A. M0LKENB0ER. Dames-en Kinderondergoed, Openbare Verpachting. Kachelkolen, J. J. HÜY, TE KOOJPr 61 Fli voor Jongens O vergave van liet commando over hel 1de Regiment Infanterie» Hedenmorgen om elf uren had op do bin nenplaats der Morschpoort kazerne alhier de overdracht van het commando over het 4de reg. inf. plaats. De beide alhier in garnizoen liggende batal jon:; stonden in carré, terwijl kort to voren door de 4de comp. van het 4de bat. met de muziek het vaandel van do Woning van den kolonel .7. A. K. H. "W. Vogel was gehaald, dat met de vereischto militaire eerbewijzen in ontvangst werd genomen. Precies op hot aangekondigde uur kwam de kolonel Vogel, in do tenue als commandant van het reg. gren. en jagers, dio daarna zy.no sabel trok en nadat de gelederen geopend waren, met den luit.-kolonel F. C. O. Bloem die gelederen langs liep. Na afloop daarvan begaven zy zich naar het midden van het carré on richtte do kolo nel Vogel, na het vaandel tot zich geroepen te nebben, tot de officieren, onderofficieren en soldaten eone toespraak, waarin hy mede deelde dat hy ingevolge Koninkiyk besluit tot commandant van hot rog. grenadiers en jagers was benoemddat hy het 4de reg infanterie 10 maanden gecommandeerd had en 4 jaar een onderdeol daarvan (het 3de bat. te Haarlem); dat hy dit regiment heeft leeren kennen als eon regiment ryk aan krygsmans- deugden on getrouwe plichtsbetrachting, waar door dan ook liet 4de regiment overal als zeer gunstig bokend staat; dat hy het regi ment, hetwelk hem steeds zoo lief was, slechts ongaarne verliet, en dat het regiment steeds in eene aangename herinnering by hem zal blijven. Hierna nam de kolonol Vogel het vaandel o/er van don adjudant-vaandeldrager on richtte zich tot den luit.-kol. Bloem, waarna hy er op weos dat hot vaandel, do eer van het regiment vertegenwoordigende, steeds onbe smet moet wordon gehouden, en in hot by- zonder zulk oen vaandel, waaraan vooral voor het 4do regiment roemryke herinneringen zyn vorbondon, waarna de kolonel Vogel het vaandel aas den luit.-kol. Bloem overgaf, die het aan nam met do verzekering o. a. er steeds voor te zullen waken dat geen smet op het vaandel j zal worden geworpen. Toen gaf deze het vaandel weder aan den adj.-vnandeldrager over. Vervolgens richtte de luit.-kol. Bloem eene toespraak tot kolonel Vogel. Namens do offi- eieren en minderen van het regiment wenschte 1 bjj kolonel Vogel van harte geluk met zyne eervolle bonooraing als commandant van het 1 keurcorps en ofschoon allen zeer verheugd wordt het door do „H. Crt." genoemd, dat een jonkman gisteren door een jougdigen knaap aan de politie liet zeggen, dat hem domoor denaar bekend was en dio niemand anders zou zijn dan een zyner broeders. Eon gestreng onderzoek werd terstond ingesteld en toen bleek dat do aangewezene niet do minste schuld had. Do aanbrenger kwam later tot do bekentenis, dat hy slechts voor eone grap de beschuldiging wereldkundig had gemaakt. Natuurlijk gaat het onderzoek voort en wordon verschillende personen gehoord; tot dusver echter zonder resultaat. Tot dezo categorie behoort ook zekere landlooper, die zich te Haarlem in arrest bevindt en den lslen dezer aldaar is aangebracht door den veldwachter T. G. J. Pardoen van Hillegom, dio hem had ontmoet, voorgevondo koopman te zyn, doch geen patent hebbende, terwyl in zyn bezit werden bevonden; vier katerns postpapier en eenige stukjes zeep. Een inge steld onderzoek in zeker logement in de Noorder Schoolsteeg, alwaar hy opgaf den avond van don moord te hebben vertoefd, bracht aan hot licht dat deze persoon dien I avond ongeveer te zeven uren dit logement had verlaten en ongeveer to negen uren in j opgewonden toestand was teruggekeerd, een mes op tafol werpende, zeggende met een j vloek: „ik heb een moord gedaan", enz. In- j tusschen is dit later gebleken dronkenmans i praat te zyn en ook in dozen persoon do moordenaar niet gevonden. Naar hot „Hbl." echtor vernoemt, heeft do Haarlemsche justitie zeer belangryko aanwy- I zingen gekregen, waardoor op bepaalde per- sonen vermoedens gevestigd zyn. In een buitengewoon „Politieblad" bericht do officier van justitie te Haarlem, dat in den namiddag van Zondag 28 Februari te Oogst feest is gezien eon armoedig gekleod, half I beschonken man, oud circa 60 jaar, mot ge- I zengde wenkbrauwen en baard, aangezicht "vaal, bakkebaarden grys, postuur flink, lang ongeveer 1.70 meter; trekt al sprekende met dan linkerhoek van de onderlip; kleeding: donkerblauwe lango jas mot pet, brook van donkere stof on schoonon. Oenoemdo officier \an justitie verzoekt opsporing en draadbe- ïicht van dien man, zoomede van eon man met bruinbonte muts, donkergrijze demi-saison, zwarte broek, bruin wollen gebreid vest, zwart on wit gestreept boezeroen, schoonen of laarzen, groot van gestalte, met donkeren knevel en baard; spreekt stotterend; als- mede van eene vrouw mot losse, witte, go- plooide muts, witte banden, lang Frioschjak met panuon, zwarte pantoffels, zwarte kousen, donkeren omslagdoek, donker uiteriyk, eenigs waren over de groote ondorschoiding, welke iA. b' zins schooven mond, ongeveer 40 jaar, on van hem to beurt was gevallen, zoo zagon zy was allen, .zonder uitzondering, hom toch met leedwezen vertrekken, aangezien zy in den korten tyd (sedert 15 April 1891), dat hy het regiment gecommandeerd had, zich had doen kennen als oen edel en humaan chef, die de uitmuntend aan hem toevertrouwde belangen va.» een ieder, van den hoogste tot den laagste, uitstekend wist te behartigen, en voorzeker was spr. de tolk van allen, wanneer hy hem van harto het beste toewenschte jn de eervolle betrekking, hom nu opgedragen. twee bedelaars, beidon ongeveer 40 jaar, middelmatig groot, de een iets grooter dan do andere, t'én zwaar gebouwd mot jenovor- gezicht, ongunstig uiteriyk, zwaren, ietwat jossigen knevol, lange ruige donkere jas, don kere broek, donkergryze stoffen pet met rechte klop, schoenen; do kleinere metkortero jas, donkere broek, donkere pet met rechte klep. Telegrammen. DARMSTADT, 5 Maart. Volgens de „Darm- Na deze toespraak werden alle officieron itadter ztg." is da groothertog Lodowyk van het middon van tcané geroepen en nam irosson eisternamiddaL' door oeno beroerte de kolonol van eiken officier persooniyk met een handdruk afscheid. Toon het vaandol weder was overgegeven aan do 4de comp. van het 4de bat., werd dit by den luit.-kol. Bloom aan huis bezorgd en hiermede was de plechtigheid afgeloopon. Voorzeker zion allen den hooggeaebten en beminden chef met leedwezen vertrekken, ofschoon allen harteiyk belangstellen in de groote onderscheiding, die hem te beurt is gevallen, want hot is den kolonol Vogel go- lukt om zich in korten tijd by alle rangen b9mind te maken. Na afloop der plechtigheid werd nog bokend gemaakt dat de kolonel Vogel allo straffen geschonken had, m. a. w.al de gestraften, onderofficieren en minderen, worden ontsla gen en hun straf is als geéindigd beschouwd. De kolonol Vogel zal Maandag te 's-Hago hot bevel over het regiment grenadiers en jagers aanvaarden. S?c dubbele moord te Haarlem. Mag hot prijzenswaardig heoton, dat door vele personen b\J do justitie en politie ver schillende mededeolingen worden gedaan om- front hetgeen zy meenen to weten van om standigheden, welke zouden kunnen leiden tot de ontdekking van don snoodaard, die do twee vrouwen aan don Raamsingel heeft om het loven gebracht hoogst afkeurenswaardig Hessen gisternamiddag door oeno beroerte getroffen, waardoor do grootvorst over de helft van het lichaam verlamd is. De nacht was rustig, doch in don toestand is geene verandering gekomen. Do grootvorst is zich bewust van zyn toestand. MADRID, 5 Maart. Do heer Canovas zeide tot eon journalist, dat hy hem machtigde tegen te spreken, dat het plan bestond eene belasting van do buitenlandsche rente to heffen. BI a r ktborichten. Leiden, 5 Maari, Graoen ruim aangebodoD, wat Tarwo betreft meereudeel* van poriuge qn» lïteït. Hoowel er voor vorachillendo artikelen meer koop- laat was, blijft do mark; nog atceda in gedrukte etemmiug. Witte Tarwo Nieuwe ƒ0.25 a f 8.75 California ƒ9.25 a 9 50 Nieuw-Zoolandacho 9.75 a 10.allee per 60 KG. Rogge /6.40 a ƒ7.50 per 71 KGi Zomergevet ƒ4.20 a 4.75, Winter- 4.50 a ƒ5. Chevalier- 5.23 a G.per HL. Ilaver ƒ3 40 a ƒ4.por 50 kilogr. Blauwo Erwten ƒ6.50 a 9 25. Bchokkora ƒ9.— a ƒ10.25. Paardt-abooncD 6.10 a ƒ6.40. Duivonbooneu f 6.90 a ƒ7.25. Draineboonen 9 50 ƒ12 25. Winter-Koolzaad ƒ11.a ƒ11.50. Zoaicr- ƒ9. a ƒ9.75. Fanariezaad 5.50 a 7.25, alles por HL. V-iter ABavuü 29-u k laie «juain.por vu Cl.— 72.2d<' qasii per 55- e ^62—; let-e qnnlil er 'mlov- 1.60 a ƒ1.30 2dr qualit. 1-ilogr. 1 40 a ƒ1.55. Lange Zwarte Tuil, 2000 dnbb. DL., ƒ0.22 a 0.25, Het stoomschip „Aline Woermann", van Zanzibar naar Rotterdam en Hamburg, arri- voerde 4 Maart te Napelsde „Prinses Wil- holraina", van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 5 Maart Dungenes. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 3.5° 0.-25.7° Fahrenheithedenmorgen om 8 uren 0.5° C. 31.1° F.'s middags om 12 aren 3.5° C. 38.3° F.'s namiddags 4 uren 2.5° C. 36.5° F. Hcckeiyho *>erichten. Oegstgeest: Zondag 6 Maart, 's morgens, ds. W. Briöt, van Leiden. Katwyk aan den Ryn: Chr.-Geref. gom., Zondag, des voorm. te halftien en des avonds te 6 uren: de heer A. D. C. Kok, theologisch student te Kampen. ADVERTENTIES. Op den 17den Maart hopen onze 2L 2*9 geliefde Ouders 3ji ABRAHAM PIETER CHAUDRON gP WILHELMINA SCHIPAANBOORD, hunne lfc'/^-jarlgc Echt vereent- 2! gtug te herdonken. 1403 11 Hunne dankbare Kinderen Voor do vele bewyzen van hartelijke deel neming, zoowel hier als van elders ondervonden by het overly den van myn geliefden Echtgenoot, den Heer D. OSSEVOORT, betuigen wy allen onzen innigon dank. Uit allor naam: Wed. D. OSSEVOORT, geb. v. d. Kaay. Zoeterwoude, 5 Maart 1892. 1389 9 De ondergeteekende betuigt zyn hartelyken dank aan allen, die hem op den lsten Maart jl. bewyzen van belangstelling gaven. In hot byzondor brengt hy dien dank aan zyne geachte medebewoners van de Mare, die op zoo eigenaardige wyzo van hunne instem ming met zijne feestviering doden blyken. P. DE HAAS. Leiden, 5 Maart 1S92. 1423 9 do goheele Inventaris van een flinken Krui denierswinkel. Brieven onder No. 1407 aan het Bureel van dit Blad. 5 Botermarkt S3. GROOTE KEUZE IN Op Maandag 21 Haart 1892* des mid dags te twaalf uren zullen door Burgemees ter en Wethouders der gemeente Leiden, ten Raadhuize aldaar, by opbod en daarna by afslag wordon VERPACHT voor den tijd van vyf jaren, ingaande 1 Mei 1892 en eindi gende ultimo April 1897: De opbrengst der tolgelden verschuldigd voor het gebruik der Trekvaart en van het pad tusschen Leiden en Haarlem aan het tolhek gelegen aan den Rijns- burgervliet onder de Gemeente Oegstgeest. De verpachting hoeft plaats behoudens de te Jverleenen aangevraagdo verlenging van concessie tot tolhelfing. De voorwaarden liggen ter lezing van heden af, dagelyks (uitgezonderd des Zondags) ter Secretarie dezer gemeente (finantiiele afdeeling) van 's voormiddags te negen tot 's namiddags te vier uren. 1424 26 Leiden, 5 Maart 1892. Heden overleed, na een langdurig lyden, tot onze diepe droefheid, onze harteiyk ge liefde Zustor en Behuwdzuster, Mejuffrouw WILHELMINA CATHARINA MEIJER, in don ouderdom van ruim 73 jaar. C. G. W. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Meuer. R. KOOPMANS VAN BOEKEREN. H. E. W. MEIJER. Leiden, 3 Maart 1892. (Nieuwo Ryn 97.) 1374 11 Heden overleed, na een langdurig, doch geduldig lyden, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenooto en Moeder MARIA t KRUIJSWIJK, op den leeftyd van byna 38 jaren. Leiden, Uit aller naam, 4 Maart 1892. P. J. VERKOREN. Eenige kennisgeving. 1400 8 I Tot onze diepe droefheid overloed heden ouze lieveling ISAAC EMANUEL, op don leefttyd van byna drie maanden. E. HORLOOS. B. HORLOOS Pienas. Leiden, 5 Maart 1892. 1416 6 Voor do vele en hartelyke bewyzen van deelneming, ontvangen by het overlyden van ni'jne geliefde Echtgenoote JOHANNA FRAN- CINA KRIEST, betuig ik mijn oprechten dank. G. BOLT. Leiden, 5 Maart 1802. 1414 6 in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, by opbod op Vrydag 1 April 1892, by afslag op Vrydag 8 April 1892, telkens des voor- middags to elf uren, ten overstaan vanJ. F. MEINERS, Notaris te Leiden, van WEI- of HlfcOlLAND en TEELiLAND, gelegen onder de gemeenten Leiderdorp en Oegstgeest. 1394 12 Omeclir{jvlog der Perceelen. Perceel 1. Een perceel uitmuntend, wel toegemaakt WEI- of HOOILAND, gelegen in den Munnikenpolder onder de gemeente Leider dorp, kadaster Sectie B, Nos. 110, 111 en 112, te zamen groot 5 hectaren, 20 aren en 40 centiaren, helend ten noorden de Munniken- Watering, ten zuiden den Munniken-Ommodyk en ten oosten en westen Vrouwe J M. Knep- PEi/iiouT, Echtgenooto van Jhr. Mr. G. J. Bcelaerts van Blokland. Dit perceel is verhuurd aan Teunis Riet kerk tot Kerstmis 1894, voor 400-'sjaars. Perceel 2. Een perceel uitmuntend TEEL- LAND, gelogen aan den Valkenburger Weg in het Buitenwater onder de gemeente Oegst geest, kadaster Sectie B, Nos. 632 en 147, te zamen groot 1 hectare, 2 aren en 90 centi aren, bolend ten noordon C. M. Van Sillevoldt en cons., ten oosten het volgende perceel, ten zuiden C. Van Delft Jzn. en ten westen den Valkenburger Weg. Dit porceel bevat Steenbakkersklei. Perceel 3. Een perceel uitmuntend TEEL- LAND, gelegen achter het vorige perceel in het Buitenwater onéer de gemeente Oegst geest, kadaster Sectie B, No. 146, groot 1 hectare, 10 aren en 20 centiaren, helend ten noorden C. M. Sillevoldt en cons., ten oosten A. Van der Meu, ten zuiden C. Van Delft Jzn. en ten westen hot voorgaande perceel Dit perceel bevat Steenbakkersklei. De perceelen 2 en 3 zyn te zamen verhuurd aan Hendrik Hoqewonino Corneliszoon tot Kerstmis 1894, voor 250.— por jaar. De Grondlasten bedragen van perceel 1 21.89, perceel 2 9.95 en perceel 3 10.71. De Poldeilaston in do Munnikenpolder heb ben over het afgeloopenjaarbedragenƒ21.04. Het Rijnlands Bundorgeld bedraagt 1.50 per hectare. De Huren en Lasten komen van af 1 Januari 1892 ten bate of ten laste der koopors. Betaling der kooppenningen 30 April 1892. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten Kantore van voornoemden Notaris, Noord einde 22, alwaar tusschen den dag van veiling en dien van afslag, van 9 tot 3 uren, ver hoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van eén vijfde der verhoogsom. 1404 G2 lil Lossing: eene lading grove a 70 Cent9 van het Schip afgohaald en 75 Cents thuis bezorgd. Ligplaats Schip: Kraaierstraat. Bestellingen gelieve men te doen by EfliELING, Utrechtsche Veer, hoek Kraaierstraat, en by 1390 16 ST.- J A CO BSGRAC HT. Telephoon nummer 185.

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 6