OPENING H. J. JUNG. Koffermakerij. I Doerings Zeep met den Uil. L WAARBORG. L. SPRUYT. Zaterdag 5 November: Tabaks- en Sigarenmagazijn, S.G.J. DE GROOT, lilantt Baimmiiii Z.-H. Bond F.Ajpioen Kiesreclt. OLTMAN& HUISMOEDERS! HERKAN F. A. DAKEN ZOON, Rijks-Universiteit te Leiden. 7 Prachtbanden ƒ6.50. Frissche gelaatskleur, jeugdig uitzicht "1 Doerings Zeep met den Uil, de beste zeep ter wereld! JAS- HENNESY Co., Cognac. Publieke Verkooping Encre Mathieu Plessy. IVIelliiin-iclitiiitr „"Veldziclit." NOORDEINDE 49. Noordeinde No. 11, levert alle soorten Tuigen en bekleedt alle Rijtuigen. F. F. W. HEINTZ Co., Openbare Vergadering Entree 5 Cents. VRIJE DISCUSSIE. NOMAN's Kachelpolitoer, 7 Deelen ƒ4.50. ALLE werken van JT. F. OLTMAN8, De Flonkerstarrenuit onze Ned6rlandsche PRiemmiM, zt Z irtïï Feuilleton. Cold alleen maakt uict gelukkig. Onze boste en aan bevelenswaardigste Toiletzeep is: Overal verkrijgbaar u 25 Cis. per stuk. ■worden bevorderd en ook veroorzaakt door het dagelijkscl» gebruik der in qualiteit onovortrefbare Doerings Keep. Deze zeep is zoo zacht, zoo zuiver, zoo onschadelijk, dat zy voor komt, hetgeen de sodahoudende scherpe zeep teweegbrengt, nl rood of geel, vroegtijdig slap of leelyk worden van de huid, prikkelend of strak gevoel na het wasschen, en alles wat nadeelig is voor de teint. Wie deze verschijnselen of wel nadeelen vermijden wil, koope voor zijn toilet: 6726 36 Eemg Depothouders voor Leiden en Omstreken. 1 8 Sollicitanten voor de hieronder opgenoemde betrekkingen, die met ultimo December e. k. zullen openvallen, worden uitgenoodigd hunne op zegel geschreven, aan den Minister van Binnenlandsche Zaken gerichte verzoek schriften vóór 1 December e. k. in te leveren bij Curatoren van bovengenoemde Universiteit. De benoeming geschiedt voor het jaar 1893. Adsistenten 1 voor de Sterrenkunde (jaarwedde 1400 en vrije woning). 5 Internen in het Ziekenhuis (jaarwedde 400, benevens vrije woning en voeding). 1 voor de Heelkunde (jaarwedde ƒ1000). 1 voor de Verloskundige Polikliniek (jaar wedde ƒ1000). 3 voor de Natuurkunde (jaarwedde ƒ1000). 2 voor de Physiologie (jaarwedde ƒ1000). 1 voor de Zoötomie (jaarwedde ƒ1000). 1 voor de Pathologische Anatomie (jaarwedde ƒ1000). 4 voor de Scheikunde (jaarwedde ƒ1000). 1 voor de Pathologie en Hygiëne (jaar wedde 1000). 1 voor de Botanie (jaarwedde ƒ1000). 1 voor de Pharmacie (jaarwedde 1000). 1 Prosector voor de Anatomie (jaarwedde 1000). De Secretaris van Curatoren voornoemd, 6734 32 J. E. BODDAERT. (om contant geld), op Vrydag 11 November 1802, des middags te 12 uren, aan de Duclen-Karernc, te Leiden, van: 6648 11 12 op reform gestelde PAARDEN, be- hoorende tot het Depot-Eskadron van het 3de Regiment Huzaren, in garnizoen te Leiden. Zijnde drie uren voor de verkooping te zien. Eenfgstc IX KT, die altijd goed blijft en immer zwart. Zoowel voor gewoon als voor kopiéerschrift. Inlichtingen etc. by den Sub- Agent A. J. GROEN P.Jzd., Haarlem merstraat. 3205 7 Bij het veelvuldig voorkomen van Mond- en Klauwzeer, Parelziekte, (tuberculose) en andere besmettelijke ziekten onder het rundvee, die op den mensch kunnen overslaan, bericht ondergeteekende, in het belang zijner Cliënteele, dat de koeien, waarvan de iVIelli voor de consumptie bestemd is, onder strenge controle staan van den Hij Us veearts A. VAN LEEUWEN. 6736 30 VAN HET Aanbevelend, 0727 40 IN RUIME KEUZE VOORHANDEN: 6567 40 Hoofdstellen, Slangen, Dekken, Zwccpen, Land-, l'aardcn- en Kocdckkcn, In alle quallteltcn, en alle andere Stal- en manége-behoeften. Speciaal ingericht voor reparatie van Hospitaal-behoeften, alshet bekleeden van Matrassen, leveren van Dek- en Draagzeilen en andere zaken, met Ziekenverpleging en Ziekentransport in verband staande. N". dijn 11, Leiden. De Bank belast zich met den aan- en Terkoop van Effecten; •wisselt Coupon» en Treemds Banknoten. Neemt pelden deposito. Opent Rekening- Courant op verschillende voorwaarden; verstrekt gelden tegen onder pand van Effecten of Crediet-Hypotheek. Neemt en geeft gelden op Rrolongatie. Inoaaaeert wiaaela op binnen- en buitenland geeft af wiaaela op buitenlandaoh» hoofdplaat sen (direct verkrijgbaar). Reglementen der Depositor» en», verkrijg baar ten Eantore der Bank If. Rijn if. 1505 17 op Zaterdag 6 ïlor. a. s., des avondsom halfnegen, in het NUTSGEBOUW. SprekerA. H. GEKHAKD, van Amsterdam. Onderwerp: Een Sociaal Sprookje. 6730 12 HET BESTUUR. Koopt uitsluitend de Wereldberoemde in Busjes van 13 en Doosjes van 6 Cents. Verkrijgbaar in 't groot en klein: by den Heer J. II. DIJKHUI», Drogist, te Leiden. 6725 10 De Schaapherder, 4 Din. Het Slot Locrcstein, 2 Dln. Het Huis v/ll. ZccuIJf, 1 Dl. Letterkunde, de Werken van den gelauwerden Auteur, fraai Post 8°. formaat, mooie druk, compleet in 7 fraaie Deelen voor slechts ƒ4. AO of in 7 keurige Prachtbanden voor slechts ƒ6.50. stel van OLT51ASIS' Werken, keurig post 8°. formaat, 7 deelen voor slechts ƒ4.60 of in 7 fraaie banden voor slecht ƒ6.60 is niet te vinden. 6728 30 Te bekomen b(j D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, te Rotterdam. Franco na ontvangst van Postwissel van slechts ƒ4.60 of van slechts 6.60, waarop vermeld: „Alle Werken van OLTIIAK8." 157.) H(j kon het zichzelven niet verhelen, dat zy tot dezen sprak op een toon, welken hy maar zelden en slechts d&n gehoord had, wanneor zy van hem de vervulling van een harer innigste wenschen trachtte te verkrygen. Dergeiyke gedachten waren wel in staat Von Wangen misnoegd te maken en hem tot zwygen te stemmen, maar Bertha oefende op haren man een zóó grooten invloed, dat hy zyne misnoegdheid overwon en, half tegen zyn wil, eindeiyk levendiger aan het onder houd deelnam. Bertha dwong hem aan Egon, dien zy reeds haren goeden buurman noemde, inlichtingen te geven omtrent alle in de nabyheid wonende Duitsche bezitters van landgoederen; zyzelve vertelde hem de kleine eigenaardigheden van al de voornaamste dames en heeren uit het gezelschap, waarin de nieuw aangekomene voortaan zou verkeeren. Bertha ontwikkelde daarby eene scherpzinnigheid en eene opmer kingsgave, welke al hare schilderingen be langwekkend maakten, en daarby beriep z\j zich meermalen op Von Wangen, ten gevolge waarvan deze er niet buiten kon haar geiyk te geven en hare korte mededeelingen aan te vullen. Van iederen bekende had zy eene eigen aardigheid opgevangen; een weinig boosaar digheid lag in al de vroolyke beschryvingen, welke zy omtrent de verschillende personen gaf, maar die boosaardigheid liet zy niet scherp uitkomen. Zy vermaakte en wekte belangstelling, en wanneer zy dan weder ernstig omtrent de voortrefielyke eigenschappen van dezen of genen ouden heer sprak, verzoende de be wondering, welke zy voor dezen toonde, Egon dra met de scherpe aanmerkingen, welke zy op anderen maakte. Egon gaf zich zóó geheel over aan de be- toovering, welke het onderhoud met Bertha op hem oefende, dat hy de ongelukkige ge beurtenis, welke hem naar Linau gevoerd had, geheel en al vergat. Hy werd daaraan eerst weder herinnerd, toen de opzichter K&mpf in de galery verscheen en den heer Von Wangen berichtte dat de wagen was aangespannen, waarmede het lyk van den op den Dombrowker dam omgekomen koetsier naar het station R. zou worden vorvoerd. Na deze mededeeling begroette de heer K&mpf Egon en wenschte dezen er geluk mede, dat het ongeval voor hem een nog zoo goeden afloop had gehad. De herinnering aan zyne ongelukkige reis en het doel daarvan werd door de verschy- ning van don hoofdopzichter by Egon opgewekt. De betoovering, door het onderhoud met Bertha teweeggebracht, werd daardoor ver broken; te lang had hy zich daaraan reeds geheel en al overgegeven; de ernst des levens herkreeg zyne rechten. Hy verzocht den hoofdopzichter te R. naar de omstandigheden van den omgekomene een onderzoek in te stellen, opdat hy zyn plicht tegen mogelyk achtergebleven hulpbehoeven den zou kunnen vervullen, en wendde zich daarna tot don heer Von Wangen, met het verzoek hem een rytuig te leenen, opdat hy daarmede onmiddellyk de reis naar Pl&gnitz zou kunnen voortzetten. „Onmogeiyk, u kunt ons nog niet verlaten, mynheer Von Ernau!" riep Bertha, toen zy Egons verzoek gehoord had. „U moet in Linau bly ven totdat do bekomen wonde geheel hersteld isl Wy mogen u niet laten ver trekken eer uwe krachten weder volkomen teruggekeerd zyn!" Ook Von Wangen bevestigde deze woorden, misschien met niet zooveel yver als Bertha toonde, maar toch op zeer vriendelyke wyze; ook hy verzette zich tegen Egons verlangen, maar deze bleef daarby. Hy verklaarde met niet te weerleggen zekerheid, dat hy nood wendig zoo spoedig mogelyk op Pl&gnitz moest zyn, dat hy zich krachtig genoeg voelde de korte reis te maken en hy daarom, onder de hartelijkste dankbetuiging voor de gast- vrye opneming op Linau, niet langer de welwillendheid des heeren Von Wangen in aanspraak nemen kon of mocht. Noch de voorstellen van Von Wangen, noch de ver zoeken van Bertha waren in staat hem in zyn voornemen te doen wankelen. Von Wangen verklaarde zich daarom gaarne bereid aan zyn verzoek te voldoen en deed den heer K&mpf bevel geven dadeiyk voor den heer Von Ernau eene calèche in te spannen, om hem naar Pl&gnitz te brengen. IX. De oude rentmeester Sieveking was plot seling ernstig ziek geworden; hy moest het bed houden en was zelfs niet eens in staat het een of ander bevel te geven, want by ieder woord, dat door hem gesproken werd, voelde by hevige pynen en steken in de borst. (Wordt vervolgd.) Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 6