Nu bloeien de Hya cinten in de omstreken van Hillenom, Lisse en Sassenheim! TE HUUR: G. S. P0PP, estfi Bieren - 'Hupste Prizes N°. 9865. Donderdag 21 A°. 1892. <§eze Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van from- en feestdagen, uitgegeven. Tm 1—regel» 1.05. Iedere regel meer ƒ0.17}. Orootere lettere naar plaatsruimte. Toor het lacasseerea buiten de stad werdi ƒ0.10 bereKeno. Burgerlijke Stand. Vervolg der Advcrtentiën. Openbare Verkooping, HITIZENT met TUINTENT; en BOUWGROND te koop OP „VREEWIJK." een ervaren SMID, afgeroomde Melk en Roomkarnemelk. Wordt terstond gevraagd: LEIDSCÏÏ DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lolden per S maandenƒ1.10. franco per poet Afioodtrlgk* Hommers,....-... 1.40. MB- Tweede Blad. Gemengd Nieuws. Do Hooge Raad verklaarde gis- teren niet-ontvankelyk het cassatie-beroep, door den ambtenaar van het Openbaar Minis terie by het kantongerecht te Woerden inge steld van een vonnis, waarby G. A. v. D., landbouwer te Vleuten, is vrijgesproken van de aanklacht, als zou hy door het plaatsen van eene schutting den openbaren weg ver sperd hebben. De kantonrechter had niet bewezen geacht dat de plek, waar de schut ting was geplaatst, openbare weg was. Naar men ons van goed ingelichte zjjde mededeelt, worden ernstige pogingen in het werk gesteld, om spoorwegdienstboekjes te doen verschijnen in eene extra-editie met opgave van de aankomst- en vertrekuren in Amsterdamschen tyd. Ten einde elk denkbeeld aan concurrentie met de bestaande spoorwegboekjes uit te sluiten, is het plan gerezen, de uitgave te doen plaats hebben ten bate eener liefdadige instelling of maatschappij. De bedoelde boek jes zullen, ter voorkoming van verwarring in uiterlijk, scherp afgescheiden blijven van alle andere edities. Vad Eene gestoorde socialisten vergadering. Gisteravond trad te Amster dam een socialistisch spreker op in een lo kaal op het Waterlooplein, met eene rede over „Joden-socialisten". Daarin wees hij op de socialistische pro paganda in dat stadsdeel en las eene reeks door hem sterk afgekeurde dagbladartikelen voor. Toen de vergadering een half uur geduurd had, begon het meer en meer rumoerig te worden, zoodat zy eerst geschorst en, nadat het leven was toegenomen, gesloten moest worden. De zeer talryke aanwezigen bleven echter in de zaal, in groepjes het gebeurde besprekende. Omstreeks kwart over negenen ontstond by de bestuurstribune eene zeer hevige woordenwisseling. Plotseling zag men stoelen opnemen, waarmede men elkander bestookte. Tal van stoelen werden over de hoofden der twistenden geworpen naar het bestuur, dat met eenige getrouwen op de tribune was gebleven. Deze laatsten beant woordden dezen aanval door de bestuurstafel op de hoofden der aanvallers te werpen. Ook op andere punten der zaal raakte men handgemeen en bediende men zich van pooten van stoelen en tafels. Nadat het rumoer een half uur geduurd 'nad, kwam de politie, welke door de aan wezige rechercheurs niet spoedig gewaar schuwd scheen te zyn, en deed de zaal ont ruimen, welker vloer toen met een grooten hoop fragmenten van stoelen en tafels be dekt was. Der buiten opeengepakte menigte werd daarna verzocht uiteen te gaan. Tal van personen hebben lichte kwetsuren bekomen, meest buileneen jongmensch bleek een ontwrichten arm te hebben. (Hbl.) Maandag-avond omstreeks 11 uien werd per brancard in het ziekenhuis te Rotterdam gebracht de 46-jarige L. Willeboer, spoorweg arbeider aan het station Beurs. De man liep over de rads en had den trein van 9.25, komende van 's-Hage, niet zien aan komen, waardoor hy werd aangereden en viel, met het gevolg, dat hy onder den trein ge raakte en hem de beide beenen zoodanig werden verbryzeld, dat men die in het zieken huis terstond beneden de knie moest afzetten. De toestand van den man is ernstig, maar voor het oogenblik betrekkelijk bevredigend. Boven het Oldambt (Gr.) ontlastte zich Zaterdag-avond een kort, doch hevig on- weder, vergezeld van hagelslag. De bliksem sloeg te Winschoten in den houtzaagmolen van de Gebroeders Post en te Boerta in de schuur van den landbouwer Hagenus. Door tydige hulp zyn beide gebouwen nog behouden gebleven. Zondag-nacht is de hofstede van den heer H. C. Vaandrager, te Smitshoek, op een klein uur afstands van de kom van Charlois, geheel afgebrand. Huis, schuur, stal ling, hooiberg, alles ligt tegen den grond, met de overblijfselen van verbrande meubelen, kleederen, landbouwproducten en een groot twintigtal runderen, waaronder acht melk koeien. De paarden zyn op één na het vuur ont vlucht. Een jongeling uit de buurt had alle beesten in den stal losgesneden. Voor de run deren kon dit niet baten. De ouders met hun zoo talryk kroost heb ben groot gevaar geloopen in het vuur om te komenongekleed zyn zy uit het brandende huis gevlucht, gewekt door hun arbeider, die naast hen woont en, tegen één uur in den nacht wakker zijnde, zag dat de hooischelf in brand stond. Die schelf staat aan de overzijde der hof stede, geheel op zichzelve. Weldra was de brand op huis en schuur overgeslagen. Twee van de drie brandspuiten der gemeente Charlois waren eene poos later op het terrein, doch konden niets meer redden. De schade is groot. In den nacht tusschen Zaterdag en Zondag jl. is de boerderij van den vee houder H. Otten, te Nigtevecht, tot den grond toe afgebrand. Ruim 30 stuks vee kwamen daarby in de vlammen om, terwijl van den inboedel, behalve van dien van een in wonenden broeder, byna niets gered werd. De bewoners hadden nauwelijks tyd aan de vlammen te ontkomen; de oudste dochter bekwam hevige brandwonden, doch niet levens gevaarlijk. Huis en inboedel waren verzekerd het vee niet. Baron Hirsch is door de Weenor Jockeyclub gedeballoteerd. Uit ergernis daar over heeft hy besloten al zijne bezittingen in Oostenrijk te verkoopen. Te Tarrega, provincie Barcelona, is een kerel, gewapend met een dolk, de kerk binnengedrongen op 't oogenblik, dat deze vol geloovigen was. Hy kwetste verscheidene personen, waaronder een priester. Te Lerida gebeurde iets dergelijks. Een ge maskerde drong de kerk binnen, in zijne eene hand eene revolver en in de andere eene sabel houdende. Hy heeft een priester, die aan 't mis lezen was, eene vreeselyke wonde toe gebracht, een geloovige gedood en verschei dene anderen gekwetst. De booswicht heeft de vlucht genomen. Te Sebenico, in Dalmatië,is eene herberg gedeeltelyk vernield door het springen van twee dynamietpatronen. Menschen werden niet getroffen. Te Abyo, in de Portugeesche pro vincie Tralos Montes, is eene dynamietbom geworpen op het dak van de pastorie; de bom rolde op een huis er naast en ontplofte, zoodat dit laatste geheel vernield werd. Twee Fransche politiebeambten hebben 24 uren te Lissabon doorgebracht en met het hoofd der politie aldaar overlegd, hem waarschu wende tegen immigratie van hoogst gevaarlyke Fransche anarchisten. Uit de mynen van Leiria (Portugal) is Woensdag eene kist dynamiet ontvreemd, even als onlangs herhaaldelyk in de mynen by Oporto moet geschied zyn. Te Houden g, in Henegouwen, zyn in de woning van een voortvluchtigen arbeider 22 dynamietpatronen, 75 knalkwik- patronen en 25 meter lont in beslag genomen. Te Jolimont, in België, heeft de gendarmerie in een huis van een anderen werkman 15 dynamietpatronen, eene groote hoeveelheid lonten en een aantal kilo's kruit gevonden PRIJS DER AD VERTENT IÉN De „Standard" ver neemt uitNieuw- York, dat de opstandelingen in Venezuela zich hebben meester gemaakt van den spoor weg, die van Caracas naar de kopermynen loopt. Deze lyn behoort aan eene Engelscho maatschappy. Aan het station te Hampstead is, toen de passagiers het perron verlieten, eene trap ingestort; 8 personen werden ge dood en 13 gekwetst. ZOETERWOUDE. Geboren: Maria, d. van G« Berk en F. Boer. Johannes, z. van J. H. C. Par- mentier on M. Van Leeuwen. Gehuwd: C. Verhoog jm. 28 j. en A. F. M. v. d. Haas jd. 21 j. Overleden: J. P. De Graaf, echtg. van M. C. Van Tol, 42 j. C. T. Lekkerkerker, z. 19 j. A. Kaateelen, vrouw van J. Schalks, 27 j. Elisa beth Adriana Lagerberg, d. 8 m. Petronella v. d. Akker, d. 19 j. VOORSCHOTEN. Ondertrouwd Adrianus Oskam 85 j. en Klasina Maria Adriacia Hoogendoorn 26 j. Leonardus Van Gent 26 j. en Cornelia Chri-tiea Maria Van Tienen 23 j. Overleden: Dorothea Maria Ten Brink, 36 j. Christina Kraai, 66 j., echtg. van Willem Gysbertus Meijer. WASSENAAR. Geboren: Albertus Jozef, z. van A. A. Knijoenburg en J. M. Ham. Ni colaas Adri anus, z. van A. Don Hollander en P. C v. d. Kooy. Cornelia, z. van M. Gordijn on L. P. Raaphorst. Overleden: H. M. v. d. Water, 60 j., gehuwd met J. M. G. Kouwenhoven. A. M. Do Lamaar, 67. j., gehuwd met M. S. J. Schweizer. Levenloos aangeg. kind van J. Remmerswaal en M. Noordovon. Ondertrouwd: C. J. De Kok en H. Boreboom. J. SikkiDg en D. De Greef. WARMOND. Geboren: Marlinus, z. van J. C. Van Winscn en W. Turenhout. Adrianus Antho- nius, z van C. Van Rijn en A. M. Onderwater. Cornelis Joannes, z. van H. Meiman en Th. v. Dam. SASSENHEIM. Geboren: Maria Johanna, d. van J. Van Ginhoven en C. Van Deurzen. Geertruida, d. van D. Den Hollander on C. Woijors. Overloden: Maria Weyers, 45 j., gehuwd met A. B. Hoogorvorst. LISSE. Geboren: Maria, d. van H. Do Vries en A. Versteeg. Jan Jacob, z. van H. Dziehuizon on J. M. Guldemond. Hubertus Arnoldus, z. van W. Prins en P. Warmerdam. Overleden: Alida Theodora Kleijhorst, echtg. van P. Langerak, 24 j. Mathilda Meijer, 1 j. Levenl. aangeg. z. van E. Blaauw en R. C. Van Houwe- ninge. Ondertrouwd: Adrianus Hartveld jm. en Maria Wilhelmina Laarman jd. Joseph Hobertus Boiler- man jm. (wonende te Haarlem) en Elisabeth Cornelia Voorbout jd. ALGEMADE. Geboren: Leonardus Henrikus, z. van Lccndort Kerkvliet en Maria Van Wieringen. Cornelia Jacoba, d. van Johannes Dobbo en Jacoba Heemskerk. Gerritje, d. van Jacobus Weststein en Anna Maria NaDniDgs. Ovorloden: Johannes Hoogenboom, 35 j., echtg. van Helena Kozyn. Cornelia v. d. Moer, 48 j., ongoh. Johanna Bax, 15 m., d. van Albertus Bax en Elisaboth Semp. Leonardus v. d. Meer, 24 j ongoh. Willemfna Metseher, 74 j., wed. van Cor- nelis v. d. Moer. Cornelis v. d. Moer, 10 m., z. van Aris v. d. Meer en Petronella Vink. Ondertrouwd: Dirk v. d. Linden 24 j. en Clazina Turk 19 J. Johannes Jacobus De Prio 26 j. en Adriana Maria Nadcrman 27 j. na bekomen rechterlijke machtiging, in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, by opbod en afslag op Vrijdagen 22 en 29 April 1892, des voormiddags te elf uren, ten overstaan van L. J. C. A. GORDON, Notaris te Leiden, van: Een perceel uitmuntend, wel toegemaakt WEI- of HOOIEAND, gelegen in den Oostvlietpolder in de gemeente Zoeterwoude, Kadaster Sectie E, Nos. 378, 379, 380 en 1179, te zamen groot 2 hectaren, 51 aren, 96 centi aren, helend t. n. en t. w. H. J. VREEM, t. o. den Vrouwe weg en t. z. de Meerburger Watering. Verhuurd aan den Heer A. VAN NOOD tot Kerstmis 1892, voor f 240.— per jaar, terwyi de lasten voor des huurders rekening zijn. De grond en polderlasten en het Ryn- lands bundergeld bedragen te zamen ongeveer 30.— per jaar. Aanvaarding, behoudens gestanddoenlng der loopende huur, by de betaling der kooppen ningen op 1 Juli 1892. 1913 28 Meerdere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris, Rapenburg 84. 2281 22 1 bevattende 5 Kamers, Keuken, Dienstbodekamer, 3 Kabin., Kelder. 500.— 'sjaars. 1 Bovenh., bev. 3 „2 Zolderkamers, 1 260.- - 3 „2 1 250.— 2 Benedenh,, „3 Dienstbodekamer,210.— i a n 200.— Alle buizen zl)n met Duinwater en van vele gerieflijkheden voorzien. Inlichtingen geeft de Architect W. KOK, Pieterskerkgracht 16. 5290 30 Bierbottelarij: Korte DiefsteegS. Telp^lioonnnmnler 106 2160 9 Op eene Fabriek wordt gevraagd: liefst gehuwd, voor bank. en «lraalwcrk. Adres met franco brievenLevendaal 150. 2562 5 GEPASTEURISEERDE Vaste afnemers gevraagd. BrievenRoomboterfabriek Al Ida", Noord- wyk-Binnen. 2547 6 eene eenvoudige Slaapkamer voor een Jong mensch, z. b. b. h. h. Omtrek Breestraat. Pr. br. met prijsopgaaf lett. A T bjj J. BRUNT ZOON, Boekhandel, Den Haag. 2563

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 5