Te huur OPROEPING. HAARLEM—LEIDEN. No 9544. Zaterdag 4 April. A*. 1891. geze (Courant wordt dagelijksmet uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. Brood-Depot, KOMISCHE VOORDRACHT Heeft niets, Krijgt niets, Helpt niets, Schaadt niets. •Toll. «X. Eggers' Gas- en Waterleiding. F' emlleton. DE BLINDE GETUIGE. LEIDSCI DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandenf 1.10. Franco per post1.10. Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER ADVERTENÏIÉN: V»n I6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer /"0.17J. Grootere lettere naar plaatsruimte. Voor het incasaeereo buiten de stad wordt f0.10 berekend. Gemengd Kxenwi Ter aanvulling van de gisteren voor de Haagsche rechtbank behandelde zaak wegens valschheid in geschrifte, waarvoor C. v. d. G., gewezen agent voor Oogetgeest en omstreken van de Verzekeringsbank „de Nederlanden", ter verantwoording werd ge roepen, diene het volgende: De pastoor van Voorhout ontkende bepaald aan den agent beklaagde verzocht te hebben hem f 25 van de uitkeoring uit te betalen; wel had hy beklaagde aangemaand om den verzekerde ten volle uit te betalen toen dit in October a. p. nog niet gebeurd was. De getuigen-deskundigen, in wier handen waren gesteld de van valschheid verdachte quitantie en een paar stukken, door beklaagde geschreven, kwamen tot de conclusie, dat de handteekening onder de quitantie door bekl. was geschreven. Beklaagde bleef dit evenwel bepaald ont kennen, hield vol dat den verzekerde f 50 waren uitbetaald en deze daarvoor had gequiteerd. Er was nog eene zeer verzwarende omstan digheid voor bekl. Hij had namelyk aan pastoor v. L. een brief geschreven, waarin hy mededeelde dat aan den verzekerde voorloopig slechts f 25 konden worden uitgekeerd, doch 15 Maart a. p. de overige 25 zouden worden gezonden aan den pastoor (welk bedrag echter nooit kwam). Uit de verklaringen van de gehoorde ge tuigen achtte het O. 11., niettegenstaande de ontkentenis van bekl, de ten laste gelegde valschheid in geschrifte wettig en overtuigend bewezen, en vorderde voor beklaagde 1 jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. In Den Haag zullen, na de dezen winter opgedane ervaring, de buizen van de waterleiding diepor in den grond gelegd moe ten worden. Op den VpveTberg, na by den Kneu- terdljk, te 's-Hage, had een ernstig ongeval plaats. De gouvernante, in betrekking by jhr. C., die een kinderwagentje voortduwde, waarin een kind was gezeten, voor een voor een voertuig bespannen hollend paard niet meer kunnende uitwyken, geraakte daaronder, terwpl het wa gentje met het kind op zijde werd geworpen. Deeriyk gekneusd aan het lichaam en verwond aan het hoofd, werd de gouvernante opgeno men, terwijl het kind met den schrik vry kwam. De gouvernante is ter verpleging naar het Bronovo-gesticht vervoerd, waar gebleken is Jat twee ribben zyn gebroken. Naar men verneemt, is de toe- stand van V., die Zondagnacht by een twist in de Nachtegaalstraat, te Utrecht, van een der vechtenden, toen hy tusschenbeide wilde treden om hen te scheiden, zóó geschopt werd, dat zyn been op twee plaatsen gebroken word en hy naar het ziekenhuis moest vervoerd worden, van zorgelyken aard, hoewel men hoopt dat het been kan worden behouden. Aldaar heeft in eene woning op de Bilt- straat een kind, dat voor de tafel zat, terwyi de moeder in den winkel hulp verleende, uit eene flesch met olie en loog gedronken, waar door het kind brandwonden in den mond bekwam. De eerste hulp werd verleend in het kinderziekenhuis. Voor de a. s. Utrechtsche kermis is reeds door 136 personen aanvraag gedaan om kramen, tenten of andere inrichtingen te plaatsen. De heer B. V., teHillegersberg, heeft de akte van schadevergoeding ingesteld tegen een ander ingezetene dier gemeente, we gens het doodbyton van een twaalftal schapen door diens hond. De schade bedraagt 300. Men meldt uit Wilnis, dd. 2 April: Ofschoon nog geen accoord is gemaakt tus- schen den heer Heuvehnk en de turfstekers, zpn alle werkstakers hedenmorgen weder met hunne werkzaamheden begonnen. J. D.te Hoogeveen, is in eene sloot achter zyn huis verdronken gevonden. Hy laat eene weduwe met drie kinderen achter. Vervolg der Advertenties Allen, die iets te vorderen hebben van- en verschuldigd^ zyn aan de nalatenschap van den Heer KOR8 D0E8WIJÜ, in leven Bouw man, gewoond hebbende en overleden te Warmond, den 15den December 1890, wordon verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór of op 1 Mei 1891, ten kantore van den Notaris J. W. J. PAPE, te Warmond. 2089 11 annex Beschuit, Hoek, Hoflic, Thee enz., ter overneming aangeboden, welke zaak door eene vrouw kan worden waargenomen. Adres: Haarlemmerstraat 63. 2291 C De tweede Verificatie-Vergadering in het Faillissement van JOIIAX' AbKI- AAN VAX ClILDEV, Winkelier, wonende te Aarlanderveen, is bepaald op Woens dag den 13den Mei 1891, des voormid dags te 10 uren, in het Gerechtsgebouw aan den Korten Vyverberg te 's-Gravenhage. 2305 8 Mr. O. W. SIPKES, Curator. De ondergeteekende beveelt zich minzaam aan tot het WASSCHEN van Wol len, Katoenen en Moltonnen-Dekens en Spreien. Wed. MIEREMET, 2297 7 Lange "Scheistraat 15. Verschenen: voor Piano met Zang: Prijs 50 Cents. MUZIEKHANDEL. 2286 13 KMfj, M. LASGEZAAL ZOON, Hooigracht Telephoonnummer 110. 2293 15 NOORD-ZUID-HOLLANDSCHE STOOMTRAMWEG Jaarlijksche Algemeene Vergadering van Aandeelhouders, op Vrijdag den lOden April 1801, 's namiddags te 3 uren, Sar- phatistraat No. 46, alhier. Punten van Behandeling. Verslag van het Bestuur over 1890. Balans, Winst- en Verliesrekening en Divi dend. Uitloting van Obligatiën. Verkiezing van twee Bestuursleden, inge volge Art. 15 der Statuten. In verband met Art. 34 der Statuten moeten de Aandeelen worden gedeponeerd ten kan tore van do firma BROEKMAN HONDERS, Prinsengracht 574, alhier, alwaar ook de Balans en Winst- en Verlies-Rekening voor Aandeelhouders ter visie liggen, eiken werk dag, 's morgens van 10 lot 12 uren. Amsterdam, 21 Maart 1891. 2015 25 Brackets, Suspen sions, Kampen, Komforen, Slang, Branders, Glaswerk. AANLEG VOOR M. LANGEZAAL ZOON, Hooigracht 11 n Telephoonnummer J 2292 15 met Mei of eerder: een modern HUIS met grooten TUIN, gelegen aan den Zyisingel, by de Schryversbrug. Dagelyks te zien. 2249 5 >1 voor contant geld, op Donderdag 9 April 1S91, des Voor- middags 10 uren, ten sterfhuize van JOHs. VAN DER VOORT, aan do O u d e-A d e, gemeente Alkemade, ten overstaan van don Notaris VAN GREUNINGEN, te Oude-Wete ring, van 11 Kalfkoeien, 4 Varekoeien, 4 Pinkon, 6 Schapen, 3 Varkens, ongeveer 20,000 kilo best Hooi, Koemest, 1 Vletschouw, 1 Til bury, 1 Brik, 2 Boerenwagens, 1 Bergheeft, 1 Karn met toebehooren, Ketels, Emmers, Kuipen, Staren, Kaasvaten, Kaaspers en ver dere Bouwery- en Melkerygereedschappen, alsmede eenige Meubilaire en andere roerende Goederen. 2181 18 3) „Ik stel in Kallmann veel vertrouwen en gy zult dit ook in hem stellen, als ik u beken, dat ik aan hem alles heb te danken. Toen ik zag dat myne verduisteringen niot meer te verbergen waren, ging ik op zekeren dag naar Kallmann, met wien ik zeer be vriend was, ofschoon hy eenige jaren ouder dan ik was, en bekende hem alles. Hij raadde my aan te vluchten en gaf my daarvoor op zeer hooghartige wyze zyne spaarpenningen, zonder vooruitzicht, ze ooit terug te ontvan gen. Eerst na jaren heb ik hem het geld bunnen terugbetalen. „Als hy nog leeft, wend u dan gerust tot hem en laat hem dezen brief zien, ik heb de vaste overtuiging dat by u in elk opzicht van dienst zal zyn. Neem geen baar geld mee, maar geef het aan Kallmann, opdat hy het my door een Duitsch bankiershuis doet toekomen. Na uwe aankomst zal het geld weer ter uwer beschikking zyn. Neem ook niet veel baar geld op het schip mee, ook geen chèque en geene wissels, want op de schepen zyn altyd zakkenrollers, en de bagage der passagiers is meermalen niot veilig voor hen. „Sctaryf my ommegaand, wanneer gy komt, mot koortsachtig verlangen wacht ik u. Ik wonschte dat gy hier reeds waart. Denk er aan dat het verlangen naar u my verteert. Haast u, zooveel gy kunt, ja, ik hoop dat gy binnen vier weken hier zyt. Gy kunt in veer tien dagen uwe zaken wel afgedaan hebben, en als gy dan de eerste boot neemt, zyn wij misschien binnen vier weken reeds man en vrouw. Vergeet niet er aan te denken, dat elke minuut geteld wordt door uwen u boven alles liefhebbenden Rudolph Bernert." Betsy was verrukt door don hartstocht van den geliefde. Ook zy verlangde vurig naar hem, en zy was aangedaan door de zorg, welke zich uit zijne raadgevingen open baarde. Zij kende den makelaar en sigarenhande laar Kallmann van aanzien, zooals dat in kleinere steden natuurlyk is. Onmiddellyk na ontvangst van den brief zette zy zich aan de scbryftafel, om hem eenige regels te schryven, waarin zy hem verzocht haar te bezoeken. Zy zond Marie met den brief heen en Kallmann liet haar zeggen dat hy den volgenden morgen zon komenhy had het wol is waar zeer druk, maar als hy juffrouw Betsy van dienst kon zyn, zou hij het gaarne doen. Den volgenden morgen kwam hy dan ook en blozend bekende Betsy hem, dat zy het plan had met Rudolph Bernert te trouwen. Tevens overhandigde zy den zeer eorlyk uit- zienden makelaar den brief, welken zy van Bernert had ontvangen, en dien Kallmann met zichtbare verwondering las. Toen hy den brief gelezen had, wenschte hy Betsy geluk, en in zyne trekken ver toonde zich eene zekere opgewondenheid. Hy bekende dat hy zeer verrast was door de ontvangen tyding. „Ja, Bernert was myn vriend", zeide hy, „myn ware, oprechte vriend, en ik ben dank baar, dat ik hem eens een dienst kon be wijzen, welke tot zyn geluk bydroeg. Hy had u voor het overige niets behoeven mee te deelen van dien kleinen dienst; ik hen genoeg beloond door het feit, dat ik hem van dienst kon zyn. Natuurlyk ben ik echter gaarne bereid, als gy my uw vertrouwen wilt schenken, u behulpzaam te zyn in het regelen uwer zaken." Betsy deelde hem hierna mede dat heur baar vermogen slechts in veertig duizend mark bestond, welke by een bankier gede poneerd waren. Daarentegen had zy het groote en goede rente afwerpende huis, boven dien nog een aantal landeryen in de naby- heid der stad, welke dagelyks in waarde stegen, omdat de bouwlust daar ontwaakte. Zy stelde er natuurlyk pry's op, die gronden zoo spoedig mogelyk te verkoopen, om des te eerder naar Nieuw-York te kunnen ver trekken. Kallmann schudde glimlachend het hoofd en meende dat Betsy haren yver wat moest beteugelen, want het was niet zoo gemak- keiyk, voor zulke gronden koopers te vinden, en het zou lichtzinnig zyn, ze voor eiken prys van de hand te doen. Hy wilde in- tusschen zien wat hy kon doen, en zou Betsy misschien reeds binnen één a twee dagen bescheid brengen. Door het onderhoud met Kallmann had Betsy een onbeperkt vertrouwen in den vriend van haren geliefde gekregen. Zy had nu geene andere zorg dan deze, dat zy bare landeryen en heur huis niet spoedig genoeg verkoopen zou en misschien nog weken lang blyven moest, terwyi zy het liefst met de eerstvolgende boot vertrekken wilde. Vervolg ommezijde.)

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 5