Beiersclekier-Broiiwcrij, Muziekhandel van T. H. IJTSMA, Breestraat 156. Bouillon Morris, Koninklijke Ned. LETTEBSIGAREN. H. P. A. HOPMAN. Stoomtram HAARLEM LEIDEN. Millioen- Houtverkooping. KKAEPELIEN BOLTS 173. Uroote Uitverkoop, 173. De Hpecian I-Om talo« visas, bevattende ruim 4000 nummers Muziek, is verzonden en gratis verkrijgbaar. 5 Ke ukenia eid, Verloting Speelgoederen. Breestraat 103. H. F. HOOSEMANS, AMERIKA ANSCH 0R6EL KASTENMAKERS! hl Lossing RUHRORT-KACHELKOLEN, Tweede Houtverkooping Sigaretten tegen Asthma, KRAEPELIEN HOLM -- Zeist, Meubelen, Spiegels, Tafels en Stoelen, 173. B. F. RAMAKERS, Haarl.straat 173. Repareeren en Verhuizen. H. C. MEERBURG MPz., Een gefortuneerd R.-K. Boerenzoon, Van IVelle's M. K.OOIJ, Hoofd-Agent voor Leiden en Omstreken7eo9 5o Feuilleton. Be organist van den Bom. 5650 20 Mevrouw TiELE RUIJCHAVER, Rapen burg 43, vraagt tegen Februari: eene zeer bekwame ook geschikt voor huiswerk. 7664 6 Door verloting wenscht onder- geteekende zijne overgebleven SPEELGOEDÉREN op te ruimen. Prachtige prijzen, welke deze week zijn geëtaleerd: Prijs <ler Loten 25 Cents. 7672 15 Breestraat 103. TER OVERNEMING AANGEBODEN: een slechts kort gebruikt Amcrlk. Orgel met 14 registers, 33/6 spel, Koppeling en Vox Humana, zeer schoon van toon, in prachtigen Pianinostjjlgekost hebbende 360 Gld., thans voor 2<10 Old. Adres: Rapenburg «5. 7584 8 In Den Haag is geheel of gedeeltelijk te koop, tegen de helft van den gewonen prijs: eene party Kasicnmnkcrs-Werkhout, Mahonie, Koten, Fineer, Te zion en te bevragen: Boekhorststr. 155, 's-Hage. 7668 7 eene lading grove bij P. DER MEER, Oude R(jn Ko. 30, tegen concurreerenden prijs. 7670 7 op hot Landgoed „Keukenhof" en op „Wildlust", te Llsse, op Donderdag 22 December 1892, des voormiddags halftlen, ten overstaan van Notaris VAM 9TOCKFM, van Eene groote party mooi en zwaar Esschen-, Elzen-, Reiken- en Elken-Unkliout, in de Lagevenon en op Duin, zware lepe-, Fopelc- en 2 Llnde-boomen, geschikt voor Werkhout, 2000 droge Takkenbosseo, los hout en snoeihout en voor AFBRAAK den Opstal van het Zomerhui» en den Karnmolen van de voormalige woning „Wildlust." Betaaldag: 25 Juli 1893. Te be ginnen op „Wildlust." 7663 17 onovertroffen verkrygbaar in de Apotheken. Prijs per Etui 80 en GO Cems. Hofleveranciers. 7665 11 wegens don grooten voorraad in de Goedkoopo Meubel- en Stoclenfabriek 5562 10 het Beste, VoordeelIgsfe en het meeste voedsel bevattende van alle Vleesch- extracten, is verkrygbaar by onderstaande firma's: D. A. Kelder Zoon, Breestraat: L. E. Nieuwenhuizen, Botermarkt 20; J. W. H. Rotteveel, Breestraat 23; J. Roodenburg, Haarlemmerstraat 22 24; J. K. Em'eis, Pieterskerk-Koorsteeg 14; A. Wagemans, Rapenburg 97. Hoofdagent voor Nederland: J. II. KOETSER, Ruijsch^rant 22, te Amsterdam. 7175 24 Commissionnairin Effecten enKassier Breestraat 134, Leiden, incasseert Wissels en Quitantiön op Binnen- en Buitenland. 7375 6 27 jaren oud, by zyne moeder inwonende, met eigen woning en land, doch duur bezig, heden niet in de gelegenheid zyndo, wenscht langs dozen weg in kennis te komen met eene Boerendochter of Dlen&'bodc, van ge lijken leeftyd en R.-K. godsdienst en het boeren vak vorstaande,om na we-derzydsch goedvinden een wettig lluwrelijk aan te gaan. Er zal meer op goed humeur dan op fortuin gelet worden. Stiptste geheimhouding wordt ge vraagd en verzekerd. Brieven franco letters Z Z Bookh. L. J. W. YAN DEVENTER, te Zoetermeer. 7666 15 In kistjes met gedeponeerd merk en handteekening voorzien. Prijzen in volgorde van hot ABC, van af 10 tot 100 gulden per mille, in de meest gebruikelijke fatsoenen. Verkrijgbaar voor Leiden in het Sigaren- Magazijn van 7661 15 Breestraat 131. Zeer laag tarief voor Bestelgoederen. Onverschillig over welk gedeelte van den Tramweg het verveer plaats heeft: Per zending van 5 Kilogram of minder gewicht 1© Cents. Van elke 25 Kilogram of onderdeel daarboven wordt per zending berekend5 Cents. Zendingen tot een gewicht van 200 Kilogram worden als bestelgoed aangenomen. Lichte goederen van grooten omvang, zooals Meubelen en dergelijken, worden berekend naar het dubbele gewicht. 5940 32 LAMPEN, verbeterd systeem, in nieuwe modellen ontvangen. Gevaar voor ontploffing, zelfs bij omvallen der lamp, absoluut uitgesloten. 6850 10 J. L. CREEJGSITOX. Aalmarkt 25. Telephoonn. 128. Notaris L. BROEKSMIT, te Wassenaar, zal op Woensdag 28 December 1892, 's voor middags te ïO uren, op Sfc.Anneland (Clin- gendaal), Groenendaal en Oosterbeek, onder Wassenaar, naby 's-Gravenhage, in het open baar VERKOIIPEN: eene aanzienlyke party zwaar Eiken-, Esschcn-, Flzcn- en Berkcn-IBahhout, eene party Ëike-, fepc-, Essche-, Linde- en Kastanjcboomfcn, alsmede een zwaren Popultereboom. Meerendeels te water vervoerbaar. Aanvang op Clingendaal. 7667 16 no Onbeweegiyk bleef by op zyne plaats zitten, roerloos aU een steenen beeld. Hy verstond geen woord van betgeen vrouw Mandersen halfluide bromde: dat niemand eigeniyk wist wie de graaf was en dat men er onderzoek naar behoorde te doen. Maar Beate en haar geleider waren nu naderby gekomen. Zy knikte haren goeden man van verre toe; haar gezichtje straalde van geluk en vreugde. Er lag een betooverend blosje op hare wan gen, jong en liefiyk als eene bloeiende roos hare vlugge voetjes schenen nauwelyks den grond te raken. Nog moesten zy het kerkhof oversteken, dat dicht by haar huisje lag; ze was reeds aan de kleine poort. Jobst deed een klagend geluid hooren. Ja, zyn noodlot naderde met zware, lang zame schreden, maar het naderde; het was do straf voor zyne vermetelheid! Had hy zichzelven toen vermetel gevonden, had hy niet het goede gewild en rechtvaardig gehandeld? Alleen, want zy had van den graaf reeds afscheid genomen, trad Beate binuen. „Morgen komt hy weer terug!" riep ze vroolyk en dan zal hy met u spreken, papaatje! O, Jobst, hy is zoo vriendelyk en stelt zooveel belang in my. Ik was zoo ver wonderd hem opeens voor my te zien!" riep ze juichend. We hebben onder de linden op en neer gewandeld." Hy had met haar over zoo velerlei dingen gesproken, dat haar hoofdje er nog van duizelde. „Ik weet niet recht, waar hy op doelde", zeide zy; „misschien weet hy eeneglansryke betrekking voor u, want hy sprak maar aldoor over myne toekomst." „Eene glansryke betrekking voor my", zeide Jobst droevig, en als Beate hem toen had aangezien, zou ze bemerkt hebben hoe bleek hy was. Maar zy zag er niets van; ze was opge wonden en verstrooid; zonder veel te zeggen nuttigde zy het eenvoudig avondmaal; hare gedachten zwierven in den vreemde, verre van haar huis. „Nimmer heb ik naar eene glansryke toe komst verlangd", zeide haar man; „en zoo gelukkig als we hier leven, kunnen we ner gens anders weder zyn. Gy verlangdet vroeger ook naar niets anders." Beate knikte toestemmend en haar hoofdje zonk op hare borst. Ze bloosde diep. „Men kan toch niet weten", meende zy; „men kan toch niet weten." Toen zwegen ze beiden en voor de eerste maal zaten ze zonder veel te spreken by elkandervoorheen waren ze zoo vertrouwelyk en gelukkig! Den volgenden morgen kwam graaf Teschy en had een lang gesprek met Job6t. Beate dwaaldj opgewonden buiten tusschen de half ingezonken grafheuvels rond. „Het is toch wel oen beetje treurig", dacht ze, „z. o dicht by het kerkhof te wonen myn leven gaat wel wat eentonig voorby." Omgang had ze ook niet veel. Twee jonge vrouwen van onderwyzers, die dicht by den Palmbeig woonden, waren hare eenigeviien- dinnen. De eene sprak altoos over haarhuis- houden, de andere over hare jeugd, die ze, volgens haar zeggen, in do hoogste kringen had doorgebracht. Beate twyfelde er soms aan of al hetgeen zy zeide waar kon wezen. Het onderhoud van graaf Teschy met haren man duurde zeer lang. Eindelyk trad de graaf naar buiten, maar Jobst deed hem geen uitgeleide. Graaf Teschy trad op Beate toe. „"Wees gerust, mejuffrouw I" zeide hy, „we zullen elkaar nog wel eens terugzien; ik blyf hier tot alles naar uw en myn genoe gen geschikt is!" Zy zag hem sprakeloos aan. NVat konden deze woorden beduiden? Jobst zag er diepbedroefd uit. Veel vreuguö had dit bezoek hem niet aangebracht; dat zag Beate duideiyk. „Lieve, beste Jobst, wat is er? Folter my niet langer!"'riep zy sidderend. „Gun my tfjd.myne lieveling, het be treft uwe toekomst,maar gy hebt my als uw voogd en uw echtgenoot verkoren; ik moet voor u donken en overwegen!" Beate stond versteend. Op zulk een toon had ze hem nog nooit hooren spreken; zóó had hij er nog nooit uitgezien. Ze sloop naar haar kamertje hy hield haar niet terug en zy brak haar hoofdje, om te raden wat het had kunnen zyn. Jobst echter bleef, met zyn hoofd in de handen, onbeweegiyk in zijne eenzame woon kamer zittenhet was hem alsof alles in de wereld hem ging begeven. Toen stond hy op, greep naar zyne overjas en sloop gebogen als een oud man langs den muur van het kerkhof naar het huis van den dominee. Wordt vervolgd.) Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFE,

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 6