Zondagsrust. W aarschuwiag. Steeds voorliaEden! Puike Roomboter a ƒ1.50 per kilo, Puike Gondselic en Leidsche Kaas, Vliet 278. J. LAGERBERO Czn. België. To Gent hebben omstreeks 1300 work- loozen zich aangemeld om arbeid. Terstond zyn 85 door de stadsreiniging aangenomen. Dozen zijn voor ten minste twee maanden van arbeid verzekerd. Verder stelt de „Flandre libérale" alles in hot werk om zoo spoedig mogelyk een begin te kunnen maken met de werkzaamheden tot verbreeding van het Kleino Dok en tot do aanplemping van den Waldam, waardoor aan een aantal personen werk verschaft zou wordon. Ook heeft hot armbestuur het bedrag van den onderstand verdrievoudigd. De meesterknecht ooner kolenmijn, bij Charleroi, dio met de uitdeeling der dyuaraiet- patronen belast was, bevond dat verscheidene bevroren waren. Hy legde deze in de lampen- kamer, waar door stoom eene zachte warmte wordt onderhouden. Heeft de warmte nu op die gevaarlyko voorworpen zekeren invloed uitgeoefend of was hot door eene andere oorzaak, men weot het niet; eensklaps hoorde men een geweldigen slag. Eene der karJoozon ontplofte en rukte de geheele kamer uiteen. Al de ruiten van het gansche gebouw sprongen in stukken. Er zyn twee personen gekwetst, doch naar men donkt niet doodelyk. De regeeringsvoorstellen tot herziening der Grondwet zullen Maandag aan de Kamers worden toegezonden. De commissiên uit de Kamer en uit den Senaat zullen dan terstond worden bijeengeroepen. Spanje. In Spanje dringen de bladen der mijnbou- wende provinciën op represailles aan, ingeval do Fransche regeering zich bjj do onderhan delingen over he£ tractaat even hardnekkig toont als tegenover Zwitseiland. In weerwil van het verhoogd tarief is de uitvoer van wijn evenwel niet verminderd. Iedere week ver laten zeven of acht stoomschepen Passages om den wijn van Aragon, Rioja, Castiliö en Navarre naar Roua?.n of Bordeaux te brengen. Portugal. Men verzekert te Lissabon, dat do regee ring by do Cortoz een ontwerp zal indienen, betreffende de conversie van de buitenlandsche en binnenlandsche schuld. Indien de Cortez woigert het ont7;orp aan le nemen, zal de regeeriug niet aarzelen de Kamer te ontbindon en bij koninklijk besluit vóór de nieuwo verkiezingen do conversie tot stand brengen. De openbare meening te Buenos-Ayres was Donderdag zeer verontrust door aanhoudende geruchten over een niouwen opstand De troe pen werden geconsigneerd en do politie was waakzaam. In ofiicióole kringen beweerde men geene waarde to bochten aan deze geruchten, welke, naar men geloofde, eene herhaling waren der gewone praatjes, welke door do radicalen werden uitgestrooid. Nochtans bleven de minister van oorlog en do commandant van den generalen staf don goheelen nacht op het hoofdbureau van politie. Vrydagochtond werden verscheidene agenten van politie en brandweerlieden aangehouden. Men zegt dat eene samenzwering is ont dekt, welke ten doel had do stad op verschil lende punten in brand te steken. Marco Avallanedo is door de regeering in allo haast als politiek agent naar Corrientes gozonden. De rogeering hoopt dat het conflict vóór zyne aankomst geen scherper karakter zal aannemen. Ondertusschen hebben bij Goga af en toe schermutselingen met de voorposten plaats gehad. Het Congres is gesloten. Telegrammen. SOFIA, 30 December. De agenten van Engeland en Italië hebben uit naam hunner rogeoringen aan den minister van buiten- landsche zaken op geheel vriendschappelijke wflze den raad gegeven de grondwet van Bulgarije niet te herzien. PHILADELPHIA, 30 December. By het vervoer van dynamiet zyn heden te Stronds- Urg (Pennsylvanië) vier arbeiders door eone ontploffing gedood. WASHINGTON, 30 December. Spaulding, waarnemend secretaris van de schatkist, spreekt het gerucht tegen, dat do sccrotaris Foster zou trachten eene nieuwe leening te plaatsen. "WEENEN, 30 December. {A. H.) De nieuwe Bulgiiarsche leening zal te Londen, to Berlijn, to Amsterdam en te Genère officieel v. orden genoteerd. Do noouige stappen daartoe gingen van do eerste dor hier gevestigde huizen uit. ATHENE, 30 December. De Kamer heeft in eerste lezing goedgekeurd hot ontwerp, waarby bepaald wordt dat de rechten op rozynen in goud mocton worden betaald. LONDEN, 30 Docembor. Het stoomschip „Umbria", van Liverpool naar Nieuw York (zie vorig nommer), is 26 dezer gepraaid oj> 43° NB. en 58° "WL. Het schip had bygelegd om do schroefas te repareeren. Alles was wel aan boord. STETTIN, 30 December. Het ys in het „Half" en „Paponwater" zit nog voortdurend vast. De Oder is met dryfys bedekt. HAMBURG, 30 December. Het fis op dc Elbo is hoden iets mindor, waardoor hot verkeer gemakkelyker is. Voor kleine vaartuigen blyft dit nog steeds bezwaarlyk. BRUNSHAUSEN, 30 Deeomber. Ds Zuidzydo van hot vaarwater is vol ysaan do Noordzijde echter is dit, voor zoover van hier zichtbaar, vrij. KONINGSBERGEN, 30 December. Tot gisteren kwamen te Mlava, in liet, Russischo gouvernemont Plock, 5 gevallen van cho lera voor. ALTONA, 30 December. Gisteren zyn hier twee personen aan cholera overleden. LONDEN, 31 December. Het stoomschip „Umbria" 16 volgens hier ontvangen tolegram in den afgeloopen nacht to twaalf uren by Fire-Island aangekomen. LONDEN, 31 December. De Times" ver neemt dat do Argentynsche regeering onlangs de huizen, welke verantwoordelijk zyn voor do leeningen, uitgenooöigd heeft, vertegenwoor digers naar Buenos Ayres te zenden, ton eindo te beraadslagen over het horstel der Argen tynsche schuld. Het Cityblad is niet ver wonderd dat de heoron Morgan en Baring geweigerd hebben. De heeren Morgan voogden daar by, dat de hun betreffende leeningen ge waarborgd zyn door de inkomsten uit in- en uitvoerrechten. PARIJS, 31 Decembor. Van de straatde monstratie tot welke de socialisten in Frankryk hebben besloten, zal wel niets komen. In hot comité van elven, dat op de laatste groote vergadering der socialisten werd benoemd om o. a. dezo demonstratie te organiseoren, liocrscht daarover verschil van meening, maar eenparig werd besloten de socialisten in het geheele land in groepen in to deelen en by do volgende verkiezingen voor geen lid der togonwoordigo Kamer te stemmen. Voor de verkiezingskoston zal van iederen werkman dagolyks een sou worden gevraagd. De reactionairen wordon ongerust over do revolutionnaire beweging en dringen by do re- geering, in wie zij plotseling vertrouwen aan don dag leggen, op maatrogelon togen de so cialisten aan.'De regoering blyftkalm; zy is zeker van het leger on van de Parysche politie. LEIÖEIV, 31 December. Sinds enkele dagen hielden zich te Amsterdam vier personen op, die zich uit gaven voor katholieke goostelyken uit Moso- potamië en by do roomscho ingezetenen pelden traefttton in te zamelen, wat hun ook hier en daar gelukt schynt. Aan de politie, die aanleiding vond zich met de zaak te bemoeien, is inmiddels gebleken, dat men met Griekscho Joden heeft te doen gohad. De vreemdelingen hebben dientenge volge last gekregen de stad te verlaten (daar zy voldoende van gold voorzien waren, bestond geen roden, hen door den sterken arm over de grenzen te zetten.) Twee van hen zyn afgereisd in de richting van België de twoe andeoen in die van Duitscbland. (Tijd). To Vinkeveen is een 3-jarig knaapje door liet ys gezakt on verdronken. Woensdag werd hot raadhuis der ge- meento Nieuwveen publiek geveild, doch bij gebrek aan koopers is hot onverkocht gebleven. De Haagsche rechtbank heeft in staat van kenneiyk onvermogen verklaard eonadjunct-commies by de algemeeno rekenkamer. In de filed. VS^erSiiQi'. zj|a opgeDesaesi DATUM. DAGEN. Volw. per*. Einde ree. Totaal 25 Dcc. Zonaar 88 27 115 26 Masndag. 84 27 111 27 Dingdag 89 23 112 23 Woensdag 114 S4 J4S 29 Donderdag 114 31 145 30 Vrijdag 109 50 139 31 Zatcrdr.y £3 17 105 ISIvlerberfiehlen. Wageningen, 30 Dec. Het ys in de rivier is sedert gisteren niet verminderd en de schollen zyn ook grooter in afmeting. De stoomboot „Batauwer" op Arnhem maakte heden nog den dienst. Overtocht onveranderd per roeiboot. Water vallende. Eist, 30 Dec. De Ryn is over do geheelo breedte mot ys bodekt. Yan overtocht per pont is geen sprake; voor voetgangers gere geld per roeiboot. Water vallende. Dordrecht, 31 Dec. De rivier is over de geheele brcodto met oud en jong ys bedekt. De schepen zyn in den afgeloopen nacht en hedenochtend in de haven gekomen. Wind NO. Vreoswyk, 31 Dec. Gisteren kwam er zooveel dry (ijs, dat de rivier by na geheel over dekt was en het noodig werd de schotbalken weer in to laten. Tegen den avond was het vriezend. Hedenmorgen gaat er r.og veel dryfijs. De peilschaal teekent -{-AP. 1.68. Vriezend weer. Marktberichten. I. cidon, 31 December. Granen waren heden inot weinig hundcl. Tarwe prijshoudend, overige futikeloa onveranderd. Witte Tarwe f 5.60 a fl 40. Itoode f 5.50 a ƒ0.75. C&lifomiê 6.90 ƒ7.1!'. Walla-WaGa 6.90 a 7.20. Nieuw-Zeelandecho 7.35 a 7.50, alios per £0 KG. Rogge /*4.75 a 5.— per 74 KG. Zomorgeret f 3.70 a 4.Winter- ƒ3.90 a 4.30 Chevalier- ƒ4.80 a ƒ5.30 per HL. Haver 3.a 3.S5 per 00 EG. Blauwe Erwten ƒ5.80 a ƒ7. Schokkers ƒ7 75 a ƒ9.-. Paardojboor.ou 5.30 a 5.80. Duiveuboonen f 610 a 6.40. Bruiuoboonen ƒ7.75 a ƒ9.— Winter-Koolzaad 8 50 a 9.40. Zomer- ƒ8.50 a ƒ9.—. Kanar czaad ƒ15.— a 17.allee per HL. ffeonepzaad 7.60 a ƒ9.50 por T3L. Boter: Aanvoer 5000 k loar. letc qnalit. per ty4 vat ƒ52.— a 602de qnalit. per 1/4 vat ƒ10.a ƒ50.-; lete qnalit. per kilop.r ƒ130 a ƒ1.50; 2de qnalit. per kilogr ƒ1. - a 1.25. Lange Zwarto Tnrf, <labb. HL 0.22 a 0.25. Londen* 30 Dcc. Frieeche Boter 11U a 114 eb. O.-I. SLULDIENSm. Dagen van verzending uit Leiden. Via Amsterdam (Ned. Zeepost) 13 en 27 Jan.; laatste lichting aan het postk. 's nachts 12 11. Via Rotterdam (Ned. Zeepost) 6 en 20 Jan.; laatste lichting aan het postk. 'sav. 10.10. Via Genua (Ned. Mail) 10 en 24 Januari; laatsto lichting aan liet postk. 's av. 5.40. Via Marseille (Ned. Mail) 3, 17 en 31 Januari laatste lichting aan het postk 's av. 5.40. Via Marseille (Fransche Mail) 7 en 21 Jan.; laatste lichting aan het postk. 'smorg. 7.30. Via Brindisi (Engelsche Mail) 13 en 27 .Tan.; laatsto lichting aan het postk. 's nam. 12.45. HTcd. West-Indische SSaSI. Naar Suriname (Ned. Guyana); 3 Jan. over Engeland. Laatste lichting aan het postk. 's morg. 7.30. Naar Suriname (Ned. Guyana): 8 Jan. via St.-Nazairo. Laatste lichting aan het postk. 'smorg. 7.30. Naar Suriname (Ned. Guyana); 11 Jan. van Amsterdam. Laatste lichting aan hot postk. 'snachts 12 u. Naar Curasao eiken Dinsdag en Zaterdag. Laatsto buslichting te 5.40 's avonds. Do uren van lichting zijn gerekend naar don spoortyd, dus 20 minuten achter by den plaatselykcn tyd. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 0° C. 32° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 0° C. 32° F.; 'smiddags om 12 uren 0° C. 32° F.'s namiddags 4 uren —3° C. 26 6° F. Indien Gij voor Zondag nog huis houdelijke benoodigdheden hebt in tc koopcn, wilt dit dan nog heden-, Zaterdag-avond, doen. Waartoe zoudt Gij, geheel noode- loos, de Zondagsrust van anderen storen i l> YKRTENTIË». Heden ontvingen we het bericht, dat onze geliefde Dochter MARIA VAM DER LINDEN, geb. Montagne, den 29sten October te AVonreli (Kisser, Ned. Indif-) vroegtijdig beviel van een Koon, JAKOBUS ANDREAS, die echter spoe dig daarna weder overleed. Namens do Familie, 13 8 J. MONTAGNE. Voor de vele blijken van deelneming gedu rende do ziekte en bij hot overlijden van onzen innig geliefden Zood en Broeder ALPIIONSE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Leiden, Uit aller naam, 29 Dcc. 1892. A. J. JONGMANS. 7979 6 De Heer 011 Mevrouw AVERKMAN - Blanken Vetlagen hun dank vour do lewib.en van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van hun Broeder en Zwager. Leiden, 31 Decombor 1S92. 23 5 Wisten wy reeds, dat do goworo losse Melksuiker niet altyd te vertrouwen is, dezer dagen werden ons de nadere bijzonderheden medegedeeld van een geval, waar men een mengsel van magnesia met suiker als Melk- suikor verkocht lieeft. Geen wonder dt-.t der- golyk product slechte resultaten hc^ft. Men wachle zich dus voor losse Melksuiker. Gega randeerd zuiver en ondor de bokendo Amster- damsche contróle is alléén de MS Inbnsfci nalHIIo buuniK' i' - hi lck, Lelden. Aan leden van net Geneesk. Staatstoezicht zal de Fabriek op wenscli gaarne de bijzon derheden mededeelen. 6 20 t>0 of vaten belangrijk lager. tot zeer billyko en in alle pryzen. 7837 9 A. W SIJTHOFF, Uitgever van het „Loidsch Dagblad g. 1 Januari 1893. W. BURGERS, in Kruidenierswaren, Warmond. m. g. 1 Januari 1893. G. ONDERWATER, Melltvorkooper en Veehouder, Haagsche Trok- vaart, bjj Leiden. m. g. 1 Januari 1893. Compliment van den dag! C. VAN HENSBERGEN, 29. Stationsweg 29. 1 Januari 1893. Compliment van den dag! J. SYPESTEYN, Biorhandel, Vrouwesteeg No. 11. 1 Januari 18S3. H. KEERKWEEK^ Aalmarkt 1G, Meubelfabrikant. BU de wisseling van een nieuwjaar aan zijne geachte Cliënteelo do besto wenschen! 1 Januari 1893. GEBRs. HARZING, Aanleggers voor Gas Stoom-en Watoileiding, Hoogewoerd 109, brengen hunne geachte Ciiéntoolo het com pliment van den dag. 1 Januari 1893. Do ondorgeteekende brengt bij dezen aan zijno geachte Begunstigers by de intrede van hot nieuwo jaar het compliment van den dag. C. HILLENAAR, Rijnstraat 1. 1 Januari 1893. By het wisselen des jaars bieden wy onzen Vrienden en Begunstigers onzen weigemeenden Nieuwjaarsgroet aan en bevelen ons bij ver nieuwing in Uwo gunst. 1 Jan. 1893. F. ROS, JanvossensteegJ By liet introden van het nieuwe jaar wcnscht de ondergoteekende zijn geachte Begunstigers en Cliënteele een gelukkig jaar. I. DE TOMBE, Barbier en Haarwerker, 1 Jan. 1893. Levendaal No. 133. De Wed. T. J. BOUSIE, Huis-, Hoef- en Rytuigsinedeiy, Oude Varkenmarkt Ko. 3, maakt liaren Begunstigers het compliment van den dag. 1 Jan. 1893. Myne besto gelukwcnsclicn in hot nieuwe jaar aan mjne goaebto Begunstiger-, hun dankende en my aanbevelende I UEd.Dw. Dionaar, J. II. DE JONG, IIuisschiM. r. 1 Januari 1893.

Leidsch Dagblad | 1893 | | pagina 7