dwangarbeid en 10 jaar interneering, Drouet tot C jaar hechtenis en 10 jaar interneering en Etiévant tot 5 jaar gevangenisstraf. Faugoux zeide: „Ik haat do maatschappij. Gij kunt me naar de galeien zenden, ik zal haar toch altya haten. Gy kunt me de vrij heid ontnemen, maar gij kunt me niet be letten altijd te donken: „leve de anarchie!" „Weg met de burgerlui! Weg- met de grenzenriepen de andere veroordeelden. „In het water met hen!" antwoordde het publiek. Do Fransche verzekeringsmaatschap pijen zijn nu bezig hare reglementen te her zien, ten einde er ook de verzekering tegen de ontploffingen in te schrijven. Mits een opslag van premie, natuurlijk, zal men nu ook zijne huizen en meubelen tegen misda dige aanslagen kunnen verzekeren. De maat schappij is dan verantwoordelijk, uitgenomen in tijd van burgerooi log. De directeur van het anarchistische blad „Père Peinard," zekere Durat, is wegens ophitsing tot moord, roof en brandstichting tot een jaar gevangenisstraf en 1000 fr. boete veroordeeld. Voor de najaars-manoouvres in September aanstaande zijn de twee legercorpsen te Tours en Limogos aangewezen. Prins Yon Bismarck komt van Kissingen niet te Berlijn, maar gaat van Jena recht streeks over Maagdenburg naar Schönhausen. Het vertrek van Von Bismarck uit Kissin gen was op heden, Zaterdag-morgen te 10 uren bepaald. De „getrouwen van Jever" heb ben don decoratie-schilder Böhm opgedragen den salon wagon met spreuken, wapens en bloemen te versieren. Ook op andore wijze blijkt voortdurend, dat de grondvester des Rijks nog altijd vele ge trouwen heeft. Verleden Zondag bracht eone deputatio uit Worms den prins een bloemen korf en namens de Duitschers in San Sal vador kwara dezer dagen eene dame een zeld zaam schoonen bouquet van linten, met op schriften voorzien, aanbieden. In eene vergadering van industriéelen te Neurenberg is eene motie aangenomen, dat de Berlijnsche wereldtentoonstelling door den loop der gobeurtenisscn voor Duitschland eene eere-zaak gewordc-n is en dat het plan daarom niet meer kan en mag worden losgelaten. Het portret van Von Bismarck, dat de schilder Von Lenbach afmaakte tijdens het bezoek van den ex kanselier te München, is nu tentoongesteld op de permanente tentoon stelling to Baden; liet trekt zeer de aandacht, doordat men er een spijtigen trek op wil ontdekken. Itulic. De „Tribuna" zegt dat koning Humbert stellig naar Genua gaat, maar dat zijn ver trek is uitgesteld tot na afloop der kuur, welke de koningin thans ondergaat. Wat het bezoek der vreemde eskaders betreft, wordt opgemerkt dat dit niet van de Italiaansche regeering afhangt, maar overgelaten wordt aan de welwillendheid van die mogendheden, welke aan koning Humbert eene hulde willen bewijzen, waarvoor de regeering haar erken telijk zal zijn. Eene afdeeling van het Engel- sche eskader der Middellandsche Zc-e is te Syracuse aangekomen, van waar zij weldra naar Genua zal vertrekken om by het bezoek van koning Humbert aanwezig te zijn. Koning Humbert zal de groote militaire oefeningen bijwonen, welke dit jaar in Umbrie tusschen Spoleto en Notera gehouden zullen worden. De Paus heeft wegens de drukkende hitte zijne audiëntièn geschorst. Over het geheel is Z. M. echter vrij België Uit Brussel wordt aan de „Rép. fr." ge meld dat er geen twijfel meer bestaat omtrent het mislukken der zending van den heer Hodi6ter. Deze heer is met zeven van zijne metgezellen gevangengenomen door de op standelingen, die aangevoerd worden door Roumaliza. De Arabieren hebben zich teven6 meestergemaakt van de stoomboot van den Congostaat, Auguste Beernaert." De heeren Noblesse en Mikili zijn gedood. Men zegt dat de opstand het gevolg is van de expe ditie van Van Kerkhoven in Itimbiri. De ge- heele streek van Opper-Congo verkeert in staat van opgewondenheid. De eersto uittocht van den een „Land- j iweel" der rederijkers voorstellenden stoet to Antwerpen op 14 Augustus zal door koning Leopold, de derde op 21 Augustus door den graaf van Vlaanderen en de zijnen worden bijgewoond. Op het café Degouwe, Place Communale te Brussel, is Woensdag-avond een dynamiet- aanslag geploegd. De ruiten sprongen, maar niemand van de vele gasten is gewond. Spanje* De ministerraad heeft de pachtsom der in- en uitvoerrechten voor Cuba op 13,500,000 pesetas gesteld. Het besluit, bepalende do voorwaarden van deze pacht, zal binnen twee of drie dagen openbaar gemaakt worden. De meesto gezanten der Amerikaansche republieken te Madrid gaan den 30sten Juli naar Huelva, ten einde aldaar deel te nemen aan de Columbus-feesten. Bulgarije. Nadrukkelijk wordt uit Sofia opgekomen tegen de beschuldiging van het „Journal de St. Pétersbourg," als zou op den krijgsraad in zake den aanslag op min. BeltchefFinvloed zyn geoefend door de openbaar gemaakte geheime stukken. Die bewering is geheel onwaar, daar de uitspraak lot de reeds uitgevoerde dood straf der 4 beschuldigden reeds was geschied, voordat de stukken het licht zagen. Ook zyn ze niet valscli. Zij zijn afkomstig van een Rus en geteekend „Rouscy". De repubükeinsche Fransche bladen laten zich over het geheel ongunstig uit over de viervoudige terechtstelling te Sofia, door de „République Francaise" b. v. een „politieke misdaad" genoemd. Rochefort raadt den „Bul- gaarschen patriotten" aan, zich door dolk, revolver of ander schietgeweer van vorst Fer dinand en zjjn minister Stambouloff te ontslaan. De taak, zegt hy, is aanlokkelijk voor iemand met een juisten blik en wat koel bloedigheid. Over het algemeen razen in Frankrijk de bladen nog erger dan in Rusland tegen de Bulgaarsche regeering. Zelfs do anders kalme „Temps" noemt vorst Fredorik een lafaard en schreeuwt hem toe Bulgarije te verlaten. De „Intransigoant" spreekt van hem niet anders dan als van Ferdinand den beul. Bulgarije kan die uitbarsting van woede niet schaden en dat de meeste Franschen tegen- wooidig geene gelegenheid verzuimen om Rus land te vleien, wist men reeds lang. Eene uitzondering maken de bankiers, die geene Russische leening willen plaatsen. Marokko. Luidens berichten uit Fez, neemt het hof bij voortduring eene uitcagende houding tegen over Engeland aan. Buitengewone toebereidselen worden ge maakt voor de ontvangst van den Franschen gezant, in September a. s. Volgens gerucht zouden de bewoners van vyftig woningen die moeten verlaten, om plaats te maken voor don Franschen gezant en zjjn gevolg. Me.i gelooft te Rorae dat de Marokko- quaestie een vredelievend einde zal hebben. Men beweert dat de Engelsche regeering do houding van sir Evan Smith heeft afgekeurd en dat er geen sprake meer is dat de Euro- peesche mogendheden tusschenbeido zou den komen. Telegrammen, SOFIA, 29 Juli. Ia Bulgarije is men over tuigd dat nieuwe sluipmoordenaars worden geworven en de regeering gaat inmiddels voort, de bowyzon te leveren, dat de vorige met do Russische regeeiing in betrekking stonden en door hare agenten werden bezoldigd. De onpartijdige openbare meening zoo verklaart een Bulgaarsch orgaan twyfelt or niet aan, dat do betreurenswaardige gebeur tenissen, welke in Bulgarije zijn voorgeko men, aan do opruiingen en intriges van Rus land zyn te wyten en dat daarvoor Rusland de geheelo verantwoordelijkheid treft. BUDA-PESTH, 29 Juli. Terwijl de Fransche diplomatie de Engelsche in Marokko togen- werkt, verklaart een officieus Pesther blad, dat Oostenryk-Hongarije in deze quaestie geheel aan de zyde van Engeland staat. Wat de Britsche gezant te Fez van den keizer ver langde, zegt het bedoelde blad, waren geene afzonderiyke begunstigingen, maar stemde overeen met de belangen van alle Europeesche mogendheden en inderdaad waren dieeischen door de vertegenwoordigers van Duitschland, Oostenrijk on Italië goedgekeurd. BERLIJN, 29 Juli. De regeering heeft ge last, dat een streng toezicht gehouden zal wordoi, vooral op de schepen, uit Frankryk komende. Om echter geen aanstoot te geven, zullen alle schepen uit vreemde havens wor- nen geïnspecteerd. Het verbod van invoer der gemelde stoffen uit Rusland is nu geldig voor alle havens en grensplaatsen. Do sche pen uit Rusland ondergaan quarantaine. PARIJS, 29 Juli. Gisteren woedde een verschrikkelijke storm over Poitiers. Hagel- steenen als eieren vernietigden den oogsten sloegen de ruiten in. Een halfuur hield de wind. aan; behalve de materiëele schade vele ongelukken. PARIJS, 29 Juli. Met verontwaardiging is hier het bericht ontvangen, dat, ondanks zijne veroordeeling, "Wilson het plan voedt zich candidaat to stellen voor de Kamer; reeds stelde hy zich candidaat voor den algemeonen raad van Indre en Loire. ST.-PETERSBURG, 30 Juli. Tot de gou vernementen, waar de cholera het laatst verschonen is, behoorenPensa, waar tot 27 dezer één ziektegeval voorkwam en op 28 Juli 7 personen stierven; te Tambcw kwajnën32 ziektegevallen en 26 sterfge vallen voor; tot 27 Juli in het Ter- (Tver?) gebied 383 ziekte- en 206 sterfgevallentot 22 Juli stierven te Tashkent 174, te Samar kand 10 personen. Buitendien waren te NischniNovogorod tot 28 Juli 74 personen aangetast, waarvan 30 overleden. LONDEN, 30 Juli. De „Standard" maakt melding van een gerucht, dat het huwelqk van prinses Marie van Edinburg met kroonprins Ferdinand van Rumenië in het laatst van Augustus zal plaats hebben. [De prinses is eene kleindochter der koningin en werd dezer dagen verrast door een brief van den heer Laurent, een redac teur van de Parysche Matin". Deze heer, in woode ontstoken over de executie der Bul gaarsche landverraders, verkeert in de meoning, dat de prinses verloofd is met den vorst van Bulgarye en heeft zich geroepen gevoeld, haar een huwelyk met den „bandiet" te ontraden.] De wevers te Oldham hebben besloten het loon hunner werklieden de volgende maand. 10 pet. te verminderen. Men beschouwt daardoor eene werkstaking, waaraan te Oldham alleen 30,000 personen zouden deelnemen, als onvermydelyk. LEID EX, 30 Juli. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 20° C. 6S° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 19° C. 66.2° F.'e middags om 12 uren 24\5° C. 70.1° F.namiddags 4 uroü 25.5° C. 77.9* F. De veld-artillerie is hedenmiddag uit het kamp van Oldebroek alhier teruggekeerd. Tot bestuurslid van de Marthastichting, gesticht voor onverzorgde kinderen te Alfen aan den Ryn, is benoemd ds. J. J. De Heer, te Rotterdam, en wel in plaats van ror. Tukker, te Delft, die tot eere-lid benoemd is. De m nister van marine is heden naar Amsterdam vertrokken tot bywoning van de aldaar te houden zeil wedstryden, welke heden middag besloten worden met een feestmaal, waaraan Zyne Excellentie zal deelnemen. Op do aanbeveling voor gemeonte-ontvan- ger te Arnhem zyn geplaatst de heoren J. F. Dyckmeester, controleur der gemeente-ilnan- cièn te 'sHage, en I. J. Mouthaan, chef ter secretarie van Delfland, te Delft. Lelden, 30 Juli. Graten: Witte Pohler-Tarwe tot lagc-re prijzen aangeboden met woiaig zakoD, bui'onlnndecho tot nagtnoeg vorige prjjzen verhan deld. Bogge iD geringe qualiteit onverkoopbaar. OhevaHer-Gerst hooger. Haver en Kanariezaad vont. Van Nieuw Koolzaad werden verschillende partijen aangeboden, waaronder van puike qaaütvit. Witte Tarwe f 6.26 a ƒ8 60. Nieuwe/ a f Californiö f 8.20 a ƒ8.40. Nieuw-Zoelandeche 7.75 a 8.20, Walle-Wal'e ƒ7.65 a 8.25, allee per 80 KG. Rogge ƒ5.25 a ƒ6.50 per 74 KG. Zomcrgerst ƒ4.— a 4.25, Winter- ƒ4.— a 4.40, Chevalier- ƒ4.85 a 5.65 per HL. Haver ƒ3.50 a ƒ4.10 per 50 kilogr. Blacwe Erwten ƒ6.7.50. Schokkers f a f Paarde jboonep f 6.20 a ƒ6.50. Duivenboonen ƒ7.— a ƒ1.60. Bruineboonen 7.75 8.75. Wintor-Koolzaad 8.— a 8.50. Zemer- ƒ8.50 ft— Kanariezaad ƒ6.50 a ƒ8.allee per HL. Boter: Aanvoer 6740 k lete qualit. per 1/a vat f 50.— a fl 6—, 2de qutli'. per V4 vat 42.— a f 48.—; letc qcelit rer kiloirr. ƒ1.25 a ƒ1.40; 2de qualit, por kilogr. ƒ1.05 a ƒ1.20. Lange Zwarte Turf, 17000 dubb. HL., ƒ0.18 a ƒ0.20. Londen, 29 Juli. Frie6cbe Bot'f 100 a 102/- eh. In de feted. Werklnr. ifjiopgenonei: DATUM D AttEH. Voiw. pot Kis da- ren. Totaa) 24 Juli Zondag 50 12 62 25 Maandag. 65 11 66 26 Dinsdag 59 70 27 Woenedag 66 14 80 28 Donderdag 70 16 86 29 "Visdag 69 14 83 39 Zaterdag cc 12 78 Jicrl.elijltc Rerichton. Oegetgeest: Zondag 31 Juli,'s morgens, dr. J. H. Gunning, van Leiden. OfficiSele Kennisgevingen. Fergaderfug van den Gemeenteraad van Lei. den, op Donderdag 4 Aug., dee namiddags te 2 uren. Punten ter behandeling: 1°. Verzoek van dr. W. P. Weebers, om continuoti'o ale stadsgeneeskundige. (239) 2°. Eenoemiug van een derdon onderwijzer aan de Jongensechool lete kl. (242) 3®. Idem vau een tijdelijk leeraar in de oude talen aan bet Gymnaeinm. (251) 4°. Vooratel betrekkelijk de tijdelijke aanstelling van een leeraar in de Wiekunde en een leeraar in het Eoogdnitsch, ran do Hoogere Burgerschool voor Jougene. (241) 5°. Idem omtrent eene overdracht van den toren der Pieterskerk aan de Gemeente-Commieeic van het Nederduitsch-Hcrvormd Kerkgenoot schap. (238) 6°. Verzoek van Regenten van het Hópital Wallon, ter bekomiog van een strookje Gemeentegrond aan de Papengracht en hot loggen van tone 6toep. (244) 7®. Idem van H. L. Van Nifterik, om eene stoep te leggen, Kaiserstraat. (245) 8®. Idem alsvoren. van H. Rijebergen, aan de Kraaierstraat. (247) 9°. Voorstel om de Gehoorzaal beschikbaar te stellen voor de Promotic van het Gymnaaiom. (249) 10® Vejzoek van J. M. Obreen, om vrijstelling of terngbetal ng van echoo'geld, Gymnasium co Hoogere Bnrgerecbool voor Meisjes, (252) 11®. Idem alsvoren van B. W. T. Dagevos, Hoogere Bujgerschool voor Jongons. (253) 12°. Idem van de aannemers van den bouw dei- Gehoorzaal om uitbetaling van het nog niet bo- taald één derde gedeelte van de door ben inge diende bijrekening. (264) 13°. Rekening van de Stedelijke Werkinrichtiog ovu 1891. (240) Burgemeester o Wethouders van Leiden brc-ngci» ter algemcene kennis dat do rekening en verant woording van de inkomsten en uitgaven dezer ge meente, over het dienstjaar 1891, met al de daerl ij behoorende bescheiden, aan den Gemeenteraad o\ heden is overgelegd, tegelijk voor een ieder, gedti- icmle veertien dagen ter leziDg nodergelegd op lie Secretarie dezer gemeente en in druk, tegen b6ttdicg. der koeten, algemeen verkrijgbaar gestold. Burgemeester en Wethouder* voornoemd, H. C. JUTA, Weth., lo.-Burgemeester. E. KIST, Secretarie. Leiden, 31 Juli 1892. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algo- meene kennis, dat aan den Ontvanger der Di/ei Belastingen zijn ter band gesteld 1 kohier der Per Boneelo Bt jesting No. 7 cn 1 kohier vau het ra:en reebt No. 6, beide van den dienst 1*92/93 en execn'.c- verklaard den 28sten Juli jl., en herinnert voorts i" belanghebbenden aan hunne verplichting om di aanslag op den bjj de Wet bepaalden voet te voldoe Leiden, De Weth.,lo -Burgemeestervoornoemi" 30 Juli 1892. H. C. JUTA. Herten werd te Anslcrdam de derd- Beurs-vaeantlcdag gehouden. Daar door werd geene Prijscourant der Et- fccfen uitgegeven. ABYERTENTIËN. Op den llden Augustus e. k. hopen onzo geliefde Ouders JOHAN GEORGE VLENDRË en JOHANNA OPGEENEND hunne Veertigjarige EchtvereenlgCn; te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Belmtoü- en Kleinkinderen. Leiden, 30 Juli 1892. (Bethlehemsbofje 8) Benige kennisgeving. 4725 11 Op 14 Auguetus a. s. hopen onze gehefiti Ouders GEURT JOHANNES SCHIMMEL en HELENA MARIA WEERS, hunne 24-Jarlge Eelitvereenlging to herdenken. Hunne Kinderen, Behuwd- oi Kleinkinderen. Leiden, 1 Augustus 1892. (Narmstraat No. 16). 4723 11 De ondergeteekenden betuigen by dezi hunnen hartelyken dank voor de veie bly ken van belangstelling, ondervonden by geboorte hunner Dochter. J. W. H. ROTTEVEEL en Echtgenoot! Leiden, 30 Juli 1892. 4737 Voor de bewyzen van belangstelling, bij cl geboorte van onze Dochter ontvangen, betui gen wy onzen welgemeenden dank. A. M. J. LANGEZAAL -Hüebbb. C. A. R. LANGEZAAL. Leiden, 30 Juli 1892. 4734 g Voor de belangstelling, ondervonden by .it geboorte van onze Dochter, betuigen wy bier mede onzen hartelyken dank. A. M. J. LANGEZAAL—Huebeïï. CHR. LANGEZAAL. Leiden, 30 Juli 1892. 4732 C

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 7