namiddag te baiftwee eene vechtpartij plaats tusschen een volwassen zoon en diens moe der, echtgenooten, broeders, dochter en ver dere familiebetrekkingen, in den omtrek woon achtig en achtereenvolgens op het terrein verschenen. Het bleef bp schreeuwen, slaan en op den grond vallen. Ernstige verwondingen konden gelukkig niet geconstateerd worden door den weldra aanwezigen politie-agent, die zyn best deed de woedendsten tot eenige kalmte te brengen, de beleedigden te troosten en allen onder dak te brengen. Een huzaar, die zich vergrepen had aan het hoofddeksel van een burger en door diens beminde met succes werd nagesneld, werd naar de hoofdwacht geleid, daar hjj zich op de Hoogewoerd ten slotte niet gedroeg zooals het een fatsoenlijk huzaar betaamt. Eeu persoontje, dat gisteren omstreeks vyf uren een kinderwagen, waarin twee kinderen gezeten waren, aan den Morsch- weg voortduwde, had de onvoorzichtigheid dezen wagon een oogenblikje alleen te lateD, waarop de wagen zich in beweging zotte en met zijn last in de sloot terechtkwam. Op het hulpgeschreeuw van personen, daar aan wezig, slaagden weldra vele hulnbiedende handen er in, don wagen met de kinderen behouden aan wal te brengen. Zaterdag-namiddag te vyf uren geraakte hpt vyf-jarig zoontje van zekeren J., op het Levendaal woonachtig, al spelende eveneens te water. Eenige personen, het gevaar ziende, waarin de kleine verkeerde, sprongen in eene aan den wal vastliggende schuit en brachten den nog jeugdigen drenkeling op het droge. Gisteravond te elf uren ont stond te Alfen brand in de herberg „'tGroene- veld", bewoond door Plomp, welke brand zóó hevig toenam, dat het gebouw spoedig tegen den grond lag en aan redden niet te denken viel. Door de flinke werking der spuiten heeft men hot belendende perceel kunnen behouden. Een knaapje van vier jaren uit de Van-Ostade-straat te 's Gravenhage, ge raakte gisternamiddag om vjjf uren in de Koningstraat, nabü de Slicherstraat, ai spe lende onder de paardentram. Het kind werd over het hoofd gereden en was dadelijk dood. Zaterdag-avond zijn dejaarlijk- sehe voorstellingen van den circus Oscar Carré te 's-Gravenhage begonnen. Na de droe vige ramp, welke de familie Carré en het go zeischap bij het spoorwegongeluk in Hannover trof, ving de voorstelling onder een weemoe digen indruk aan, welke zich in eene deel nemende belangstelling openbaarde, toen de heer Oscar Carré met zijne beide zonen vóór den aanvang zijne artisten binnen de manége leidde. Met gebukten hoofde trad hyinrouv- kleeding voor het publiek. Do secretaris over handigde hem een lauwerkrans, waaraan een rouwlint hing. liederlijkste van alle schoone en glansrijke officieren. Ik leidde een ongelukkig en ellendig leven, maar klagen deed ik niet, ik had er geen recht toe. Toen Basil stierf, was ik eene oude, verbitterde vrouw geworden, die al hare genegenheid op den zoon harer zuster, op u, Fedor Michalowitsch, overbracht D»ar verscheen Theophil'weder op bet tooneel 1' Duizend middelen stonden mij ten dienste om hem te verdelgen en zoo voor eeuwig te doen zwijgen. Doch ik was te deemoedig of te trotsch, ik weet het zelve niet om don man, wien ik eens had bemind, eonig leed te doen. Hij was een volslagen dronkaard geworden; ik vond het 't beste hem ais knecht op mijn landgoed te houden. Al het geld, dat hij mij afperste, gebruikte hy om aan zijne liederlijke hartstochten te voldoen. Ten laatste begon zijn verstand door het gebruik van sterken drank beneveld te raken, h(j werd meer en meer aanmatigend. Toen ik mij naar zijne kamer begaf om hem te zeggen dat Ik om z(jne bedreigingen niets gaf en hem ook geen geld meer geven zou, trof hem de dood. Nu heb ik alles bekend handel daarnaar en veroordeel haar niet, die u liefhad." Toen Fedor Michalowitsch naar het kasteel van zijne tante ijlde, na eerst de vrijstelling van Anka bewerkt te hebben, vond hjj haar dood. Vrienden en onderhoorigen omringden de baar en.baden. De president, die eerst heel kalm geweest was, snikte en weende hoorbaar. Het was toch een goede man, die president, maar do doode had hem by haar leven ook zoovele weldaden bewezen! De begroeting was treffend en zichtbaar diep aangedaan trok de heer Carré zich terug. Onder de toeschouwers worden verschei dene vrienden uit Amsterdam opgemerkt, die op dezen avond getuigenis hunner deelne mende gevoelens kwamen afleggen. De machine van eene stoomtram der Staatsspoorwegmaatschappij is gisteren te 5 uren naby het station te scheveningen gereden op een ander tramrytuig, dat vóór het station stond te wachten om binnen te stoomen zoodra eene andere tram de sporen had verlaten. De aanryding geschiedde met vrjj snelle vaart tegen het met passagiers bezette achterbalkon van de stilstaande wagens, waar door de boteing nogal hevig was en de ontsteltenis onder de passagiers, van wie nog twee kinderen door den conducteur tijdig van het platform werden verwijderd, groot. Gelukkig dat alleen de balkonkap door den stoot werd verbrijzeld en de vloer van het balkon door de sterke constructie weerstand bood. Vandaar dat de passagiers ongedeerd op hunne plaatsen bleven staan. Slechts enkele dames, door den schrik be vangen, vielen in zwym, maar herkregen, na in het stationsgebouw te zyn geholpen, spoedig haar bewustzyn. De conducteur, die het gevaar zag aan komen en twee kinderen uit den wagen zette, werd aan het rechterbeen gekwetst. Do schuld voor dit ongeval wordt geweten aan onachtzaamheid van den machinist, die de hem vooruitgaande stoomtram langs dan geheelen weg kort achterop volgde en had moeten zien dat het spoor by het station niet veilig was. Door twee agenten zjjn Zaterdag- nacht te Rotterdam twee jongens aangehouden van 16 en 18 jaar, die hun verdacht voor kwamen en die aan het politiebureel bloken gesignaleerd te zyn in het „Algemeen Politie blad," aangezien zy heimelyk de oudorlyke woning te Amsterdam hadden verlaten. By onderzoek werden zy ieder voorzien bevonden van eene geladen revolver en van een dolkmes. Zy zullen naar Amsterdam worden over gebracht, terwyl tevens tegen hen prooes verbaal is opgemaakt wegens het dragen van wapenen, bij de wet verboden. De burgemeester van Amster dam verklaarde aan den gemeenteraad, slechts 3 personen te hebben kunnen opsporen, die by het taptoe-schandaal op den Dam werden verwond. In „do Amsterdammer" wordt nu door een ooggetuige verhaald, dat een twintigtal men- schen in de hoofdwacht werden gedragen, en dat eene vrouw aan de bekomen verwondin gen is gestorven. De heer Steenkamp, hoofdcorn- missaris van politie te Amsterdam, die met zyn gezin te Goor vertoefde, is door den burgemeester teruggeroepen, met het oog op het verhoor door de raadscommissie. Men schryft uit Eist: Alhier werd een dertienjarigen knaap, die eenige meisjes plaagde, door eene harer eene snede over den pols van enkele cM. lengte toegebracht. Na onderzoek door de politie is proces-verbaal opgemaakt. Bij de vertooning van „De Poppen- fee," op de kermis te Den Helder heeft de heer Isouard Van Lier by het dansen zyn scheenbeen gebroken. De schade door den hagelslag van 1 Juli in oostelyk Noord-Brabant toegebracht aan gebouwen, tuinvruchten en veldgewassen, bedraagt alleen voor de gemeente Tilburg ongeveer ƒ300,000. Door de rechtbank te Groningen is veroordeeld tot veertien dagen gevangenis straf de gefailleerde boekhandelaar J. P. M., als schuldig hieraan, dat hjj, op een oogenbhk, waarop hy wist dat zyn faillissement niet kon worden voorkomen, een zyner schuld- eischers op eenige wjjze had bevoordeeld, door hem ter dekking van diens schuldvordering in pand af te staan of in koop over te dragen de twee beste stukken van zjjn meubilair, eene mahoniehouten kast en een spiegel. W. S., nachtwaker aan de chemi caliënfabriek van den heer H., te Roermond, is Vrijdag-namiddag in zyne woning, badende in zjjn bloed, gevonden. Hy had een 15-tal verwondingen aan het hoofd. Naast hem werd gevonden eene tajjl, een zware steen en een schort, met bloed bevlekt, toebehoorende aan zyne vrouw. De vrouw is sedert Donderdag avond niet meer gezien, zoodat S. van dien ;ijd af in dien toestand daar gelegen heeft. Door de marechaussees is een verder onder zoek ingesteld. Er is weinig hoop op het herstel van den verwonde. Het weder was voor de Zaterdag gehouden Hamburger roeiwodstrijden zeer ongunstig. Er woei een harde wind uit het noordwesten, welke het water sterk beroerde. In den wedstryd voor „outriggers" was de „start" van „Nereus", uit Amsterdam, niet gunstig, door den golfslag aan de lijzijde. De eerstaankomende was „Werder" (Maagden burg), tweede „Kieler Ruderclub", derde „Kosmos" (Hamburg), vierde „Nereus" (Am sterdam). De „Hammonia-prjjs" word op schitterende wijze door de „Thames Rowing Club" te Lon den gewonnsn. Daar dit de derde maal is, dat deze club in dit nummer wint, blijfr deze prys, een zilveren drinkhoorn, voorgoed in het bezit der Lor.densche vereeniging. Het weder begunstigde gisteren, Zondag, de oei wedstrijden -op den Alster meer dan Zaterdag. Het was veel warmer en er blies eene noordwester koelte, welke toch voor de races ietwat te krachtig was. Maar do atmosfeer werd nu en dan opge- frischt door een rogenbuitje. In het nummer voor de „oude vier" had „Nereus" eene ge makkelijke overwinning tegen de vier andere deelnemers. Gelyke lichte overwinning had de „Thames Rowing-club" voor den „Wander- preis der Deutschen Euderbund." De „Sen?.ats- prys" werd behaald door de „London Rowiig- Club", tegen de „Thames Rowing club" en dne ande-e; ook deze overwinning was niet moeil.ik geweest. De overwinning van „Nereus" bracht veel geestdrift teweeg onder de veie Neder landers, die den wedstrijd 'oywoonden. (.11) Geveilde pevoeelen. Gehouden verkooping aari den Burg alhier, op Zaterdag 11 Juli, ten overstaan van not. A. Van Jjeeuwen: Het Logement „Hotol de Toelast", te Leiden, aan de Stosnstraat, No. 53, met daarbjj gelegen stal en twee pakhui zen in do Fabiaanspoort, niet verkocht; bet huis aan 't L9vondaal, No. 27, kooper de heer N. Kooronhoff qq., voor f 2200. Ton overstaan van not. W. F. Ivaiser: Het huis met tuin aan den Apothekersdyk, No. 29, met werk- en bergplaats, gecombineerd, kooper de heer J. N. v. d. Hoydan, voor f S602; bet huis aan de Haarlemmerstraat, No. 57, kooper de heer A. Verhoog, voor ƒ1695; het huis alsvoren, No. 59, kooper de heer I. Fles qq., voor ƒ2500; de huizen aan de Lammermarkt, Nos. 25 en 27, kooper de heer W. Splinter qq., voor ƒ4200; het huis aan de Morsch- straat, No. 19, kooper de heer W. Kleinhsns qq., voor ƒ2100; het huis aan de Morsch- atraat, No. 56, kooper de heer J. Brummcl- kamp, voor 1575; het huis aan 't Gaige- water, No. 6, kooper de heer W. F. v. d. Brandé qq., voor ƒ1600; het huis aan 't Galgewater, No. 17, kooper de heer A. A. Vreeburg qq., voor ƒ1104; een perceel warmoesland aan den Hoogen Ryndyk, onder Zoeterwoude, groot 36 aren, 80 centiaren, kooper de heer K. v. d. Horst, te Zoeterwoude, voor f 2025; hot recht van visschery in den Rijn, niet verkocht. Ten overstaan van not. J. A. Van Hamel De steenfabriek met heerenhuis, loodsen, schuren enz., aan den Lagen Ryndyk, in den Achthovenerpolder, onder Leiderdorp, kooper de heer S. Van Leeuwen c. s., voor ƒ3000; twaalf arbeiderswoningen, gelegen alsvoren, kooper de heer S. Van Leeuwen c. s., voor f 1750; het buitenverblyf „Rhynzigt", inge richt tot zwem- en badplaats, aan den Ryn en aan den straatweg even buiten de Morsch- poort van Leiden, onder de gemeente Oegst- geest, niet verkocht. RVITEINLAND- Frankrijk. De Kamer van Afgevaardigden heeft Zater dag de beraadslagingen over het toltarief voortgezet, en wel over de rechten op katoen. De commissie verklaarde zich te vereenigen met de nieuwe voorstellen der regeering be treffende katoenen garens. De heer Meline zeide dat hy nimmer zou toetreden tot do tydeiyke toelating. Deze werd echter aange nomen in den door de rogeering voorgostelden vorm. De heer Meline verklaarde daarop, dat hy tegen het wetsontwerp in zyn geheel zou stemmen. Het voorstel in zijn geheel, omvat- tendo de tarieven van tijdelijke admissie, werd toen verworpen mat 258 tegen 151 stemmen en de zitting geschorst. Na hervatting der zitting zeide do rappor teur Legrand dat de commissie, orn aan het verlangen der Kamer te voldoen, de door haar voorgestelde cyfers had gewijzigd. Na eenige opmerkingen werd het nieuwe voorstel aangenomen en werden de cijfers van de commissie en van de regeering met 324- tegen 193 stommen goedgekeurd. De Fransche vloot heeft voor de Hyères het anker laten vallen. Er liggen 60 vaartui gen ter reede. De ministers Ribot en Barbey zyn te Toulon aangekomen. De beurzen in Frankrijk zyn morgen, Dinsdag, wegens don nationalen feestdag gesloten. Groot-Brl ranaiü. Nadat keizer Wilhelm Zaterdag op het plein voor het Buckingham-paleis het corps der „Yeomen of the guard", dat is samen gesteld uit veteranen, had geïnspecteerd, be gaven de keizer en de keizerin zich naar de Duitsche ambassade, waar zy het déjeuner gebruikten bjj den Duitschen gezant. De vor sten werden tydens hun rit zeer toegejuicht. Tot de gasten behoorde lord Salisbury met zyno echtgenoote. Vervolgens ontving de kei zer eene deputatie van de te Londen wonende Duitschers, die den keizer een adres aanboden, waarin zy hem wolkom heetten te Londen. De keizer vertrok om drie uren met den staf naar Wimbledon, ten einde daar de groots wapenschouwing bij te wonen. De in het kamp vereenigde troepen telden samen 23,000 man. Eor.e overgroote menigte bevond zich op het terrein. Het gedeelte, voor de manoeuvres bestemd, was door eene groote macht politie en soldaten afgezet. Te 4 uren kwamen de keizer en keizerin, do prins en prinses van Wales en de Engelscho prinsen en prinsessen aan, en werden met saluutschoten begroet. De keizer van Duitschland, door den prins van Wales en een schitterenden staf begeleid, inspecteerde de troepen en keerde vervolgens naar het middelpunt terug. Toen volgde het défilé, waarna de troepen zich weder in linie opstelden en den keizer het vorstelijk saluut gaven. Het défilé hoeft anderhalf uur geduurd en werd op bewonderenswaardige wjjze uitge voerd. De keizer, die de witte kurassiers- uniform droeg en een prachtig zwart paard bereed, prees verscheidene maler, de houding der soldaten. Na afloop der revue vertrokken de keizer en de keizerin naar het kristallen paleis, waar zjj door den prins en prinses van Wales ont vangen worden. De muziek deed hot Duit sche volkslied hooren. De keizer inspecteerde het brandweercorps en trad het paleis binnen, waar eene groote muziekuitvoering plaats had. Te halfnegen zette men zich in de eet zaal aan tafel; de zaal was schitterond ver licht. Door prachtig weder begunstigd, had daarna het vuurwerk jilaats, waarby de kei zerin door middel van eeoio electrische gelei ding vyf portretten des keizers deed verschij nen. Op gelijke wyzo ontstak de keizer een vuurbouquet, waarin een veldslag werd voor gesteld. De toegangen tot het gebouw waren prachtig versierd en eene geestdriftige menigte woonde het feest by. De keizer begiftigde den orkestmeester met eene orde. De keizer en z(jne gemalin zouden gister ochtend te 10 uren de godsdienstoefening in de St.-Paulskerk bywonen en zich dus niet in de Duitsche kapel begeven, zooals eerst bericht word. Naar de kerk rijdende, zouden zy van af Buckingham-Pal ace de Pallmall- street, het Strand en Fleetstreet volgen, en na afloop naar het paleis terugkeeren, waar zy zouden déjeuneeron. Oo«tenr.-Hoag.-Monaro!ile. De minister van financiën, dr. Steinbach, zal bij het Huis van Afgevaardigden weldra eon ontwerp indienen tot goleidelyke ontlasting van de kleine grondeigendommen, welke met schulden bezwaard zyn. Het ontwerp is reeds onder algemeene goedkeuring in hoofdtrekken door den minister in hot Huis van Afgevaar digden toegelicht. Portugal. Het Zaterdag te Lissabon verstreken mora torium (uitstel van betaling) heeft hoegenaamd geene staatkundige of handelscrisis verwekt. De oeconomische toestand verbetert en door de genomen maatregelen begint do ernstige opgewondenheid te verdwynen. De crisis was vooral van geldelyker. aard. Het aantal onbe taalde wissels in geheel Portugal wordt ge schat op niet meer dan 4 millioen, waarvan drievierde binnen drie maanden zal betaald worden. Da ontvangsten der in- en uitvoer rechten gedurende 11 maanden van het jaar 1S89/90 waren 3,659,5^4 posetas meer dah in hetzelfde tydvak van het vorige jaar.

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 2