DAGBLAD. LIIZAC Co., BoeMsIm 0 Corn. A. Bonten, 8 Lingeries. Duinwater-Maatschappij. Nr. 9398. Doiidcrdas; Q October. A*. 1880. Leiden, 8 October. <§eze (Courant wordt dagelijksmet uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Burgerlijke Stand. TWEE MILLI0EN GULDEN. f43,331,150.- f23,806,000.— 3V2 en 4 pCt. Pandbrieven TIJD EERLAMPEN LONDON, W. C. 46 Great Russell -street, 9 Echte Fransche Korsetten, Dames- Stremming der Vaart. Een net Burgermeisje Op voordeelige voorwaarden LEIDSCH FBIJB DEZER COURANT: ▼oor Leiden per 8 meenden1.10. Treneo per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. By de aan de Kweekschool voor Zee vaart alhier gehouden aanbesteding voor de levering gedurende 1891, van versch vleesch en soepgroenten ten behoeve van Zr. Ms. zeemacht alhier, waren ingekomenvoor het vleesch 3 biljetten; minste inschrijver de heer G. W. Zandvoort te Leiden, voor 0.63 per kilovoor de soepgroenten 4 biljetten minste inschrijver de heer C. J. Van Leeu wen te Leiden, voor f 3 50 de 100 rantsoenen. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Noord-Amerika, door middel van hot stoomschip „Obdam", van Rotterdam vertrekkende. Ten postkantore al hier moeten de brieven enz. uiterlijk Zaterdag morgen om 7.55 bezorgd zijn. De wijze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld te worden. Aan de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal is het volgende adres gericht: „De „Nederlandsche Uitgeversbond", wiens statuten zijn goedgekeurd bij Zr. Ms. besluit van 22 Juli 1884, heeft de eer het volgende eerbiedig onder Uwe aandacht te brengen. Met belangstelling namen wij kennis van het ontwerp van wet tot regeling der brieven- poatery en van de meening van den minister van waterstaat enz., om niet opnieuw eene aanvullingswet voor te stellen, maar alle be staande wetten, de brievenpost betreffende, in één wetsontwerp samen te vatten. Met leedwezen zagen wij echter, dat by dit nieuwe wetsontwerp geen rekening is gehou den met de behoeften der toekomst, waar niet alleen voor ons kleine land de tarieven der verzending van brieven dezelfde zijn gebleven, maar ook die der drukwerken, met uitzon dering der couranten, onveranderd worden ge handhaafd. Naar onze bescheiden meening toch wordt de bevoorrechting der dag- en weekbladen boven andere drukwerken door niet3 gerecht vaardigd en verdient het eenvoudige stelsel, in het wereldpostverkeer aangenomen, ook voor het binnenlandsch verkeer alle aanbe veling in dien zin, dat van drukwerken geen hooger port worde geheven dan in het nieuwe ontwerp ten opzichte van dag- en weekbladen wordt voorgesteld. By verlaging van het tarief voor drukwerken zouden honderdduizenden boeken per post kun nen worden verzonden, die thans langs anderen weg het publiek bereikende klachten, dat do bladen met hunne talrijke bijvoegsels en feuilletons ten koste van het boek worden bevoordeeld, zouden vervallen en eene gelijke schaal voor drukwerken en bladen zou niet alleen rechtvaardig, maar ook practisch zijn, daar zjj de controle zou vereenvoudigen en alle quaestiën, wat nieuwsbladen, tijdschriften of boeken zijn, zou opheffen. Het is op dezen grond, dat wij Uwe Kamer eerbiedig verzoeken, het wetsontwerp op de brievenposten) in dien geest te wijzigen, dat het port van drukwerken, in welken vorm ook, in overeenstemming worde gebracht met dat der dag- en weekbladen, en met name voor de kleine drukwerken de gunstige be paling moge gelden, die in het nieuwe ont- worp ten aanzien der nieuwsbladen, waarvan het gewicht 35 gram niet te boven gaat, is aangenomen. 't Welk doende enz. De Nederlandsche Uitgeversbond." (Volgen de onderteekeningen van het be stuur.) Gemengd Nieuws. Uit Katwijk aan Zee meldt men ons, dd. 7 Oct.Van de haringvisscherij zijn nog aangekomen: KW. 13, schipper D. Van Duijn, van den reeder F. E. Mqerburg; KW. 50, schipper L. Van Duijn Lz van den reeder L. Van Duijn; KW. 67, schipperB. Van Duijn, en KW. 29, schipper KI. Boon, na 3 weken reis, beiden van den reeder P. Haasnoot Pz. KW. 46, schipper Jb. Van Duyn, van den reeder L. Parlevliet; KW. 16, schipper T. Van der Plas, van den reeder H. Van den Marei, en KW. 25, schipper C. Dubbelaar, van den reeder Ph. Hoek. Al deze schuiten hebben het zout nagenoeg of geheel ver zouten; allen hebben ook min of meer schade aan de vleet. De KW. 24, van den reeder Ph. Hoek, die gisteren aankwam, heeft 23 netten verloren. De KW. 70, van den reeder J. Schoonenberg, is gepraaid, zoekende naar hare vleet, die z(j geheel kwijt was. Men s c h r ij f t aan de „N. R. C t. Meldden wij onlangs, dat de in staat van kennelijk onvermogen verklaarde notaris C., te Weert, na geruimen t(jd afwezig te zijn geweest, aldaar teruggekeerd en weder in functie getreden was, thans moeten wij be richten, dat hij andermaal verdwenen is. Te Dordrecht heeft de tram weder een bloedbad aangericht. Naby de Breedstraat waren twee honden op de rails aan het spelen, toen eene tram kwam aan- rpden en, zonder dat de koetsier de moeite nam de dieren door oen zweepslag te vor- drpven, over hen heenging, met het gevolg, dat de grootste hond schier middendoor gesneden en de kleinste ernstig aan den staart en een poot verwond werd. (D. C.) Een man uit Zaandam heeft te Amsterdam aangifte gedaan van diefstal eener portefeuille, waarin f 500 aan bankpapier, hem gisternacht ontrold door vrouwen, met wie by in beschonken toestand eene tapperij, vermoedeiyk in de Warmoesstraat, had be zocht. Onder Gastel (N.-B.) is de herberg „Het Jagertje", met woonhuis en schuur, van A. Theunis, geheel afgebrand. Oogst, inboedel en een paard werden eene prooi der vlammen. Alles was laag verzekerd. De sneltrein, welke eer gister avond uit Calais naar Brussel vertrok, is naby het station ontspoord. Verscheidene wagens vielen om en werden zwaar beschadigd. Één der conducteurs werd zwaar gewondde rei zigers kwamen met lichte kneuzingen vry. Zekere mynheer Dillon, te Dublin, (niet het Parlementslid; de naam is zoo alle daags in Ierland als by ons byv. die van Meper of Van Leeuwen) nam aan voor 100 pd. st. zich te begeven in de leeuwenkooi van eene menagerie te Dublin en te midden der leeuwen eene flesch champagne te drinken. Hy ledigde inderdaad ten aanschouwen der beesten de flesch en won onder het gejuich der menigte de weddenschap. De Fransche consul te Barcelona meldt dat aldaar Zaterdag twee personen aan cholera gestorven zyn, en dat zich dit op Zondag en Maandag heeft herhaald. Te Lunel (departement Hérault) moet de ziekte door reizigers uit Barcelona zyn overgebracht. Do gezagvoerder van het stoom schip „Hungarian," te Londen aangekomen, rapporteert op 49° 22' NBr. en 13° 55' WL., dicht by een verlaten schip te zyn gepasseerd, dat in brand stond. Het scheen van Ameri- kaanschen bouw te zyn en ongeveer 1000 register ton groot. De masten, voorbovenschip, de dekken en het achterste deel van het schip waren reeds vernield en klaarblykeiyk begon het schip op te breken. Dewyi er weinig van da vlam te zien was en het vaartuig slechts een paar voet boven de zee uitstak, dreef het des nachts voor de scheepvaart zeer ge- vaarlyk. Op den eersten daghaddende keizers van Duitschland en van Oostenryk op de jacht niet veel geluk. Keizer Frans Jozef schoot niets, keizer Wilhelm 2 gemzen, PRIJS DER ADVERTENTIE»: V.n 1—6 regels 1.05. Iedere regel iueer/0.1f4 Grootere lettere neer pleiteruimte. Voor het la ceaeeeren buiten de eted wordt 0.10 berekend. terwyi de koning van Saksen 2 gemzen en 2 wilde geiten neerlegde. Wegens den dikken mist moest de jacht gestaakt worden. Den volgenden dag was het weer gunstiger en werd vry wat wild medegebracht. Een zonderling geval wordt in verband met deze jachtpartyen verhaald. Eene Ber- ïynsche dame, vry bejaard, die keizer Wilhelm overal waarheen hy zich begeeft, schynt te volgen en zich ook twee jaar geleden te Mürzsteg vertoonde, is weder te voorschyn gekomen. Slechts met moeite houden de jacht opzichters haar op een afstand. Keizer Wilhelm heeft na zyn kort bezoek te Weenen weder een aantal ridderorden ver leend aan alle militaire en burgerlyke amb tenaren, die hem by zyn bezoek ter zyde stonden. BOSKOOP. Overleden: Q. Yermeulen geb. Schouten, 32 j. HAZERSWOUDE. B e v a 11 e n A. Yan Westrienen geb. Terreehorat, z. J. Rademaker geb. Yan Gor- kum, z. J. Boore geb. Kompeer, d. M. M. Kerkvliet geb. Janssen, d. Gehuwd: J. Macdaniöl en A. Yan Heijningen. NOORDWIJK. Geboren: Cornelia, d. van N. Bol en G. v. Leeuwen. Loonardus Gerardus, z. van P. v. d. Wedden en G. v. d. Wiel. Gerritje, d. van E. v. Bcolen en E. Klok. Overleden: C. J. Duindam, 6 m., z. van N. Duindam en A. v. d. Voort. P. Do Groot, 10 d., d. van J. Do Groot en A. Van Voort. A. Kampman, 4 m., d. van K. Kampman on S. Steenvoorden. ALKEMADE. Geboren: Theodora Helena, d. van G. Huigsloot en van E. J. Kouwenhovon. Jacobus, z. van J. Yan der Poel en van H. Van Rijt. Johannes, z. va* A. Dobbe en vun C. Van Es. Overleden: Johannes Petrus Josephus Fontane, 14 m., z. van F. W. Fontane en C. M. Yan der Meer. Willem Munnik, 2 m., z. van W. Munnik en W. Yan Wijk. Gehuwd: Johannes Kouwenlioven on Johanna Elstgee8t. Hendrikus Van Veen en Johanna Schoo. Krijn Warmerdam en Anna Van der Byl. Ondertrouwd: Johannes Van der Meer, jm. 25 j. en Johanna Van der Moer, jd. 26 j. Marktberlohtea Rotterdam) 7 October. Op de veemarkt waren hedeu aangevoerd: 49 paarden, 2 veulens, 1602 rundoren, 423 vette kalveren, 46 nuchtere kalveren, schapen, varkens, 423 biggen, bok, ezels. De prijzen van hot veo waren als volgt: runderen lste qual. 36 a 37 c., 2de qual. 35 a 36 e., 3de qnal. 34 a 35 c.vette kalveren lste qual. 45 a 47l/2 c., 2do qual. 43 a 44 c.schapen lste qual. a c., 2do qual. a c.varkens lste qual. a c„ 2dc qual, a o., 3de qual. a c., alles por V, KG. Nuchtere kalveren van 5 tot 11 per stuk. Handel vlug. Sueek, 7 Oct. Vee. Aangevoerd 347 koeien, ƒ60 a 280; 19 stieren, 70 a ƒ190; 330 kalveren, ƒ20 a 90; 411 schapen 15 a ƒ90; 234 lammeren, ƒ10 a ƒ26; 19 varkens, ƒ60 a ƒ110; 281 biggen, ƒ10 a ƒ60. Schiedam, 7 October. Moutwqn per HL., zonder f iet of bel., ƒ11.Jenever ƒ15.id. Amst. proef ƒ16.50. Spoeling beurs per ketel te AMSTERDAM. Opgericht in het jaar 1S77. Voltcekend Maatschappelijk kapitaal Gesloten hypothecaire leeningen tot 30 Juni 1890. Pandbrieven in omloop op 30 Juni 1890. De HOLLANDSCHE HYPOTHEEKBANK bericht, dat door haar worden uitgegeven in stukken van ƒ1000.— en ƒ500.-. Inlichtingen omtrent den koers en de voor waarden van uitgifte zyn te bekomen ten kantore der Bank te Amsterdam, van de Heeron Jon. Eck Zoon to Rotterdam, en van de Heeren Agenten der BankLEZWIJN A EI6EHAS, te Lelden. Qas Petroleum "Püten^-Qliè^:'v^ jREYGHTON, AALMARKT:; 2 5 (tegenover het Brltseh Museum). LUZAC Co.'s Monthly List. Nos. 1 tot A zyn verschenen en op verlangen gratis verkrijgbaar. Deze maandelyksche lyst bevat 0. a.oene zooveel mogelijk complete Lijst der belang rijkste uitgaven op Oostersch gebied en hopen de uitgevers mettertijd deze lyst tot een onmisbaar handmateriaal voor allo oriënta listen te maken. - Opgaven van titels van nieuwe oriëntalische werken zullen den uit gevers zeer welkom zyn. BOTERMARKT 5 EN 6, LEIDSCHE Wegens het leggen van een Zinker der Waterleiding, wordt het Galgewater by de Smidsteeg a. s. Donderdag, van af zes uren 's morgens tot zes uren 's avonds, AFGESLOTEN. DE DIRECTIE. zag zich gaarne hier of elders geplaatst in een Winkel. Er zal meer op eone goede behandeling dan op een hoog salaris gelet worden. Brieven franco aan het Bureel van dit Blad onder de lettere L L. wordt naby het Ziekenhuis eene gcm. Ham, met Alkoof aangeboden. Inlichtingen: Kort-Galgewater 8. STEENSTRAAT 19, LEIDEN, beveelt zich aan tot het geven van Plano- Onderwijs en Theorie aan eerstbegin- nenden en meergevorderden, alsook tot het opleiden van leerlingen voor de Koninklyke Muzieksohool te 's-Gravenhage, en van de voorbereidende studiën voor hen, die examen wenschen te doen voor do Nederlandsche Toonkunstenaars-Vereeniging. Condition billyk.

Leidsch Dagblad | 1890 | | pagina 5