164,000 SIGAREN, Voor Meid-Alleen N°. 9619. Vrijdag 3 Juli. A*. 1891. jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (gpn- en feestdagen, uitgegeven. Tweede Blad. Vervolg der Advertentiën. Vrijwillige Verkooping TE HÜZJtt: Te huur, met 1 Sept. a. s. Feuilleton. de dief. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandenf 1.19. Franco per post1.10. Aizonderlijke Nommers0-06. PRIJS DER ADVERTENTIÈN: Van 1—6 regela ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.174. Orootere letters naar plaatsruimte. Voor bet incasseer en buiten de stad wordt ƒ0.10 berekend. in liet Notarishuis aan den Burg te Leiden, by opbod op Zaterdag den 4den Juli 1891, by afslag op Zaterdag den llden Juli 1891, telkens des avonds te halfacht, ten overstaan van W. F. KAISER, Notaris te Leiden, van: 1. Een HUIS mot TUIN, te Leiden, :.an den Apothekersdyk No. 29, met twee ter we derzijde van het huis gelegen poorten of uit gangen, groot 2 aren, 84 centiaren. Dit per ceel bovat beneden: Voorbuis, Voorkamer, Binnenkamer, Tuinkamer met Serre, Keuken en Kelder, en boven: groote Voorkamer, kleine dito Achterkamer, Werkkamer met groote vaste Kast, Dienstbodenkamer, Pro visiekamer en 2 Zolders, waarvan een be schoten. Alle Kamers zijn behangen en de meeste voorzien van Stookplaatsen en Kasten. In eigen gebruik geweest. 2. Een HUIS en ERF, te Leiden, aan de Haarlemmerstraat No. 57, groot 40 centiaren. Dit perceel bevat beneden: Voorhuis, Ach terkamer met Stookplaats en Bedstede, Kel dertje en Plaatsje met stookgelegenheid, en boven: Voorkamer met Schoorsteen en Bedstede, Achterkamer en Zolder. Het per ceel heeft Duinwater. Verhuurd voor f 2.10 per week. 3. Een HUIS en ERF, te Leiden, aan de Haarlemmerstraat No. 59, groot 49 centiaren. Dit perceel bevat bon oden: Marmeren Gang, Voorkamer of Winkel, Binnenkamer met Stookplaats en Bedstede, Keuken, Kelder en Plaatsje, en boven: Voorkamer met Schoor steen, Bedstede en Kast, Achterkamer met Schoorsteen en Kasten, benevens Zolder. Het perceel heeft Duinwater. Verhuurd voor 200 per jaar tot 1 Mei 1892. 4. Eene WERKPLAATS met ZOLDERS en ERF te Leiden, aan de Haarlemmerstraat No. 61, groot 40 centiaren. In eigen gebruik geweest. 5. Eene BERGPLAATS en ERF, gelegen tusschen den Apothekersdük en de Haarlem merstraat en toegang hebbende door eene Poort aan den Apothekersdyk, gelegen naast het perceel No. 1, zjjnde ongenummerd. In «eigen gebruik geweest. 6. Een HUIS en ERF te Leiden, aan do 2. Z. van de Lammermarkt, No. 25, groot 69 centiaren. Dit perceel bevat beneden: Voorhuis met Kast, Binnenkamer met Schoor steen, Bedstede en Kast, Keuken en Plaatsje, en boven: Voorkamer met Schoorsteen, Zolder en Vliering. Verhuurd voor ƒ2. - per week. 7. Een HUIS en ERF te Leiden, aan de Z. Z. van de Lammermarkt, No. 27, groot 69 centiaren. Bevattende: Voorhuis, Binnen kamer met Schoorsteen, Bedstede en Keldertje, Keuken en Plaatsje, en boven: 2 Zolder kamers. Verhuurd voor ƒ2.50 per week. 8. Een HUIS en ERF te Leiden aan de Morschstraat, No. 19, groot 79 centiaren. Bevattende beneden: Voorhuis,Voorkamer, Achterkamer met Schoorsteen, Kelder, Kast, Keuken, Plaatsje en open Erf, en boven: Voorkamer met Kast, Bedstede en Stookplaats, Achterkamer met Bedsteden en Kasten, be nevens Zolder. Het perceel heeft Duinwater. Verhuurd beneden voor 1 60 en boven voor ƒ1.40 per week, benevens 16 Centen per week voor Duinwater. 9. Een HUIS en ERF, te Leiden, aan de Morschstraat No. 56, groot 81 centiaren. Dit perceel bovat b en eden Voorhuis of Winkel, Binnenkamer met Bedstede, Kast en Stook plaats, Keuken en open Erf met Regen- en Putwater, en boven: Voorkamer met Schoorsteen, Bedstede en Kast, Achterkamer met Bedstede, Kast en Schoorsteen, benevens Zolder. Verhuurd voor ƒ3.— per week. 10. Een HUIS en ERF, te Leidon, aan het Galgewater No. 6, groot 48 centiaren. Dit perceel bevat benoden: Voorhuis, Voor kamer met Alkoof, Binnenkamer met Bed stede en Schoorsteen, Keuken en Plaatsje met Regenwaterbak en Kelder, en boven: Voorkamer met Bedstede en Achterkamer met Schoorsteen, benevens Zolder. Het per ceel heeft Duinwater. Verhuurd benedon voor 1.50 en boven voor 1.25 per week. 11. Een HUIS en ERF, te Leiden, aanbot Galgewater No. 17, groot 27 centiaren. Dit perceel bevat bonoden: Voorhuis, Voor kamer met Bedstede en Schoorsteen, en boven: Voorkamer met Bedstede, Schoor steen en Kast, nog een Kamertje met Bed stede, benevens Zolder. Het perceel heeft Duin water. Verhuurd voor ƒ2.— per week. 12. Eene party WARMOESLAND, gelegen aan den Hoogen Ryndyk, onder de gemeente Zoeterwoude, in den Meerburgor Polder, bui tenwater, Kadaster Sectio A, No. 486, groot 36 aren, 80 centiaren. Verhuurd tot de Kerst mis 1893 voor 70.- 'sjaars. 13. Het RECHT VAN VISSCHERIJ inden Rijn, Gemeente Koudekeik, buitengrond Sectio A, No. 1, en Gemeente Hazerswoude, buitenland, Sectie A, No. 752bis A. Sectie A No. 1589 en Sectie B No. 965, te zamen groot 9 hectaren, 36 aren, 40 centiaren. Ver huurd tot 1 Januari 1892 voor ƒ50.- 'sjaars. De perceelen Nos. 1-11 zyn te bezichtigen daags vóór en op de dagen van volling en afslag van 1-4 uren, terwijl al de perceelen zijn te aanvaarden, behoudens gestanddoening der loopende huren, b(j de betaling der koop penningen op don 15den Augustus 1891. Meerdere inlichtingen zijn te verkrijgen ten kantore van genoemden Notaris KAISER, Nieuwsteog No. 1, te Leiden. 4294 125 (om contant geld), op ZATEltUAG 4 Juli 1891, van 's mid- dags 13 tot 5 en van 's avonds 7 tot lO uren, in een der lokalen van het Hotel „den Burg", te Leiden, ten overstaan van den Deur waardor P. II. VAftT TH IEL, van circa waaronder geïmp. Havanna en circa 80 diverse gedeponeerde merken, als: Rosal, Fanelle, Stompkoppen, Upman, Matros, Mathilda, Frou- Frou, Politiquos otc., etc., in verschillende verpakkingen van 25, 50 en 100 stuks. Ter plaatse voormeld op den verkoopdag to zien van af 's morgens 10 uren. Catalogus gratis verkrijgbaar by bovengo- noemden Deurwaarder. HH. Winkeliers, Hotel en Koffiehuishouders worden op dezen vorkoop attent gemaakt, daar de Sigaren tot alle pi fizon zullen worden verkocht. 4544 24 wordt gevraagd0011e eenvoudige Dienst bode, P. G., middelbaren leeftijd, die good kan koken en alle huiswerk moet verrichten. Spreekuur tusschen 10 en 12 uren: Oude Singel 68. 4546 7 een zeer net ingericht Bovenhuis, bevat tende: zes Kamers en Keuken, voorzien van Gas- en Waterleiding en verdere gemakken. Huurprijs /'30W. - Te bevragen by P. L. VAN ERKEL Jr., Metselaar, Heerengracht 10. 4513 8 aan den Burcht te Leiden, by opbod en afslag Zaterdagen 4 en 11 Juli 1891, 's avonds te halfacht, ten overstaan van J. A. VAN HAMEL, Notaris te Leiden, van het BUITENVERBLIJF „Rijnzicht" aan het Galgewater of den Ryn en aan den Straatweg, even buiten de Morschpoort der stad Leiden, onder Oegstgoesl, in vier perceolon No. 1. Het BUITENVERBLIJF, thans inge richt tot Koffiehuis met „Vergunning", met fraai aangeiegden Tuin, Koepel en Bloemen kast, groot 13 a., 70 c.a. No. 2. De gedurende meer dan 35 jaren mot goed gevolg geëxploiteerde Zwem- en Badplaats, groot 7 aren (Zwembassin en 12 a., 15 c.a. Speelplaats, etc.) De Zweminrichting, waartoe behooien 50 Badkamers, werd in 1887 nieuw gebouwd en is uitmuntend onderhouden. No. 3. Uitstekend Warmoezlerslaud, (ook zeer geschikt voor Bouwterrein), groot 31 a. 50 c.a. No. 4. Tulo- of Bouwgrond, groot 12 a. 30 c a. Grondbel. ƒ43.42. No. 3 en een deel van No. 4, samen ter grootte van 38 a., is ve, huurd voor ƒ2.80 per are. Voor recht van opstal op No. 4 wordt door „Njord" 's jaais betaald ƒ100. Te aanvaarden Nos. 1 en 2 op 1 Octo ber a. s. Nos. 3 en 4 op 35 Dee. a. s. To bezichtigen: Maandagen, Woensdagen en Vrydagen van 12-5 uren. Alles broeder omschreven by gedrukte biljetten en sltuatlc-teekcnlng. De contracten liggen ter inzage teil kantore van voornoemden Notaris VAN HAMEL, die ook, aan ernstige gegadigden, inlichtingen kan geven omtrent do finantjÈelo resultaten der exploitatie van Koffiehuis en Zwem inrichting. 4287 46 een net HUIS op de Hooigracht, met 8 Kamers, voor f 45©.— 'sjaarlyks. Te bevragen: Rapenburg 49. 4245 6 S •Jenever 0.65, 0.72, 0.80 Brandew(|u. 0.68, 0.80, 0,90 .- Cognac 1 02, 1.36, 1.70 p. Moutwijn (Inmaak Zwarte Bessen) ƒ0.80 Mandemnakerssteeg. HLIKEË. 4395 5 i) Eerst bang en schoorvoetend vooruit, dan koelbloedig en haastig voortgestapt, een zp- weg ingeslagen, dus van den rechten weg af, en daarna blindelings voorwaarts. Het gaat goedDe grond draagt gewillig het ge wicht van het lichaam. De eerste schreden van het pad der eer- lykheid zjjn gedaan 1 Dat gaat gemakkelijker en sneller dan men denkt. Max Odrich ten minste had het zich nooit »ls zoo gemakkelijk voorgesteldlijj hart het rel eens voor onmogelijk gebonden. Maar de verzoeking komt in hondorden rormen en onder allerlei gestalten tot den ïensch. In de gestalte van z(jn hond, van zyn eigen lond is ze tot hem gekomen. Maar... het was toen zyn eigen hond niet meer. Dat het daartoe had moeten komen I V Niet tevergeefs dus had zyn vader hem gewaarschuwd; nu ziet hy het in: wanneer men het eeriyk met de Kunst meent, geeft ze geen brood. Maar hy had daarnaar niet willen booren; dat kon hy niet. Had men hem niet'gelooid dat het goede ten slotte altyd moot zogovieren'? En onte- genzegiyk goed was het toch, dat hy op ziehzelven vertrouwde, zyn eigen weg ging en niet uit winstbejag bet een of ander scheppen wilde, waartegen zyn aanleg, alsook zijne opvatting, gekant waren. Da jonge schilder had zjjn beroep nooit te schande gemaakt; h(j wist waar zyn talent eindigde; by kende de gronzen van hetgeen hy kon; bad by die overschreden, bet zou bedrog geweest zijn, oen bedrog, jegens de Knnst gepleegd. Hy bezat moed en energie; de tegenspoed staalde hem. Hoe minder aan dacht zyn gewrochten ten deel viel, met dos te meer yver arbeidde hy. De weg om be roemd te worden lag vóór hem; hy had slechts de hinderpalen uit den weg te rui men, om ongestoord dien weg te kunnen betreden en bewandelen. Hoe meer hy zich echter inspande, des te moeiiyker vie) hem dit; hoe moer het aantal schilderstukken in zpn atelier aangroeide, des te kleiner werd het aantal andere roerende goederen in die beknopte ruimte. En dat vertrek bevatte toch eenmaal zijn geheelen rykdom 1 Het was tevens zyne woning. Achter een gordyn, in oen vochtigeri, tochtigen hoek van bet kille vertrek stond zyn bed. In den beginne had by de kamer zoo behaaglijk kunnen inrichten, vóór twee jaren nog verbetering daarin kunnen aan brengen, toen bp in bet bezit was gekomen van een gedeelte deroudoriykenalatonschap; maar de mooie dmgen gingen evenals ze ge komen waren. De nood joeg ze de deur uit. Ten laatste waren, behalve de gereedschap pon ten dienste van de Kunst, riog slechts twee stoelen, het bed en eene tafel over gebleven. Alles kon aan den man gebracht worden; alleen met de schilderyen Wilde het maar niet. Ja toch, nog iels van waarde was hem gebleven: een levend wezen, z(jn metgezel en vriend, voor altyd, een deel van hemzelven. Dien kon hy niet vorkoopen ook niet al waren er slavenmarkten in het land der be schaving geweest, waar men zielen te gelde had kunnen maken. En Cesar, zyn hond, had eene zieldaarvan was Max Odrich overtuigd. Als do groote, reekleurige dog de breode, zware voorpooten op zyn arm legde en hem met de fonkelende bruine oogen zoo eigen aardig aanzag, dan was bet als las Max in zyne ziel. Hy praatte tegen he® als tegen een monech en Cesar scheen oplettend naar hem te luisteren en hem zwygend antwoord te geven. Aldus hadden zy het vier jaren volgehou den, zoolang Cesar de wereld kende. De schilder had hom grootgebracht met do liefde van een vader jegens z(jn kind. Toen het dier pas geboren was, had hy het voor een pry»je gekoolU. Onder het waakzame oog zijns meester was Cesar groot, sterk en tevens een pracht exemplaar geworden. Wie 't dier niet kende, was er bang voor. Zyn scherp, blank gebit joeg schrik aanhet voorste, zwarte deel van zyn snuit en de diepe rim pels in zyn voorhoofd gaven hem een boos aardig uiterlijk. Alleen de schilder wist, hos trouw, vreedzaam en goedig de hond was, Cesar was sinds langen tjjd zyn eenig model, daar hy geenu middelen meer bezat om zich andare, vreemde modellen aan te schaften. Hjj schilderde liet dier in alle hou dingen en standen, steeds door de zon beschenen, eenvoudig en waar, zonder oouige eentimenteele fantaisie er hy. Cesar deelde alles met zyn meestor de lekkere beetjes, toen het nog in de vette jaren was, en nu den schralen kost. (Vervolg ommezijde.)

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 5