Uurgerlyke Stand van Leiden, aankomst op hare hokken was als volgt: duif van den heer J. J. Frénay, 3.20; van denzelfden, 3.55; C. J. C. Rooemale Nopveu, 4.16; J. J. G. v. d. Berg, 4.22; van dezelfden, 5.30. De overige duiven keerden Maandag in den vroegen morgen op haar hok terug. De eerstaangehouden duif had eene snelheid van ongeveer 1000 meter in de minuut. Do prijzen werden alzoo behaald door de heeren Frénay, Roosmals Nepvou en v. d. Berg, terwijl daaren boven de hoer Frénay eene zilveren medaille behaalde als pouleprjjs, door een der leden uitgeloofd. Aan den Overtoom, te Amstor- dam, heeft een jongmensch een jongetje van dertien jaren bij ongeluk door een revolver schot gedood. Te Maasland is een kind van ruim 2 jaar door een vijfjarig broertje met den kinderwagen in het water gereden en, ondanks spoedig aangewende geneeskundige hulp, aan de gevolgen overleden. Men schrijft uit Eist: B jj het baden in den Rijn verdronk nabi) de steen fabriek alhier de 18-jarige J. Blankestein. Zijn lijk is nog niet opgehaald. Een 20-jarig jongeling, behoo- rende tot een der spellen, welke te Waalwijk, bij gelegenheid van de kermis aldaar, zjjn opgeslagen, is gisternamiddag bij het baden in de haven om het leven gekomen. Door eene tot heden onbekende oorzaak, is te Apeldoorn een huis in den Nieuwen Enk afgebrand. De inboedel werd gered; alles was verzekerd. De politie heeft een streng onderzoek ingesteld. De Utrechtsche duellisten, een officier en een student in de medicijnen, moeten aan H. M. de Koningin-Regentes een verzoekschrift om gratie hebben ingediend. Naar men weet, waren beiden door de Utrecht sche rechtbank tot eenigen tjjd gevangenis straf veroordeeld. Een zonderling spoorweg-ongeluk gebeurde Zaterdag jl. in Schotland. De sneltrein van Londen naar Inverness stoomde, zonder op te houden, door het station Ballenleng. toen plotseling do beide locomotieven, eer; goederen- en een passagierswagen op het rechterspoor overliepen, terwjjl de andere wagens op het linkerspoor bleven staan. De koppels tusschen de twee deelen van den trein braken, waardoor drie personenwagens werden omgeworpen. Van de reizigers werden er twee licht gewond, de anderen kwamen met den schrik vrij. Het ongeluk gebeurde door verzuim van den wisselwachter, die te laat merkte dat hfi den wissel niet had verzet, hij meende dit verzuim nog te kunnen her stellen, maar een gedeelte van den trein was toen reeds op het verkeerde spoor. Uit Weenen wordt bericht, dat de Tuiksche regeeriüg dezer dagen drie Engel- sche schepen, die gezamenlijk ongeveer dui zend Russische Joden van Odessa, Nicolajeff en andere plaatsen aan de Zwarte Zee naar Jaffa overbrachten, heeft doen aanhouden. De Britsche gezant te Konstantinopel protes teerde daartegen, met het gevolg, dat de Joden verlof kregen hunne reis te vervolgen. BUITENLAND. Frankrijk. Mgr. Ferrata, de pauselijke nuntius, heeft gisteren zijne geloofsbrieven aan president Camot overhandigd en de verzekering gege ven van de gevoelens van welwillendheid, welke den Paus bezielen jegens Frankrijk, welks zending in het belang van de beschaving hjj waardeert. Mgr. Ferrata verklaarde verder dat hjj zjjne beste pogingen zal aanwenden, om de vriendschappelijke betrekkingen tus schen den H. Stoel en Frankrijk te behouden en te bevestigen. De heer Camot antwoordde in hoofdzaak aldus: „Gij kent de gehechtheid van Frank rijk aan de republiek. De ondervinding, welke gij van menschen en zaken hebt opgedaan, zal u in staat stellen uwe vredelievende zen ding naar eisch te vervullen. Gij zult daarbjj steeds op de welwillende medewerking van de regeering der republiek kunnen rekenen." truitschland. Volgens berichten uit Stuttgart is de toe stand van den koning van Wurtemberg be vredigend. Mer. hoopt dat koning Karei in den loop van den zomer geheel herstellen zal. De gezamonljjke oorspronkelijke brieven van Goethe aan mevr. Von Stoin, uit de jaren 1776 tot 1826, te zamen 1743 stuks in zoven folio banden, wil de kleinzoon van mevr. Yon Stein thans door het antiquariaat van J. A. Stargardt te Berljjn doen verkoopen. De koopprijs moet 150,000 mark bedragen, wanneer de koninklijke bibliotheek aldaar onderhandelt. Van officiëele zijde wordt te Berlijn ge waarschuwd tegen nagemaakte amandelen, welke uit Utrecht, met echte amandelen ver mengd, in den handel worden gebracht; do nagemaakte bestaan uit glycose met nitro- benzol. Volgen3 te Berlijn ontvangen berichten zou de Rumoensche troonopvolger nu definitief hebben afgezien van zjjn huwelijk met freule Vacarescu. Groot-Brl tuaiiiö. De heer Carey is, als gevolmachtigde dor Britsch-Indische regeering, te Lissabon aange komen, om de voorstellen der Portugeesche rogeering mot betrekking tot het nieuwe tractaat met Indië in ontvangst te nemen. Sir James Fergusson heeft gisteren in het Lagerhuis verklaard, dat geen plan bestaat een vasten Britschen vertegenwoordiger bil den H. Stoel te benoemen. Uit Zanzibar wordt aan de „Times" ge meld, dat Tippo-Tib aldaar van Dar-es-Salaam in goeden welstand is aangekomen en een b6zoek aan den sultan heeft gebracht. Chili. Volgens de laatste berichten uit Nieuw-York hadden de vier Chileensche congresschepen „Esmeralda", „Cochrane", „Amazones" en „Aconcagua", door den nacht begunstigd, de baai van Coquiorbo bereikt, waarschijnlijk met het doel om die haven van uit zee te bestoken, daardoor het garnizoen bezig te houden en zoodoende aan het congresleger gelegenheid te geven de stad ook van de andore zjjde aan te vallen. Groote opgewondenheid heorschte te Coquimbo. Vele inwoners zochten hun heil in de vlucht en de achterbljjvenden werden ge dwongen de wapenen op te nemen. Met span ning verwachtte men, dat uit Valparaiso de oorlogsschepen der regeering zouden opdagen, om het plan der congresvloot te verijdelen. Zooals reeds per telegram is gemeld, zouden echter de congrestroepen te lande zjjn terug gedreven. Te Lissabon is bericht ontvangen, dat de twee kanonneerbooten der regeering Almirante Lynch" en „Almirante Condell" in de haven van Valparaiso door dynamiet z(jn vernield en aan het transportschip „Imperial" onherstel bare schade is toegebracht. Dit bericht ver- eischt echter nadere bevestiging. Telegrammen, BUENOS-AYRES, 22 Juli. Een oproer, dat onder de soldaten is uitgebroken, die te Cor- rientes in kwartier lagen, is terstond geheel onderdrukt. Vier soldaten werden doodgescho ten. De schuldigen zjjn in hechtenis genomen. LONDEN, 22 Juli. Het Chileensche pantser- schip „Errazuris" is gisteravond uit Falmouth naar Lissabon vertrokken om machinisten te zoeken. De Fransche stokers zullen deel uit maken van de bemanning en dienst doen als kanonniers. LISSABON, 22 Juli. De Portugeesche regee ring heeft besloten eene maatschappij op to richten tot het ontginnen van het gebied ten noorden van den Zambezi en het gebied In- bambane. WASHINGTON, 21 Juli Depeches uit Chili bevestigen het bericht van de nederlaag door de congrespartij te Huasco geleden. De congrespartij verloor 200 man aan doo- den, terwijl bovendien een groot aantal we'd gevangen genomen. NIEUW-YORK, 21 Juli De ontvangsten der in- en uitgaande rechten in Nieuw-York be liepen in de eerste twintig dagen van Juli 6,795,487 doll, of 3,285,551 doll, minder dan in hetzelfde tijdvak van 1890. SANTIAGO (Chili), 22 Juli. Driehonderd soldaten der regeering hebben te Vallemar 400 man der congrestroepen teruggedreven. President Balmaceda bezit een leger van 37,000 man, terwjjl het congresleger slechts 6000 man telt. De admiraals der Fransche en Duitsche eskaders hebben een onderhoud gehad met president Balmaceda. KAïRO, 21 Juli. De cholera blijft te Mekka heerschen. Het aantal overledenen bedraagt 300, van wie 60 op 19 Juli stierven. De Egyptische regeering heeft troepen gezonden, ten einde voor de handhaving der quarantaine te zorgen. Gemeenteraarts-eerlriez.ngeu. Bij de te Oegstgeest gehouden verkie zing van zes led..-, voor den gemeentoraad, twee ter voorziening in de vacatures, ont staan wegens periodieke aftreding van c"e heeren H. D. Terwee, burgemeester, en H. Duivenvoorde, wethouder (wit stembriefje) en vier ten gevolge de vermeerdering der bevolking (art. 4 Gemeentewet) groen stem briefje), waren van de 318 kiezers 256 ter stembus opgekomen. Uitgebracht zijn op de heeren H. D. Terwee ISO stemmen, H. Duivenvoorde 144, K. Van Asperen 79, C. Vink 96, J. C. Spaargaren 242, L. E. Nieuwenhuizen 160, A. Den Haan 111, D. Van der Putten 126, N. Van der Spek 102, E. C. Da Vries 79, H. Van der Mey 96 en H. Koster 33, terwijl er verder nog werden uitgebracht op de heeren J. Van den Berg 9, A. Van der Marei 5, P. Mazurel 3, D. Vermeer en A. D. D. Schretlen ieder 2, en verder op de heeren G. C. Mirandelle, L. Oudshoorn, C. L. Den Haan, A. v. d. Mey. Van der Spek, G. S. Van der Spruyt, T. C. De Vries, M. Van der Spek ieder 1 stem, terwijl er in het geheel 5 blanco en 2 van onwaarde werden verklaard. Alzoo zjjn gekozen de heerenH. D. Terwee en H. Duivenvoorde, aftredende leden, en J. C. Spaargaren, L. E. Nieuwenhuizen en D. Van der Putten (nieuwe leden). Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren A. Den Haan en N. Van der Spek. Voorschoten. Aantal kiezers 275. Uit gebracht 237 stemmen. Herkozen D. K. J. Schoor met 159 en P. De Bruin met 155 stemmen. De a.-r. candidafen verkregen 75 en 74 stemmen. Zoeterwoude: Herkozen de heeren Ding an met 347, Van der Velden met 232 en Lagerberg met 215 stemmen. Verder waren uitgebracht op de heeren Endtz 138 en De Lange 135 stemmen. Rijnsburg: Bij de verkiezing van 3 leden hebben van de 172 kiezers 151 hunne stem uitgebracht. Gekozen werden A. v. d. Eykel Az. met 77 en D. Van Delft Kz. met 92 st. Herstemming tusschen de heeren J. C. Meyboom met 72 en K. v. Delft met 51 st. Verder werden nog uitgebracht op de heeren G. Brussee Pz. 44, G. d. Haan 46, G. v. d Perk 48, H. v. Egmond 1, P. v. Iterson 1, J. Iterson 5 en A. Uitenbogaard 4 stemmen. Zwammordam: Gesteml hebben 126 van de 164 kiezers. Herkozen de heer G. Van Dam met 74 stemmen. Herstemming tusschen de heeren J. Van Dam Szn. en P. G. H. Blommesteijn. Op den heer J. Van Dam Szn. waren uitgebracht 60 stemmen, P. G. H. Blommesteijn 34 stem men, D. Niesing 33 stemmen, C. Van Muis winkel 30 stemmen, M. Van Muiswinkel 2 stem men, J. Roest 1 stem. Bodegrave: Aantal kiezers 409, aantal uitgebr. st. 290. Herkozen: Dr. W. H. Kap- teijn, (lib.) met 182 st. en P. Van der Maat, (r.-k.), met 206 st. Herstemming tusschen: H. Rollman, (a.-r.), met 131 st. en E. Van Elten Jr., (anti-doleerend) met 96 stemmen. Verder verkregen nog: S. Voordouw, (a.-r.) 84 st., J. A. v. Ghesel Grothe, (lib.) 75 st. en C. Verkleij, (r. k 50 stemmen. Aarlanderveen: Uitgebracht 222, vol strekte meerderheid 112 stemmen. Gekozen de heeren: J. Rijlaarsdam, die 177, J. Van Borssum Waalkes, die 128, en J. A. Wol- merstett, die 121 stemmen verkreeg. Voor de verkiezing van nog 3 leden moet herstem ming plaats hebben tusschen de heeren mr. C. Van der Lee, P. J. Van Niekerk, J. G. Borger, J. Turkenburg, J. Van der Kntjff en J. Verduin, die respectievelijk verkregen110, 99, 94, 94, 88 en 87 stemmen. Warmond: Ingeleverd 75 stombriefjes. Het aftredend lid P. Van der Geest verkreeg 67, en het aftredend lid W. H. Heemskerk 65 stemmen, terwijl de overige stemmen op tien verschillende personen waren uitgebracht. Herkozen zijn dus de aftredende leden, de heeren P. Van der Geest en W. H. Heemskerk. Koudekerk: Van de 122 kiezers waren 112 opgekomen. Van dezen worden uitge bracht op M. Crommelin 55, E. Zirkzee 55, H. Van Leeuwen Hz. 36, D. Reyneveld 33, J. Heemskerk 29, V. Van Heiningen 2 st., en verder op verschillende personen ieder één stem. Eene herstemming is alzoo noodig tusschen de vier eerstgenoemde heeren. Sassenhoim: Uitgebracht 126 stemmen. Gekozen 4e 2 aftredende heeren S. Baron Van Heemstra mot 87 en J. A. Charbon met 69 stemmen. In de vacature Prins werd gekozen B. P. Roest met 103 van de 116 uitg9bracht9 stemmen. Oudshoorn: Aantal kiezers 220. Uitgebracht 173 geldige stemmen, volstr. meerderheid 87. GekozenJ. Den Hertog met 1,25 en C. J. Van Vliet met 88 stemmen. Verder verkreeg G. Van Egmond 82 st. Voorhout: Gekozen de heeren G. T. Van der Hulst, aftredend lid, en G. Prins, ieder met 63 van de 67 uitgebrachte stemmen. A 1 f e nGekozen de hoerenC. Van Abs- hoven met 173, A. Streng met 172, A. Kok met 153 (aftr. leden) en M. De Jong met 109 van de 206 uitgebrachte geldige st.; de laatste is gekozen in de plaats van den heer J. Van der Linden, die niet meer in aanmerking wenschte te komen. L i s s e Gekozen tevens herkozen dr. A. C. Van Ewjjk mot 119 en mr. R. C. E. G. J. baron Van Snouckaert van Schauburg met 101 stemmen. V e u rAantal kiezers 99. Uitgebracht gel dige stemmen 40, blanco 1. Herkozen P. Hoojjmans met 38 en F. Van Vliet met 33 st. Verder verkregen A. Van Veen 6, A. An- genent 1, H. De Baars 1 en C. v. d. Post 1 stem. Stompw(jk: Herkozen A. T. v. Leeuwen met 192 en A. De Jong met 140 stemmen. De candidaat der kiesvereeniging „Kies recht is kiesplicht", G. Olsthoorn Gz., had 61 stemmen. van 17 tot en met 22 Juli. BEVALLEN: N. Van Blijdenstein geb. Van Londen D. V. Ten Haken geb. Reitsma D. J. Barendse geb. Schouten Z. D. Driessen geb. Ruigrok v. d. Werve D. E. Langeveld geb. Ótgaar Z. M. Le Nobel geb. Van Duuren D. E. M Van Ingen geb. v. d. Berg D. M. De Jongli geb. Kerpel Z. M. Pont geb. Zaalberg Z. C. v. d. Linden geb. De Cler Z. A. Habermelt geb. v. d. Tang D. J. M. Bey geb. Bognetteau D. A. E. Duindam geb. Timp D. C. Kramp geb. Bogaarda Z. C. Schuren geb. Pecbt D. P. Van Puffeleu geb. v. d. Weerd D. E. Kloots geb. Fontein Z. E. Mizee geb. v. d. Bijl D. C. J. M. Niermans geb. Sangster D. M. Zaalberg geb. Maas Z. S. Klinkhamer geb. De Wolf D. A. M. S. Eygenstein geb. Ber kenhamer D. F. C. Bernard geb. Weijers D. J. J?. Eouwenberg geb. Rozier Z. E. Nieuwen- burg geb. Deierkauf Z. G. De Graaf geb. De la Rie D. OVERLEDEN: W. Geuke geb. Kriek D.levenl. W. M. Van Leeuwen Z. 24 j. P. Kriek M. 73 j. J. Petit Z. 11 m. M. J. v. d. Berg W. 74 j. J. A. Breyer D. 7 j. A. Gijbeis M. 68 j. A. J. Ramak D. 2 j. H. Alders W. 81 j. J. H. Gutterswijk Z. 6 m. J. De Koning SI. G5 j. P. J. Kroon M. 46 j. F. Hoefnagel geb. Sie- merink V. 64 j. GEHUWD: M. De Hoop jm. en S. Van We6el jd. J. Dreef jm. en J. Van der Walle jd. C. Kaapaan jin. en G. A. Kouwenberg jd. J. J. La Lau jm. cn C. Favier jd. J. Meijers jm. en E. J. Van As jd. N. Klcots jm en J. Van Zanten jd. ALKEMADE. Geboren: Cornelis, z. van Joseph Van Dam en Elizabot Groen in 't Wond. Agatha, d. van Jan Koek en Jacoba Van Veen. Louisa, d. van Theodorus v. d. Meer en Cornelia Van Schie. Johannes Petrus, z. van Leendert v. d. Broek en Jobanna v. d. Linden. Overleden: Hendrik Lambcrtus De Groot, 1 m., z. van Arie De Groot on Maartje Blijleven. Antje Hoogenboom, 66 j., echtgenoote van Tennis Straa:bof. Adrianus Simon Groen in 't Woud, 3 m., z. van Dirk Groen in 't Woud en Cornelia Van Velzen. Martinus Gerardus Hölscher, 3 m., z. van Gerard HóUcher en Martina Pouw.Theodora Van Klink, 29 j., d. van Gerrit Van Klink en Marijtje Demmeuio. Theodorus Spruit, 4 m., z. van Johannes Spruit en Gerdina Van Braak. Frederik Johannes Bisschop, 47 j., echtgenoot van Huberla v. d. Geest. Gehuwd: Pieter Van Mnijden jm. 24 j. en Grietje Van Tol jd. 23 j. H1LLEGOM. Geboren: Pieter, z. van Jacob v. d. Schrier en Willempje Peachi ier. Jan Johannes, z. van Jacobus Rueman en Jacoba Helena Warmer dam. Adriana Paulina, d. van Thomas Paulus De Konink en Jannetje Huisman. Ondertrouwd: Franciecus Lommerse en Cor nelia Meijer. Overleden: Jacobus Zwartjes, 63 j., echtg. van Johanna Kok. Elisabeth Berendina Van Wa- veren, 30 j., echtg. van H. H. Van Waveren. Theodora Elisabeth Warmerdam, 2 j. Isabella Levi Rijnveld, 36 j. NOORDWIJK. Geboren: Gerrit Cornelis, z van M. A. Den Hartog en C. Ligchaam. Gerardus, z. van M. v. d. Plas en M. De Ridder. Abraham, z. van W. Van Beelen en J. J. Marbus. Overleden: Jacob*, d. van E. Zoetendaal en E. De Gioot. Petrus, z. van P. v. d. Plas en A. De Groot. KATWIJK. Geboren: Cornelis, z. van A. Van Egmond en A. M. Willemien. Cornelia, d. van G. Meijvogel en M. Kulk. Gijsbertus, z. van P. y. d. Perk en M. van Egmond. Overleden: Antje Kuijt 27 j., echtgen. van Pieter Guijt. Bodegrave, 21 Juli. Aangevoerd 268 wagens Kaas, 15591 stuks, wegende 72834 KG. Prijs lste soort Gondsche f 26.a f 28.2de soort f 23.a f 25. zwaardere fHieronder 24 wagens Edammer Kaas: lste eoort ƒ26.a 28.2de soort f 21.a 25. 8de soort fa f 25 wagens Derbykaas: lste soort 26.a 28.2de soort f 21.a 24. vagen Leideche Kaas fa het schippond. Handel vlug. Ter veemarkt aangevoerd: schapen, a f lammeren, fa f 16 bigg<n, 6 a f8, 1 paard. Thermom6ter8t.anagisteravond om uren 19° C. 66 2J Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren ÏO3 G. -- 66.2° F.'s middags 12 uren 22° C. 71.6° F.'b na - :d -s uren 21.5° G. 70.7- F.

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 2