Fl.100.000 Dörner-Piano's, df UYT's Piano-Handel, Kacheipommade. MAN F. A. DAM HOON, N°. 9796 Vrijdag SO Januari. A« 1892. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van fpn- en feestdagen, uitgegeven. JAS HENNESY Co., Cognac. BREESTRAAT 143. Te huur gevraagd, Bakkerij, LEIDSCI PRIJS DEZER COURANT: Toor Leiden per S maanden..........;, ƒ1.10. Franco per poet1.40. AüonderMjlie Noinmcr*,0.06. Ticeede Blad. Leiden, 28 Januari. De heer Geo. W. Van Siclen te Nieuw- York had de beleefdheid ons met een nummer der „New-York Tribune" eenige papieren te zenden, van welker inhoud wy met ingenomen heid melding maken. De „Holland Society" te Nieuw-York name lijk hield onlangs haren zevenden jaariykschen gemeenschappelpken maaltijd, eene feestelijke bijeenkomst, welke weer even goed slaagde als altyd. Meer dan 400 leden en gasten waren aan verschillende tafels vereenigd en de stemming was zeer opgewekt. Van het comité voor dit diner was de heer Geo. "W. Van Siclen (wy vermeldden hem onlangs als den vertaler van „Do Zegevierende Republiek") voorzitter; verder bestond het uit de heeren A. Van Wyck, W. J. Van Arsdale, H. S. Van Beuren, E. Van Schaick en Ch. A. Van der Hoof. Er biykt uit het relaas, dat onze voormalige landgenooten het oude Holland nog niet heb ben vergoten. De spyskaart, welke tevens eeno lyst van de „heildronken" en sprekers bevatte, was zeer sieriyk opgemaakt. Het menu was geheel Hollandschzelfs ontbraken aan het slot de gekrulde Goudsche pppen niet. Do spyskaart zelve was geïllustreerd met de portretten van Nederlands groote mannen. Te beginnen met den Grooten Zwyger, word de reeks voortgezet door den historieschry ver Peter Bor en Johan Van Oldenbarneveldt, tor- wyi op de andere pagina's waren afgebeeld De Groot, Boerhave, Vondel, Erasmus, Johan De Witt, Van Marnix, Rembrandt, Cats, Piet Hein, Tromp en De Ruyter. Dat er ook by de tafelgesprekken menig woord werd gewijd aan Nederland, behoeft niet te worden vermeld, evenmin als dat de Hol- landache liederen, waaronder in de eerste plaats het Wilhelmus en het Wien Neorlandsch bloed, door muziek werden afgewisseld. Over tienen, aldus bericht de „N.-Y. Tri bune", aan wier verslag wp hot eon en ander ontleenen, gelukte het den voorzitter der Ver- eeniging, George M. Van Hoesen, de verga derden tot de orde te krijgen, doch alleen door sigaren te laten presenteeren en eene likeur rond te schenken, die, naar het blad zegt, een onverstaanbaren naam, maar een heeriyken smaak had. Nu was het oogenblik voor toosten aangebroken. De president vroeg eerst de aandacht voor eene „Ode to Holland", die voor deze gelegenheid door Rev. dr. C. S. Vedder van Charleston was gedicht en waarvan ieder aanwezige een afdruk op Oranje papier kreeg. j De eerste toost werd nu uitgesproken door j Rev. dr. W. E. Griffis, en wel over de Hol j landsche gist in de Engelsche koek", daarna volgde Rev. dr. Charles H. Hall met het on derwerp „Colbert and the Corlaer." Vervolgens sprak dr. G. R. Van de Water en eindeiyk Rev. dr. T. De Witt Talmage Alle toosten, en, behalve de genoemde sprekers, voerde nog een groot aantal leden het woord, hadden, zooals te begrypen is, betrekking op Hollanders, het Hollandsche element in Amerika, al wer den ze ook in het Engelsch uitgebracht, en aan bijval ontbrak het niet. Langdurige toe juiching vond vooral het slot van de rede van dr. Talmage, dat ongeveer aldus eindigde: „Laten wetoonen waardige afstammelingen te zyn van de Hollanders, die de dijken aan legden. Een Hollandsch ingenieur zou zijne bruiloft vieren, toen er een hevige storm opstak, welke de dyken en de daarachter lig gende dorpen bedreigde. Hot water sloeg tegen de d\jken, het werd steeds hooger en de vrees nam toe. „Zal ik naar het feest gaan", zei de ingenieur, „of zal ik mijn werkvolk helpen aan do dijken?" En hy ging naar de dyken en zijne mannen juichten en riepen: „Goddank, daar is de ingenieurEn zij bonden touwen om het lyf en lieten zich zakken in het bruisende water om beter het gat te kunnen stoppen. ,,Geef stoenen en puinl" werd er geroepen. Eindelijk kwam het ant woord: „Er is niet meer." „Dan", riep de ingenieur, „doet je jassen uit, en we zullen zóó trachten het gat te stoppen." En in den kouden, donkeren avond werd het bevel op gevolgd en gedeeltelijk werd het gat gestopt. Maar het water roes en steeds dreigender werden de golven. „We hebben gedaan wat we kunnen", zei de ingenieur. „Nu op de knieën, mannen, en God om hulp gebeden En zij baden op den trillenden dijk tot de wind draaide en het water afliet. Laten wij allen zoo dijken opwerpen tegen den oceaan van onwetendheid en misdaad en verdorven heid, die deze natie dreigt te overmeesteren. Mannen van Holland, naar de dijken!" Het was over éénen, toen de bijeenkomst uiteenging. Gemeurd Nieuwn. Gisteravond te halfzes ontstond te Amsterdam een felle uitslaande brand in perceel Spuistraat 116, waarin eene ververij gevestigd was. De vlammen, welke op fiinken afstand zichtbaar waren, werden met eenige brandkranen spoedig gebluscht. De personen, zes ingetal,die Zondagavond te Berlikum de twee marechaus sees Pausma en Robijn aanvielen, zijn thans, naar geschreven wordt, allen gevonden. Het zijn, naar men vermoedt, de gebroeders Stroosma en een zekere Posthumus, die ge boeid naar Leeuwarden is gevoerd en een oude bekende van de justitie in'de gevangenis blijkt te zyn. Zijne verklaring, dat hij onschuldig is, moet onwaar zijn. De gewonde aanvaller is zekere Pieter Stroosma. De gewonde mare chaussee Robijn zal waarschijnlijk naar Utrecht worden gevoerd, waar men hem één oog zal moeten uitnemen. De marechaussees, die flink zijn opgetreden, konden door den glibberigen grond de sabel niet voldoende gebruiken, ze stonden te onvast. Na het schot, dat Pausma loste, hielden de aanvallers af. Eergist er morgen had de knecht van een landbouwer te Wye 't ongeluk in de schuur van een zoldering te vallen, met het treurig gevolg, dat hy op de plaats dood bleef. Een zekere Kayser is te Pary s gearresteerd onder beschuldiging, dat hy een Duitsche spion is. In 1875 werd hy gevangen genomen, aangeklaagd van oplichting, ge pleegd onder den naam van baron De Liagre. Hij wist toen zich als een waanzinnige voor te doen en werd van rechtsvervolging ont slagen, maar eenigen tijd in het gesticht Sainte-Anne opgesloten. In 1878 stichtte hy onder den naam Leconte het huwelijksbureau „Fortuna." In 1886 heet hy graaf Kinski, droeg het lint van het Eere legioen en gaf groote diners. Kort daarop werd hy opnieuw als oplichter gearresteerd. Weer wist hy zich voor gek te doen doorgaan en weer voerde men hem naar Sainte-Anne. Daarna werd hy kassier en failleerdever volgens stichtte hy een rechtskundig agent schap „Thomis." Hy voerde ook nog de namen Caesar en Zéro. In den laatsten tyd hield de politie hem scherp in het oog en ontdekte zyne relatie met Duitsche handlangers. Natuurlijk is hy nu opeens weer gek geworden, maar er is ditmaal veel kans voor dozen „gek" op een veroordeelend vonnis. Het fameuze zwarte paard „Tunis," waarop en waardoor de „brav' général" voor eenige jaren half Parys 't hoofd op hol bracht, is weer daar ter stede teruggekeerd. Boulanger vermaakte het aan zijn vriend Barbier, onder aanbeveling het al die zorgen te doen ge PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer/*0.17|. Grootere lettere naar plaatsruimte. Voor het incasseoron buiten de stad wordt fO.lO bcr^kszC. nieten, waarop een trouwe dienaar aanspraak heeft. De heer Barbier heeft het legaat aan vaard en het paard uit Brussel doen afhalen. Te Berlyn is, volgens de „Frankf. Zeitung", klauwzeer en tongblaar onder het vee uitgebroken, ten gevolge waarvan de cen trale veestallen door de politie gesloten zyn. Burgerlijke Stand. BODEGRAVE. Bevallen: S. W. J. Groenondyk geb. Fluiter, Z. J. De Vink gob. Kleyne, Z. T. Van IJk geb. Gecrokink, Z. J. Groenen geb. Verlaan, Z. Overloden: H. E. Van Veldhuizen, 21 j. M. Blom, eclitg. van F. v. d. Yia, 67 j. T. Verdel, wed. van N. Bruijnes, 72 j. W. Domburg, wed. van J. Oudshoorn, 80 j. J. Van Sovenbovon, wed. van N. Domburg, 55 j. I. Van Dobben, wed. van C. De Bruijn, 78 j. E. Verlaan, 6 m. T. Mo lenaar, 64 j. Gehuwd: J. Groenen, jm. 24 j. en G. Van der Kwaet, jd. 21 j. T. Van Straalen, jm. 30 j. on C. Vos, jd. 28 j. BOSKOOP. Bevallen: E. Guldemond geb. Koo nekoop, Z. C. H. Van Leeuwen geb. Snijders, D. Overleden: A. C. Walraad geb. Van dor Helm, 71 j. H. Van TolKeijzer, 57 j. M. Yau Zinteo, 49 j. J. A. Van der Werf, 1 j. HAZER3WOUDE. Bevallen: C. J. Van den Akker geb. Ramp, Z. J. Yau Poelgeest geb. Spij ker, Z. M. Van Driel gob. Do Braijn, Z. A. M. Pijnakor gt-b. Van der Haas, D. Overleden: K. Manheer, wed. van J. Buiteu- hui«, 73 j. N. Lugtigheid, eebtg. vau W. Wind horst, 52 j. M. Van Elewijk, 2 m. H. Verkley, wednr. van R. Van Ruiton, 76 j. J. Horteneiu», 2 j. H. J. Van Meure, 8 m. A. C. Kerk vliet, IJ m. OUDSHOORN. Bevallen: M. M. Van Donk geb. v. d. Wildon, Z. M. Mulder geb. Wilschut, Z. A. W. Verduijn geb. v. d. LLden, Z. Ovorledon: W. De Graaf, d. 2 w. A. Pannen bakker, wed. van P. Bruines, 74 j. N. Kelder man, eohtg. van A. Ververs, 5G j. G. Belt, z. 8 ïu. W. A. Kelderman, wed. v. F. Blom, 64 j. A. Dom burg, eclitg. van T. Immerzeel, 61 j. A.W.Ksm- meraad, d. 4 m. G. Bossemeijer, d. 9 m. A. Faddegon, d. 1 j. WOUBRUGGE. Bo vallen M. P. Van Tel geb. Kolder, Z. A. Van Veen geb. v. d. Zwaan, levenl. D. P. Sohrama geb. Hommela, Z. Overleden: K. M. Bax, d. 1 m. T. Vonk, z. 8 m. S. Van Wieringen, wednr. van A. Moer kerk, 79 j. A. De Haas, wed. van J. Van Rooyen, 82 j. J. KaDsmeyor, eclitg. van J. Ket, 59 j. ALKEMADE. Geboren: Con elis, z van Dirk Oudehoorn en Maria v. d. Werf. Johannes, z. van Adrianus v. d. Hul6t en JohaDna Dooswljk. Hen- drika Cornelia, d. van Wilhelmus Vermolen en Willomyutje Spruit. Overledon: Willem Fredirik Linke, 58 j., eohtg. van Adriaua Kool. Catlianua Vau Tol, 70 j., wed. van Dirk Straathof. Jacoba Maria v. d. Li'ndeu, 3 j., d. van Willem v. d. Linden en Johanna De Boer. Petrue Van Itijn, 2 j., z. van Gerardus Van Rijn en Jakoba Van 't Hart. NÜORDWIJK. Geboren: Adrianus Cornells Wil- holmue, z van C. P. Alkemado en G. HomaD. Tiet, z. van L. Van Rijn er. 8. Van Zyp. - Guurtje, d. van W. Do Ridder en C. De Moei. Gerardus Johannes, z. van C. J. L. v. d. Meer en G. Lubbe. Klaas. z. van D. M. Pusscliier on J. Verloop. Overledon: M. Waswenaar, 78 J., wednr. \an M. Overboek. L. Onderwater, 62 j. A. Steen voordon, 76 j., wed, van P. Passchier. KKCKAMP-g. AAN DENGENEN WELKE HET TEGENDEEL ZAL BEWIJZEN. liet beroemde EAU D'ANGE doet het uitvallen der haren in 't dagen ophouden en doet ze op de kaalste hoofden weder groeien. Parijsche Tentoonstelling. Gocdin Medaille. Alle nattige inlichtingen opzenden als Oaderdom, ziekte, kenteekenen, enz aan M. d ANGE, Cblmiste, 15,rue d'Argenteull, Parf/e 355 8 Vervolg der Advertentiën. Voordeelig! Zindelijk! Bit nieuwe Kacliel|iolltoer bevat ver schillende bestanddeelen, alle samenwerkend om den glans eenvoudig en spoedig te ver- krygen. 274 15 Het knn zonder er £e(s b\| te voegen gebruikt worden. Prys per doos5 Cents. Prijs per 6 doozen25 F. VAN DORP, HAARLEMMERSTRAAT f.. Eonig Depothouders voor J.oiden en Wurtemberg 1881-'39-'42-'71Londen 1851*70 Bellijn 1844; München 1854'70; Parijs 18(17AVeenen 1873; Santiago 1875; Melbourne 1881; Barcelona 1888; Internationale Tentoonstelling Londen 1885; voor Edelen Toon en Fijne Bewerking. Uitsluitend verkrijgbaar en ter bezichtiging in 8354 66 Terstond ter overneming aangebodeneen te of naby Leideneene M met zeer netten en fiinken Bakkers-cn Krulde- minstens 0 Kamers en Tuin, waarin Vrucht- nlcrs-loTcntari»; bet Huis is desverkie- boomen. Opgaaven uitersten huurprijs, ligging zend als Bakkerij TE HUUR. belasting, enz., worden franco ingewacht.omier

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 5