2P©-u.iXlot;o:öa.» Burgerlijke Stand. Gom©»^<3 Nieu-.v*,. De hevige regen, welke gisteren onafgebroken nederviel, ging vergezeld van krachtige windstooten. Hier en daar werden daardoor boomtakken gekraakt en voel jong ooft afgeworpen. Op de Boisotkade, by de brug aan den Vliet alhier, werd een boom om- en in het water geworpen, zoodat eenigen tyd de ingang van dat water voor de scheep vaart belemmerd was. Weldra werd echter de versperring door stadswerklieden weg geruimd. Er viel gisteren eeno kolossale massa water, welke de buitenwegen doorweekte en tuinen onder water zette. Op sommige plaatsen ziet het er in de natuur ten gevolge van wind en regen allesbehalve zomerachtig uit. Bjj een alhier gehouden wei- strijd tusschen de Leidsc-he cricketclub „Achil les" en de Eotterdamsche cricketclub „Vic toria", werd de overwinning behaald door „Achil'.es" met ééne ir.ning en 40 punten. D r. 7. 7. W. V., gemeente-genees- heer te Zelhem, die de vorige week voor do rechtbank te Arnhem terechtstond ter zake van het afgeven van briefjes van overlijden zonder doodschouw te verrichter, is gisteren veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 6 dagen. De eisch was 14 dagen. In den stormachtigen nacht van gisteren is D. Lub, schipper op het vaartuig „E. H. 7", terwijl men bezig was met den kuil naar ansjovis te vissc'oen, over boord geslagen en verdronken. Hy laat eene vrouw en zes kinderen achter. In de zitting der rechtbank te Leeuwarden, bestemd tot behandeling van strafzaken en gepresideerd door mr. A. "Wichers Hoeth, hebbot' terechtgestaan L. Griming en F. Bergenrott, Duitscbers, thans in hechtenis, beschuldigd van het namaken en als echt uitgeven van guldens. Het bleek dat Grüning er in was geslaagd, met gebrekkige hulp middelen afdrukken in gips te maken van een echten gulden, en daardoor guldens to maken, welke by oppervlakkige beschouwing voor echte konden doorgaan, zooals dan ook in ver schillende winkels te Leeuwarden en elders is geschied. Bergenrott heeft hem daartoe een echten gulden verstrekt, welke byzonder scherp van vormen was. Overeenkomstig de vordering van den sub stituut-officier van justitie, mr. H. Th. "Westenberg, heeft de rechtbank ben veroor deeld Grüning tot 3 jaren en Bergenrott tot 1 jaar gevangenisstraf. Gistermorgen werd bat lijkvan den op 1 7uni door een noodlottig toeval ver dronken bsurtschipp'er Detlroot in de Lok, ongeveer tegenover Keizersboek, boven Leks- mond opgevischt. Gisternacht is in de wp Oerle te Tilburg uitgebrand het huis van A. V. Besouw, hetwelk bewoond was door twee gezinnen. De meubelen zijn voor het grootste deel gered Alles was verzekerd. Haandagavond kreeg een arbei- der re Leeuwarden op straat oen toeval. Hij werd naar zjjne woning gebracht, waar h(j weldra stierf. Hy laat een groot gezien in behoeftige omstandigheden achter. De verstandhouding tusschen don predikant bij de Ned. Herv. gemeente te DE GEHEIMEN van. een krankzinnigengesticht. 62) „Wees dan den volgenden keer voor zichtiger 1" „Hoe zoo?" „Begrijpt gij dan r.iet, dat die vreemde snuiter zich uit de voeten gemaakt heeft?" Er scheen den koetsier een licht op te gaan, want hy stiet een vreeselyken vloek uit. „Ik zal hem in de stad opzoeken", zeide hy woedend. „Weet gp zeker, dat hij het bosc'n is doorgegaan?" „Ik heb bet met mijne eigen oogen gezien." „Dan kan ik bem nog inhalen." „A'.s hy ten minste naar de stad terug keert." „De duivel moge hem regelrecht halen! schreeuwde de koetsier. „Maar in het gesticht moet men hem toch kennen." „'t Mocht wat! Ky heeft het uit nieuws gierigheid w.ilen zien en is afgewezen. "Wie woet wat hy daarby voor had! Misschien was bet een lacdlooper, die van de gelegen heid gebruik wilde maken om mee te nemen, Kielwindenwier (Gron.) en dan voorzanger was in da laatste tyden erg gospantion en had eene gerechtelijke vervolging van den voorzanger ten gevolge, wogens het bespotten van een dienaar van den godsdienst, dewyl hy in de kerk uitgerospon had, toen de predikant Gezang 24, vers 3, wilde laten zingen„Ds. Van Es wil zeker eene Aprilgrap met de gemeente uithalenik verzoek daar om dor gemeente de kruisen en mollen maar weg te laten." De ambtenaar van het openbaar ministerie bp de arrondissements-rechtbank te Winscho ten eisohte, aangezien de schuld wettig en overtuigend bewezen was, voor den voorzan ger ƒ100 of 14 dagen hechtenis. Onder do militairen van het garnizoen te Leeuwarden heeft zich een ge val van roodvonk voorgedaan. Dit is bet tweedp geval sedert eenigon tiid. De heer Oscar Carré is geheel hersteld van de wonden, welke bij by het spoorwegongeluk van Kirehlengern ontving. Volgens de „Kölnische Zeitung" bevindt de heer Carré zich nu te Berlijn, ten einde stappen te doen voor de schadevergoeding, welke de directie der Pruisische Staatsspoorwegen hem en zijn gezelschap schuldig is. Blijkens aankondiging in de Hannoversche dagbladen heeft het gezelschap van den heer Carré Zaterdag-avond zyne werkzaamheden hervat. De Duitsch9 keizer heeft, na van hot officiééls verslag over het spoorwegongeluk by Kirehlengern kennis genomen te hebben, door tusschenkomst der koninklijke spoorweg directie te Hannover den beer Carré zyne deel neming doen betuigen in de ramp, die dezen getroffen heeft, en hem doen verzoeken ook bij de verwond geraakte leden van zjjn ga zelschap de tolk te zyin van 's keizers ge voelens. De koniugin van België, die eveneens den heer Carré hare deelneming liet betuigen, deed vooral uitkomen hare deelnoming in het overlijden van „la charmante et si bonne madame Carré", die H. M. kende, en verzocht op de hoogte gehouden te worden omtrent den toestand van den heer Carré en zyn gezin. Uit Londen wordt gemeld dat Vrydag tweo Nederlandscbe studenten ver dronken zyn in het waterreservoir te Elstree. Het waren twee kweekelingen van het „Koman Catholic Theological College" te Hillhill en hunne namen worden opgegeven als Peter Van den Heuvel en Lambert Werner, 22 jaar oud. Geen van beiden kon zwemmen. Een boer, die hot ongeval van verre had gezien, verklaarde dat een der baders in gevaar ge raakte, waarop de ander, te bulp komende, door den drenkeling gegrepen werd en met hem den dood vond. Dri9 maanden geleden was Van den H.'s vader verdronken, wat den zoon deed besluiten om te loeren zwkjffmen. De lijken zyn go- vonden. Blykens de jongste uit Batavia ontvangen Indische mail hebben twee vreese- lyke jacht-ongelukken allerwegen sensatie ge maakt. Het eerste heeft plaats gehad in het Pama- langsche. De controleur J. C. Bey.ien was nl. op zekeren morgen op de kirlangjacht gegaan. Toen hy er één or,der schot kreeg, lo3te hy wat hy maar krygen konmisschien ook wilde hy op een goedkoopje een rytoor maken; wie zal het zeggen!" De koetsier zat reeds op den bok; hy zag rood van ergerni3. „Ik zal hem wel vinden", zeide by. „En als ik hem gevonden heb, zal by kennis met rnyne zweep maken." Het rjjtuig reed weg en dokter Janln keerde met 6en zegevierend gelaat naar zijn kasteel terug. Frederik deed open. „Is de patiënt weer bijgekomen?" spotte de dokter. „Ik heb nog niet naar hem gezien", ant woordde de oppasser knorrig. De kleine heer zag hem verwonderd aan. „zyt gij nu reeds ontevreden?" vroeg hij. „Dat niet, maar h9t was een zwaar werk." „Hm, iedere betrekking heeft zijn vóór en tegen." „En dan dacht ik ook, dat alles, wat de nieuwe patieat bij zicli had, voor den op passer was." „Werkelijk?" zeid9 do dokter spottend. „Dat zou toch wat veel gevergd zyn." „tn andere gestichten is dat toch ge woonte." „Nu, neem dan mijnentwege, wat gy in zijr.e k'eeren vindt." één loop van zijn geweer, doch trof de kidang n'st doedelijk. Toen liep hy er op toe en sloeg haar met da kolf, evenwel met hot ongelukkig gevolg, dat hot schot uit den anderen loop afging en zijn rechter-bovenbeen verbryzelde. Had het been dadolyk geamputeerd kunnen worden, dan had er nog hoop bestaan zijn leven te behouden, maar daarop bestond geen uitzicht, omdat men 24 palen moest reizen om oen geneesheer te ontbieden. Onder hevige pynen gaf de ongelukkige Beynen den geest. Hij was uiterst bemind. De begrafenis word door eeno groote menigte bygowoond, w. o. de bevolking van de door hem bestuurde afdeeling. Hot tweede jaeht-ongeluk hoeft in do om streken van Batavia plaats gehad. Een vijftal jongelieden was nl. des Zondags op de varkensjacht. Één hunner, de klerk by het departement der burg. openb. werken, Persjjn, kroeg een varken in het oog, verwijderde zich van zijne standplaats en stelde zich in het struikgewas verdekt op. Eensklaps echter word bij door een kogel, afgeschoten door den heer Penn Jr., zoon van den luitenant-kolonel der schutterij te Batavia, doodelyk gewond. Het projectiel drorg ir, den onderbuik, verbryzelde de lever en Weef in de ruggegraat steken. Nog slechts enkele minuten heeft de ongeluk kige geleefd en i3 ten gevolge van eene inwen dige vorbloeding bezweken. Op het jachtterrein voelde hy zijn einde naderen, nam daar afscheid van zyne vrienden, vergaf den heer Penn zyn noodlottig schot en omhelsde hom. De officier van justitie heeft van het ge- beurdo proces verbaal opgemaakt en zal tegen Penn eene rechtsvervolging instellen. Aan wien het ongeluk moet worden toe geschreven, kan en mag nog niet worden uitgemaakt, maar algemeen is men bet er over eens, dat het gebeurde slechts een on geluk is geweest. Verder had in het Delischo op de onder neming „St.-Cyr" een ander treurig voorval plaats. Een dsr assistenten, de heer Fb. Jansen, een vlijtig jongmensc'n, die zeer goed aangeschreven stond, is door twee koelies verraderlijk overvallen en vermoord. De oor zaak tot deze misdaad is vermoedelijk weder eene plant quaestie. De assistenten moeten waken dat de koelies de jonge planten vol gens de voorschriften, dus niet te dicht by elkaar, in den grond brengen, en wanneer zy overtredingen van dien regel ontdekken, trek ken zy da plantjes weder uit den grond en moeten de koelies z9 overplanten; niet alle koelies ïaten zich dat echter goedschiks wel gevallen en read-s meer dan eens viel een veelbelovend jongmensch als het offer hunner woede over deze nauwgezette plichtsbetrach ting. Het stoffelijk overblyfsel van den jeugdigen verslagens, d;a eene goede toekomst tege moet ging, is te Deli onder veel belangstel ling ter aarde besteld. Kantongerecht te loeiden. Uitspraak in strafzaken. J. P. ƒ1 of 1 d., M. J. B. ƒ1.50 of 1 d, P. G. d. K. ƒ1 of 1 d., C. v. H. ƒ1 of 1 d J. G. L. ƒ2 of 1 d., J. R. ƒ1 of ld, F. J. V. 2 of 2 dA. v. d. D., by 6de herhaling binnen het jaar nadat eene veroordeeiing wegens 5de herhaling onherroepelijk is ge- „Er is niets meer in!" Dokter Janin lachte; hy ging op dit oogen- blik de trap naar zijne kamer op. „In mijne inrichting is alleen datgene, wat ikzelf ingevoerd heb, gewoonte", zeide hy, „maar mijne belofte houd ik en gy zult ondervinden, dat ik nooit myn woord breek. Ga mee!" Beiden traden het salon binnenJaniu nam twee banknoten Uit zyne achryftafel en over handigde die den oppasser. „Daar hebt ge vyftig gulden", zeide by; „voor zulk eene som zoudt, ge wel iedaren dag dat zware werk willen doen. Als de zaak goed afloopt, geef ik u over eene maand het zelfde bedrag. Zyt gij daarmee tevreden?" De oppasser knikte; misschien dacht bij dat hy d9ti boog niet te sterk mocht spannen. „Aan den anderen oppasser behoeft gij daarvan niet3 te zeggen", vervolgde de dokter, „wen moet de menscben niet verwennen. Hola, wat beteakent dat leven?" „Onze patiëut sehynt van de douche reeds biigekomen te zyn", spotte de oppasser. „Is hij het werkelijk?" „Natuurlijk! Kent gy zyne stem nog niet?" Janin nara een étui van zyne schrijftafel en stak dit b(j zich; hij trok zyne wouk- brauwen dreigend te zamen. worden, tot hechtenis van twee dagen en plaatsing in eer.e Rijks-werkinrichting ge durende een jaar; C. a. N., bij 4de herhaling binnen een jaar nadat hy uit de Rijks-w'erk- inrichting was ontslagen, waarin hy was ge plaatst wegens gelijke overtreding, gepleegd als bij 3de herhaling, tot twee dagen hechte nis; R. M., bij 3de herhaling binnen het jaar nadat eene veroordeeiing wegens 2de herhaling onherroepelijk is geworden, twee maal gepleegd, tot 2-maal vyf dagen hechte nis; B. H, nadat nog geen jaar is ver- loopon dat eene vroegere veroordeeling on herroepelyk is geworden, tot hechtenis van twee dagen, allen wonende te Leiden; - F. G. ƒ1 of 1 d., wonende te Zoeterwoude; J. v. K. ƒ1 of 1 d., wonende te Zoeterwoude G. v. d. B. ƒ2 of I d., wonende te Veur; S. v. E. 2 of 2 q., wonende te Leiden; C. H. 1 of 1 d., wonende te Oegstgeest; J. R. 1 of 1 d., wonende te Hilversum; W. V., wonende te Noordwijk, by 5de her haling binnen het jaar nadat eene veroordee iing wegens 4de herhaling onherroepelijk 13 geworden, tot hechtenis van tien dagen; - G. B. 3 of 2 d., wonende te Sassenheim, allen wegens openbare dronkenschap. A. d. K. 3 of 2 dagen, wonende te Lei den, W9gens het verwekken van burengerucht, waardoor do nachtrust kon worden verstoord. N. d. D. ƒ1.50 of 1 wonende te Leiden, wegens in de gemeente Leiden harder ryden dan in een matigen draf. D. D. 1 of 1 d., wonende te Leiden, wegens in de gemeente Leiden eene steeg anders dan in de al3 geoorloofd aangeduide richting met een wagen te berijden. ALKEMADE. Geboren: Cornelia, z. van Aria v. d. Meer en Petronella Vink. Cornelia Quirina, d. van Cornelia Oudahoorn en Alida Zwetsloot. Overleden: Leenderfc Turk, 75 j.f wedr. van Petronella Diaaeldorp. Cornelia Yan Beolc, 2 m., z. van Johannes Yan Beek en Kornolia Hoogen- boom. Adrianu8 Eekman, 4 m., z. van Jolianned Frcderieus Eekman en Hendrica Senne. KATWIJK. Geboren: Antonius Joannes, z. van •T. N. Yan Heteren en A. M. Sirre. Teunis, z. van D. De Jong en J. M. v. d. Zwan. "ifctk, z. van Yl. Ouweband en Z. Ouwehand. Cornelia, z. van D C. Van Leeawen en W. v. d. Gugten. Jacoba, d. van H. Krook en M. Van Doyvenbode. Jan, z. van F. Muller en E. Café. Frana, z. van P. Van Diggelen en B. Yan Z wiet en. Overleden: E. Remmelswaal, 1 d. van J. Remmolawaal en L. Onweband. A. De Best, 1 j., z. van K. De Beat en J. Yan Duijvenvoorde. J. Aandewiel, 80 j., m. v. J. De Beat. P. v. Duiju, 70 j., wedr. v. P. Meure. J. De Reus, 1 j., d. v. J. De Reus en N. K. Kuijt. J. Sirre, 24 j., d. v. A. J. Sirre en M. A. De Haa3. A. v. Duijvenbode, 71 j.( wedr. van C. Ros. P. v. d. Oever, 5 m., z. v. J. v. d. Oever en A. Krijgsman. LISSE. Geboren: Adriaaa Maria, d. van K. Ruigrok en M. Brouwer. Johanna Cornelia, d. van J. B. Leloux en M. Tromp. Francisesd. vanN. Kora en H. C. Sanders. Jan, z. van G. v. d. Bent en F. Baartae. Anoa Jacoba, d. van L.v. d. Lana en G. Hoogkamer. Anoa Maria 'Wilhelmina. d. van J. v. d Hulat- en M. Janson. Neeltje Adriana,d. van P. J. Weijenbergh en E. M. Den Hartog. Programma van Mnzielinitvoeringtta. MUSIS SACRUM. Donderdag 11 Juni, tehalfacht, te geven door het Muziekcorps der dienstdoende Schut terij, directeur: de heer A. Yan Leeuwen. Eerste afdeeling: No. 1. „Im Zeltiager", Maresch, Skalla, 2. Ouverture: „Jelva", Reiaaiger; 8. „Mein Traum", YTalzer, Waldteufel; 4. „Lea Yeapreasiciliennea",Fan- taiaie Dramatique, Verdi. Tweede afdeeling: No. 5. Ouverture ,.Die beiden Husaren", Doppler; 6. „Liebea- Glück", Gavotte, Schreiner; 7. La Grande Duchesse de Gürolstein", Fantaiaie Burlesque, Offenbach; 8. i „Maakea", Polonaise, Fauafc. „Wy zullen nog heel wat te doen hebben, voordat wy dien knaap gedwee hebben", zeide liy. „A's h6t werk betaald werdt „Bespaar mij uwe opmerkingen. Zorg voor een schc-tel met wat warm water en een linnen windsel. Be kerel heeft het dwangbuis toch wel aan „Ja, en hy zit er zéé goed en stevig in, dat gij niets behoeft te vreezen!" „Ik moet my in dit opzicht geheel op u verlaten." „Dat kunt gy ook volkomen." De dokter knikte tevreden en beduidde den oppasser zich te haneten. Eenige minuten later keerde Frederik met alles, wat Janin verlangd had, terug, en beiden begaven zich nu naar de cel, waarin Alfred met gebonden armen als een krankzinnige op en neer liep. Met zyin voile bewu9tzy|n waren ook de krachten teruggekeerd en met deze de harts tochten, welke bij de herinnering aan ce schandelijke bejegening, welke hy ondervo: den had, wild opbruisten. iWordl birvolgd.)

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 6