DE VRIËS&STEVENS. 196 en 198 DE STOOMTRAM van LEIDEN naar: VERTREKT OM: T.55,9.-, TO.-, 10.55, T1.55,12.55, T.50, 2.55, 4.10, 5.03, 6.10, T.-, 7.55 *8.55 en *9.55. AMSTERDAMSCHE TIJD. OjsiM ïriMo mmi Openbare Verkoopiug. de Vink, Voorschoten, den Leidschen- dam, de Wijkerhrug, Voorburg ®n Oen Haag Gaan niet verder dan 7Ö0RSCH0TEN. Grootste sorteering Artikelen op Sanitair gebied. De verschillende systemen Closets zijn allen dagelijks in werking te zien in ons Magazijn: O aide SsJiivjel No, IQ®. NB. Wij vestigen de aandacht onzer geëerde Cliënteele op den geïllustreerden Oatalogns in liieixreiidLmli, door ons verspreid, waarvan steeds exemplaren gratis verkrijgbaar zijn. Prijsopgave voor verandering van bestaande toestanden wordt gaarne verstrekt. F*©uill©ton. JONG GEHUWD. Min het Notarishuis te Leiden, by opbod op Zaterdag 28 Mei, by afslag op Zaterdag 4 Juni 1892, telkens 's avonds te halfacht, ten overstaan van J. A. VAN HAMEL, Notaris te Leidon, van het zeer gunstig gelegen HUIS No. 18, aan de W.-Z. van de Nieuwe Bees tenmarkt te Loidon, sectie B No. 1842, groot 51 centiaren. Het peiceel, thans gebruikt als Logement, bevat beneden: Voorvertrek, Binnenkamer met Bedstede, Privaat, Keuken, open Plaatsje; boven: Voorkamer, Kamer met Bedstede, Privaat, Keukentje, Zolder, waarop Kamertje met Bedstede; de Kamers zyn behangen en voorzien van Kasten en gestukadoorde Plafonds; het perceel heeft Duinwaterleiding. Het Huis is verhuurd voor f 19 por maand. Grondbelasting f 9.30. Be taaldag 1 Juli 1892. Te zien daags vóór en op de dagen van veiling en afslag. Meerdere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris VAN HAMEL, Steenschuur 3. 3148 25 in het Notarishuis aan don Burg te Leiden, by opbod EfeSjiiaaa&j» Zaterdag 28 Mei, by afslag Zaterdag 4 Juni 1892, des avonds te halfacht, ten overstaan van J. J. TER LAAG Cz., Notaris te Leiden, van Met recliCcrlIjke machtiging: No. 1. Het HUIS, te Leiden, aan de Doeza- straat No. 15, groot 84 centiaren, bevattendo beneden Gang, Zijkamer, Binnenkamer, over dekte Plaats, Keuken en Kelder; 1steEtage: Voorkamer en Achterkamer; 2deEtage: Zolder, waarop afgeschoten Kamertje. De Kamers zyn voorzien van Kasten, Stook- en Slaapplaatsen en verdere gemakken. De Bovenwoning was in eigen gebruik en de Benedenwoning is verhuurd per maand voor f 11.67. Het perceel heeft Duinwaterleiding. Krachtens onherroepelijke machtiging: No. 2. Het HUIS en ERF aan do Waard- gracht No. 129, te Leiden, groot 44 centiaren, bevattende: ruim Voorhuis, Zijkamertje, Bin nenkamer en klein Plaatsje, benevens Zolder. By de week verhuurd voor f 1.50. No. 3. Het HUIS te Leiden, aan de Kyf- graebt No. 11, groot 29 centiaron, bevattende Voorhuis en Zykamer. By de week verhuurd voor f 1.40. Te bezichtigen: Perceel 1, Maandag on Donderdag van 1-4 uren en de beide overige percoelen daags vóór en op de dagen van veiling en afslag van 10 2 uren. Te aanvaarden by de betaling der Koop penningen op 1 Juli 1892. Meerdere inlichtingen zyn te bekomen ten Kantore van genoemden Notaris TER LAAG, Steenschuur No. 11, alwaar van Maandag 30 Mei 1892 af tot en met 3 Juni 1892, van 10 tot 3 uren, verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom. 3149 47 Hofleveranciers van H. M. de Koning in- Regentes. 1332 108 LT. r —ff*-.M .Tl!' i 34-12 108 50.) Toch, de oude vrouw meent het goed. Al brengt zy geene biyde boodschap, August neemt haar bezoek niet euvel op. Hy heeft haar veel te vragen, maar baker antwoordt niet; zy ziet hem bezorgd aan. Eindelyk, als om den onhoudbaren toestand geheel te verbreken, vraagt hy haar in ronde woorden „Baker, moet Emma sterven?" Do oude vrouw schrikt op van den for- schen toon, dien hy aanslaat. Zy weerstaat zyn vlammenden blik, wyst met den mageren vinger naar boven en zegt: „Onze lieve Heer heeft gegeven, de Hoor heeft genomen, do naam des Heeren zy geloofd!" „Neen! Niet nemen, niet wegnemen!" snikt August, wanneer de baker weg is, en zyne tranen vloeien ruimer, totdat het door den regel volgonde stadium intreedt en hy tot schier wezenlooze gelatenheid terugvalt. Het korte tydperk van zyn huweiyk staat hem nu duidelyk voor den geest; elk onbe duidend feit wordt hem eene merkwaardige gebeurtenis. Hoeveel tekortkomingen heeft hij zich niet te verwijten Hy was veel voor haar geweest, maar had hy niet nog oneindig meer voor haar kunnen zyn? O, liadde er in dat oogen- blik van smart een getuige aanwezig kunnen zyn, om de heilige geloften op te teekenen, welke hem van de lippen vloeiden, welk eene schoone toekomst zou die jonge vrouw zich toegedacht weten. Juist nu, nu misschien elke minuut de laatste is, dat zyne Emma de liefkoozingen zal kunnen beantwoorden, beseft hy hetvoor- recht, zulk een goed, schoon en braaf vrouwtje tot leidsman op den moeiiyken weg te ver strekken thans gevoelt hy eerst hoe oneindig hy haar liefheeft Ja, nu gevoelt hy met ge heel zyn hart, dat Emma zyn geluk niet alleen, maar de ziel van zyn leven is. Elke minuut schynt een uur; het is dood stil in huis. Niets dan het eentonig getik van de keukenklok verbreekt de stilte. Hoe het komt weet hy niet, maar wanneer die klok elf uren slaat, is het hem te moede, alsof eene doodsklok luidt tydens do uitvaart van zyn één en alles! Daar hoort hy eindelyk beweginghy hoort dat er iemand naar beneden komt. Ander maal komt de dokter binnen, maar het ern stige gelaat van zooeven is geheel opge klaard en straalt van zelfvoldoening. Doodsbleek gaat August hem te gemoet, maar vóór hij naar het gevreesde vonnis vraagt, want zyn hart zegt hem dat zyn lot beslist is, grypt de ander zyne kille hand, drukt die en zegt betrouwend: „Dank God! Moeder en kind zyn gered!" „Gered!" Zijne eerste gedachte is op do knieën te vallen en God voor do wonderbare uitred ding te danken, doch elke gedachte is eene bede, een dank, gebracht aan Hem, die zyn huis zoo zichtbaar zegent. De taal is te zwak, te arm, om zulke ge voelens te teekenen. De traan, welke hem in het mannenoog glinstert, is welsprekender. Gejaagd, maar voorzichtig, vliegt hy de trap op en hoort het in waarheid niet, dat de dokter hem aanmaant: „Voorzichtig, doodstil, hoor; zy is nog uiterst zwakvoorzichtig, geen woord, vraag niets; straks; vooral bedaard, hoor!" Mama Van Til ontvangt den gelukkigen vader op den drempel van het veld, waar zulk een stqjd gestreden is. Haar gelaat straalt van vreugde en trots en toch zyn de sporen van angst en spanning, welke ook zy heeft doorstaan, nog duidelyk merkbaar. Behoedzaam opent August de zware gor dijnen. „Niet te veel, Gus, eventjes maar", waar schuwt mama, en Gus, zoo gehoorzaam en gedwee als een kind, geeft aan dien wenk gehoor. „Is dat Emma?" Zy is veel veranderd, nu niet bleek, maar nog door een koortsachtigen gloed overtogen, de oogen half gesloten, afgemat, nauwelyks bewust van wat er rond haar plaats grypt, maar niet zoodra heeft z\] August herkend, of hare oogen openen zich en zy begroet den beminden vriend met een korten, tevreden blik. Een flauwe glimlach vertoont zich op.hare schier kleurlooze kaakjes, het duurt kort en de kalme blik, welke voor August zooveel gelukzaligheid bevat, is slechts even, maar hoe kort by die weelde ook geniet, hy is tevre den, want hy heeft den hemel geopend gezien. Straks, wanneer de zware gordynen dicht vallen, neemt baker mynheer by de hand. Daar spartelt zoowaar een stamhoudertje op den schoot van mama Van Til. „Melk en boter", oordeelt baker. (Slot volgt.} Leiden, ter Boekdrukkerij van A.. W Sl MHOFb.

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 10