De heer A. Saalbom zal de voorstel lingen in den opnieuw gerestaureerden Nieu wen Schouwburg te Rotterdam beginnen 9 Augustus. Door de heeren Ribbink, Van Bork Co te Amsterdam, is aan den gemeonteraad van Breda concessie aangevraagd voor den tijd van 25 jaren tot aanleg en exploitatie van telephonische verbindingen in die gemeente. De gewone audiëntiën van den minister van koloniën op 10 en van den minister van marine op 10 dezer zullen niet gehouden worden. Het stoomschip „Edam" vertrok 4 Juli van Baltimore naar Rotterdam; de „Prinses Marie", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 7 Juli van Southampton; de „Spaarndam", van Nieuw-York naar Rotterdam, passeerde 7 Juni Prawlepoint; de „Prins Hendrik," van Batavia naar Amsterdam, passeerde 8 Juli het eiland Wight; de „Utrecht", van Rotter dam naar Java, vertrok 7 Juli van Perim de „Celebes," van Batavia naar Port-Said, passeerde 6 Juli Perimde „Sumatra," van Batavia naar Amsterdam, passeerde 6 Juli Perim. By koninklijk besluit is de kapitein op non-activiteit J. W. K. Verwey, van het wapen der artillerie, op zijne aanvrago op pensioen gesteld en hot bedrag daarvan bepaald op f 1560 'sjaars. Met ingang van 16 dezer, benoemd lot directeur van hot telegraafkantoor en brieven gaarder te Wemeldinge J. Vink, thans in gelyke betrekking te Kortgene. Benoemd tot ontv. der dir. bol. en acc. te 's-Gravonzande c. a., A. Bruist, ontvanger der zelfde middelen te Weesp c. a.; tot ontv. der dir. bel. en acc. te Oud-Boierland c. a., G. J. Van Soest, ontvanger derzelfde middelen te Heusden c. a.tot ontv. der dir. bel., invoerr. en acc. te Terborg (gemeente Wiscb) c. a. jhr. A. J. D. Coonen, ontv. der dir. bel. en acc. te Breukelen c. a.tot ontv. derinvoeir. en acc. te Nijmegen, jhr. J.L. A. Van Haeften, controleur der dir. bel., invoerr. en acc. te Gouda; lot ontv. dor dir. bol. en acc. te Vreeswijk o. a., jhr. J. Hora Siccama, ontv. derzelfde middelen te Driebergen o. a. Ge Nieuw». Ongelukken te Zoeterwoude - Voor eenige personen in die gemeente was het gisteren een onaangename dag. Ey hst "hooi- rijden draaide het wiel van den wagen af, waardoor de voerman, zekere N., onzacht op den grond terechtkwam en het paard op hol sloog. Dit werd gegrepen door V. d. H. De gevallen persoon kwam er goed af. Het on geluk had plaats in do Miening. De knecht van den huisschilder J. Van G. viel, terwijl hjj verfwerk vorrichtte aan do Zustersschool in do Zuidbuurt, van eene booge ladder, door bot breken van de bovenste sport, en kwam terecht op een ijzeren hek. De on gelukkige, die zich inwendig scheen bezeerd te hebben, werd door zyn baas opgenomen en onder dak gebracht. De ladder van den verver R., aan het werk op de boerderij van don heer L., by „Cro- nestein", hoog 32 sporten, werd door den wind omgeworpen. De verver sprong echter op de schuur en van d9ze op den barg, waar door hij als door een wonder en dank zy zyne vlugheid ongedeerd bleef. Wy ontvingen het volgende landbouwberickt uit de Haarlemmermeer Nu Juli is ingetreden, laten zich de ver wachtingen van den landbouwer ongeveer bepalen. De groei van het gras liet tot dusver nogal te wonschen over. Het koren daarentegen staat buitengewoon goed. De tarwe, welke na den strengen winter is gezaaid, heeft ge zegend weder gehad en laat zich uitmuntend aanzien. Ook het zomergraan en de boonen en de erwten doen een goed beschot ver wachten. Ofschoon de karwy gedurende den laatsten tijd vrjj flink uitgroeide, zal toch de opbrengst niet groot zijn. Zy kan bijna geplukt worden. Voor de suikerbieten was de zomer tot dusver niet gunstig; het is te vreezen, dat behalve de prys ook het gewicht der wortels aan merkelijk lager zal zyn dan verleden jaar en toen was de opbrengst ook al niet groot. Maar de bietenteelt is aanmerkelijk inge krompen, zoodat hare mindere opbrengst niet van zeer groot- belang is. De aardappels zyn uitnemend gegroeid in het loof, zoodat omtrent dit belangrijke ge was de beste uitzichten bestaan. Do ziekte laat zich hier nog niet bespeuren. De tuinvruchten staan e: goed voor, u.t- gezo.nderd de boontjes en de agurken, die meer zon en warmte verlangen. De veestapel is gezond en waar de dieren voldoend voedsel hebben, is men over de os- brengst van zuivelproducten tevreden. De varkens, welke in 't groot werden aangefokt, Zijn te laag in prijs, -om goede klinkende resultaten te geven. De boomgaarden, welke in Mei en JuDi er zoo veelbelovend uitzagen, hebben voel geleden van insecten en rupsen, zoodat de verwach tingen daarvan niet groot meer kunnen zyn. Gisternacht brak onder de ge meente Oudshoorn brand uit Én het perceel, bewoond door den heer BKiming. Het huis brandde geheel uit. Het was, naar men ver neemt, niet verzekerd. Het kader der dd. schutterij te Delfc vertrok gisterochtend in een 4tal rijtuigen naar Katwijk, om de jaarlykscae feestelijke bijeenkomst te houden. Over Sohevoningen werd de terugreis gemaakt. Naar de „N. R. C." meldt, is gister avond omstreeks zeven uren per brancard door de politie in het ziekenhuis te Rotter dam gebracht de kellner Lucas De Haan, wien door zyn voormaligen patroon Nieuw- kerk, koffiehuishouder aan het Van-Alkemade- plein, met een mos twee levensgevaarlijke wonden aan den hals waren toegebracht. Een paar uren later is by overleden. De daler heeft zicbzelven bij de politie aan gegeven. Omtrent het door verschillende Amsterdamsche bladen medegedeelde bezoek, dat de Duitsche keizer aan den bloemenwinkel der firma Groenewegen en Co. in de Kalver- straat zou gebracht hebben, m9ldt heden het „N. v. d. D." dat de keizer niet in „Corona" (zoo heet het magazijn) is geweest. De heeren, voor wie de juffrouw, die open deed, zoo „trilde op hare boenen", waren twoo leden van Zr. Ms. gevolg, die aan de De-Ruytcr kade, ty'dens het vuurwerk, van dezen de opdracht tot het koopen van den krans voor het graf van De Ruyter ontvangen hadden en zich dan ook na afloop van het vuurwerk daarvoor in een „open" liofrytuig van den keizerlijken stoet hadden afgescheiden. Het keizerlijk handschrift is niet anders dan een kattebelletje, waarop een dozer hei- ren den naam schreef van den „Hofrath Schwerin", die den krans betalen zou, het uur, waarop het gekochte bezorgd moest wor den, en de kleuren van de linten. Door een tapper zyn bij de Amster damsche politie gedeponeerd20 ledige porte feuilles en portemonnaies, welke Zaterdag morgen uit zyn privaat zyn te voorscbyn gekomen by het zoeken naar de oorzaak waardoor dit verstopt was geraakt. Men behoeft er niot aan te twijfelen dat dit overblijfselen van door zakkenrollers buitgemaakte voor werpen zyn. Op den lsten en 2den Juli heeft de „Amsterdamsche Omnibusmaatschappij" ruim 160,000 passagiers vervoerd. Op eene boerenbruiloft onder Vorden stierf een der gasten een piotselmgen dood. Men schrijft dit toe aan het overmatig gebruik van sterken drank. Uit den Bredaschen gemeente raad. Aan de erde is een adres van den heer H. Sluyters, verzoekende onderhands in koop eene sloot achter diens erf. De voorzitter vraagt, of de Raad zich met het verzoek kan vereonigen. De heer Guljé geeft eenige ophelderingen op de vraag van den heer Van Mierio, of de sloot niot in hot eigendom van derden raakt. De heer De Booy stemt gaarne hot verzoek toe. Spreker, die zelf langen tyd woonde in het huis van den heer Sluyters, weet by on dervinding, dat uit genoemde sloot stinkende dampen opstygen. De Voorzitter: Dan hebt u eene stinkende herinnering aan uwe vroegere woning. De he6r De Booy: Zonder kleine hatelyk- heden kan eene zitting toch niet voorbygaan. Da Voorzitter: 'tls geen hatelykheid! De heer Do BooyDan is het zeker eene aardigheid, die weer gelegenheid geeft om uwe beroemdheid in dergelijke zaken in den lande opnieuw bekend te maken. De Voorzitter't Is ook geen aardigheid u zegt, mynheer De Booy, dat de sloot stinkt, vanzelf hebt u dan eene stinkende herinne ring daaraan!!! Te Zevenbergen viel gisteren het tweejarig kind van den tuinier D. in een ketel kokend water, met liet ongelukkig gevolg, dat het aan do bekomen brandwonden reeds is overleden. Volgens het officiëele bericht der Britsche admiraliteit zyn by het springen van het kanon aan boord der „Cordelia" twee officieren en vier schepelingen gedood en 6 andere opvarenden ernstig gewond. De uit barsting was zóó hevig, dat de stukken van het kanon tot op honderd meter ver in zee werden geslingerd. Het Hof te Vannes (Frankryk) heeft een notaris, Ebanno, wegens misbruik van vertrouwen tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De directeur der Volksbank te Venetië is in hechtenis genomen. Men spreekt van een aanmerkelijk passief. James Slocum, een van de vier ter dood veroordeelde moordenaars, is in de gevangenis te Sing Sing (Nieuw-Yorkslaat) door middel van electrieiteit ter dood gebracht. Men schjjnt voorts de grootste geheim houding omtrent het juiste tijdstip in acht to hebben genomen en wachten met repetitie geweren hielden den omtrek der gevangenis met het oog op onbescheiden journalisten bezet. In Madison (Vereenigde Staten) heeft een cycloon gewoed, waardoor verschei dene gebouwen en de telegraafdraden zijn vernield. Ojk uit GalvsstOD, aan de Golf van Mexico gelegen, zyn berichten ingekomen omtrent een hevigen storm, welke daar den oden dezer woedde. Hst zeewater werd tot in de straten der stad opgezweept en richtte veel schade aan magazijnen en do dokwerken aan. De telegrauflynen werden er eveneens vernield on de streek langs do kust was over eene aanzienlijke lengte in duisternis gehuld. Omtrent een cycloon, welke Baton Rouge (Louisiana) teisterde, wordt medegedeeld dat de daken van een aanta! huizen werden weg geslingerd en verscheidene boomen ontworteld werden. De woning van den gouverneur van Louisiana werd van al hare schoorsleenen beroofd, terwyl de muur eener gevangenis instortte, waardoor 10 gevangenen gedood en 30 govvond werden. De regen viel by stroonien. Ook moet de Mississippi-stoomboot „Smoky City" in dan storm vergaan zyn. B U T EÏL. JL M K>. Bclg-iü. De „ridders van den arbeid" hebben een stemmig besloten, dat de mynwerkers te Charleroi den arbeid zullen hervatton, zonder ook maar één enkole hunner eischen inge willigd te zien. Volgens de laatste volkstelling heeft België 0,147,000 inwoners. S3dort hot vorige jaar is de bevolking met 100,000 vermeerderd. Do Fransche regeeriog heeft haren ver tegenwoordiger te Brussel gemachtigd, om toe te treden tot het besluit dor anti-slaverny- couferentie, waarby aan Frankrijk en Portugal een nieuw uitstel wordt verleend voor do bekrachtiging van de algemeene akte der conferentie. De firma Daumas Co. is teruggekomen op haar besluit, om af te zien van een deel van het Congo-gebied, daar de onlangs door den onaf hankelyken Staat verleer,de concession haar voldoende voorkomen. Te Seraing omsingelde dos nachts een troep rustverstoorders drie politie agenten en dreigde dezai neer te zullen schieten. Één der agenten ontving een slag op het hoofd; hij zonk ter aarde. Zwaar gewond maakte hy van zijne revolver gebruik en doodde een der aanvallers met een schot in diens onderlijf. Groot-Britauu i In de gisteren door het Lagerhuis gehou den zitting antwoordde sir James Fergusson op eene tot hem gerichte vraag, dat tusschen Frankryk en Engeland herhaaldelyk van ge dachten is gewisseld over de handhaving van hot status quo in de Middeliandsche Zee, maar dat de deswege bestaande stukken niet ge schikt zyn voor openbaar debat. Op eene vraag of Italië van dit feit onder richt is, daar eene overeenkomst, waarvan geene mededeeling aan het Parlement is gedaan, alleen den minister bindt, die haar gesloten heeft, antwoordde sir James Fergus son, dat hy nog niet in de gelegenheid is geweest, zijne meening over dit onderwerp aan Italië kenbaar te maken. De heer Labouchera meende dus te mogen onderstellen, dat Frankryk bekend is mot de verstandhouding tusschen Engeland en Italië. Sir James Fergusson hernam daarop, dat do heer Labouchera niet meer uit zyue woor den mocht opmaken dan do bedoeling was. Kusland, Aan de „Daily News" wordt uit St.-Peteft burg gemeld dat daar grooto toehoreidselei worden gemaakt voor de ontvangst der Frar,. sche vloot. Da „Novoje Vremya" zegt dat goede ontvangst, wolke den Franschen ofêi eieren te Kopenhagen ten deel viel, slecht-, een voorproefje is van de ontvangst, welkt bun in Rusland te beurt zal vallen. Te Moskou worden toebereidselen ge maakt voor de ontvangst van den jeugdige: koning Alexander van Servië, die daar oj S Aug. wordt verwacht en door czaar Alexan der zeiven zal worden ontvangen. Den 22sten dezer maand zal de jongt koning zich naar Odessa inschëpen. De koniof. begeeft zich eerst naar Moskou, dan naai St.-Petersburg. Hy zal tien dagen de gast vai den Czaar zyn. De „Neue Freie Presse" keurt de reis val koning Alexander van Servië naar Ruslanl zeer af. Het Oostenryksche blad beschouwt!* dit bezoek als eene volkomen onderwerping! van Servië aan Rusland. De heer White, die, gelyk men weet by de Russische regeering stappen doet te: bevordering van do emigratie der Joden, ïtij van zyne reis in do zuidelyke provinciën] teruggekeerd, en schetst den toestand daar als zeer zorgwekkend. Ten gevolge van den voor een groot deel mislukten oogsi, heerscht op sommige plaatsen letterlijk hongersnood, ep daar sinds lang liet landbouwende volk ds Joden aansprakelyk stelt voor allen tegen spoed, wordt door dien toestand de Jodenhaat opnieuw gevoed. Italië, By het van stapel loopen der „Sicilia" to Venetië bevonden zich Engoische en Italiaan- sche officieren op het dek, terwijl de Engel- sche hoofdofficieren met kardinaal Agostino zich in de koningstent bevonden. Ook de koningin, hertog Thomas van Genua en prin ses Elvira van Beieren waren tegenwoordig, Kardinaal Haynald was de eerste pre laat, die met kracht tegen de anti-semiotische beweging te velde trok. Hy laat 5 millioen florynen na, welke hij aan liefdadige instel lingen heeft vermaakt. Het stroomen van lava uit den Vesuvius! noemt nog steeds toe. Te Frosolome is eene hevige aardbeving waargenomen. De anders Fransch-gezinde, te Genual verschijnende „Caffaro" vestigt de aandacht?} op de Fransche soldaten, die op zekero tjjdenl des jaars komen overloopen en dat wel onder zóó verdachte omstandigheden, dat men ze voor spionnen scbynt te mogen houden, wien het er minder om te doen is zich te laten intemeeren, dan wei, na zich van verschil lende wetenswaardigheden op de hoogte ge steld to hebben, over Zwitserland naar hui land terug te keeren, van waar zy niet zonde: overleg met hunne superieuren kwansuis ont vluchtten. Zoo is verleden jaar binnen enkele maanden dezelfde „overlooper" driemaal vffil de Italiaansche overheden verschenen. PortugaL Het voor handelspapier verleende uitsti van betaling loopt den lOden dezer af. Er z; echter geen gedwongen koers der bankbiljettei worden afgekondigd, daar geeno biljetten mee in omloop blyven dan die door de Bank va: Portugal met machtiging der regeering zy: uitgegeven. De tegenwoordige toestand de Bank van Portugal, zooals dio den lOden Ju: is vastgesteld, met betrekking tot de inwis seling barer biljetten, zal worden behoudt: en er zal geene andere wyziging worden afët kondigd, totdat het geheele systeem van de geldomloop zal zyn behandeld. Ten gevolf eener overeenkomst tusschen de verschilleiii banken is liet agio op ponden sterling zeer last CUili. De Chileensche congrespartij is volgens d< „Times"-correspondent te Lissabon zeer on' sticht over de houding der Vereenigde Stati bij het in beslag nemen van het transportsct! „Itata". Men had van die zyde geene inmengici in deze verwacht. Volgens geruchten moeté commandant der „Itata" zich naar Washini ton hebben begeven. Verder blijkt uit de jongste berichten de aanval der legeeringstroepen op Iquiqi hoofdzakelijk op het entrepot was gericK i waar eene groote hoeveelheid Engolsche gó 'j deren was opgestapeld en een aantal Engs i sche en Amerikaansche ingezetenen de wil had genomen. Zooals men weet, mislukte fl toeleg mede door het optreden van dencoüB mandant dor „Warspite", die met een detacrtJB mont mariniers ter plaatse van den sbiH verschoen. n, J luiquB

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 2