Magazijn van Manufacturen, Finale Uitverkoop wegens Liquidatie, BOCK-BIE Geïllustreerde Aglaja Breestraat, hoek Gangetje. GEBRs. MASTENBROEK. DE RENTENIER, TEGEN ONGEKEND LAGE PRIJZEN. Bloemkweekery „Flora", MiriiE voor alle leleiMei B Ziet de goedkoope prijzen en nette modellen =j •HI S06. Haarl e222222 ers tra a t SQ6. Verkooping om contant geld M. H. VAN WAVEREN: Hart-Cacao. Marendijk 61. Een net Burgermeisje Grevraagd, Witte PUIN te koop, in het Tilburgsche Schoen- en Laarzenmagazijn g JT. KESSELER, Alles yzersterk Handwerk. Grootste omzet; goedkoopste prijzen! IVÏ. <Sc Zoon. 35 GEZONDE Schapen, Vraagt Proefnummers Oe Iwecdd aflevering van BOCK-BIEK beeft plaats af 31 MAART, tot zoolang tie voor raad strekt» Leidsche Stoom-Bierbrouwerij „DE POSTHOORN", 9 JPrijs per 3 maanden (6 nummers) i.37"/2. Feuilleton. DE BLINDE GETUIGE. 2250 60 TELEPUOOSiNUMRER 40. Verkrijgbaar, tegen zeer billijke prijzen: Sierplanten voor kamer en tuin, bloelende Planten, Stam- en Lage Rozen, Bou- qnetten en Kransen, en Gene groote keuze Voorwerpen voor bloemen, die zeer net en spoedig worden afgeleverd, in zeer lage en ook hoogere prijzen. Afgesneden Rozen, Violen en andere bloemen. De bestellingen worden ook aange nomen bij den Heer J. C. BEjSDëS?, Kuiserstraat 22. 1899 20 zag zich gaarne geplaatst tot assistentie ln de huishouding; ook niet ongenegen om met kinderen om te gaan; hekend met mazen en het opdoen der wasch. Brieven franco aan het Bureel van dit Blad onder No, 2232. S met Mei of eerder: eene nette Juffrouw, geschikt om met kinderen om te gaan en in de huishouding te assisteeren. Brieven franco No. 2274 aan het Bureelvan dit Blad. 0 NOG EENE PARTIJ zeer geschikt tot Weiland-bemesling en dekking van wegen, voor 25 Cts. den wagen, aan de sioopery Noordheij. 2235 6 tra. VAN 2299 20 Van af f7.— Engelsch modelvan af ƒ10.- dito ni6t gummi-bandon „13.— Zoóiriede de fijne Engelacho modellen voorhanden. beregelde voorraad van alle OKD)ERI&EKIjKM. Alle Wagens worden met garantie geleverd. Hooigracht Telenhoonnummer 110. 2111 27 van ongeveer in eigendom toebehoorende aan de R.-K. Kerk te Oegstgeest, op Woensdag den Sstcn April e. k., ten huize van P. KOOT, te 2276 10 van 't goedkoopste Finantiëele Weekblad. Het neemt alio Uitlotlngcn en Restanten op, bevat steeds een Wekelijksch Beursover- zicht, en vermeldt alles, wat een ieder, die slechts een enkel stukje effecten bs/.it, weten moet. DE REATE1NIER is de aange wezen gids voor der. gegoeden burgerman. Het abonnement kost slechts ƒ3 per jaar en kan ingaan den lsten van elke maand. Proefnummers op aanvrage gratis verkrijg baar aan het Bureau, Ged. Voorburgwal 101, te Amsterdam. 1967 20 2162 32 Stollwerck's Hoogste eiwit hoogste theobromin-gehalte. Voordeelig! Hart-Cacao is fijnste Poeder-Cacao in hart vorm gepersd. Spoedige oplosbaarheid, fijne genr, deliciense smaak, steeds gelijkmatigheid des dranks. In blikken bussen è25 Cacao-harten=45cent. I Cacao-bart 1,8 cent 1 kop Cacao. Verkrijgbaar bij H. H. Confiseurs, Banket bakkers enz. Engros-Expeditie: Julius Mattenklodt, Amsterdam, Kalverstraat 103. is het beste en meest practische Dames-Mode-Tijdschrift. Alle Boekhandelaren nemen bestellingen aan. Het eerste nummer van het nieuwe kwartaal met de Voorjaarsmodes is verschenen. De Uitgever: A. W. SIJTHDFF, te Leiden. 4) Het geluk was haar zóó onverwacht en zóó plotseling gekomen, dat zy altyd vreesde dat er iets tusschenbeide zou komen, het welk hare vereeniging met Bernert in den weg stond. Toch besloot zy, zich in elk geval voor de reis gereed te maken, en zy had geene vrouw moeten zfjn, als zy niet aan haar toilet had gedacht. Er was eene massa te naaien, met name linnengoed, en zy zond hare dienstbode naar het blindeninstituut, dat zy zoo veelvul dig had welgedaan, om eene der blinden te laten halen, die zy altyd onder hare byzon- dere bescherming had genomen. Lina Krause was eene wees, die in het blindeninstituut was grootgebracht, en wier tastzintuig zóó voortreffelyk was, dat zy werk kon leveren, waarvoor ae oogen anders onmisbaar waren. Daardoor was zy byvoorbeeld eene uitste kende linnennaaieter, en haar werk onder scheidde zich door byzondere netheid en goeden smaak. Betsy had zich altyd het meest voor Lina geïnteresseerd en veel van haar. de blinde hield ook ziels- Den volgenden morgen zat het blinde, onge veer zestienjarige meisje in Betsy's woon kamer en naaide yverig. Daarby sprak zy met hare weldoenster op hoogst bescheiden wyze, toen opeens Kallmann verscheen. Deze kwam, om Betsy antwoord te bren gen, en deze ging met hem in de zykamer. Daar deelde Kallmann haar mede dat het zeer moeilyk was solide en goede koopers voor de gronden te vinden en dat de mees ten slechts een gedeelte van den koopprijs betalen wilden en het overige geld onder hypothecair verband laten staan of later be talen; er zou wel niets anders overblyven dan nog eenige maanden te wachten. Betsy begon te schreien. Kallmann haalde de schouders op. „Er is evenwel een middel, juffrouw", verklaarde hy, na zich een oogenblik te hebben bedacht, „dat u in staat stelt met het eerste schip reeds, dat, naar ik meen, over acht dagen vertrekt, af te reizen. Maar gy zoudt dan een vertrouwen in my moeten stellen, dat ik nauwelyks durf vragen." „Waarom niet, mynheer Kallmann?" ver klaarde Betsy, wie het vooruitzicht, spoedig te vertrekken, geheel beheerschte. „Gelooft gy dan niet, dat ik het volste vertrouwen in u stel, sedert ik weet, hoe gy Rudolph hebt behandeld?" „Ik dank u", zeide Kallmann, zichtbaar getroffen. „Het doet iemand goed, in een tyd, dat menschen elkaar slechts wantrouwen en zelden iets goeds van elkaar zeggen, zoo iets te hooren. Ik stel er prys op, dat gy weldra met mgn vriend vereenigd zult wordenik kan my zoo voorstellen, hoe mgn vriend haakt naar het oogenblik, waarop hy u op Amerikaanschen bodem mag begroeten. Om dit evenwel spoedig te bereiken, moet gy my eene notarióele volmacht geven, waardoor ik gemachtigd word, als uw vertegenwoordiger de gronden te verkoopen, de gelden telncas- seeren, by de bankiers te deponeeren en door dezen aan u te doen toekomen, kortom, gy moet my de volle beschikking over uw ge- heele vermogen toevertrouwen. Gy neemt dan van uw baar geld zooveel mee, als gy voor de reis meent noodig te hebben, geeft mij de rest, om haar hier by den bankier te deponeeren, en kunt binnen acht dagen al onderweg zyn. Ik doe de zaken dan lang zaam af en doe hot geld u of uwen aan staanden echtgenoot te Nieuw-York toeko men. Maar nog eens, mejuffrouw, gy moet my uw volle vertrouwen schenken, en ik zou bijna willen dat gij het niet deedt, want ik laad daarmede eene groote verantwoordelyk- heid op myne schouders." „Ik verzoek u dringënd", zeide Betsy, „daar over geene bedenkingen te willen maken. Dat gy er moeite en werk mee hebt, staat vast. Het is natuurlyk dat uw tydverlies en uw werk ook betaald worden. Gy moogtdie betaling in geen geval weigeren. Morgen wil ik met u naar een notaris gaan, om u de volmacht te doen geven. Acht dagen zal ik nog noodig hebben om myne zaken in orde te brongen, dan ga ik met het eerste schip op reis en ben vandaag over drie weken misschien reeds Rudolph's echtgenoote." Betsy bloosde bij deze woorden en voelde zich hoogst golukkig. Kallmann vatte hare hand en zeide, ten hoogste geroerd: „Waariyk, het is te veel; ik dank u uit naam van nffjn vriend Bernert. En indien gy nu de maat uwer goedheid vol wilt maken, dan verzoek ik u geene kosten te ontzien en Rudolph te seinen, wanneer gy te Nieuw- York aankomt." Wordt vervólgd.) Leidbn, ter Boekdrukker^ van A. W. SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 6