar alles zien; het scheen of hy in tegenwoordigheid zyner vrouw moed begon te scheppen, want zyne verlegenheid begon voor blydschap plaats te maken. „Wat een magnifiek Kerstgeschenk 1" zeide hy. „Waar komt dit alles vandaan?" vroeg zyne vrouw, toen de eerste verwondering wat voorby was. „Ik weet het zelf met", gaf Bendall ten antwoord„het eenige, dat ik zou kunnen veronderstellen, is, dat die koopman, die jaren geleden bankroet is gegaan en door wien ik zestig pond sterling verloren heb, door zyn geweten gewaarschuwd, my nu dit geschenk zendt." „Dat is slechts eene veronderstelling", zei mej. Bendall. „Was er geen ander bewys by (Slot volgt.) Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 6