St.-N icolaas-(j iels. Beads worden of zijn hier tor stede aller wegen aanstalten gemaakt voor het a. s. feest; de winkels worden op het voordeo- ligst opgemaakt, ieder roept luide dat men hot bost zal slagen wanneer m: n de inkoopen doet in magazijnen onder zyn boheor. Liever dan zich naar elders te begeven, verdiene het dan ook de voorkeur bji onze stadgenooten ter markt te gaan en een be- Z iek te brengen aan hunne welvoorziene magazijnen Welke zijn dan nu de beste adressen voor de inkoopen met het oog op het a. s. St.- Nicolaas-feest Onderstaande firma's zjjn bijzonder rijk ge sorteerd in de achter hare namen genoemde artikelen il. Van Andel, Botermarkt 29: Fijne sigaren en sigaretten, in keurige ver pakkingen. A. Bartel», Botermarkt 7 Vele benoodigdheden voor dames-handwer ken kleedjesstoffen, mantels enz. in groote kenze. C. Be Bink, Aalmarkt 13: Visite kaartjes in alle prijzen, in netto étuis \V. O. BoeJe, Breestraat 83 Sigaren van de meest gewone tot de aller fijnste qualiteiten. C. Btigeuiann, Haarlemmerstr. 07 Veie artikelen voor kleeding voor jongens en meisjes. C. Th. Breehaart, Lange Mare 00: Japonstoffenavonddoeken; tricot-tailles; fijne zwarte schorten zijden dames- en heoren- foalards; heerendassen enz., enz. C. J. Van «Ier Burgh, Maarsmansst. 19 Specialiteit in alle soorten van handschoe nen en hoeren- en dames-nouvcauté's. .1. Creygliton, Aalmarkt 25: Specialiteit in de meest practisclio potro- loum-lampen met de nieuwste brandersgas- ornamenten; gaskronen. Jali. c JHooigracht 12 en 14: Vele practische ijzeren artikelen voorhuis- lioudeJijk gebruik. Wed. L. ft. üirks, Langebrug 43: Vele kleine artikelen: toilet- en huishond- artikelen; handwerken. Depot van „Tessoi- schade." J. H. Dijkhuis, Hoogstraat 5: Artikelen voor de Indische tafel; parfume rieënzeepen voor toilet en voor huishou delijk gebruik. C. M. Van Dorp, Haarl.straat 3: Fraaie mandewerken, alsmede fijne arti kelen, kunstig vervaardigd van bamboe en riet. Joh. J. Eggers, Botermarkt 14: Muziekwerken, ook fraai gebondenpa neeltjes boekwerkenbenoodigdhoden voor muziekinstrumenten. Cerner en Co., Maarsmansstoeg 7 Glaswerk; luxe en huishoudelijke aitikelen in porselein en hout. I. V. Geyer, Botermarkt 26 en 27 Lederwarenlakwerkenprentenboeken bureau behoeftenreiskoffers; Ferry-artikelen. A. J. Groen P.Jzn., Haarlemmerstraat 70 Zeepen, netjes verpakt; parfumerieën, te- wens surprises. Cc/.. De Grijs, Botermarkt 24 Lingeriesartikelen voor kinder- en damss- kleeding en voor de luionnand. J. J. Gubbl, Aalmarkt 15 Specialiteit in parapluies en wandelstokken. 1*. Guide mond, Haarl.straat 6S: Groote verscheidenheid in speeldoozen en andere muziek-instrumenten, gewone en kost bare, eenvoudige eri sierlijke. Aardige en nut tige voorwerpen voor do jougd. H. F. Hooscinans, Breestraat 103 Vele artikelen in biscuit, majolica, peluche en leder; album- en rooktafeltjesvele andere houtwerken; echt blauw Meissener en ander porselein, enz. Jae. M. Hols wilder, Muarsmanssteog 5: Zjjden en andere parapluies mot nieuwe -stokkenwandelstokken. J. Hesseler, Haarlemmerstraat 206: Nieuwe voorraad goedkcope heeren-botti- nes; dames-laarsjes en pantoffels in alle soorten. V. Kloofs, Donkorstecg 5: Breiwol en breikatoen, sajetten, garen- en band-artikelen. Tricot goederen en handschoe nen. Diverse korsetten. ld. P. Knage, Hoogewoerd 20: Bijouterieën, lederwaren, luxe-artikelen en verzilverd metaal. II. en J. Knage, Hoogewoerd 22: Specialiteit in handschoenen, dames-nou veautés, lieeren-dasson, foulards enz. M. Keoy, Breestraat 121: Van Nelles bekende en andere sigaren, in verschillende merken. Sigaretten. Bovendien een nieuw, smakolijk, geurig merk: „El Tou rist", in een blikken kistje, den vorm heb- bendo van en net beschilderd als een koffertje. C. lioojkcr, Nieuwe Rijn 16: Prachtwerkenpostpapier in de nieuwste en fraaiste verscheidenheidcartes de cor- respondanco; prachtige gravures en photo graphies) platen in lijstkinderboeken voor alle leeftijden. Gratis tombola voor kinderen. Een keurig boekje als uitnoodiging tot be zichtiging der étalage. J. G. Kangcveld, Mare 82: Ecno uitgebreide collectie chocolade arti kelen, eene fijne sorteering cartonnages, sur prises, luxe-, fantaisio en andere artikelen. Tronc d'arbre (chocolade met marsepein); borstplaat, enz. G. II. Ken», Nieuwe Rijn 51 Fijno bekleedo en onbckleedo mandewor- ken en bamboe artikelen vogelkooienstoelen tapytschuierspoppenwagens; mail-carts. A. Ecwensicin, Haarlemmerstraat. Naaimachines in verschillende prijzen. IV. Kocb, Hoogewoerd 41 Heeron-, dames- en kinderconfectiemeu belen en vele andere voorwerpen voor de huishouding, alleen op krediet. G. Les, Hoogewoerd 65: Fraaie collectie platen, met of zonder lijst, en photographieënluxe-papierde nieuwste prachtwerkengebonden boeken voor oud en jong; grooto sorteering prentenboeken in alle prijzen; kalenders. A. M. T. itlollieaboor. Botermarkt 2: Specialiteit in Kinder-manteltjes, -bontjes, -hoeden en -baretten; kousen; mofjes; hand schoenen. G. A. Mastenbroek, Hoogewoord 21 Keurigo flacons met parfumerieënschorten vele kleine dames- en kinderartikelen. Wei). W. F. Oostveen, Breestraat 110: Boeken voor jongens en meisjes, fraai ge bonden prentenboekenalbums artikelen in peluche, mot satjjn enz.Faber-artikelensur prises in postpapior. J. J. Pollnacn, Nieuwo Rjjn 20: Nouveautés in galanterieënbijouterieën lederwerken en alle huishoudelijke artikelen B. II. J. Pols, Hooigracht 2: Fyne wagendekentjosfantaisie kinderdokens. P. Prins Pi., Breestraat, hoek Koorsteeg: Chocolade van don „Arend" enz., suiker werken in groote verscheidenheid, surprises en verder alles wat tot hot vak van eon cui sinier en patissier behoort. J. F. Van Ree, Haarlemmerstraat 133: Heeren-, dames- en kindorschoeisel in alle qualiteiten. Gebrs. Relnke, Botermarkt 5 on G: Dames-artikelenpelterijenwand- en schoorsteenversieringen; fijne meubelen. W. Rldderhof, Haarlemmerstraat 134 Singer-naaimachines. Sanders en Co., Nieuwo Rijn 44 Fijne toilet- en andere zeepenfraaie, gevulde flaconsfijne reukwerkentoilet artikelen, enz. P. A. Saronl, Nieuwo Rjjn 31 Heeren-, dames- en kinderparapluies in onderscheidene stoffen; wandelstokken. J. v. d. Slok, Donkersteeg 4 Buitengewoon groote keuze poppen; fijno étagère-artikelen; bijzonder groote sortoering peluchen artikelen en kristallen, met verguld gemonteerde voorwerpen. De Vries en Sieves», Oude Singel 196: Eenvoudigo en sierljjlae toestellon voor gas verlichting élégante en gemakkelijk verplaats bare wand-gaskomforen, zeer zuinig in het verbruik. F. J. v. d. Ven, P.-K.-Koorsteeg 30: Specialiteit in Pfaff-n aai machines. AT. Van Wcnl, Hooigracht 1, 3, 19: Fraai geëmailleerde ijzeren artikelen voor huishoudelijk gebruik. J. W. Wlerda. Breestraat 52: Boekwerken in prachtbanden en voor de jeugd; platen en photographieën; muziek der voornaamste oude en nieuwere componisten en luimige voordrachten. W'lile éi Co., Botermarkt 10: Galanterieënbijouterieënlederwaren fantaisie-meubeltjesbisquit; houtwerk en eene groote keuze kleine artikelen. Wisbrnn en Ltffninnn, Haarl.straat 116: Dames mode-artikelenmoffen; boa's; Stuart- kragen; handschoenen; blouses; parapluies; kamerbloemen, enz. T. H. IJlsinn, Breestraat 156: Prachtwerken, rijk gebonden, belietriekin derboeken, enz., platen in lijst en niet geënca dreerd; muziek. Tombola met fraaie hoofd prijzen in schilderijen en boekwerken. G. itli kice, Paardensteeg 6 en Nieuwe R jjn Sigaretten in zeer netto verpakkingen. Si garen in sierlijke kistjes en in de zeer ge zochte merken, o. a. de „Schuttersmaaltijd". J. S3. Zurloli, Botermarkt 16: Blouses, tiicots, mantels, Engelsche stoffon. Gemeagd N ieu w g. Door eene welwillende beschik- king van den burgemeester is het bestuur van de onlangs hier opgerichte „Volkslees zaal", welke wegens den brand in het perceel aan de Haarlemmerstraat eenigen tijd weer moet gesloten blijven, in do gelegenheid ge steld geworden die inrichting alsnu tijdelijk elders te houden, en wol in een der lokalen van het vroeger stedelijk gymnasium in de Lokhorstsiraat. Nadere bijzonderheden bevat eene in dit nommer voorkomende advertentie. Toon in den vorigen winter de heeren officieren in garnizoen alhier de zoo genaamde Strauss avonden hadden gegeven, kwam bij velen der genoodigden de gedachte op, dat het wonschelyk ware eene tegenbe- leefdheid te bewijzen. Dezen winter werd die gedachte weer levendig, en daardoor gedreven kwamen eenige heeren bijeen on constitu eerden zich tot eene commissie voor de re geling van eene partij in genoemden geest Onze burgemeoster heeft het eerevoorzit terschap dier commissio aanvaard. De partij zal bestaan in eon bal mot mu ziek van het 4do leg. inf., te geven in de groote zaai der Stadszaal, op Zaterdag den 12den December a. s. Alle officieren in garnizoen te Leiden zullen er op worden genoodigd, benevons de besturen der studontencorpsgezelschappen. Eene thans rondgezonden circulaire zal binnen eenigo dagen door eene inteekenlyst worden gevolgd. Van een stuk land van den land- bouwer D. K., aan don Hoogen Rijndijk onder Zoeterwoude zijn 40 roode kooien ontvreemd. Als eene groote b ij zondorheid op 't gebied van bloembollencultuur kan wor den medegodeeld dat op de gisteravond ge houden vergadering der „Vereeniging tot bevordering van bloembollenteelt voor Oegst- geest en Omstreken", door den heer J. A. De Rooy reeds bloeiende tulpen van de va riëteit „Duc v. Tholl" werden ter bezichtiging gesteld. Hedenmorgen tusschen vijf uren en halfzes had er onder Stompwjjk oen hoogst treurig ongeval plaats. De 16-jarige zoon van den vrachtsclnpper G. Van Bemnu-1, wonende Ie 's-Hage, doch meestal op do vaart zijnde, liep in de lijn om aldus de nu met turf ge laden schuit zijns vaders, welke op weg van Leiden naar Den Haag was, voort te trekken, toen hij in do zoogenoemde Nieuwe Vaart viel, van de hooge brug, waaraan do zoo noodigo louning ontbreekt. Hoewel spoedige hulp don jongeling uit het water haalde, bleek dat hy roeds was gestorven. Men denkt dat bp slaperig was, hetgeen wel to begrijpen is, als men nagaat hoe vroegtijdig hy zich reeds aan den arbeid begeven had. Uit Haarlem meldt men aan de „N. R. C.": Het is tegenwoordig de moeite waard cm tegen 11 uren 's ochtends do Smedestraat eens door te loopen, en dan eens oven te blyven staan voor „Folix Favore", waar op dat uur de aan rheumatiok lydenden zonder geld, kosteloos medicynen van Sequah kunnen krijgen, als ze een briefje van een geestelijke of van een geneesheer hebben. Ik iiob nooit kunnen denken dat er zooveel rheumatieklyders waren. Daar komen ze dan aangestrompeld, de een op twee, do ander op één stokje, de derde op krukken, de vierde weer in eon wagentje, maar dat. zijn niet do op medicijnen belustigden, dat zyn do lijders, die komen vragen of voor hen nog betersciiap is te wachten als zy dooi den dokter, want zoo wordt Sequali hior ge noemd, worden gewreven. En met het ern stigste gelaat van de wereld laat Sequah zich vertalen wat wordt gezegd en hy wordt niet moede van al de klachten, wolko hij te hooren krygt. Hij heeft hierdoor, en ook door zijn prettig optreden, zich eene populariteit ver worven, welke hot „Maandblad tegen de Kwak- zalvery" er met geen ƒ10,000 advertenties uitkrijgt, en het zou niet raadzaam wezen in de zaal, als hy bezig is zyne middelen aan te praten, iets ten zijnen nadeele te zeggen. Sedert Vrijdag-avond, toen de politie gereed stond om proces-verbaal op te maken tegen zyn dokter, den lieer J. R. Doeff, was hy r.iet weder opgetreden; doch nu het visum van den inspecteur van liet geneeskundig staats toezicht op het diploma was verkregen, kon gisteravond weder lustig worden doorgegaan. Het was byzonder vol en er werden 5 patiën ten, allen Haarlemmers, behandeld, die na afloop getuigenis aflegden geone pijn meer te hebben. Ook waren er diie Amsterdammers. J. Bussink. F. Willems en J, Adriaanse, die allen getuigden van hunne genezing. „Ze noemen Sequah een kwakzalver", zei Bussink, „maar de dokters, die my twee jaar lar.g hebben laten pyn lijden, zijn dat". Allen waren hoogst dankbaar. Do gelden, de vorige week ontvangen, f 2.38.20, werden verdeeld tusschen „Welda digheid naar Vermogen" en de vereeniging „De Kindervoeding". Zij werden in handen gesteld van den heer M. Uitenbosch, uitgever van de „Spaarne-Bode" en een zeer populair persoon to dezer stede. Do lieer H. v. Deurzen, omtrent wicn Vrijdag werd mc-degedeold dat ook hy toen niet kon ivordon behandeld, werd gistermiddag gewre ven. Hij is de pijn totaal kwyt, doch te zwak om nog op te staan. Hy lag trouwens 110 dagen achtereen to bed. Met een dans van alle genezenen tot nu too werd de avond van gisteren gesloten Sequah werd bij zijn optreden geestdriftvol toegejuicht. Na afloop wachtte eene groote menigte zijne komst naar buiten af en ook toen was aan liet gejuicli bijna geen einde. Voor de rechtbank te Rotter- dam stond gisteron terecht D. v. IV., 33 jaar, houtdraaier te Waddingsveen, welke persoon op Zondag 20 September jl., komende voorbij de woning van zekeren V. aldaar, en een gouden horiogo met dito ketting ziende liggen op de tafel voor het raam, de openstaande deur inging en beide voorwerpen wegnam. Bekl. verborg die daarna in zyn eigen grond onder eene graszode, waar hij ze later aan den veldwachter aanwees. Hoe hij tot dia daad gekomen was, kon bekl. niet ophel deren. Eisch twoe maanden gevangenisstraf. Uitspraak over S dagen. Bij een brand, welke Maandag avond te Krahngen in de Adamshoflaan uit brak, in het pand, bewoond door den werk man R. Nederbof, is niets van den inboedel kunnen gered worden. Toen de vrouw des huizos des avonds te ongeveer 6 uren thuis kwam, sloegen de vlammen haar te gemoet. Het gezin is door dit ongeval van alles be roofd. De woning was verzekerd. Gisteren had in „De Brakke Grond" to Amsterdam do veiling plaats van het schil derijen kabinet F. D. Hooge pryzen werden o. a. besteed voor de volgende schilderyen. Louis Apol, „Sneeuwlandschap", 575; dezelfde, „Morgen", 580; A.H. Bakker Korff, „Krantlczen", ƒ2350; dezelfde, „Knoop in het garen", ƒ2500; dezelfde, „Aanbevelingsbrief", ƒ1800; dezelfde, „Lekkerbek", 1600; G. Ber- trand, „Grootmoeder", 4200; Bisschop, „Va der Cats", 720; B. J. Biommers, „Terug uit zoo", ƒ1425; E. Bucclii, „Voor het feest", ƒ2600; C. Choplin, „Sehoone Slaapster" 4450; C. Daubigny, „Landschap", ƒ2800; M. Gaisser, „Lief buurtje", /'570; dezelfde, .Herberg", /'550; J. Israels, „Ankerzetten", ƒ9000; (voor Engelsche rekening); H.Kauffmann, „Gooche laar", 2000 (voor Dusseldorf); C. Landelle, „Algiersche vrouw", 3250; J.Maris, „Strand", ƒ900; dezelfde, „Schemering", ƒ500; H. ,T. Melis, -Kat", 550A. Neuhuys, Alleen Thuis", ƒ1175; L. Perrault, „Eenzaamheid", 4200 C. Rouhussen, „Jacht in de Middeleeuwen 850; J. Rongiér, „In de val", 4200; H. Ron- ner, „Niouwo bewoners" (katjes), /'1825; J. v. d. Sande Bakbuyzen, „Zomer", f 730; A. Schreyer, „Avondstond", /'3700 (naar Dussel dorf). Uit Heerenveen meldt men: Op den kastelein Menger te Noordwolde is een moordaanslag gepleegd door 4 personen, die den kastelein met messen aanvielen. Deze

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 2