Thomson Houston Menial. Eiectric-Cy. Voor f5.90 in pi. f28.50. COGNAC, AMBACHTSCHOOL TE LEIBEN. Voorjaars-Opruiming 5. Hoogstraat 5. I. H. DIJKHUIS. AANBESTEDING. BOSTON-HAMBURG. het Technisch bureau Nierstrasz te Amsterdam, LEVERT TECHNISCH BUREAU NIERSTRASZ te Amsterdam. Kantoren. AdmiiiistratiegebouwderflolLIJz.-Spoorweg-Maatschappij. Droogbak No. la, Kamers Nos. 175—176. Van Holbewoner tot Koning der Aarde. P. J. F. MONTANUS Jr., Lange Mare 7, Amerikaansch Orgel, J. F. ill. Wytenburg, 26. BREESTRAAT 26. Boonmiarkt 2. J. P. RIEDEL. Groote li. J. VANBURGH, TE KOOP gevraagd: Feuilleton. ONTVANGEN Gedroogde Snijboonen. Spergeboonen. Soepgroenten. Tuinboonen. Dop-Erwten. Notaris SCHOOR, VERTEGENWOORDIGD DOOR Complete inrichtingen voor Electrische verlichting, met gelijk gerichte of wisselstroomen. Complete inrichtingen voor Electrische Krachtsoverbrenging. Complete Electrische Spoor- of Tramwegen, volgens Ameri- kaansch systeem. Prospectussen, Begrootingen en Inlichtingen worden op aanvraag kosteloos verstrekt door het 1391 60 Een fraai, groot, nieuw, beroemd werk, door ons dezer dagen aangekocht, wordt nu voor een spotprijs opgeruimd en uitverkocht. ATTA OffÜWF AM.RMYN Algemeene Geschiedenis van den vooruitgang vl I v Utllllti rilll llll I li» der menschheid, de groote beschavingsgeschie denis der geheele wereld, 9 groote deeflen, zoo pas compleet gekomen, waarvan de prijs ƒ28.50 is, dat verkoopen wij uit voor den spotprijs van slechts ƒ5.90 de 6 fraaie, groote deelen. Dit uitgebreide, groote standaardwerk bevat de geschiedenis der menschheid in zijn geheelen omvang, zooals de titel aangeeft van Holbewoner tot Honing der Aarde. De algemeene cultuurgeschiedenis van alle volken der aarde, de staats- en ontwikkelingsge schiedenis van alle landen der bekende aarde, Mythologie, Godsdiensten, Ambachten, Bedrijven, Schöone Kunsten, Wetenschappen, Zeden en Gebruiken, van de vroegste tijden of van het ontstaan der menschen en dieren, de spraak, de taal, het schrift, het ideale, de Andere Wereld, de Mythen, C-hineesche, Japansche en Indische Geschiedenis en Godsdienstleer, Magonnerie onder alle volken; verder de Mythen en Sagen, Oorlogen en Literatuur-geschiedenis der be woonde aarde, de bewoners van Indië, de Veda's en Brahma, Boeddha, van den Taunustotde Sinaï, de leer Zarathoestra, de Perzische Godsd., Lydiërs, enz., enz., het huiselijk en maat schappelijk leven van Hellenen en Grieken, het Tooneel der wetenschap, de Middeleeuwen, de Boeren, Burgers en Geestelijken in de Middeleeuwen, de splitsing der Kerk, de Katholieke Kerk, de Hervormde Kerk, de Poëzie en de Kunst, de Kenaissance, het huiselijk leven in de 15de en 16de eeuw, beroemde personen der geheele wereld van het begin af tot den tegen- ■woordigen tijd, het zedelijk leven in de 17de en 18de eeuw, de goheele 19de eeuw, de groote revolutie en omwentelingen onder alle volken gedurende 19 eeuwen; al wat kan verlangd worden op het gebied der groote wereldhistorie vindt men in dit uitgebreide werk. Dit stand aardwerk bevat de geheele Algemeene Geschiedenis, de staatkundige, cultuur-, lite ratuur- en ontwikkelings-geschiedenis der geheele beschaafde en nog onbeschaafde wereld en menschheid. Die 6 groote deelen, elk pl. m. 700 bladzijden, is de beste Algemeene Geschiedenis, die er is of nog zal komen. Ze bevat bronnenstudiën voor eiken tak van wetenschap in den uitgebreidsten zin, die de geschiedenis der menschheid, van landen en volken, godsdiensten en wetenschappen tot haar volle recht doen komen. Dit Standaardwerk kan ieder zich nu aanschaffen, zoolang de voorraad er is, voor slechts ƒ5.90 in plaats ƒ28.50; niet dat het werk geen f 2S.50 waard is, het is wel ƒ100 waard, maar niet ieder kan en wil f28.50 voor een boek1 betalen daarom ruimen wij dit pas verschenen prachtwerk op voor den spotprijs van ƒ5.90, of in 6 fraaie prachtbanden voor ƒ8.90. Franco tegen postwissel, waarop moet staan Algemeene Beschavingsgeschiedenis 6 deelenbij GEBR. E. M. COHENf, Magazijnen van Goedkoope Boeken, te Arnhem of te Nijmegen. 1498 82 Agent der Stoombierbrouwerij „'T HAANTJE", maakt zijne geachte Cliênteele bekend, dat z(jne Bottelarij is verplaatst van Prinsesteeg 3 naar 1481 10 over de Marekerk. practische Inschrijving van nieuwe Leerlingen tot den 15den Maart 1891, eiken werk dag van 9 2 en l'/j 4 uren, in de school Sionsteeg 15. De Directeur, 1407 10 ADR. J. VAN ACHTERBERG. voor den verkoop van Naaima chines bij particulieren gezocht. Zij, die het vak reeds kennen, genieten de voorkeur. Zeer aanne melijke conditiën. Onnoodig zich aan te melden zon der goede referentiën. Brieven franco onder No. 1522 aan het Bureel van dit Blad. 15 met 14 registers, prachtig van toon en kast, voor eenige maanden nieuw gekocht, wordt wegens vertrek voor ƒ265.— te koop aangeboden. Te zien: Hoogewoerd 83. 1361 6 in Binnen- en Buitenlandsche Bieren op fust en gebotteld, tegen concarrecrende prijzen. 978 6 direct geïmporteerd van eene der best bekende Stoom-Distilleerderijen in de stad Cognac, per 3 flesschen ƒ1.40 per flesch. n 12 1.30 1442 8 BIJ 1486 9 1VL aarsmanssteeg- 19. 1 stel Koetshuisdeurcn, hoog 2.94 Meter, breed 3.83 Meter, in vier slagen draaiende. Alsmede aan hetzelfde adres TE KOOPeene loshangende Veranda, rustende op vier ge goten ijzeren consoles. Veranda lang 5.30 Meter, breed 1.70 Meter. Adres: W. A. VAN RIJN, Mr. Timmerman, te Zoeterwoude. 1432 8 de twee: neven. Novelle van W. HILDEBRAAH. 77) „Dat is niet waar!" riep Marie daartus- schen. „Een uur geleden heeft hy er de lading pas uitgenomen. Ik heb het zelf ge zien; daar ligt de lading in het venster." „Hoe staat het er nu mee?" vroeg de assessor. „Eene groote onvoorzichtigheid van mij, zooals ik nu inzie. Toen ik het geweer naar huis bracht, heb ik het weder geladen." De spraak van graaf Hendrik was onva3t en haperend. „Voorzeker erg onvoorzichtig van u", be vestigde de assessor, „een zoo gewichtig bewjjs in zyn wezenlijken stand zonder grond te veranderen. U vondt, zooals gij mü zoo even zeidet, het geweer op den dag van de misdaad „Ja zeker." „Maar hoe komt het dan dat gy mij tot op dezen dag daar onkundig van gelaten hebt, heer graaf?" Deze stotterde een oogenblikdaarna sprak hy op onvasten toon en waaruit zyn onge duld duideiyk bleek „Ik wilde den man niet in het ongeluk storten. „En liet gy daarvoor uw eigen neef in den kerker zuchten?" „Ik geloofde dat zyne onschuld toch wel aan den dag zou komen. Ik wist ook niet, of die kerel daar met voorkennis van myn neef, of geheel volgens diens opdracht ge handeld had. „Gy meendet dus dat uw neef zich van een sluipmoordenaar zou bedienen?" Graaf Hendrik haalde ontkennend de schou ders op. „Ik vraag u nog eens: hebt gy dit ge weer onmiddeliyk op de plaats des onheils gevonden?" „Ten minste dicht daarby." „U bevondt u dus ten dage van den moord in de nabyheid van deze plaats?" „Zeker; hoe zou ik er anders het geweer gevonden hebben?" „Zeer juist. Hebt gy daar ook het iyk van den opperhoutvester Van Willingen gezien „Neen." „Bedenk u eens, hebt gy het niet gezien Is u er niet naar toe geloopen? „Mynheer, hoe komt gy tot deze vraag?" riep de graaf wild. „Omdat er dingen by u vermoed worden, welke door goede getuigen nog kort vóór den dood van den opperhoutvester in diens bezit gezien werden." „Byvoorbeeld." „Zyn portefeuille en zakboek." Een triomfeerende glimlach spreidde zich over graaf Hendriks gelaat. „Wilt u eens nazien?" „Dat is reeds gebeurd. U kent misschien dat parelstiksel, dat zich op de portefeuille bevond. Wilt u nu eens vergelyken?" De assessor haalde het stuk half verkoold stiksel voor den dag en hield het graaf Hendrik voor. Deze balde onwillekeurig de vuist. „Niets meer dan een boevenstuk van Peter, die maar niet aan de tucht te wennen is, welke ik hier heb ingevoerd. Peter is de leu- genachtigete en boosaardigste kerel onder het dienstpersoneel." „Van welken Peter spreekt u, als ik vragen mag?" „Wel, van myn dienaar, die u die vodden bezorgd heeft." „Gy dwaalt; ik heb dit bewysstuk van de hand eener jongedame, die een paar uren ge 244 16 te Voorschoten, zal aldaar in k®t Logement „Het Wapen van feii S15 Voorschoten", by opbod op Dinsdag 17 Maart, b;j afslag op Dinsdag 24 Maart 1891, telkens des voormiddags te 11 uren, publiek verkoopen Een zeer goed onderhouden HUIS, waarin de Koffichnlsaffaire wordt uitgeoefend met het recht tot verkoop van sterken drank in het klein - ERF, TUIN en DIJKGROND, gelegen te Voorschoten, aan den Hoogen Ryn- dyk, en uitkomende aan den Rijn, groot onge veer 3 aren, 16 centiaren. Dit perceel is by den eigenaar C. VAN DER POEL in gebruik en is te bezichtigen daags vóór en op de dagen van veiling en toewyzing. Inmiddels uit de hand te hoop. Breeder by biljetten omschreven. 1516 21 Op Dinsdag den lOdcn Maart e. k., des middags te 12 uren, zal in het Café de- Gouden Leeuw", aan den Nieuwen Ryn alhier, worden AAABESTBED Het gedeeltelijk afbreken en weder opbouwen van Perceel No. 132 aan het Levendaal, met bijlevering van alle materialen en arbeidsloonen. Bestek en teekening liggen van af Dinsdag 3 Maart 1891 ter inzage en overname op de plaats der besteding. Aanwyzing op Maandag 9 Maart e. k.,ties midfbgs te halféén. Verdere inlichtingen verstrekt P. DE WILDE Pz., Utrechtsch Jaagpad H 74. Leiden, Maart 1891. 1414 22 leden hier in de kamer was en dit stikwerk in den haard heeft gevonden." „Myne kamer schynt in myne afwezigheid tot verblyfplaats van een damesgezelschap gediend te hebben. Mag ik den naam dier dame weten?" „Ik heb geene reden om dien te verzwygen. Freule Van Warleben." „Zoo, heeft die my de eer bewezen. Zy doet dus politiedienst en haalt bewyzen voor den dag! Misschien wel om myn neef, dien ryken goudvink, voor zichzelve te redden. Zouden er niet meer zulke stiksels in den handel te vinden zyn?" De assessor ging nu naar den haard en opende dien. „Wat hebt gy heden weder verbrand?" „Ben ik de heeren van het gerecht mis schien voor elk papiertje, dat ik verbrand, verantwoording verschuldigd?" vroeg graaf Hendrik trotsch. „Er schynen hier nog geheel andere din gen verbrand te zyn." De assessor liet zich door den schout bij lichten en doorzocht met zyn referendaris den inhoud van den haard en van de aschbak. {Wordt vervolgd.) Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF,

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 6