HBBKAN F. A. DAM k ZOON, Kamer en Slaapkamer, Leidsch Stndenteu-Corps. 9976. Woensdag 31 Augustus. A°. 1892. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Tweede Blad. Vervolg der Advertentiën. HLettei'zette**, Jongmensch. AANBESTEDING dén herbouw van eene School tot een Woonhuis. JAS- HENNESY Co., Cognac. Huishoudelijke Artikelen. Voorhandenalle soorten bruine en blauwe Inmaakpotten. Magazijn „Stad Maastricht," Haarlemmerstraat 130. Aan het Verhuurkantoor Onmisbaar I. L. CREYGHTÖN, LEIDSCÏÏ DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Toor Leiden per S maande*.MO. Franco per post1.4#. Afzonderlijke Nommen.0.0S. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Va* 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17§. Grootere lettere naar plaatsruimte. Voor bot inc&9seeren bniten de stad wordt ƒ0.10 berekend. Gemengd Nleuvrw. De rechtbank in Den Haag heeft een bevel van gevangenhouding verleend tegen don geëmployeerde S., den verdachte van feiten in verband met het gebeurde in de Casuaristraat aldaar. Tot gemeente-veldwachter te Haarlemmermeer is benoemd Johannes Adria- nus De Poorter, thans veldwachter te Zwarte- waal. Door de politie te Delft is aan gehouden H. S. E., oud 36 jaar, kermis reiziger, van Amsterdam, wegens diefstal van kleedingstukken ten nadeele van logeergasten, die in hetzelfde logement hun intrek hadden genomen. De aangehoudene is naar het huis van bewaring te 's-Gravenhage overgebracht. Wegens mogelijke herhaling der ongeregeldheden tusschen do Belgische en Hollandsche arbeiders, zal te Halfweg de politie worden versterkt. De officier van justitie bij de arrpndissements-rechtbank te Rotterdam heeft liooger beroep ingesteld van het op don 19den dezer door de arrondissements rechtbank aldaar gewezen vonnis, waarbij de heer J. C. Nijgh is vrijgesproken van het hem bij dagvaarding ton laste gelegde. In geheel Haarlem is men bezig met het aanbrengen van versieringen voordo komst van de Koninginnen aldaar. In allo straten hebben zich comités gevormd, om de versiering zoo prachtig mogelijk te doen zijn. In het arbeiderskwartier aan de Leidsche- vaart, waar HH. MM. zullen passeeren, heeft men dadelijk de hand aan den ploeg geslagen, om de ontvangst zoo schitterend mogelijk te doen zijn, wel te verstaan met de geringe flnantiëele krachten, waarover dat kwartier te beschikken heeft. De kwartjes, dadr bijeen gegaard, hebben echter grootere waarde dan de duizenden guldens, in andere kwartieren bijeengebracht. Men schrijft aan de „Haarl. Crt. ;,Een Zaterdag te Nieuwediep aangekomen stoomjacht uit de Oostzee is nöch te Ter schelling, nóch te Nieuwediep, nöch te Am sterdam onderzocht, niettegenstaande het kwam van Kiel, eene besmette haven, en achtereenvolgens Kroonstad, St.-Petersburg en Hamburg had aangedaan, alle drie besmette havens. „Eene strengere controle zal in deze dagen zeer zeker gewenscht zijn." Uit IJmuiden seint men nader: De stoker aan boord der Urania" is gestorven aan cholera asiatica, wat geconstateerd is door den geneeskundigen inspecteur. Het lijk wordt nog heden bij de ziekenbarak begraven. Het schip wordt morgen door den geneeskundigen inspecteur ontsmet. De schade, veroorzaakt door den brand in de vlasserij van den heer Bast Van Nugteren, te Rijsoord, wordt op f 20,000 be groot. Niets was verzekerd. Spoorwegongeluk by Brussel. Volgens een nader telegram werden de 5 laatste wagens van den trein uit Ostende vernield, ten gevolge waarvan 18 reizigers gekwetst en 2 gedood werden. Tot de geneeskundigen, die den gewonden hulp boden, behoort ook een Amsterdamsch Een van de omgekomenen is de heer Roth- maler, handelsreiziger, komende van Vilvoorde, op wiens lyk eene som van fr. 1800 gevonden is. De andere doode is de heer Denin, chef-de- bureau van de Brusselsche spaarkas. Onder de zwaar gewonden bevinden zich eene dame en een jong meisje. De gewonden zyn naar het hospitaal Sint-Jan gebracht. In de naby- heid der plaats van het ongeluk stroomde spoedig eene ontzaglyke menigte samen. De koning is een uur na den trein, welke op den Antwerpschen geloopen was, uit Ostende vertrokken. De gisteren vermelde brand te Antwerpen ontstond Zaterdag-avond omstreeks halfnegen in de groote houtloodsen aan de Quai au Bois-ABrüler. De loodsen, toebe- hoorende aan de heeren Josson, Jacobs, Lagermark en Bex, bostonden uit groote steenen gebouwen, waarin het hout met groote tusschenruimten was opgestapeld. Daardoor had de lucht natuuriyk vry spel door de houtstapels heen. Dank zy' der groote droogte van de vorige week stond binnen een half uur eene opper vlakte van 3000 vierkante meters in brand, zynde ongeveer 6 scheepsladingen hout. Door de spoedige en goede hulp van brandweer en troepen kon men nog een gedeelte redden, maar het duurde toch tot 6 uren in den morgen, vóór men het vuur maar eenigszins meester was. De schade wordt op 500,000 fr. geschat; alle Antwerpsche maatschappyen van brand waarborg zyn by de assurantie betrokken. Natuuriyk verdrong zich in den omtrek 'van den brand eene onafzienbare menigte, die door de politie met moeite in bedwang werd gehouden. Volgens bericht van den consul der Nederlanden te Mauritius, is de mot steen kolen beladen Nederlandsche bark „Slamat", ten gevolge van op 3 tot 17 Juni jl. by kaap De Goede Hoop ondervonden zwaar weder, den 26sten dier maand in jammerlyken toe stand de haven van Mauritius binnengeloopen. Volgens te Amsterdam ontvangen telegram, is het Engelsche stoomschip „Laura", van Sundsvall naar Westzaan, door aanvaring met het Zweedsche stoomschip „Pitea", by Bramö gezonken. By den brand, welke de gebouwen der groote markt te Dublin vernield heeft, is ook eene boekery van 10,000 deelen ver woest, benevens eene prachtige biljartzaal. De brandweer werkte uit alle macht, maar tevergeefs; het vuur bleek te sterk entegen het aanbreken van den dag de brand was 's middags om 1 uur ontstaan was alles in vlammen opgegaan. De oorzaak is onbekend. De Redfern Alexander Compagnie, een oud gerenommeerd Huis te Londen, dat met Nieuw-Holland en Nieuw-Zeeland zaken dreef, heeft zyne betalingen gestaakt. Het passief wordt op een kwart millioen ponden sterling geschat. Het actief is nog onbekend. Gemeenteraad van Alkemade. Zitting van 29 Augustus. To 10 uren v/m. oponde do Voorzitter, do beer F. H. Van Wichen, burgemeester, in tegenwoordigheid van allo leden, de openbaro vergadering. No. 11 wordt door hem getrokken, waardoor bopaald wórdt, dat do omvragen en stemmingen zullen aanvangen bij den heer J. Van der Meer. Daarna leeet hij de notulen der vorige vergadering voor, onder welke voorlezing het gewone talryko auditorium de voor hem bestemde plaats inneemt, die echter wederom veol te klein blijkt. De notulen worden mot algomoene stemmen goed gekeurd en vastgesteld. Aan de ordo wordt gestold: lo. Do voorloopigo vaststelling van do rekening, dionst 1891. De memorie van verantwoording van B. en Ws. wordt voorgelezen, benevens et n ontwerp besluit van voorloopige vaststolling. Na de opmerking van den Voorzitter, dat de commissie van onderzoek alles nauwkeurig hoeft onderzocht en in ordo be vonden, wordt de rekening met algomeeno stemmen voorloopig vastgesteld aan inkomsten op: 43.934.6G, aan uitgaven ƒ40,756.68 en aan batig saldo 3177.98. 2o. De aanbieding der Gomeontebogrooting, dienst 1893, welke, op voorstel van don Voorzitter, zonder nadere behandeling, gedurende 14 dagen zal worden ter visie gelogd. 3o. Voorziening in de vacature van zetters, wolko wogens poriodieke aftreding van de heeron Van der Geest en Van der Pool in December zal ontstaan. Na stemming, herstemming en nogmaals stemming, worden herkozen do aftredende leden Van der Geest on Van der Poel als eerste candidaten, on do heeren M. Oosthoek en A. Los als tweede candidaten op de voordracht, welke zal worden opgemaakt en op gezonden aan den hoer Commissaris der Koningin. 4o. De Voorzitter stelt voor over te gaan tot het vernietigen van stembriefjes, meer dan een jaar oud zijnde. Met algemeene stemmen worden die briefjes naar de mand, bestemd voor scheurpapier, verwezen. 5o. Twee reclames hoofdelijken omslag, van M. Vink on C. W. Van der Meulen. Het voorstel van B. en Ws. is met betrekking tot Vink, ten minste dit jaar den aanslag te handhaven, en by de vol gende opmaking dit adres ad notam te nemen. Na eonige discussie vindt dit algemeenen byval. Wat betreft den aanslag van den heer C. W. Van der Meulen, merkt de Voorzitter op, dat gonoemde heer reeds het vorige jaar heeft goveclamoerd, doch dat toen is gebloken dat die reclame ongegrond was, weshalve B. en Ws. hebben gemeend te moeten voorstellen ook dien omslag te handhaven. Algemeen vindt ook dit voorstel goodkemïng. 6o. Adres van O. H. Remmerswaal, te Nieuwe- Wetering, vergunning vragende tot den vorkoop van sterken drank in het klein. Onder opmerking, dat het verleenon dier vergunning behoort tot de be voegdheid van B. en Ws. alleen, doch dat hot, daar het adres aan den Raad is gericht, deze ook mede- gedeold wordt, stelt do Voorzitter voor, dit request voor kennisgeving aan te nemen, met do bemerking, dat het getal vergunningen reeds volschreven is. Overeenkomstig dit voorstel handelt men. 7o. Adres van N. L. Rodewrjk, te Roolofarendsveen, om het zoogenaamde Drilveld voor zes achteroen- volgende jaren in huur te mogen behouden tegen den gewonen huurpiijs. Alhoewel dit verzoek vol komen gebillijkt wordt, moenen B. en Ws. daartoe echter niet te mogen overgaan, daar eono publieko verhuring mogelijk nog meer in het belang dor ge meente zoude kunnen uitvallen dan OGne onderhand- scho. Zij stellen derhalve den Raad voor, voorloopig op dit adres afwijzend te beschikken; mocht de onderhandsche verhuring meer in 't belang dor ge meente blyken te zijn, dan kan men altijd nog op dit adres torugkomon. Tevens stellen B. en Ws. den Raad voor, aan B. on Ws. op te dragon ter gelegener tijd het Drilveld publiek te doen verhuren, overeenkomstig welke voorstellen do leden handelen. 8o. Do heer Van Raven heeft een verzoek ingediend, om het Jaelitrecht op de Gemeente-eigendommen in den Huigslotorpolder te mogen huren tegen ƒ0.25 per bunder. Daar er ongeveer 60 bunders zijn, zou dit eene som van ƒ15 opleveren. Daar men echter teoenigor tijd klachten vreest van de huurders dior GemoeLto- oigendommen, waarop allerlei gewassen getooid zijn, meonen B. en Ws., dat hot bedrag van ƒ15 niet zoude opwegen tegen de schade, welke wellioht aan huurders kon worden berokkend. Mitsdien stollen zij voor dit jachtrecht niet to verhuron, wolk vcorstel algemeene adhaesie erlangt. 9o. Mededccling, dat een brief is ingekomen van dr. Kramer, to Leiden, meldondo dat hij meent, dat nog niet in de vacature van Gemeente-geneesheer te Rijp-Wotering is voorzien en hij voor eenigo ver goeding wel genegen is ad intorim do gemeente diensten te prestoeren. B. en Ws. meonon hierop niet gunstig tc moeten beschikken, doch vragen machtiging aan den Raad om het bedrag van het in de oproeping vermeld salaris van ƒ325 tot ƒ500 te verhoogen on eone herhaalde oproeping van solli citanten te doen. Met algemeono stemmen wordt hun, na eenigo discussie, dezo machtigiog verleend. Slot volgt.) Er biedt zich aan: een liefst voor vast, maar ook niet ongenegen zynde om op eene drukkery als Noodhulp werkzaam te wezen. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 5275. 7 Een net JOVGMESJSCII, goed bekend met dubb. Boekhouden en andere Administratie, goed Holl. correspondent, van de beste refe rentiën voorzien, wenscht plaatsing tegen 1 Oct. of 1 Nov. a. s. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 5284 8 VAN Bestek en teekening ter inzage in het Weeshuis. Aanwijzing 31 dezer, 's morgens te elf uren. 5280 10 Rynaburg. P. HORT. Eenig Depothouders voor Leiden en Omstreken. 18 Te Leiden gevraagd, voor een Student, die des Zondags afwezig is: eene gemeubil. met bediening. Brieven, letter B, spoedig ingewacht Bureau „Weekblad voor Delft en het Westland", te Delft. 5281 7 Het goedkoopste en soliedste Adres is: Hooigracht ÏOÖ, A. v. d. OUIVEJELEN, Mr. Koperslager. 5286 5 Het Collegium Civ. Acad. Lugd. Bat. Supremum maakt bekend dat zy, die na de groote vacantie Lid wenschen te worden van het Lcldsch Stud.-Corps, zich van af 19 tot en met 30 September a. s. te dien einde in persoon hebben in teschry- ven by den Pedel P. SOMERWIL, Breestraat 35, dageiyks van 103 uren, voorzien van een bewys, dat zy by den Rector-Magnlficus zyn ingeschreven, en herinnert dat verzuim in dezen, deelneming aan de «laarlljksche Plechtige Inauguratie volstrekt onmoge- lyk maakt. 5278 20 Namens het Collegium Civ. Acad. Lugd. Bat. Supr., J. SALOMONSON, Praeses. H. PELINCK, Ab-actis. 5194 10 zijn nog nette Dienstboden to verkrijgen ook lilnke Buitenmeiden. Aan hetzelfde adres kan een net R.-K. Kindermeisje, tusschen 15 en 17 jaar, geplaatst worden; b(j Mej. STBENWIJK, Rapenburg 15. 5270 7 O. S. P0PP, Blerbottolary: Korte DiofBteog Tolophoonnummer 100. Beste Bieren. Blllijksto Prijzen. 2160 9 in eon huishouden is een good Pctrolcum- toestcl. Ons Amerikaansch iSysteem is van solide constructie en totaal brandvry. Do nieuwste soorten brengen een liter water in 6 minuten aan de kook. 5277 10 AALMARKT 25, bij de Wang.

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 5