W* Zonder Vooruitbetaling. "*1p| Nette en solide Personen !)c (toudsche Machinefabriek Huwelijkscadeauxü! in onplooltt lap Brilzen. GERNER Co., Fl. 45,000, Fl. 2000,2 a FI. 1000. Verder betaalt men: JOftlC GEHUWD. Leidbn, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. Ec htscheiding. Stoommachines Ketels. EETSERVIEZEN, LAMPEN, PENDULES, SPIEGELS, SPOTPRIJZEN! MAARSMANSSTEEG. Boden-Crediet-Loten 1880. Trekking 1<> Mei c. k. (a. s. Maandag). Bij de 1ste koopsom betaalt men een gedeelte, in mindering der rekening. van/" 10p. week/"0.50,14»dag./" 1, p. maand/"2 50 2.50, 5, „10 Bij hoogere bedragen worden zeer gemakkelijke conditiën gesteld. HH. Ambtenaren en Klanten, die reeds een rekening vereffend hebben 27.) „Zie eens hier, mijne engel, wanneer wij niot naar de soirée gingen, wanneer wij samen bh elkander thuisbleven, dan zou ik je voor van avond verlof geven, om van negen tot elf uien op mijn rechterknie te zitten. Nu, op uw verlangen, de avond in de wereld en met de groote wereld moet doodgeslagen worden, zoudt ge verstandig handelen, je er van te voren op voor te be reiden, dat wij weinig aan elkanders gezel schap zullen hebben." rIk zie dat niet in." „Wij worden van avond gesepareerd." „Waarom?" „Omdat de wereld dat zoo wil." „Goed en wel, maar dat wil ik niet!" zegt Emma beslist en stampt met het kleine voetje op den grond. „Het is maar eene tijdelijke scheiding van tafel." „Nu, als het dan zoo moet, zal ik maar alle hoop bouwen op de bereeniging na afloop van de partij", zegt 'tjonge vrouwtje schalksch en goeft haren echtgenoot een hartelijken zoen. Do „man van de wereld" is toch niet zoo rolvast als hy zichzelven gelooft, en maakt aanstonds aanstalten om revanche te nemen, maar eensklaps weerhoudt hy zich, en zyn vrouwtje onderzoekend gadeslaande, zegt hy „Ik vind die japon wat te ver open, Emma-lief!" „Vindt ge?" vraagt Emma blozend. „Zoudt ge dat pelerientje niet wat hooger vastmaken „Waarom?" „Ge mocht eens kouvatten." „Hoe bezorgd zfln jonge cchtgenooten!" „Ik meen het, Emma." „Ik zal myne warme sjaal meenemen." „Ik ben bang, engel!" „Waarvoor?" „Voor de wespen!" zegt August, en knypt het eene oog toe, als wilde hy daarmede zyn woorden eene nadere beteekenis geven. Het dienstmeisje bericht dat de vigilante vóór is. Mynheer en mevrouw Van Bergen gaan por Hollandsche Spoor naar Haarlem en vinden déar aan het station een rytuig van den baron gereed om de genoodigden naar de huizinge „Hoogwoud" te brengen. „Hoogwoud" is inderdaad een prachtig landgoed; het ligt dicht by de Spanjaards laan en hy, die het lustoord op den avond van het aangekondigde fête champétre zou bewonderen, mocht gerust „Hoogwoud" een paradys in miniatuur noemen. Alle salons zyn voor de gasten geopend; de groote eet zaal, waar gedanst zal worden en welke door een corridor met het uitgestrekte park in verbinding staat, is als in een beerlyken bloementuin herschapen; de zeldzaamste planten zyn uit de broeikassen hierheen ge bracht en de azalea's, waarmede schier alle hoeken zyn gevuld en die als het ware het eigenlyke bal-terrein afbakenen, zyn dezelfde, die op de jongste Amsterdamsche bloemen tentoonstelling met goud bekroond werden. De verlichting, door middel van waskaarsen, geeft het geheel een tooverachligen aanblik. Ofschoon het reeds nazomer is en de warme temperatuur zich weinig eigent om tot dan sen aan te moedigen, heeft de vriendelyke gastheer getracht door een goed toegepast stelsel van luchtverversching hieraan te ge- moet te komen. De tot den grond toe open slaande deuren zyn wyd geopend en geven vry verkeer met het groote groene terras, aan welks einde dicht begroeide bosschages zyn, die, zooals baron Van Adeldom hoopt zyn gasten eene aangename wandeling zullen bieden, wanneer het daarbinnen toch te warm wordt. Baron Van Adeldom is een lioeraal man en op zyne groote soirée is alles geoorloofd, pourvu, qu'on s'amuse. Het muziekcorps van de-huzaren, te Haarlem in garnizoen, zal in den tuin een keurig programma ten gehoore brengen, en voor de danszaal is een strijk orkest geëngageerd, dat niets te wenschen overlaat. Au premier is een keurig boudoir voor de dames, daarnaast eene ruime zaal mbt de noodige speeltafeltjes, om hpn, die van den dans wenschen te vorpoozen, of de avond lucht wel wat te koel vinden, eene aange name, rustige retraite aan te bieden. Baron Van Adeldom is bekend door zyn smaak en niet minder door zyne natuurlyke opgeruimd heid. Sommige menschen zyn als het ware in de wieg gelegd, om het anderen aange naam te maken; de baron is een gastheer van geboorte, en eene soirée by hem is een événement in het leven van zoo menig jong meisje of jong vrouwtje. Wordt vervolgd.) Bü vonnis der Rechtbank te 'a Oravenhago, dd. 16 Februari 11., is het huwelijk tusschen PIIILII*PC8 FLAM AN, Arbeider, wonende te Leiden, en MARIA CATHAKIXA KIKVJKT, verblijf houdende te Vucht, be staan hebbende, door echtscheiding ver klaard ontbonden, mot al de gevolgen, daaraan door de wet verbonden. De Procureur van den eiecher, 2414 12 Mr. J. H. GOUDSMIT. gevraagd, die voor een, sedert meer dan een halve eeuw gevestigde en bloeiende Levensverzekering-Maat schappij willen workzaam zijn, met een eenvoudig tarief. Flinke belooning. Adres KOOYKF.R's Centraal Advertentiebureau, Nieuwe Rijn 10, onder het motto „Levensvcrsekering." 3115 9 te GOUDA, heeft steeds in voorraad of onderhanden: nieuwe en gebruikte 1212 8 Drijfwerken naar stukprijzen. Tevens eene partij SPIEGELS ter opruiming. 2975 20 3-pCt. Oostenrljksche HOOFDPRIJZEN: Heele Aandeelen f 4. Halve 2. Met f i. kan men op 16 Mei e. k. de volle E l. 4ö,O00, met f2.- Fl. 22,300 winnen. Toezonding van postwissel aan CO&TEBO d Co., in Effecten, te Amsterdam. Trekkingsiyst franco en eratis. P3. Uitbetaling der Prijzen direct na out vangst. 3058 19

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 6