J. JL. Creyghton> -_.u>-=^rr.v5wrtes-gr-ts AIX LES BAINS, 0 September. De minister De Freycinet bracht heden oon bezoek aan den Russischen minister van buitenlandscho za'scn en had met hem eon onderhoud, dat een half uur duurde en waarbij ook de baron Von Mohronheim, de Russische gezant by de Franscho Republiek, tegenwoordig was. Do gezondheidstoestand van den heer Yon Giors wordt boter en hy denkt zyn post in Decem ber weder te aanvaarden. PARIJS, 5 September. Men verwacht heden avond eene opgave in „Le Marchó francais," houdende dat do korenopbrengst in Frankrijk 112,460,618 HL. bedraagt, tegen 81,689.670 HL. in 1891. NIEÜW-ORLEANS, 6 Septembor. Volgens bericht uit Honduras zyn genera.il Nuilla, het hoofd der opstandelingen, eo acht aanhan gers op 26 Augustus gepakt. De generaal zal doodgeschoten worden. Men hoopt dat deze maatregel een eind zal makon aan den burgeroorlog. LONDEN, 6 Septembor. Men vernetmt uit Montreal van 5 September, dat do gezond heids-commissie van Quebec de landing van landverhuizers in deze provincie en de lossing van goederen uit door cholera besmette havGns verboden heeft. De Canadeesche stoomvaart maatschappijen weigeren emigranten to ver voeren uit do havens van hot vasteland van Europa. BRUSSEL, 6 September. De „Etoile beige" ontvangt van particulairo zijdo bevestiging van den dood van Ho lister on zijne metgezellen. Slecht één agent is aan don algemeenen moord ontsnapt. WASHINGTON, 6 September. Ten gevolge van de berichten, by het staatsiepartement ontvangon, heeft de president een oorlogsschip gezonden naar Venezuela, om de belangen dor Amerikanen to verdedigen by do anarchie, die op dit oogenblik in de republiek heerscht. MADRID, 0 Sopt. Hot Staatsblad kondigt aan, dat aan 3 dagen toezicht zullen worden onderworpen al wat in Spaansche havens aankomt, uit Nieuw-York en Éapels. Al wat afkomstig is uit Oran en uit Rotterdam zal in hot lazaret oen ontsmetting en quarantaine ondergaan. NIEUW-YORK, 5- Sept. Hedenavond zyn 3 nieuwe gevallen van cholera voorgekomen aan boord der „Normannia." Één matroos stierf. Op de ,Ruggia" werden 3 personen ziek, van wie één overleed. Gemeenteraad van Leiden. Zitting van hedennamiddag te tioee urm. Voorzitter: de heer De Laat de Kanter, jburgemeoster. Tegenwoordig de hoeren: Juta, Do Sturler, 'ekhuyzen, Drucker, Du Rieu, Zaayer, Yerhey 'an Wyk, Van Lidth de Joude, Fockoma A.ndrese, Van Reenen, Le Poole, Verster van Wulverhorst, Siegenbeek van Heukelom, Van Boeken, Tieleman, Koetser, Hasselbach, De }oeje, Kaiser, Was en Driesson. Afwezig met kennisgeving de heeren: Zaalberg, Zillesen, Cock, Van der Breggen en Van Hamel. De Voorzitter deelde mode dat by heeft eeno analyse van het duinwater, ten einde die ingezetenen gerust te stellen, welke zich in de laatste dagen omtrent het gehalte van dat water bezorgd mochten maken. Die analyse is opgemaakt door dr. D. Do t Loos van duinwater, op 3 Sopt. uit de leiding der H. B.-S. op de Pieterskerkgracht. Daaruit blykt dat het wator is: reukloos, smakeloos en byna kleurloos, m. a. w. dat het onderzochte duinwater van zeer goede qualiteit is. Verder deelde hy mede dat alsnog een bedrag van f 10,000 in prolongatie is opge nomen ter voorziening in do behoefte van kasgeld, zoodat thans is opgenomen een bedrag van f 30,000alsmede dat waren ingekomen ■Een verzoek van J. B. Hoogoveen om ver- l Running tot het loggen van eenó stoep vóór de perceelen Mare Nos. 35 en 37. BEen verzoek van mej. H. C. Karstens om leervol ontslag uit haro betrekking van onder wijzeres in de vrcuwelyko handwerken aan ■■scholen 3de klasse Nos. 3 en 4. tëen verzoek van J. M. W. Kramer, arts, om benoemd te worden tot adjunct-stads- gAeos- en -heelkundige. R?zwaarschriften tegen en verzoeken om omheffing van de betaling van aanslagen in ■plaats, directe belasting, dienst 1892. ■evens werd medegedeeld dat de gemeente- rooting voor 1893 nog niet geheel is afge- doch dat zj in ontvangst en uitgaaf bedraagt f 765,435. De post van de inkomsten belasting bedraagt f 152,000. Nog zyn ingekomen do volgeDdo rapporter. De commissie van financiën, zich vereeni- gende met de voordracht van Burg. en Weths. tot het doen van herstellingen aan de beide huisjes in de Dienderspoort, geeft den gomeen- teraad in overweging deze voordracht aan te nomen, en goed te keuren dat de kosten van horstelling, geraamd tot een bedrag van/"273, gevonden worden door afschryving van dit bedrag van don post Onvoorziene Uitgaven op dien van Volgn. 99 „Onderhoud van huizen." Dezelfde commissie, zich insgelyks veroeni- gonde met do voordracht van Burg. en Weths. van 25 Augustus 11., geeft in overweging aan Lsonardus Van der Holst, te Noordwykerhout, in eigendom af te staan een gedeelte grond langs den Haarlemmertrekweg, onder de ge meente Noordwykerhout, liggende op 130 meter van Piet G£jzenbrug naar Haarlem, ter grootte van ongeveer 300 centiaren, nader op te meten en zynde niet breeder dan 6 meter uit de sloot gemeten, tegen betaling van 28 cents per centiare en do kosten van overdracht. Dezelfde commissie moet oven wel bezwaar makon, don Raad te adviseeren tot aanneming der in hare handen gestelde voordracht van Burg. en Weths., dd. 13 Aug., betreffende reparatie van den toren dor Pieterskerk. Voor een object, dat voor onze gemeente zonder nut is, zoude eene som van f 700 worden besteed, met hot vooruitzicht, dat volgons de uitspraak van den tydeiyken voorzitter, den heer Juta, in do Raadsvergadering van 4 Augustus jl. „in de toekomst het onder houd van den toren beduidend meer dan gemiddeld f 22 per jaar zal kosten." Ongaarne zoude de finantiöele commissie daartoe be sloten en aldus een lastpost voor de gemeente bestendigd zien. Zal men dan liever den toren afbreken? Dat de gemeente daartoe het recht heeft, acht de commissie niet twyfelacbtig, en naar haar oordeel behoort ernstig to wor den overwogen of van dat recht dient te worden gebruik gemaakt. Alvorens den Raad echtor daaromtrent te adviseeren, wenscht de commissie een be- middolend voorstel to doen. Wilde het kerkbestuur, dat belang heeft by het behoud van den toren, zich verbinden tot eeno jaariykscho recognitio aan de ge meente, ongeveer opwegende tegen de go- raamde kosten van onderhoud, dan zou de finantiéele commissie meenen, dat de voor dracht van Burg. en Weths. kan worden aangenomen. Mitsdien geeft zy den Raad in overweging Burg. en Weths. uit te noodigen met de gemeente-commissie van het Nederd.-Hervormd Kerkgenootschap alhier in overleg te treden over de vraag of genoemde commissie tot zoodanige jaariyksehe recognitie bereid zou zyn, en inmiddels aan te houden de behan deling der voordracht van 13 Augustus j. 1. Aan de orde kwamen de volgende punten 1°. Benoeming van leden in de vaste Commission, als drie leden van de Commissie van Financiën en nit dezen van den Voorzitter. b. twee leden van de Commieeie voor de straf verordeningen. c. drie leden van do Commieeie voor de Huis houdelijke Verordeningen en n t dezen van den Voorzitter. d. twee leden van de Commissie van Fabricage. e. twee leden van de Commieeie vau het Oud- Archief. 2°. Idem van een Commiaearia-Voorzitter der Leid- ecbe Duinwater-Maatschappij. 3°. Voorstel betrekkelijk eene verpachting van do ovoxhaalechonw asu het Galgowater. (269) 4°. Idem tot openbaren verkoop vao den btadsr boeier. (270) 6°. Verzoek van Oebr. Ssblatmann, om twee kelder gaten te makon in de St&dhoispoort. (275) 6°. Staat van of- en overeckrijviig op do begrooting, dienst 1892, ad f 273. (Herstel ing huisjes Dien- derepoort). (276J 7°. Verzoek van L. Van der Holst te Noordwyker hout ter bekoming van grond aan den Haarlem mertrekweg. (277) 8°. Verzoeken van It De Wilde Rz. c. s. en C. J. Dieben, betrekkelijk demping en overwalving van oen gedeelte dor Wittesingelsloot. (278) 9°. Idem van Mej. M. Van Wijk, om ontslag als dorde onderwijz.res aan de school 4de klasse No. 1. (279) 1C°. Staat van af- en overschrijving op de begrootiDg dienst 1892. Herstelling van den toren der Pieters kerk. (2C6) 11°. Voorstel om voor rekenirg van de gemeente op enkele plaatsen der gemeente duinw&terbnizen to doen loggen voor de aansluiting van eonige poorten en tot het verkenen van een krediet >oor maatregelen, te nemen in bet belaDg van do opcnba.o gezondheid. (280) 12°. Verdoebng van den Raad in sectiën. Punt 1: a tot leden der commissie van financiën werden herbenoemd de heer Drucker met 18 (2 st. op den heer Driessen en 1 bi.), de heer Driessen met 20 stemmen (1 op den heer Fockema Andrea?) en do heer Verhey Van Wyk met 14 stemmen <6 st. op den heer Jekhuyzen en 1 st. op den heer Siegen beek Van Heuktlom); uit welke heeren tot voorzittor werd gekozen de heer Drucker met 18 stemmen (op den heer Driessen 2 en op den heer Cock 1 st.) b. Tot leden der commissie voor de straf verordeningen werd herbenoemd de heer Cock met 16 st. (do beer Wss had 5 st.) waarop de heer Was mededeelde dat de heer Cock hem had gezegd dat als hy voor deze be trekking weer mocht worden benoemd, by. zo niet zou kunnen aanvaarden. Mitsdien werd tot eene nieuwe stemming overgegaan ea werden gekozen do heer Was met 18 st. (3 st. op den heer Fockema Andreae) en do hoer Fockema Andrea? met 19 st. (2 st. op den hoer Drucker). c. Tut leden van de commissie voor de huishoudelijke verordeningen werden horbe- ncemd de lieer Cock met 18 st. (1 st. op den heer Fockema Andreae, 1 op den heer Was en 1 blanco), de heer Was met 19 st. (1 st. op don heer Drucker en 1 blanco) en de heer Fockema Ar.dreae met 19 st. (1 st. op den heer Verster on 1 blanco), uit welke heeren tot voorzitter werd gekozen de heer Cock met algemoene stemmen. d. Tot leden dor commissie van fabricage werden herbenoemd de heer Hasselbach mot 17 st. (2 st. op den heer Van Hoeken, 1 st op den hoer Verhey Van Wyk en 1 blanco) en do heer Van Hoeken met 20 stemmen (1 st. op den heer Tielenaan). c. Tot leden dor commissie van het Oud- Archief werden herbenoemd de heer Du Rieu met 16 st. (3 st. op don heer Do Sturler en 2 st. op den heer Fockema Andreae) en de heer Fockema Andreae met 17 st. (2 st. op den liec-r Do Sturler, 1 op don heer Juta en 1 op den heer De Goeje.) Punt 2 werd tot commissaris voorzitter der Leidsche Duinwater maatschappy herbe noemd de heer De Laat de Kanter. Punt 3 werd, nadat de lieer De Sturler bad voorgesteld om de kosten van het touw voor rekening van den pachter te brengen, aangenomen met algemeen© stemmen. Ook werd punt 4 besloten met algemeene steramen tot verkoop van den stadsboeior, nadat de heer Du Rieu had voorgesteld om van den boeier een paar photographische afbeeldingen te nemen van de zywanden als herinnering voor het Museum aan het eenmaal bestaan van don stadsboeier, hetgeen wordt goedgekeurd. Punt 5 word zonder hoofdelyke stemming toegestaan. By punt 6 vroeg de heer Fockoma Andrea? of bedoelde huisjes niet voor een ander dool konden bestemd worden, hetgeen niet wel mogoiyk bleek, waarop de voordracht met algemeene stemmen werd goedgekeurd. Punt 7 werd zonder hoofdelyke stemmen goedgekeurd. Ten aanzien van punt 8 werd besloten overeenkomstig de medegedeelde voordracht van Burg. en Weths. Punt 9 werd het gevraagde ontslag eervol verleend. By punt 10 herinnerde de heer Drucker aan het hierboven vermelde rapport der com missie van financiën. De Voorzitter vreesde dat de gemeente- commissie van hot Ned.-Herv. Kerkgenoot schap met het moeten geven van recognitie wel geen genoegen zal nemen. De heer De Sturler vroeg of in de voor waarden niet moet worden opgenomen dat die recognitie betreft het gebruik van de klok. De heer Juta ziet in het voorstel der finantiëele commissie oen vernieuwd uitstel van de zaak, tot nadeel van de gemeente, want het steiger om den toren wordt er met al dat wachten totdat er tot herstelling wordt overgegaan, niet betel* op Hy zag in het voorstel, dat z. i. niet heel duidelijk was, niets geen nut. De heer Drucker verdedigde het finantieéle voorstel, dat, gelyk hy aantoonde, volstrekt niet geheimzinnig was. De heor Van Hoeken begreep niet hoe de commissie van financiën met haar voorstel bij de gemeente-commissie wil aankomen ;zy zal die nooit aannemen. Ook weet bij niet of men het recht heeft om recognitie voor het gebruik van den toren te heffen. Dan moet men dit ook van andere kerken doen. De heer Driessen er vestigde de aandacht op dat andere torens uurwerken hebben, die van de Pieterskerk niet. Ten slotte werd het voorstel der commissie van financiën aangenomen met 11 tegen 10 stemmeh. Tegen stemden de heeren De Rieu, Dek- huyzen, De Sturler, Juta, Van Hoeken, Tiele man, Siegenbeek van Heukelom, Van Reenen, Hasselbach en Le Poole. By punt 11 deelde de Voorzitter op eene vraag van den heer Du Rieu mede dat hier 113 poorten of sloppen zyn, waarvan er reeds 13 van duinwater zyn voorzien, dat 1 pyp voor elke poort voldoende is en dat maat regelen aanhangig zyn om de z. g. 24 huizen te doen afbreken en er andere huizon voor ln de plaats to doen bouwon. De zitting duurt voort. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 13° C. 55.4° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 12° C. 53.6° F.'s middags om 12 uren 18° C. 64.4° F.; 's namiddags 4 uren 18° C. 64.4° F. Programma van Muziekuitvoeringen. ZOMERZORG. Woensdag 7 Sept., des avonds te halfacht, gTOOt Hannonic-Coucert, door het Stafmn- ziekcorps van het 4de Regiment Infanterie, directeur: do Heer Gottfried Mann. Eerste afdeeling: Nol. TentoonetelliDgs-marech, Wietrobowitfch2. Onver- tnro de l'Opérette „La potito Mariéo", Lecocq; 3. „Krónungsliedér", Walser, Stnuss; 4. Souvenir ane „der BcttelstodeDt", Millöcker; 5. Air dn „Stabat Mater", Roeeini; G. Fantaisie de 1 Opéra de Rossini „Guillaume Tell", G. Msdp. Tweedo eldeeJing: No. 7. Fcebt-prtlnd om. G. Msdu; 8. a. Uleluia d'Araour", Mdodie, J. Farm b. „Bongo d"Amour aprèa lo Bal", Intermezzo. (It-to Uitv.), ACzibolka; 9. Fantiisie op Morieveu nit do Opera „Cav*lleria Rnstieana", P. Meec gni; 10. „La Vague", Valse, Olivier Metra; 11. „Sans Fc^on", Polka, Scidol. ADYERTESTIËN. Bevallen van oen Hoon E. BOOM geb. Van Dhaanen. Leiden, 6 September 1892. 5452 3 Heden overleed, na oen kortstondig lyden, mijne geliefde Echtgenooto IIBNDRINA BOS- M AAR, in den ouderdom van 67 jaar. Mode namens de Familie, Zoeteewoude, P. C. HARTEVELD. (Hoerenweg No. 210). 5419 6 Heden overleed alhier odzo geliefde Zuster en Tante ADRIANA JOHANNA WILHEL- MINA RENSSEN, oud-Directrice der Meisjes school te Leiden. Uit aller naam: J. W. A. RENSSEN. Safpemeeb, 3 September 1892. Ecnigc kennisgeving. G444 8 Heden overleed zeer plotseling mijne innig geliefdo en trouwe Echtgenoote, Vrouwe HELENA ANNA MARIA VAN VOLLEN HOVEN VAN DAALEN, in. den ouderdom' van 65 jaren. 5446 7 Wakmond, E. C. VAN BAERLE, 3 September. Predikant. Heden ontslapen en in eeuwige heer lijkheid opgenomen, juist op zijn 74sten jaardag, onze innig geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader, de Hoer ABRA HAM BENJAMIN BREEBAART, Wedr. van MARIA JOHANNA BOEZAART. Leiden, Uit aller naam, 5 Sept. 1892. L. C. BREEBAART. 5464 9 Na korte, hevige ongesteldheid, overleed1 heden mijn beste knecht WILLEM MOLENAAR. Gedurende zyn meer dan twaalfjarigen diensttijd muntte hy uit in ijver, eerlijkheid en trouwe plichtsbetrachting. Hjj was een braaf mensch, wiens nage dachtenis by my in cere zal blyven. A. H. ADRLANL Leiden, 5 September 1892. 6468 9 Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster Mejuffrouw JANNE TJE VAN EGMOND, in den ouderdom van 70 jaar en 7 maanden. Namens Broeders, Zusters en Zwager, A. VAN EGMOND. Rijnsbuijg, 6 September 1892. 5457 7 Woensdag Pepten- bei zullen do WINKELS Haarlemmerstraat 259-261 wegens huweiyk na ell' uren gesloten xljn. 5456 6 D. H. TERBIKGU. Wit Liclit geven de nieuwste soorten flas- en Pcfro- leumlirandors, die allen los verkocht of op de lic'nttoestellen aangebracht worden door BIJ DE WAACr. 5257 8 AALMARKT 25.

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 3