Maaudag 15 Februari A\ 1882. Leiden, Februari. feze €ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. LA FLÈCHE. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lsiden per 3 maandenf 1.10. Franco per post1.40. A/zGr.derlijke Nmnwert., Tweede Klad. Naar aanleiding van do ingediendo be zwaarschriften tegen het kohier der Plaatse lijke Directe Belasting voor 1891 stollen B. en Ws. aan den gemeenteraad voor, om over eenkomstig den overgelegden staat te willen beschikken en dientengevolge af te wijzen de ïeelames van: J. P. Verhagen, Ma. Smit, J. C. Kres, A. v. d. Mark, A. Zwart, M. Krukkert, Ca. Van Heerenbeek, A. Van Wyk, P. J. Kalkhoven, J. Van Hooidonk, J. De Tombe, A. Van Prank, J. W. Van der Royden, A. Kooien, Wed. G. J. Corts GroeD, J. C. Van Hartrop, M. H. Fontein, T. Zitman, W. C. Engelbrogt, Cos. Hogendoorn, H. Hogen- doorn, W. L. Christiaanse, H. C. Noyen, I. T. J. Willemse, Js. La Eivièro, A. J. J. Booda, P. H. Du Croix, J. Veltman, P. Van der Worm Jr., II. Do Geus, J. N. Plantfeber, Wed. P. Woudenberg—Hille, F. S. Van de Pavord Smits, H. W. Hagoman, C. L. Van Helder, D. J. Dobbe, L. Kluit, J. E. Stoett, C. Verhoeven, Js. Th. Van Schei, F. T. Kraneveld, P. Vrijburg, L. Van Tol, B. Thonus, M. De Beer, B. H. J. Aalberse, Z. v. d. Mey, A. N. Adriaans, S. Smit, Wed. T. J. Landzaat, R. Verschuiling, M. H. Holswilder, J. W. Taffijn, J. Du Pon, C. A. Franchimon, J. J. Huibers, G. Brummelkamp, H. Bontz, J. Couvée Az., N. Bink Jcz., M. L. Herreur, A. Van Gelderen, W. F. Wischman, P. Van Wijk, E. J. Hoffman - Wed. Lamferkamp, C. M. Voot Van Campon Wed. Mr. P. H. Borkhout, G. Elshof, J. Bots, A. J. M. Hoelen, J. Filippo Hz., G. J. Do Jongh, A. Van der Linden, P. C. Van Booren, A. Janson, J. T. Van den Burgh, L. F. Proot, P. De Jong, F. Osterloh, Ch. Verra, Ha. Maas, W. Van Ulden, F. Arbouw, J. Molenaar, J. M. Los, W. Poeliejoe, J. F. Fraikin, M. Th. üljee, Wed. J. Van Duuren Meurs, J. D. Kiek, C. Kooreman, M.P. Ouds hoorn, A. J. C. Van Honstede, J. Dumoulin, P. J. Mulder, S. M. Ten Holten, Z. A. Smit, J. H. A. Van Dorp, F. Gnocchi, W. Schippers, S. H. C. Smits, W. A. Elshof, J. J. H. C. Speet, G. Mizee, F. Frank, W. F. A. Ber gers, J. I. Planjer, M. Sieval, J. Overduin, E. D. Boucquaert, A. Somerwil Az., A. Ruig- rok, W. P. Van der Drift, H. A. De Meyer, C. Helmors, J. J. v. d. Blij, J- Tielkemeijer, J. B. Hoogevoen, A. N. Visser, G. Braak, L. Suykerland, J. Plantenga, A. F.utgers, J. C. P. Steonhouor, J. Selier, J. J. Van Giezen, A. G. C. Van Bruggen, P. II. Schutte, B. I PRIJS DER ADVEIvTRNTIÉN: Tan 16 regel» ƒ1.05. Iedere egel moer ƒ0.x7 Grootere lettere naar plaaiaruini'.ó. Voor hut UK'Axteeroc» bü'.ïen dfc su» \vtwt-lO Ewi":ifcc_ 1_ Ten Haakon, G. H. Maat. L. A. Holthuson, B. Honing, R. C. Six, H. A. J. Kruger, J. Kukler, H. Bokern, W. Yermey, P. Yan Rossen, J. C Yalderen, A. Haselhorst, A. Disselvelt en Wed. J. Yallentgoed Collet; de aanslagen te verminderen van J. Hoogendyk met 3.03 en uit te trekken op 4.53, D. v. d. Burg met ƒ1.55 en uit te trekken op ƒ0.78, Wed. W. Van Oosten Planjer met/'G.30 en uit te trekken op ƒ16.53, P. De Wilde Rzn. met 14.IS en uit te trekken op ƒ80.79, A. D. Wempe met 7.56 en uit to trokken op f 21.92, Wed. P. Oostveen met ƒ3.88 en uit te trekken op ƒ7.71, H. E. Zylker met 14.18 en uit to trekken op ƒ16 53, G. J. Peeperkorn met ƒ15.75 en uit te trekken, op ƒ30.71, A. B. Breebaart met 22.84 en uit te trekken op 7.87, J. Yan Geylik met ƒ11.81 en uit te trekken op ƒ46.46, G. 't Hol met ƒ3.15 en uit te trekken op 4.72, Js. De Mey met ƒ1.59 en uit te trekken op ƒ1.56, N. Brum melkamp met 15.12 en uit te trekken op ƒ56.04, J. Van den Dop met 7.71 en uit te trekken op ƒ37.83, W. Blok met ƒ14.18 en uit te trekken op 16.53, J. A. J. Stoyger met ƒ2.36 en uit te trekken op 2.36, Wed. H. J. Verhoeven met 27.56 en uit te trekken op ƒ30.71, H. Callenberg met 7.24 en uit te trokken op 35.50, C. Wynnobel met ƒ14.18 en uit te trokken op ƒ52.44, L. Den Beer Poortugael met ƒ21.26 en uit te trekken op ƒ25.20, S. Stern met ƒ17.33 en uit te trekken op 33.95, M. Brugmans mot 3.88 en uit te trekken op ƒ7.71, P. L. Sandberg met ƒ2.27 en uit te trekken op ƒ2.26, J. B. Peyrot met ƒ6.30 en uit te trekken op 16.50, J. G. Moquette, geb. Jonquière, met ƒ7.88 en uit te trekken op 22.83, A. A. Regensburg met ƒ6.45 en uit te trekken op 25.20, C. L. Van Harinxma thoe Slooten met ƒ11.02 en uit to trekken op 63, M. H. Hoogeboom, Wed. P. G. C. Eigoman, met ƒ165.38 en uit te trekken op 58.27; en de aanslagen van P. Van Leeuwen, N. J. F. Porapo van Meer- dervoort, Wed. A. Mizee, G. Gaykema, H. F. Van Ewijk, D. Meyer en J. Bonsel van het kohier te royeeren. Hierdoor wordt het bedrag van hot kohier, in de Raadsvergadering van 18 Juni 1891 vastgesteld op ƒ173,516.69, met ƒ491.72 ver minderd en alzoo uitgetrokken op 173,024.97. De afdeelingon van het college van Ged Staten van Zuid-Holland z\jn thans aldus saamgesteld: Afd. A. Provinciale- en plaatselijke finan ciën, onderwys, armwezen, kerkelyke zaken, jacht en visschery, reclames, ryks- en plaatse lijke belastingen, toepassing der wet tot rege ling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap en van die, houdende bepalingen tot het tegen gaan van overmatigcn en gevaarlijken arbeid van jeugdige personen en van vrouwen. Afd. B. Gemeentezaken, voor zoover die niet aan Afd. A. zijn opgedragen, waterstaat, wegen, waterschaps-aangelegenheden, politie, nijverheid, landbouw, militie en schutterijen, benevens strandvonderij, enz. Tot leden dier afdeelingen zijn benoemd: Afd. A. De hoeren: mr. G. J. Goekoop, mr. C. A. Van der Kemp en mr. D. Van Weel. Afd. B. De heeren: jhr. mr. H. A. C. De la Bassecour Caan, mr. P. L. F. Blussé en mr. C. J. E. graaf Van Bylandt. Door den Commissaris der Koningin in Noord-Holland is ter kennis gebracht dat: lo. de jacht op eenden zal worden gesloten 29 Februari a. s.2o. de jacht op ander water wild zal worden gesloten op 1 April a. s., beiden met zonsondergang; 3o. het weispel van kwartels met steekgaren of vliegnet zal mogen worden uitgeoefend van 1 Mei tot 15 Juli a. s.; 4o. de visschery met uitzondering van die met aalkorvon, aaldobbers en paling fuiken, van die met hot schepnet of de gebbe om kleine visclijos to vangen voor de aal dobbers en van die op snoek in de gemeente Tessel, zal worden gesloten van 15 Maait tot 1 Juni a. s.; 5o. gedurende den gesloten vischtyd ook het visschen met den hengel is verboden. Markies Do Malespina, laatstelyk secre taris by liet Italiaansche gezantschap to 's-Hago, vertrekt a. s. Zondag of Maandag naar Parijs, werwaarts liy in den rang van secretaris eersto klasse is overgeplaatst. Na zyn vertrek wordt ridder Bardi, gezant- schapsraad van Italië te Brussel, als zaak gelastigde belast met de waarneming der Ita liaansche legatie te 's-Hage, totdat de gezant van koning Humbert aan ons hof, markies Spinola, in do maand Maart a. s. op zyn post zal teruggekeerd zyn. De tweede soirée dansante in het hotel „den Ouden Doelen" te 's-Hago zal worden gegeven op Vrijdag 4 Maart a. s. De vice-president der Transvaalscho Republiek, generaal Smit, is gisteren met zyn zoon naar Utrecht vertrokken, om aldaar ge durende zjjno behandeling door dr. Snellen te verblijven. Alvorens naar do Transvaal terug te keeren, zal de heer Smit nog eenigcn tyd te 's-Gra- venhago komen doorbrengen. H. M. do Regentes b acni gistermiddag een bezoek aan de Industnescho >1 voor meisjes te 's-Gravcnhago. By koninklijk besluit 's den heer E. Von Georgii Georgenau, op z\jn verzoek, eervol ontslag vorleend als consu. gc p aal to Stutt gart, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hem aan den lande bewezen, en met toekenning van den hono- rairen titel van consul-gen- Van de Spaansche regiering is by de Nederlandsche bericht ontvangen dat te Madrid van 15 September tot 15 Nov mber 1892, ter gelegenheid van de v ering van do ont dekking van Amerika dooi Columbus, eene internationale tentoonstelling van schoone kunsten zal gehouden worden. Aan deze tentoonstelli g zullen zoowel buitenlandsche als Spaansc'ne bo" fenaarsder schilder-, beeldhouw- en bouwkunst kunnen deelnemen, terwijl dc kunstwerken zullen moeten worden aangeboden aan het lokaal der tentoonstelling tussclien 15 en 25 Augustus 1892; later worden gei.\e werken meer aan genomen. Voor belangliebbendon ligt eoi. exemplaar van het gedrukte officidelu reglement voor bedoelde tentoonstelling ter inzage bij het departement van binnenlandsche zaken to 's-Hage, by het bestuur der Maatschappij „Arti et Amicitiae" en by dat d -: Mnatschappy tot bevordering der bouwkunst to Amsterdam en by het bestuur van do schilderkundige genootschappen „Pulchri Studio" en „Haag- sche Kunstkring," te s Gravenhage. Gisteren is te Rotterdam overleden mr. D. H. Delprat, ridder van de orde van den Nederlandschen Leeuw, oud-hoofdambtenaar der gemeente, vborzittor van het college van regenten over de gevangenissen en voorzitter van het bestuur over hot rankzinnigenge- sticht aldaar. Sedert 1883 was hij ook com missaris der „N. Rott. Courant Mevr. Albregt Engelman gaat goed vooruit. In Maart hoopt z\j weder op te treden. Het stoomschip tBromo", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 11 Februari van Port Said; de „Menelaus", van Amsterdam via Liverpool naar Java, arriveerde 9 Februari te Liverpool; de „P. Ca land", van Amsterdam via Nieuw-York naar Baltimore, passcerdell Februari Dover; de „Burgemeester Den Tcx", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 12 Februari te Genua; de „Prinses Marie", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 11 Februari van Genua; do „Batavia", van Rotterdam naar Java, passeerde 10 Februari Port-Said. 3.) Het was zyne schoondochter Blanche d'Isen- leux, wier echtgenoot, de baron d'Isenloux, tot herstol van gezondheid oenige maandon op het kasteel van zjjn vader doorbracht. Over den aard zjjner ziekte word niet ge sproken, maar zijn uiterlijk verried dat hij aan de gevolgen eoner wond loed. Zjjn hoofd noch zijne armen of boenen waren gekwetst; h\j bewoog zich toch slechts met moeitehij moest dus in de borst gowend zijn en nu en dan bespeurde ik eene beweging, welke dit vermoeden bevestigde. Zjjn gelaat maakte een zonderlingen indruk, omdat zijn haar en knevel bijna dezolfdo kleur hadden als zijne bleeke wangen, terwijl zijne donkerbruine oogen als kolen vuur schitter den. Men behoefde de twee andere dames, die in de zaal waren, slechts aan te zien om haar als zijne zusters te erkennon. Ook dezen hadden die hoogblonde, bijna witte haren, maar z(j zagen er uit als campagnardes; blo zende, gezonde boerinnetjes, zou men meenen, als bare kleine handjes en vooral haar smaak vol toilet daarmede niet in strijd waren. Daar z(j iets later binnonkwamen dan de onverwachte vreemdeling, terwijl nochtans hare stoelen getuigden dat zij reeds in de kamer waren geweest, kon ik vermoeden dat die toiletten eonigermate het gevolg waren van het bezoek, al was do bezoeker zoowel door zijne maatschappelijke positie als door zijn eigen kostuum dat van den commis- voyageur op zijne winterreis die onder scheiding niet waard. Maar zelfs op een een zaam, afgelegen kasteel stelt eene jonge dame er prjjs op zich van hare gunstigste zijde te doen kennen. De jonkman, die mij had binnengeleid, stelde mij ook voor aan don markies Albert d'Evron, zjjn neef, die zeer weinig zeide, voortdurond zat te mijmeren en slechts do oogen opsloeg als de barones d'Jsenleux sprak. Hij was oen krachtig jongmensch mot een schoon voorkomeD, dat eveneens zijne zuide lijke afkomst verried, en een man van do wereld, zooals uit alles bleek. In den loop van liet gesprek bleek dat hjj officier was, hoewel zijne kleoding en manieren in niete aan den militair herinnerden. De oude baron sprak weinig; hjj was eonigszins hardhoorerid en wanneer zij tot hem spraken, verhieven de huisgonooten hunne stem. Dit had dus zijne natuurlijke oorzaak, maar liet maakto toch een zonderlingen in druk: het was of er tweeërlei gesprek werd gevoerd, waarvan hot eene gedeelte, liet zachter gesprokene, niet door ieder mocht worden gehoord. Misschien was het hieraan loe te schrijven, dat de gedachte by my op rees, dat in deze familie iets bostond, dat haar \erdeelde. Die indruk werd nog ver sterkt door het tweoërlei type, dat hen onderscheidde, en al spoedig bemerkte ik dat ook de stemmen hetzelfde verschil oplever den. De blonden spraken vloeiend Fransch met eene welluidende stembuiging; de don kuren hadden iets gesaccadeerd in hun toon. liet werd my weldra duidelyk, waarom de jongo baron er zoo op aangedrongen had dat ik den avond in de zaal bij zyne familie zou dooi brongen: sedert drie dagen was men van do gemeenschap met de buitenwereld afge sloten. De postdienst was gestremd en nie mand waagde het den weg naar het kasteel af te loggen. Een burger der bewoonde wereld was dus byzonder welkom en daar ik den vorigen avond wel een half dozyn couranten had gelezen, beantwoordde myn bezoek ge heel aan de verwachting. Nu en dan werd wat ik vertelde met luiden toon aan den ouden heer medegedeeld, die, nadat het onderwerp was afgehandeld, weder zyne party schaak voortzette met een per soon, die blijkbaar alleen om deze reden in het salon werd toegelaten en zich niet in het gesprek mengde dan wan -a hij bepaald aangesproken werd. üit zyne eerbicdigo ant woorden, waarin hu nooit de titols verzuimde, maakte ik de verhouding op tusschcn de verschillende personen. Tegen negen uren begaven wy ons naar eeno nevenzaal, waar een eenvoudig souper was aangericht, en te lialfelf stond de oudo baron op, ten teeken, dat het tyd was 0111 aan den dag eon einde te maken. De drie dames verwyderden zich, eerst ieder haar voorhoofd aan den ouden man biedende, die er een kus op drukte. Toen naderde de markies d'Evron den jongen baron d'Isenleux, waarschynlyk om hem zyne hulp te leenen, maar hetzij op zettelijk, hetzy hy de beweging van zyn neef niet opgemerkt had, doo: eene onver wachte wending had hy den arm van den schaakspeler gevat, die aan het lager einde der tafel eene plaats had ingenomen. Worth i'trml'jd).

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 5