EN GROS. EN DETAIL. M. CAHEN, Hoeren-, Jongeheeren- en Kinder-Demi-Saisons, NIEUWE RIJN 32. 4 Kostuums. 1 Winteroverjas. 1 Demi-Saison. M. CAHEN, Nieuwe Rijn 32, Leiden. GROOTST MOGELIJKE SORTEERING VAN MEER DAN 1500 Heeren-, Jongeheeren- en Kinder-Herfst-Overj assen, UITRUSTINGEN voor OOST- en WEST-INDIË. Den Haag: Vlamingstraat 2». BredaHoek Brug- en Ramstraat. VAN DE GOEDKOOPSTE TOT DE ALLERFIJNSTE QUALITEITEN. Eiioi*me keuze van meer dan 2000 van de goedkoopste tot de allerfijnste qualiteiten. Eene prachtige sorteering Heeren-Chambre-Cloacks, meer dan 500 stuks van zware en middelzware zachte qualiteit, doelmatige modellen, van de goedkoopste tot de allerfijnste qualiteiten. Heeren-Gekleede-Jacquet- en Colbert-Kostumes in Kamgaren, Tricot, dat niet glimmend wordt; Buksking- en Fantaisie-Stoffen, meer dan 1500 stuks, van de goedkoopste tot de allerfijnste qualiteiten. Heeren-Pantalons, meer dan 4000 stuks, van de nieuwste dessins en qualiteit, van de goedkoopste tot de allerfijnste qualiteiten. Jongeheeren- en Kinder-Kostumes en -Pakjes, eene sorteering van meer dan 3000 stuks, van de goedkoopste tot de allerfijnste qualiteiten. Heeren-Regenjassen, ondoordringbaar, met en zonder Pelerine. Heeren-Waterproefmantels, Heeren- en Jongeheeren-Ulsters, Reisjassen, Schuwalofs in zeer nieuwe, élégante modellen. Heeren-Overhemden, Flanellen Sporthemden, Jaeger-Ondergoederen, Sokken, Bretels, Fronts, Boorden, Manchetten en Cols. Alle goederen, zoowel die van het vorig seizoen overgebleven als de nieuw ontvangen modellen, worden tot zoodanig laaggestelde prijzen verkocht, dat van concurrentie in deze geen sprake kan zijn. Men zal tevergeefs elders, waar ook, grooter en éléganter keuze vinden. Vergeefs zal men elders voor zulke onnavolgbare prijzen kleederen van solied gehalte beter kunnen koopen dan in de Magazijnen van DEIV HA.A.G, "Vlamingstraat SO. J3JREDA., Hoek Brug1- en Tv arrestraat. In Engelsche, Fransche, Schotsche en andere Nouveauté-Stoffen zai men nergens eene dusdanige groote en élégante sorteering vinden Zelfs de groote Marchand-Tailleurs in hef land zullen niet grooter kunnen aanbieden. Eleederen op maat worden ten spoedigste geleverd, garandeerend voor élégante en zeer passende modellen. Solide bewerking. Prijzen beneden alle denkelijke concurrentie. Desverkiezende Kleederen op maat op Abonnement te leveren. Vrije keuze in alle Stalen. fSO - DF»IEHFL 333E=LI3E]: IN TWEE JAREN De te leveren Eleederen blijven het eigendom van den geabonneerde. Prospectussen voor Uitrusting en Abonnement gratis te verkrijgen. G0S9 292 JF'enilIöto tx (Jit I o g c e r e 11 g a a 11. Van Augiate Hauscliiier. Door JOHANNA. 6.) „Hé, wat klaart uw gelaat op", zoido do professor, „daar komt liet kuiltje weor te voorschijn." „Mijnheer", zeide Meta moedig, „uwebuur vrouw aan den linkerkant voelt zich veron achtzaamd on verlatenwond u naar haar en laat eene eerlijke vrouw met rust. „Nu, toorn maakt u nog schooner", ant woordde de professor, en wilde met zijne hand over hour haar strijken. Gloeiend van verontwaardiging trok Meta zich terug. „Bedenk, professor, dat gij met eene fat soenlijke, eerzame vrouw te doen hebt." Gelukkig was het souper nu ook afgoloo- pen, want reeds had de schilder hare hand gegrepen, de blonde ruche weggeschoven om er een kus op te drukken. Snel trok zij haren arm terug en vluchtte naar een eenzaam hoekje op de Sofa. Schoon geschokt en verschrikt door de vrijpostigheid van den professor, kon zij toch niet ontkennen dat zij zich tevens een weinig gestreeld voelde. Het gezelschap ging nu weldra uit elkaar en Mela was blijde weer in de open lucht te komen. De vol gende dagen echter kwamen haar gedurig do gezegden van professor Adam in de gedachte. Hjj vond haar schoon, schoon in dat lila kleedje! Zou hij ze nog niet veel mooier gevonden hebben, als zij zoo naar de mode gekleed wa geweest als hare zuster? Voor den eersten keer liet zij toe dat eene vreemde haar kapte voor het concert van don daaropvolgenden avond. Ook nam zij een kanten fichu in dank van Emma aan, om die los en bevallig over hare laaguitgosnedon japon te dragen. Niet ver van haar zat de professor in eene der loges; hjj bekeek haar met [zichtbaar welgevallen aan en in de pauze kwam hij naar haar toe, maakte haar een compliment over haar toilet, prees haar kapsel en ver klaarde dat zij gedurende de pauze geheel aan hem behoorde er. hij haar nu aan nie mand wilde afstaan. De arme Meta werd vuurrood; zejkeek angstig naar Felix en Emma om. „Nu, Meta begint geducht te coquetteeren", hoorde zij haar schoonbroeder zeggen. Dit bracht haar tot bezinning. „Dat zou toch belachlijk zijn", dacht ze, „als ik, eene getrouwde vrouw, mij het hof liet maken!" Hoe hot kwam wist ze zelve niet, maar meer en meer begon zij gehoor te geven aan den raad van Feiix on Emma, om nu toch ook eene nieuwe japon te laten maken. De modiste werd geraadpleegd en deze vond dat eene nieuwe japon van zwarte kantstof met laaguitgesneden hals het doelmatigst zou wezen. „Gij kunt ze een paar jaar dragen", zeide Emma, om Mota te troosten, die wel een beetjo van den lioogen prijs geschrikt was. Eenige kleine versierselen, broche en daarbij passendo braceletten, mochten nu niet ont broken. Hetscheen Meta nu niet meer zoo ver schrikkelijk een en ander aan te koopen. De levenswijze van hare zuster begou haar meer en meer te bevallen, hare oogen vielen niet meer toe om tion uren 's avonds. Ze was even opgewekt en vroolijk alsof ze nog een meisje vani achttien jaar geweest was. §5 Het kleed van zwarte kantstof was weldra gereed en Meta paste het voor den spiegel aan. Zou het te verwonderen geweest zijn, als zij in haarzelve de droomgestalte had herkend, die zij in de gedaante liarer zuster voor hare legerstedo had zien staan, dieu eersten nacht in Berlijn Docli veel tijd tot nadenken werd tiaar niet gegund, ze moest hare zuster, die gaarne juist dan binnen kwam, als de zaal reeds geheel mot men- schen gevuld was, vergezellen. Professor Adam stond tegen do geopende zaaldeur ge leund; bij snelde Meta te gemoet. om haren mante aan te nemen. „Och, hoe lief!" riep hij uit, „nu hebt ge eerst recht uw bost gedaan, er smaakvol uit te zien. Ik dank u daarvoor!" Hjj trachtte eon kus op hare hand te drukken. Juist hoven het tiende knoopje van haren handschoen. „Weet ge wel", ging hij voort, „dat gij een echt nufje zjjt? Eerst komt gij zoo een voudig voor den dag als een nonnetje, om plotseling in al uw glans en heerlijkheid te verschijnen." De prachtige roos, haar door Felix ge schonken, schitterde in heur haar, de frisch heid haror lippen on wangen werden er geen oogenblik door verdonkerd. Maar toch verlangde zij oon oogenblik onuitsprekelijk naar hare lilazijden japon. Want die had immers een hoog Ijjf, en deze! (Slot volgt.) Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHQFF.

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 10