MEUBELEN. PRACHTVOLLER, G. S. POPP. Beste lieren Biüi'Kste Prijzen AALMARKT 16. AALMARKT 16. Prachtvol Koopje. N°. 9977. Donderdag 1 September. A\ 1892. feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Tweede Blad. J. J. Pollmaan, Assurantie Landbouwtentoonstelling. H. 5 Stoffeeren van Stoelen, Canapés en Springveerenmatrassen. Lage Prijzen. mo 26 Chavannes Rollandet, Voorhanden.: ALLE Werken van J. F. OLTMANS, als De Flonkerstarren Nulrd. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: ▼oor Lohlen per 3 meenden....7.7. f 1.10. Franco per poet...".7.77...7.. 1.4§. Afzonderlek» Nommera,8*06. PRIJS DER ADVERTENTIÉN: ▼en 1—6 regel» f 1.06. Iedere regel meer 0.1TJ. Grootere lettere neer plaatsruimte. Yoor het incasseeren buiten de stad wordt fd.\% berekend. Gemengd Nleuwff* Te Haarlem had de vrachtryder Schoonder woerd, van Hillegom, zyn paard en wagen onbeheerd laten staan op de Groote Markt. Het paard ging op hol, met dit gevolg, dat de wagen eerst in botsing kwam met de zuurkraam van Yan Eeden, staande op den hoek van de Yischmarkt. Groote schade werd daarin aangericht; eieren en flesschen met ingelegde waren werden door elkander geworpen; het dak van de kraam werd op gelicht en ten deele vernield, terwyl de vrouw, die zich in het gebouwtje bevond, gelukkig met den schrik vry kwam. Het paard holde verder tot op het Klokhuisplein, waar het in aanraking kwam met een lantaarnpaal, zoodat de wagen achteroversloeg, doormidden brak en de inhoud op den grond werd ge worpen. Het paard ging met de voorwielen door en werd eindelijk op de Oude Groenmarkt tot staan gebracht. Gelukkig heeft niemand letsel bekomen, terwijl de eigenaar beloofd heeft alle schade te vergoeden. De predikant B., uit Haarlem, met zijn gezin te Zandvoort gelogeerd, was Zaterdag-middag met zijne beide zoontjes aan het baden. De jongste waagde zich te ver in zee, zoodat hy in gevaar verkeerde. De heer B. snelde spoedig te hulp, maar hij kon zijn kind niet redden en liep zelf groot gevaar van te verdrinken. Een paar badknechts en visschers begaven zich dadelijk naar de plaats des onheils, en met groote moeite gelukte het dezen, vader en kind te redden. De heer B. werd bij de pogingen om hem te redden echter aan zijn arm en voet zoodanig bezeerd, dat h\j Zondagmorgen zijn dienst in de Groote kerk niet kon waarnemen. In d e S i n g e 1 s t raat te Groningen was Zaterdag-avond ten huize van den voer mansknecht Brink een feestelijk gestemd ge zelschap bijeen. Eensklaps werd Brink ver mist. Men vond hem dood onder aan do trap van zijne bovenwoning liggen met ge broken nek. Aan de harddraverij, ter ge legenheid van den gedenkdag van Groningens Ontzet op 28 Aug. gehouden, namen 14 paarden deel, meerendeels beroemde harddravers. De prijs, f 400, werd behaald door „Geraldine", van A. Wassenaar, to Harende lste premie, f 200, door „Tabor II", van J. Roele, te Buiksloot; de 2de premie, f 75, door „Smith O'Brien", van A. Wassenaar, te Haren, en de 3de premie, f 25, door „Fanny", van jhr. Van Swinderen, te Paterswolde. Daar door den ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht appèl is aan- geteekend tegen het vonnis van den kanton rechter te Groningen in de zaak tegen Davenport (Sequah), veroordeeld wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde, zal deze in hooger beroep voor de arrondissements-rechtbank te recht moeten staan. Uit Rukfen (N.-B.) wordt gemeld dat gemaskerde personen 's nachts in de woning van de kinderen Pietersen, te Zegge, hebben ingebroken. De dochter, die alleen thuis was, zag uit haar bed licht in de kamer, en denkende dat er brand was, sprong zy verschrikt op, doch werd door twee zwarte kerels gegrepen. Het meisje gilde het uit van schrik; een der indringers gaf haar nu met een mes twee sneden over den arm, terwijl zij onder doods bedreiging om geld vroegen. Het meisje riep nu uit alle macht om hulp, waarop de in brekers, op een loos gerucht, ijlings de vlucht namen. De politie doet streng onderzoek. Maandag-middag ontstond door onbekende oorzaak brand in een huis, gelegen nabij de Zuukerbrug, te Epe. Slechts óêne koe en een gedeelte van den inboedel konden gered worden. Gisternacht te 2 uren ontstond er te Nunspeet brand. De hooischelf, eigendom van den veehouder Reekers, brandde af. Alles was verzekerd. Men vermoedt kwaadwilligheid. In stilte klom het vijf-jarig zoontje van K. Dam, te Terband {Fr.), langs de ladder op den zolder. Hy viel van boven op den steenen vloer en werd zoodanig aan 't hoofd gekwetst, dat zyn toestand, volgens verklaring van den dokter, byna hopeloos is. De moeder hoorde den val in de kamer. Te Assen is een 3jarig zoontje van H. Boering aan de Groningerwegsbrug ten gevolge van een zonnesteek overleden. De Alpen hebben weder drie slachtoffers geèischt. De Berlynsche bankier Broks is met twee gidsen in een afgrond ge vallen. Allen vonden den dood. De vertraagde aankom st van den Belgischen trein was gisteren te wyten aan een ongeval aan de locomotief, waardoor een oponthoud van 65 minuten ontstond. By Contich ontspoorde een goe- derentrein, waarby verschillende wagens wer den omgeworpen. Beide ongelukken veroorzaakten eene groote verwarring in het vervoer. De mynwerkers te Lens hebben den arbeid hervat. By Fort Campbell, Victoria, is het schip „Newfield", van Londen naar Bris bane, vergaan; 11 man verdronken. De Franschman Arbin, directeur van de gasfabriek te Beyrouth, werd op straat vermoord door een Arabier. Te Detroit viel de luchtreizigster Carmo op eene hoogte van 300 voet van de trapéze, aan haren luchtballon bevestigd; zy was onmiddeliyk dood. By de mynramp in Wales kwamen, naar thans blykt, 110 personen om het leven. CORRESPONDENTIE. Van R. ontvingen wy naar aanleiding van het schryven der heeren Ch. B. en H. W. B. tegen de beschou wingen van het Bat. Nbl. nog een ingezonden stuk, waarin er aan wordt herinnerd dat de Bleeker-drank in 1866 goede diensten heeft gedaan. Dit schryven eindigt aldus: „Ik geef den heeren Ch. B. en H. W. B., die blykbaar deskundigen op dit gebied zyn, echter in overweging, zoo zy bedoeld recept pertinent kunnen afkeuren, daarvoor een beter in de plaats te geven. Het geldt hier toch eene byzondere zaak, nl. een volksbelang. „Zoo bedoelde heeren hieraan geen gevolg wenschen te geven, kan, dunkt my, aan hun op niets steunend schryven tegen het recept in quaestie weinig waarde worden gehecht." Gemeenteraad van Alkemade. Zitting van 29 Augustus. (Slot.) 10oo. Missive van God. Staten van 5 Aug. jl., waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het Raads besluit van 22 Juni No. 177, botroffende het gelijk tijdig doen houden van do kermissen in de ondor- deelen dezer gemeente. In verband hiermede meldt de Voorzitter, dat, met het oog op do heersohende ziekte, door B. en We. bepaald is, dat geene kramers in de gemeente zullen worden toegelaten, die niet voorzien zyn van een geschrift, waaruit blijkt, waar zij do laatste drie maanden vertoefd hebben. Deze bepaling erlangt de goedkeuring van allo leden. b. Missive van Ged. Staten van 8 Aug. jl., waarby goedgekeurd wordt teruggezonden het Raadsbesluit van 27 Juli betreffende af- en overschrijving dienst 1892. c. Idem, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het Raadsbesluit van 27 Juli jl. betreffende onvoor ziene uitgaven op den dienst 1892, allo welke mede- deolingen op 's Yoorzi'ters voorstel voor kennisgeving worden aangenomen. Ho Mededeeling dat op de herhaalde oproeping van sollicitanten naar de betrekking van onderwijzer aan de openb. school te Roelofarendsveon, zich heb ben aangemeld 4 personen. B. en Ws. stollen voor 3 personen te doen overkomen tot het houden van een vergelykend examen, volgens hetwelk do voor dracht zal worden opgemaakt. B. on Ws. krijgen daarby machtiging van den Raad f 20, tot dekking der onkosten, daaraan verbonden, uit to trekken. 12o. Mededeeling van don Voorzitter dat de nieuwe brandspuit is opgeleverd en te Nieuwe-Wetering is aangekomen, zoodat men eerstdaags tot do beproe ving er van kan overgaan, waarbij niet alleen de betrekkelijke brandmeesters, doch ook de Raadsleden zullen worden uitgenoodigd. Dit laatste lokt bij den hoor Van der Boel do vraag uit: „We behoeven er zeker toch niet aan te werken?" Nadat gemolde heer daaromtrent is gerustgesteld, komt de heer Van der Geest mot de vraag voor don dag, of het niet wcnschelijk zoude zyn nog eenige hooiboron aan te schaffen. Na re- on dupliek worden B. en Ws. gemachtigd er voorloopig 2 aan te schaffen, waarvan het bedrag bij do aanstaande begrooting ad notam zal worden genomen. ISo. Opnieuw wordt ter tafel gebracht het adres van 23 ingezetenen van Roelofarendsveen, den Raad voorstellende den ryweg door de Veen niet te doon tot stand komen. Dit adres wordt op 's Voorzitters voorstel met algemeene stommen voor kennisgeving aangenomen. 14o. Hot adres betreffende het aanleggen vau een ryweg van Rypwotoring naar Hoogmado Idem betreffende hot aanleggen van een rijweg tot aan de sluis in de Vood, on het overnemen door de Gemeente der verschillende door partioulieron onderhouden bruggen. Idem betreffende het leggen van dien weg tot aan Woubrugge. Idem betreffende het overbruggen der Oude-Wete- ring, worden gecombineerd opnieuw in zooverre in behandeling genomen, dat, namens B. en W., de Voor zitter voorstolt doze punten nog eens nauwkeurig te onderzoeken, om later, wanneer alle leden zich be hoorlijk op de hoogte hebben gesteld, van het moorder of minder belang, voor de ingezetenen in die punten gelegen, tot een definitief besluit te kunnen geraken, daar deze zaken te belangrijk zyn, om daarin mot overhaasting to work te gaan. Alle leden zyn dit met den Voorzitter eens en aldus wordt besloten. In verband hiormede stelt de Voorzitter voor do commiseio van onderzoek in deze eervol te ontbin den, daar haro werkzaamheden voltooid zye, nu haar rapport, dat van „onuitvoerbaar" spreekt, is uitge bracht. De heeren Van dor Geest, Elstgoest en Van der Voort zijn het echter hierin niet eens met don Voorzitter, daar zij by hoofdelyke omvraag het „tegen" uitspreken. Toch wordt 's Voorzitters voorstel aange nomen met 8 tegen 3 stemmen en gemolde commissie eervol ontbondon. Na eenige minder belangrijke discuesiën word ten slotte do behandeling der hierboven genoemde werken voor onbepaalden tijd uitgesteld. Daar niemand vorder het woord verlangde en er niets meer te behandelen was, sloot do Voorzitter do openbare vergadering. Programma van Muziekuitvoeringen. ZOMERZORG. Maandag 5 September, des avonds te halfacht. Eerste afdeolingNo. 1. Marche Triomphale uit de Suite„8cènes de Genre", G. Mann2. Ouverturo„Si j'étais Rol", Adam; 3. Hymne (met koper-begeloidingj, O. C. A. DeVliogh; 4. Omhoog, Jos. Beltjens; 5. In den vreemde, Joh. J. Ef. Verhuist; 6 a. Verbeidend, b. Op, Georg Rijken. Tweede afdeoling No. 7. Doppelstandohon, A. Zöllner8. a. One Vaderland, Jan Blockx; b. Wilhelmus van Naesouwen, Oud-Nedorlandsch Volks lied, bewerkt door Ed. Kremser; 9. Toresen-Walzer, M. Peuscholl; 10. Vlaggolied(met koper-bogeleidlng), Joh. J. H. Verhulst; 11 Fantaisio über Motive aus „dor Freischütz" van Weber, G. Mann12. Toreador et Aedalouse, A. Rnbinstoin. Nos. 3, 4, 6, 7, 9 en 10 te zingen door de „Rotter- damscho Liedertafel". II a n glamp en, Lampc beige, Trluniflamp, voor Huis-, Kantoor-, Kork- en Schoolverlichting, steeds in groote keuze voorhanden. Prijzen bulten alle eoncurrentie. Qualiteit wordt gegarandeerd. Nieuwe Rijn 20, bij de Korenbeurs. 5160 10 Polissen voor elk bedrag worden tegen billyke premie uitgereikt door de Hoofdagenten der Brnssclsche Brandwaarborg-WJ J. A. G. PROOT Zn. Kantoor: Hooglandsche Kerkgracht 43. 5302 8 FABRIEK EN MAGAZIJN VAN Reparaties spoedig en net. Transport van Inboedels. Telephoonn. 178. Per liter. Perflesch. Jeneverf 0.70 f 0.60 Gebelde 0.80 0.68 Oude 0.90 0.75 Brandew(|n 0.70 0.60 Beste. „0.80 „0.68 Inl. 0.90 0.75 Cognac1.02 0.86 Bnllenl. 1.36 1.16 Vieux 1.70 1.50 Lager en Exlra-Lager 0.10 0.12 Stout en Extra-Stout 0.10 0.12 Cider, Limonade0.10 Aalmarkt 19. KLI&EE. 880 14 NllSUWlS RIJ» a, Agenten der Stoom vaartmaatsehappf) „Nederland". Zoowel voor passage-bespreking als verzending van goederen. Zee-Assurantiën. 1490 9 De ondergeteekende maakt bekend dat hy nog nooit een Compagnon heeft ge had, noch op het Kort-Rapenburg No. 10, noch op de Boommarkt No. 3. &305 6 B. §TBAAT8BUHG, Prima oude vette Leidsche Kaas en prima Goudsche, Oud en «long. Adres Wed. «f. §TEE]V1I41IER Zonen, Manden- makerssteeg, by de Waag.5256 6 De Schaapherder, 4 Dln. Het Slot Loevestein, 2 Dln. Het Huis v/h. Zeewijf, 1 Dl. sche Letterkunde, de Werken van den ge- lauwerden Auteur, compleet in zeven fraaie Deelen voor slechts ƒ4.5O of in zeven keu rige Prachtbanden voor slechts ƒ0.541. dan een compleet stel van OLT9IAN8' Werken voor /*4.60 of voor f 6.50 is er niet te vinden. Te bekomen by D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, te Rotterdam. Franco na ontvangst Postwissel van slechts /*4.50 of van slechts f 6.50, waarop vermeld„Alle Werken van OLTMX8". 5311 24 Bierbottelnrij Kiirio IHefsIrrgS- Telcpliniminiiiiiiirr 106

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 5