Lagerbier Jolahom" J. J. Het Untie lanroeimlel Enoadremeoten. M. KOPPESCHAAR Co. Kufeke's Kindermeel. ïolloot zoo psi als bot mort GRAVURES. N°. 9558. Biiistlag 21 April. A0. 1891. (§eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Tweede Blad. Leiden, 20 April. Vervolg der Advertent iën. Costumes et Chapeaux. Inrichting J. DU PON, Haarl.str. 60. Verfmeester. Leidsche Stoomververij en Chemische Waschinrichting. R/lagazijn: Pieterskerk-Doorsteeg No. 8. Billijke prijzen. Spoedige aflevering. ZIE DE ÉTALAGE! JT. T. Terbiirgh, GEEN Let vooral op het Etiket J. P. RIEDEL, Boommarkt LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER ADYERTENTIËN: Van 1G regels 1.05. Iedere regel moer ƒ0.17^. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor bet incasseeren buiten de stad wordt ƒ0.10 berekend. De eind- en overgangsexamens hebben op de Practi8che Ambachtsschool alhier plaats gohad. Met diploma zyn ontslagen de timmerleerlingen: J. De Koning, J. J. Warners, D. Van Lith on G. H. Cunaeus; de smidsleerlingenC. Ouwehand, H. J. D. Van der Harst, J. De Jong, .J. H. Doornink, H. Opdam en S. Kietmeyer; de schildersleerlingen J. Van Rhyn, F. Duk en J. M. Van Kossum. De klassen zijn nu samengesteld als volgt: 3 B: H. Verhoeff, W. Van Dujjn, A. Spek, D. A. Lens, G. W. Stengier, J. W. De Geus on J. Piket. 3 A: A. Vreugdenburg, A. Duk, J. Carton, E. S. Doornink, G. Van der Laan, S. Eswilder, P. W. De la Court, J. Kieuwonburg, P. Limpers, A. Van Akkeren, G. Van Duyker, H. J. Van Leeuwen en D. Briejer. Voorwaardelijk: J. I.olkes de Beer; C. C. Van Egmond, A. Dreef, J. De Best en J. Marks. Niet overgegaan 3 leerlingen. 2 BJ. C. J. Tperlaan, L. Van Beukering, K. F. Diemei, W. Vos en R. Du Calavon. VoorwaardelijkW. A. J. Van Egmond. 2 A: J. A. Bos, J. Kraajj, Th. De Kort, J. Huisman, P. Huibers, G. Van de Ameele, A. Verwer, C. Van Vliet, J. Van Ingen Schenau, J. A. Huibers en J. P. Rjjneveld. Voor waardelijk N. Van de Ameele. Niet over gegaan 3 leerlingen. 1 B: P. J. Tukker, C. H. Van Ulden, J. N. De Groot, W. Van den Horn, A. G. Verboog, H. Riemeijer, L. De Jong, A. W. F. Van der Lof, L. L. Fontein en J. A. Jacobs. Voor waardelijk J. G. De Bolster, H. C. M. Vorst, P. P. Vieeken, J. P. Lancel en G. J. Verhoeven. 1 A: J. W. Van der Steen, J. Van der Waals, A. De Jong, H. Brouwer, A. P. P. Donkers, W. P. Jiigel, H. E. Dietrich, M. Bonte, J. C. C. Struick, L. Lezwjjn, C. J. J. Pfeiffer, L. Coster, A. Pont, T. J. L. Van Noort, J. P. M. Biegelaar, J. D. Van Bemmel, C. Van der Windt, J. W. Den Dopper en P. Jardin. Gedurende de tweede helft der maand Maart zijn aan het postkantoor alhier be zorgd de volgende brieven, welke, door on bekendheid der geadresseerden, niet besteld konden worden: Mol, Byleveldt, C. Bols, P. Smit, B. Roozier, AmsterdamMr. N. J. Wil- kens, Breda; C. Geenjaar, A. Den Hartogh, Schutterop, Den Haag; N. Van Leeuwen, Hil- legom; Th. H. Kabel, Kralingen; J. Van den Berg, Leiden; P. J. P. Onstenk, Dupon, L. Van Rjjnbac-h, Rotterdam; A. G. H. Boisse- vain, Winterswijk; Wegerif, Zandvoort; H. Ter Brank, Zutfen. Briefkaarten: Mevr. Croes, Bergen-op-ZoomW. Duiverman, R. Van Dam Haring, Den Haag; C. Persoon, Rotterdam. Brieven, verzonden geweest naar Duitsch- land: O. Streil, Leipzig; - naar Engeland: Gebrs. Dreyfufs Teweles, Von Muller, Londen. Men meldt uit Noordwijkerhout, dd. 18 April: Hedenvoormiddag had alhier de plechiige teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. Van der Klaauw, in leven wethouder dezer gemeente. Hy had den ouderdom van bijna 80 jaar bereikt, was 27 jaar lid van den gemeenteraad en ongeveer eene kwart-eeuw wethouder geweest. Ook nam hij meermalen het burge meesterschap waar. Eenvoudig, verstandig en braaf, was hij een type van een beminnelijk dorpsman. De burgemeester jhr. Dommer van Polders- veld, by do begrafenis tegenwoordig, herdacht hetgeen de ovorleden wethouder voor de ge meente was geweest, en gaf daarbij tevens uitdrukking aan zijne gevoelens van achting en vriendschap voor den ontslapene. Gem«ugd IN'ieiivt -- Een der werklieden van don heer Veibruggen, te Waddingsveen, hoeft onder de gemeente Heusden een ernstig ongeluk ge had. Zijne hand geraakte in eone machine, waardoor hem drie vingers werden afge sneden. Verleden week hield do IJsclub te Wad dingsveen hare gewono algemeene voor jaarsvergadering. De secretaris bracht verslag uit van de wintel-werkzaamheden, terwijl ge constateerd werd, dat do kas ƒ46 batig saldo had. De opkomst ter vergadering was zeer gering. Van zekeren J. Z., te Waddingsveen, is in den afgeloopen winter do som van ruim f 350 gestolen. De vermoedelijk schuldige is met den bestolene reeds voor den officier van justitie geweest. Aan hot Scheveningsche strand is Zaterdag-morgen door den zeeman L. Spaans gevonden eene flesch, waarin een brief, bestemd voor New-Castle. Blijkens eon in de flesch gevonden open briefje was de flesch 2 Maart 11. in het Engelsche Kanaal door een matroos van het stoomschip „lie of Aberdeen" geworpen, in de hoop, dat de vinder den brief, bestomd voor de moeder van den matroos, zou verzenden naar hare woonplaats te New-Castle. Door tusschenkomst van den waterschout te Scheveningen is aan den wensch van den afzender voldaan. Te Berlijn loopt het gerucht dat de ex-koning van Servië, Milan, verscliei- denen personen kennis gegeven zou hebben van zijn aanstaand huwelijk met eene Fran- sche adellijke dame. Te Belgrado hecht men hieraan woinig geloof. Zooals men zich her inneren zal, word de scheiding van het vor stelijk paar van Servië in October 1888 uit gesproken. Een eigenaardige werkstaking zal in Denemarken ontstaan, namelijk die der jongedames, dienst doendo in de stationsbuf fetten. De administratie der staatsspoorwegen heeft dien jongedames verboden zich te kap pen 4 la Frou-Frou, en dezen willen liever er hare betrekking aan geven dan deze ukase te gehoorzamen. Men verdiept zich in gissin gen over de vraag welke onbehoorlijkheid dit kapsel aankleeft. Romantische werkelijkheid.Eene mevr. Sydney Hendricks te Chicago beweerde als nicht mede-erfgename te zjjn van iemand die, in den slavenhandel rijk geworden, 6 millioen dollars had nagelaten. By gebrek van een authentiek bewijs van de familiebetrekking werd echter haar eisch afgewezen. Mevrouw Seydnoy Hendricks zal nu even wel na veel moeite toch in het bezit komen van de erfenis. Men kwam namelijk tot de ontdekking, dat de familie-bijbel, het geslachts register bevattend, met een der overleden fa milieleden was begraven. Do kist werd opge graven, de bijbel gevonden en de millioenen zijn thans in aantocht. Te Madrid moet eene inrichting bestaan om leeuwen te temmen, waar de ver- tooners op kermissen enz. hunne dieren afge richt kunnen aanschaffen. Madrid is als plaats daartoe gekozen om de goedkoopte. De vele stieren, bij de stierengevechten gedood, goven gelegenheid om do leeuwen zonder te groote kosten te voeden. De directeur, die roeds hon derden kweekelïngen heeft afgeleverd, moet er zeer rijk by geworden zyn. Dokter Sée heeft voor zijne col lega's der Académie de médecine te Parys eene voordracht gehouden over eene nieuwe geneesmethode van do tering. De zieke wordt gebracht in eene hermetisch gesloten ruimte, waarin lucht geperst wordt, verzadigd mot creosoot. Do zieko moot drie a vyf uren per dag daarin vertoeven, terwyl de atmosferen- druk geleidelijk verhoogd wordt om de creosoot in de longpunten te laten doordringen. De resultaten van een tiental waarnemingen zjjn verrassend; de hoost hield spoedig op, zoo mede het spuwen, terwyl de eetlust weder keerde en de krachten toenamen by eene verbetering van den algemeenen toestand. Eene dame, mej. ZoëGayton, is te voet door de Vereenigde Staten getrokken, van San-Francisco naar Nieuw-York, waarzy voor eenige dagen is aangekomen. Verleden zomer was miss Gayton in een salon te San-Francisco en men sprak er in gezelschap over de reis van twee jongelingen, die te paard van Nieuw-York naar San Fran cisco gegaan waren. „Maar, dat zou ik te voet kunnen doen," zeide mej. Gayton lachend. „Ik wed twee duizend pond, dat gy het niot kunt!" zeide een aanwezig Yankee. „Top!" zeide mej. Gayton. Den volgenden dag werden de voorwaarden verder geregeld. Om te winnen moest mej. Gayton in 226 dagen van San-Francisco naar Niouw-York gaan, een afstand van 3395 mylon. Andere weddenschappen werden aangegaan zoodat de inzet omtrent 12,000 pond beliep (140,000 g.) Zy vertrok op 3d Augustus en volbracht de reis in 212 dagen, 19 uren en 53 minu- ton; zy besteedde dus meer dan 13 dagen minder dan haar toegestaan waven. Zy vol bracht de reis niet alleen, maar vergezeld van oenen Marshall, onder wien mej. Gayton voor twaalf jaren als tooneelspeelster was opgo- treden: ook twee honden vergezelden haar, waarvan een onderweg door een trein werd gedood de andero is meegekomen tot Nieuw- York. Onderweg hebben zy dikwyls honger en dorst geleden; tweemaal kwamen zy byna on, by sneeuwstormen in Nebraska. Eens bezeerde mej. Gayton haren voet, zoodat men vier dagen lang moest stilhouden. CORRESPONDENTIE. D. wenscht er de aandacht op gevestigd te zien dat de onder- teekonaars van het adres aan de direction der Broodfabrieken alhier zeiven het wapen in de hand hebben om hun doel te bereiken, zoo zy allen voortaan des Zondags geen brood aan huis wiilen bezorgd hebben of op dien dag geen brood doen halen. Dan, zegt D., zal van- zelf het bakken op Zondag onnoodig worden. bericht de ONTVANGST der ModelhoeUec, alsmede van eene groote collectie Stalen voor Hostilities en Peignoirs. Zich steeds aan bevelende tot hot maken van alles, wat tot het Kostuumvak behoort. PS. Kostumes worden ook gemaakt, zonder de stof or by te leveren, alsook de stoffen per el verkocht. 2732 14 Gangetje 1. van DE RUIJTER HARMSEN te Utrecht. De ondorgeteekende verklaart dat het llaar- Extrnet, bereid door den heer DE RUIJTER, te Utrecht, proefondervindeiyk is gebleken aan de verwachting te beantwoorden. 2386 11 (get.) H. J. BROM, Utrecht. Heel- en Vroedmeester. Prys 2.5W en ƒ1.50 pér flacon. Depot: N. K. SAVE MER, Drogist, Leiden. tot het Schoonmaken en verwijderen van Vlekken in 2481 12 Aanbevelend, Aan de Nedeilandsche School voor Nyver heid en Handal te Enschedee WORDT G E V R A A G Deen Verl'mccstcr, die zelf standig de leiding der practischo oefeningen in het verven, drukken en appreteoren op zich kan nemen; kennis van bleoken strekt tot aanbeveling. Jaarwedde ƒ900.- Aan gifte vóór 28 April by H. 111UOELVELO V1EKSEN, 2762 12 Directeur der School. Specialiteit voor het Verven en IFitstooinen van Meubelgordijnen, Ledikant- behangsels, Tafelkleeden, Dekens, Spreien, Hoeren- on Dames-Kostumes, Voeren, Hand schoenen, enz., enz. 2031 30 PS. Verven en Pletten van Trijp en Fluweel in do nieuwste Patronen. Ecnig onzijdig Kindcrvoedsel. Voor Leaden alleen verkrijgbaar by APOTHEKER. 1269 8 Sloofd-agent te Leiden Eenïg vertegenwoordigen voor Leiden en Omstreken. TELEPHOONNUMMER 122.

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 5