MUZIEKHANDEL VAN T. H. 2JITQB3A, Breestraat 151 De Cantons ra dei voorraad is eis rertriiilaar. Inziet, die liet veortadea is, wordl ii de leesie levaliei Manen 24 eren silmrJ. AANBESTEDING. DöRNER Piano's en Vleugels, Heraldische Nieuwjaarskaarten. The Arroba Company, Piano, Orgel of Viool Trappisten-Bier. Tombola zonder Nieten. RE U TER-LA URIL LA R D, in één flink boekdeel. Goede Soldeerders Stol!werck9scSie Borstbonbons ïMverkooping „Holland's Roem", C. DIJRKSE, JBoek-, Nluziek- en Kunsthandel T. H. YTSfflA, Breestraat 156. Levert zuiver oorspronkelijke Wijnen, Tarragona, Spaansche Port, Roode of Witte Port, Shei'ry, 8 st< eii*«aln «*a Uitsluitend verkrijgbaar in CÖCKUYT's Piano-Magazijn. 5865 40 Ieder INSTRUMENT wordt 14 dagen op zicht geleverd. 6 jaren garantie. Prijscourant wordt gratis toegezonden. Stemmen, "Verhuren, Ruilen, Repareeren, Transporteeren, Aan 't leven weergegeven. 7627 20 Een bekwaam Muziekonderwijzer beveelt zicb beleefd aan voor Plano-, Orgel- of Vioolles. Prijs per 3 maanden voor óén of meer personen ƒ6.5O. Voor dogelijk onder wijs zyn information te bekomen. Brieven aan hot Bureel van dit Blad onder No. 8212. 8 De Trappisten-Bierbrouwerij „He Schaaps kooi}", bij Tilburg, heeft voor den verkoop op de flesch en fust alleen aangesteld te Leiden W. A. ELSIIOF, Grossier, Haarl.straat 139 A, Leiden. 6485 10 II. VAM KM, Bierhandelaar, Burgsteeg 3, en Bolwerkstraat, hoek Hoogewoerd, Leiden De ondergeteekende heeft de eer te berichten dat hij voor slechts eenige dagen eene Tom bola met Roulette heeft geopend van ver schillende Luxe- en degelijke artikelen. Eene voor jongens a 25 Cents het Lot. Eene voor meisjes a 25 Eene voor dames a 5 O Eene voor heeren a Zoodat een ieder wat van zijne gade vindt. Er wordt dadelijk getrokken. De prijzen zyn tentoongesteld. 8094 14 Breestraat 01. A. J. BACKJER. 1400 kolommen druk* met 30 groote, fraaie Platen, voor ƒ3.911. npiJTpn^ VERZAMELDE WERKEN, IIIjLI a Kill) u beste Editie, bezorgd door Laurlllard, 8ste druk, bevattende alle Proza werken on eenige Dichtstukken van den ge vierden Auteur Frlts Reuter, kwarto geïl lustreerde Editie in keurigen rood linnen Stempelband, voor den spotprijs van slechts ƒ3.90. 8238 22 mr Ze raken op! Haast u dus! Na ontvangst van Postwissel verzenden CEItR. E. Si 91. €0IIEN, Magazijnen van Goedkoopo Boeken te Arnhem en te Nijmegen, dit spotgoedkoops, fraai geïllusteerde en ge bonden werk franco door geheel Nederland. van Rllkwerk kunnen tegen hoog loon geplaatst worden te Hellevoetsluis. Zich per soonlijk of schriftelijk te wenden aan den Heer P. GALLAS, aldaar. 8225 6 gefabriceer.i na voorschrift van den kon. Universiteits-Prof. Gehm. Hofrad Dr. Harless, Bonn, hebben sedert 50 jaren als verzachtend middel tegen hoesten, heesch- heid en aandoening der ademings - organen uitateekende diensten bewezen. Bij spoedige afwisseling van warme en konde lacht is 't bijzonder aanbevelens- wardig een bonbon te gebruiken. Verpakking: Geelc pakjes 25 cent. Alom verkrijgbaar. koopt en verkoopt Effecten; wisselt Coupons en vreemde Banknoten; geeft voorschot op Effecten. Opent Rekening-Courant met rente-vergoe dingneemt gelden deposito; neemt en aoeft gelden op Prolongatie; verstrekt gelden op eerste Hypotheek. Incasseert wissels op binnen- en buitenland; geeft af wissels op buitenlandache hoofdplaat sen (direct verkrijgbaar). Reglementen der Deposito's en Tarief van Incasseenng verkrijgbaar ten Kantore iei Bank, JV. Rijn 11. 611 U op het Landgoed „Veen en burg", te Llsse, op Donderdag 24 December 1891, des voor middags to 10 uren, ten overstaan van den Notaris D. J. VAN STOCKUM, aldaar, van: Eene grooto party zwaar en licht Eiken- en Esschen-ltahhouf, Ëske-, Ksschc- en zware lepe-hoornen, divers los hout en 2400 Kg. Hooi. Betaaldag 25 Juli 1892. 8189 10 Nieuw gedeponeerd Merk in geëmailleerde Blik-verpakking. 8243 8 De beste 2^-Cls-Slgaar. Verkrygbaar bij Haarl.straat 68, hoek Vrouwekerksteeg. Deze geheel nieuwe Kaarten in verschillende kleuren (naar ontwerpen van Prof. HILDEBRANDT) worden volgens bestelling ingevuld met Familiewapens, Monogram men of Kamen van de afzenders. Eenige Modellen zyn geëxposeerd in den VAN Ï8. De Kaarten (ingevuld) worden geleverd van af 36 Cents. 8161 22 AMSTERDAM. EERLIJ IV. LONDON. AMSTERDAM. HET BEST EN VOORDEELTGST ADRES. per 10 Liters, in bemande flesch, met accijns; de flesch wordt in rekening gnbracht a 0.75. ƒ8. - ƒ13.- ƒ9.- ƒ10.- ƒ».- In kistjes a 12 flesschen (8 Maatjes) f 2.per kistje hooger. Levering contant zonder korting franco huis by directe verbinding. Agentsctïaj» voor Leidon bij den Heer KPHKiïn, Haarlemmerstraat, alwaar proefflesschen en pryscouranten verkryg- baar zijn. 7789 40 746 9 Het COLLEGE van REGENTEN over de Gevangenissen te Rotterdam zal op Diijs dag 29 December Iö9a, des namiddags te 2 uren, in het Huis van Bewaring, aan de Korte Hoogstraat aldaar, onder nadere goedkeuring van Zyne Excellentie den Minister van Justitie, in het openbaar AANR&- &TEDEN De LEVERING van blank Linnen, blauw wollen stof, Brei en Naaigarens, Band, Knoopen, Borstelhaar, Blik, Tin en IJzer draad voor den arbeid der ge vangenen in de strafgevangenis te Rotterdam. De monsters der genoemde goederen liggen op de werkdagen vóór de aanbesteding, des voormiddags tusschen 9 en 12 uren, in de strafgevangenis ter bezichtiging. De voorwaarden dezer aanbesteding zyn op franco aanvrage by den Directeur der strafgevangenis verkrygbaar. De inschryvingsbiljetten moeten, behoorlijk verzegeld, worden ingeleverd uiterlyk op den dag der aanbesteding, des voormiddags vóór 12 uren, ter vergaderkamer van het College van Regenten, in het Huis van Bewaring aan de Korte Hoogstraat. 8239 36 Het College voornoemd Mr. D. H. DELPRAT, President. Mr. Ph. A. J BOUVIN, Secretaris. DOOR HUGH CONWAY. 33.) „"Woes zoo goed u te herinneren, dat ik niets zeide. Maar dat doet niets ter zake! Hot is in het belang van zyne nicht, Pau line, dat ik dr. Ceneri wonsch te spreken." De uiterste verbazing stond op zyn gelaat to lezen. „Wat hebt gy met zyne nicht uit te staan vroeg liy op onbeschoften toon. „Dat gaat ons beiden aan; zeg my maar waar ik hem vinden kan." „Hoe is uw naam?" vroeg hy kortaf. „Gilbert Vaughan." „Wat zyt gy?" „Een fatsoeniyk Engelschman meer niet." Hy bleef eenige seconden in gedachten staan. „Ik kan u by dokter Ceneri brengen", zeide hy„maar eerst moet ik weten wat gy van hem wilt en waarom gy Paulines naam noemt." „De straat is de plaats niet om er over te spreken laat ons ergens elders heengaan." Ik bracht hom naar myn hotel, naar eene kamer, waar wy op ons gemak samen kon den spreken. „Nu, mynheer Vaughan", zeide by, „ant woord my oons op myne vraag, en ik zal zien, of ik u helpen kan. Wat heeft Pauline March met de zaak te maken?" „Zy is myne vrouw dat is alles." Hy sprong overeind; een felle vloek, in hot Italiaansch, siste van zyne lippen. Hy werd bleek van woede. „Uwe vrouw?" gilde by. „Dat lieg je, zeg ik u 1" Ik stond op, even woedend als hyzelf, maar meer bedaard. „Ik heb u gezegd, mynheer, dat ik een fatsoeniyk Engelschman ben! Gy zult my excuus vragen voor die woorden, of ik zal je de kamer uitgooien." Hy zocht zyne woede te beheerschen en het gelukte hem. „Ik vraag u excuus", zeido hy„ik deed verkeerd. Weet Ceneri er van?" vroeg hy scherp. „Zeker; hy was by het huweiyk tegen woordig." Zyne drift scheen hem een oogenblik weer meester te worden. „Traditore!" (verrader) hoorde ik hem in zichzelven morren. „Ingannatore!" (bedrieger). Toen wendde hy zicli met een bedaard uiterlyk tot my. „Indien dat zoo is, heb ik niets anders te doen dan u geluk te wenschen, mynheer Vaughan! Uw lot is inderdaad benydenswaar- dig! Uwe vrouw is schoon en natuurlykook goedhartig. Gy zult eene aangename levens gezellin in haar hebben." Het zou ray alles waard geweest zyn te weten, waarom het vernemen van myn huwe iyk hem zoo woedend had gemaakt, maar toch zou het my nog meer waard geweest zyn, als ik myne bedreiging had kunnen ten uit voer brengen, om hem de kamer uit te gooien. Aan den toon van zyn spreken kon ik hoo- ren, dat Paulines geestestoestand hem bekend was. Ik kon den vent nauwelyks van het lyf afblyven; ik moest my wel bedwingen, want zonder zyne hulp kon ik Ceneri niet vinden. „Ik dank u", zeide ik bedaard, „nu zult gy my, hoop ik, de gevraagde informatie geven „Gy zyt geen zeer hartelyke bruidegom, mynheer Vaughan!" zeide de vent op een spottenden toon. „Indien Ceneri by het huwe iyk is geweest, moet het slechts een dag of wat geleden hebben plaats gehad. Het moet eene gewichtige aangelegenheid zyn, welke u zoo spoedig van uwe bruid wegvoert." „Het is eene gewichtige aangelegenheid." „Dan, vrees ik, dat zy nog een dag of wat zal moeten worden uitgesteld. Ceneri is niet te Genève. Maar ik heb reden te geloovon dat hy met eene week hier terug zal zyn. Ik zal hem opzoeken en hem zeggen, datgy hier zyt." „Zeg my liever waar ik hem vinden kan dan zal ikzelf naar hem toegaan. Ik moet hem spreken." „Ik denk dat het er van af zal hangen, of de dokter dat verkiest Ik kan hem alleen, uw verlangen te kennen geven." Hy boog en vertrok. Ik begreep dat liet nu zelfs onzeker was, of ik er in slagen zou een onderhoud te verkregen met dien geheim- zinnigen dokter. Het hing er geheel van af, of hy het verkoos. Hy kon te Genève terug komen en weer heengaan, zonder dat ik ho#„ gewaarwerd, zoo hyzelf of zyn vriend err^y geen kennis van gaf. Ik bracht eene week lang mijn tyd zoek zoo goed ik kon; toen begon ik te vreezen dat Ceneri zich had voorgenomen zich ver borgen te houden. Wordt vervolgd Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF,

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 6