Gemengd IV1 tlwm-. Gedurende deze w«ek werden aan „Rhynzigt" genomen 254 zwembaden door heeren. De temperatr„ut van het water was 18° Celsius. De werkzaamheden aan de Haag- sehe Trekvaart ondervinden naby de nieuw gelegde 'Woutorenbrug eenige vertraging we gens de weigering van mej. de wed. A., eigenares van een te verwijderen stukje iand, tot afstand hiervan. Deze week begon men dat stuk „aan te tasten", maar moest op hooger bevel het werk staken totdat de quaestie opgelost zal zijn. Het geldt hier een verschil omtrent de verkoopwaarde, want in elk goval moet en zal het land onteigend worden. Vanwege de Hollandsche Spoor- wegmaat8chapptj zal Maandag een processie- trein loopen van Leiden, 's-Gravenhage, Rijs wijk, Delft en Schiedam naar Kevelaar. Woensdag keert de trein terug. Wjj loven inden „komkommer- tijd." Iedereen weet wat dit zeggen wil. Sequah, te Rotterdam, schijnt zich echter niets aan komkommers gelegen te laten liggen. Immers, naar het getuigenis van iemand, een rheumatiek ïyder, in de onmid dellijke nabijheid onzer gemeente woonachtig, heeft de „wonderdokter" het nog maar stseds verbazend druk. Het regent guldens voor den Rotterdamschen geneesheer, nagenoeg zonder praktijk, zeggen booze tongen, die entrée- bewyzen uitdeelt en fungeert als assistent van Sequah, en rijksdaalders dalen als hagel- 6teenen neer in ruil voor fleschjes met Sequahs „onfeilbaar" middel. Het kostte den lijder, boven bedoeld, ont zaglijk veel moeite (en de man betaalde nogal eon gulden, dat niet eens allen doen) om, vanwege het gedrang van mede-lijders of bloedverwanten van dezen, den redder der aan rheumatiek lijdende menschheid te nade ren. Eenmaal hem genaakt zjjnde, kon h(] volstrekt niet geholpen worden. Sequah had het al te druk! Bijna 150 personen hadden recht op vóórwryving. Do „wonderdokter" ried daarom voor het gemak maar aan: „Koop een v-yf en-twintig fleschjes! Dan zult gy gene zing vinden!" Het komt den patiënt voor, dat hot Sequah alleen te doen is om vele floscbjes to ver- koopen en.... zou hy het zoo mis hebben? In den vroegen morgen van heden zoo wordt ons gemeld, verliet de landbouwer Z., met zijn zoon, beiden wonende te Ryns- burg, zijn land, geleeep achter de kerk der Ned. Horv. gemeente te Oegstgeest, meteen? hondenkar, waarop kannen met pas gemolken "taeik. Tie vader zat op deze kar, de zoon op een paard, dat men geiyktydig van het land wilde meenemen en dat nu met een span touw aan den bak der kar was vastgemaakt. Het paard maakte onder het voortgaan op den Yoorhoutschcn weg, naby den kruisweg, plotseling een geduchten sprong, zoodat do kar omver viel, waardoor de gevulde kannen en de melkemmers op en over don weg rolden bovendien sloeg het paard met den bak, aan zjjn nek bevestigd, op hol. Na oenige meters voortgedraafd te hebben, viel het beest en drama ook de beryder. De gemeente-veldwachter van Oegstgeest was toevallig in de buurt en weldra aanwezig. Hy verleende den gevallene, die uit neue, ooren en eene groote gapende wonde boven het eene oog hevig bloedde, de eerste hulp. Na een poosje kwam de bewustelooze by en kun dez9 per as naar zyne woning vervoerd worden. Sedert de laatste opgaaf, zoo meldt men ons heden uit Katwpk aan Zee is geene enkele schuit van de haringvisschery hier aangekomen. Wel is bericht ontvangen van twee schuiten, welke te Ylaardingen zpn binnengekomen, ééne van den .reeder Meer burg en ééne van de „Reedery Katwpk a/Zee." De haringpryzen zpn nog steeds stygendo; gisteren werd eene party van de „Reedery „Katwyk a/Zee" verkocht voor ƒ16.90 de ton. Men schryft aan de „Amst. Crt." uit de Haarlemmermeer: „De aardheziënpluk, een hoofdbestaan van vele telers te Aalsmeer, is dit jaar niet gun stig geweest, bleef zelfs ver benoden bet jmiddelmatige. Aalbessen en frambozen vergoeden wat aan ■"brcngst der aardbeziën ontbrak. 09 der wgurjten, ook een hoofdproduct De teeiv, den gevallen regen als veler telers, kan F Door den velen regen,- r' dagen ook hier gevallen ie, ziot fcgt t? «ïor den werkenden stand droevig uit. Groot is het aantal der arbeiders, die byna den geheolen dag lodlgloopen, wjjl ze gedu rende da geheele week slechts enkele uren per dag kunnen arbeiden. Reikhalzend werd da am ra uitgezien naar de gunning van de aanbesteding van den inundatiedyk alhier, welke honderden arbeiders werk kan ver schaffen. De mare is thans vernomen, dat de gunning niet geschied is, waardoor het uit zicht van den werkman met het oog op den naderenden winter nog donkerder wordt." De rechtbank te Rotterdam ver- oordeelde gistoren den uitgever-hoofdredacteur van een spotblad, „De Medusa" genaamd, wegens smaadschrift en eenvoudige beleedi- ging, tot drie maanden gevangenis. Verleden week werd deze zaak met gesloten deuren behandeld en vier maanden gevangenis ge vorderd. Zelfmoord. Voor het raam eener bovenverdieping te Breda las men dezer dagenis dood, waarschuw de politie." Men bevond by het openen der woning, dat de man, die daar alleen woonde, zich door ophanging van hot leven had beroofd. In de zaak van W. J. S., provisor in eene apotheek te Waalwyk, door het ge rechtshof te 's-Hertogenbosch veroordeeld tot 6 jaar gevangenis wogens poging tot moord door middel van vergiftiging, gepleegd op zyne vrouw, concludeerde heden advocaat-generaal Gregory voor den Hoogen Raad tot vernie tiging van het door genoemd gerechtshof ge wezen arrest en verwyzing der zaak naar een aangrenzend gerechtshof om opnieuw be handeld te worden, en zulks op grond dat het Hof als bekentenis heeft beschouwd eene verklaring van den requirant, welke geene be kentenis is, en mede op die ten onrechte als bekentenis beschouwde verklaring de veroor deeling heeft gebaseerd. Bekl.'s verklaring zou nameiyk alleen heb ben kunnen strekken tot bewys, dat zijne vrouw hem had gezegd dat zy van den cognac gedronken en daarin bittere stukjes aange troffen had, maar niet ten bowyze dat de vrouw werkolyk van den door hem met ver gif vermengden cognac hoeft gedronken. De Hooge Raad zal in deze zaak op 31 Aug. s. uitspraak doen. Volgens de „Echo" heeft zich by een brand aan het Singel te Amsterdam hit volgende geval voorgedaan: Daar het juist het uur was, waarop vele wandelaars, dia hun „Kalverstraatjo" hadden gewandeld, huiswaarts keerden, was in een oogenblik de omgeving dicht bezet met men scbon, waardoor de tramdieiist veel vertra ging ondervond. Het eenigo aanwezige gemeenteraadslid, dat op het terrein tegenwoordig was, de heer P. Nolting, ondervond hoe lastig het is, wanneer men zyn ider.titeitsbewyzen niet bij zich draagt. Enkele personen hadden binnen de afgesloten ruimte weten te komen. Dadelijk schiet een agent toe, die zegt„Alle maal achteruit, behalve de pers 1" Meteen wil hy den hoer N. achteruit duwen. „Ik ben lid van den gemeenteraad", zegt deze. „Mag ik uw bewys zien?' „Dat draag ik niet altyd in myn zak." „Ja, dat ken ik al; achteruit hoor!" Niet vóórdat een der aanwezigen en een paar verslaggevers hadden bevestigd dat de toruggedrongeno werkeiyk lid van den ge meenteraad was, liet de agent hem onge moeid door. Een paar minuten later kwam deze den heer N. excuus vragen voor zyne onbeleefde houding, zooals by zeide. Dit herinnert aan de onhandigheid van een jeugdigen sabeldrager in de residentie, die verloden jaar by de aankomst van een vor stelijk persoon met geweld een der ministers des Konings van het stationsplein wilde duwen. Woensdagavond werd te Deven ter uit de gracht by de Handelskade opge haald het in gevorderden staat van ontbinding verkeerend iyk van een vyf-en-twintig-jarig jonkman, aldaar werkzaam, die sinds ruim eene week niet in zyn kosthuis was ver schenen. Hiermede staat vermoedelijk het volgende in verband. Omtrent eon jaar geleden werd ten huize van dr. P., te Olst, oen kostbare vingerring vermist, die, welke moeite men ook aanwendde, niet werd teruggevonden, tot voor korten tyd de heer P.,-by het bezoek in eene woning, hem zag aan een vinger van een meisje, met naaiwerk bezig. Op zyne vraag, hoe zy in het bezit daarvan kwam, was eerst het antwoord, dat zy hem gevonden had, doch later verklaarde zy, kern als ver lovingsring van haren Vryertehebben gekregen. By verder onderzoek bleek, dat deze destydS als schildersknecht by den heer P. werkzaam was geweest en daar, op niet nader aan te duiden wyze, in het bezit er van schynt te zjjn gekomen. Een gewezen onderofficier van het Ned.-Indische leger, die ten gevolge eener beroerte, welke hem trof, ongelukkig werd en na dien tyd moest leven van een pen sioentje van ƒ180, was op weg naar Bron beek, om te trachten zich daar te doen opne men in het invalidenhuis. Hy kon het slechts brengen tot Breda, waar hy, zonder geld zpnde, gedwongen was zich aan te melden by de politie. Als landlooper werd hy veroordeeld tot 12 dagen hechtenis, doch nu is men bezig om stappen te doen, die zyne opneming in 't invalidenhuis mogelyk zullen maken. (Al B. C.) Uit 's-Hertogenbosch schryft men aan de „N. R. C.": Gisteravond, na afloop dor muziekuitvoe ring in het plantsoen, werden de bekende liedjes, aan het adres van den commissaris van politie, opnieuw door een aantal straat jongens aangeheven. Gevolgd door eene vry groote menigte, begaven zy zich weder naar de woning van den commissaris,'alwaar reeds een achttal agenten had postgevat. De troep ontbond zich spoedig, zonder dat de politie handelend optrad. De burgemeester was tot laat in den nacht op het politie-bureel aanwezig. Ofschoon het feit op zichzelf van weinig beteekenis was, blykt toch uit verschillende omstandigheden en niet het minst hieruit, dat het publiek zich al zeer weinig gebelgd toont over het gebeurde, dat voortdurend een geest van ontevredenheid onder de bevol king beerscht, die wel voor een paar dagen kan gesmoord worden, maar die toch by iedere gelegenheid zich tracht lucht te geven op eene voor het gezag zeer krenkende wyze. Naar het schynt, vreest men voor herhaling der wanordelijkheden met de aanstaande ker mis. Het is dan ook nog niet beslist, of de kermis dit jaar zal gehouden worden. De zaak van de „Obdam". Mon schryft uit RotterdamDe aangekondigde meeting dor stokers en tremmers was niet by'ster druk bezocht. Het mooie weder en de kermis deden waarschynlijk velen andere plaateen opzoeken dan eene benauwde ver gaderzaal. Nadat de vergadering geopend en mede- gedoeld was, dat het doel der byeenkomst was om hot gebeurde aan boord der „Obdam" in het duidelykste licht te plaatsen, gaf de kolentremmer J. Da Jonge een breedvoerig relaas van dit droevig incident. Dit relaas kwam geheel neer op datgene wat „R. v. A". reeds eenigen tyd geleden heeft medegedeeld. Byzonderheden, welke meerder licht over de zaak zouden hebben kunnen verspreiden, wer den niet medegedeeld. Het gedrag van kapitein Bakker, de gezag voerder aan boord der „Obdam", werd gelaakt op de meest scherpe wyze. In het justitieel onderzoek had men natuuriyk geen vertrou wen. Yerder moest er verbetering komen in den toestand der stokers, tremmers en matro zen en dit zou niet kunnen verkregen wor den dan door een gezameniyk optreden. Om de noodzakelykheid van dit gezamen lijk optreden aan te toonen, sprak deEngelsch- rnan William Sprow den aanwezigen toe. Hy wees op het nut en de kracht van het vereenigen en was overtuigd, dat men. krachtig aaneengesloten, wel tot resultaten komen zou. Of echter de vergadering tot resultaten leiden zal, wegens de geringe opkomst, is eene quaestie, welke de tyd ons leeren zal. Zooveel is zeker, dat niets verzuimd werd om den geest van verzet op elke wyzo by de toe hoorders ingang te doen vinden. Gistermorgen zyn te Avesnes twee hoofdmannen van eene moordenaarsbende, Demeaux en Jeulin, door het assisen-hof van het Noorder departement ter dood veroordeeld, door de guillotine geëxecuteerd. Een der moor denaars weigerde naar de guillotine te gaan en verzette zich als een razende, toen de beulsknechten hem aanvatten. Toch moest de terechtstelling plaats hebben, hetgeen na een verschrikkelijk tooneel dan ook eindelyk ge lukte; men moest hun met geweld het hoofd onder de byi houden. De hond van een Bosschenaar at in de keuken van een buurman-, twee ons ham op. Den volgenden dag presenteerde de bestolene by den eigenaar van het beest eene quitantie van 60 centen, welke onder eenig pruttelen voldaan werd. De buren zyn nu kwade vrienden. ï)in8dag-avond liep de timmerrci-i Beljaars in de gemeente Frinsenhage cafl de rails van de stoomtram Breda - Prins-, hage, toen hy struikelde en op de lyn i.J juist op het oogenblik dat de tram daar*1 seerde. Hy werd overreden endeerlykverm - Te Slyk-Ewyk kreeg de zoon r, den heer J. D. J. zulk een zwaren slag r,9 een paard, dat hy spoedig daarop een lijk tc Kolonel Dovenforth, die de- I uitmaakt van het ministerie voor landbo: te Washington, is naar Texas vertrokkene, verdere proeven te nemen omtrent de me,- lykheid om in droge, onvruchtbare stret op kunstmatige wyze, nl. door het doeno. ploffen van met zuurstof en waterstof gevii luchtballons, regen te verwekken. Met gel doel zullen ook proeven dienen met dynamj dat, aan papieren vliegers bevestigd, laiq electrischen weg in de lucht ontstoken worden. Men meent door dergeiyke geweldi ontploffingen regen te kunnen veroorzakra Een vreeseiyk ongeval had gisteren te Southwark plaats. In eene kolt- brandery was een 14-jarig meisje, Hann; Keheler, bezig met koffiemalen, toen hi vlecht in een der raderen van den door stoc: gedreven molen bleef haken; ze werd mee gesleurd en 't geheele vel haar van den set del gerukt. Zy stierf na weinige oogenblikki onder de hevigste pynen. De heer George Jones, sedei veertig jaren redacteur en eigenaar van i „New-York Times", is eergisteren overlede Zyn blad was indertyd een der voornaams organen in de Vereenigde Staten, maar git met het ouder worden van den heer Jone langzamerhand ook achteruit. Eenige duizenden Fransche: hebben de jongst gehouden stierengevecht! te San-Sebastian bygewoond. Mazzantini doodt zyne zes stieren alle zelf. De circus, well ongeveer elfduizend personen kan bevatte was geheel gevuld. Heden en morgen hebbs: de voornaamste stierengevechten plaats. BUITENLAND. Frankrjjk. Tevergeefs trachten sommige bladen id Frankryk de dolle opgewondenheid voor alle wat Russisch is, door bedaarde redeneering of bytenden spot tot bedaren te brengen, ofschoon zy den czaar niet aangenaam kar. zyn en der Fransche regeering lastig begin: te worden. De eerste heeft het reeds noodig geacht, dezer dagen by eene wapenschouwing den Duitschen ambassadeur met byzondere onderscheiding te behandelen. De Paryscbe berichtgever der „Pol. Corr.", die in dit orgaan do Fransche belangen ver dedigt, schryft nu over de Egyptische en Bul- gaarsche quaesties„In de laatste dagen zpje de tegenstrydigste geruchten in omloop ge bracht over pogiDgen der Porte om nieuwe onderhandelingen te voeren over Egypte er Bulgarpe en de vorm dier geruchten kon lictt 't vermoeden wekken, dat Frankryk en Rus land hun invloed hadden laten gelden by de Porte om vooral in de aangelegenheid van Egypte pressie uit te oefenen op Engeland. Deze veronderstelling strookt geenszins me; de feiten. Noch Frankryk noch Rusland heefi grond daartoe en overigens zou ook hei oogenblik, nu de Fransche vloot oen bezoel aan Engeland gaat brengen, zeer slecht zyn gekozen om het Londensche departement van buitenlandsche zaken verlegenheid te bereiden. Veel meer wenscht men hier, op goede gron- djn, de Engelschen gerust te stellen, dat hunne belangen in geen enkel opzicht iloor Rusland en Frankryk worden bedreigd en dat zyne politiek, die iedere verwikkeling in con tinentale aangelegenheden tracht te vermijden, de ware is. Vooral met betrekking tot Ce Bulgaavsche quaestie kan men vrij zeker aannemen, dat lord Salisbury op het oogenblik alle inmenging zal vermyden en tegenover Rusland en Frankryk eene passende terug houding zal in acht nemen. In Fransche po litieke kringen blyft men het er voor houden, dat de Fransch Russische overeenstemming volstrekt geen element van verwarring of verontrusting voor Europa is. Hot bezoek der vloot te Kroonstad en te Portsmouth kan veelmeer als een waarborg voor den vrede worden beschouwd en in geen geval wordt Engelands vryheid van handelen er door be lemmerd." - Grootvorst Alexi3 heeft Donderdag-morger te halftien Parys verlaten om naar Yichy te vertrekken. Hij verliet het hotel Continenta te 9 uren in een rytuig. Een paar honden nieuwsgierigen stonden in den omtrek ei

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 2