ÏP Slechts eenige dagen der volgende week HaarLstraat 122. J. C. KORT. BLANKENBERG A Co., waaronder zeer voordeelige Lappen JAPONSTOF, zwart en gewerkt THIBET. Moutwijn SCHOOLBOEKHANDEL Spel! larlenP Loten!!! Groote Verloting Nieuwe Hollandschc Haring. >IARM TVo. 58. STEEDS VOORHANDEN DE Leerboeken voor het Gymnasium, H. B.-School voor Jongens en Meisjes, Kweekschool en andere inrich tingen van onderwijs. Atlassen, Woordenboeken, JPas- serdoozen en verdere teekenbehoeften. BuitengewoonFANTAIS1E-KAT0ENEN en blauwe Drills, Toile de Vichy, enz., enz. Extra: Keper en Amersfoort, Bazijn, Piqué, wit en gekleurd, a Jour, Wit-Katoen, Engelsch Keper, enz., enz. Spot: Bukskin, Melton en Dameslaken, 6/4 en 10/4 ongebleekt Katoen, enz., enz. pip"®* Slechts enkele dagen. Gedurende deze opruiming kunnen geene Goederen op zicht worden gezonden. W ouillcton D e~q |_E)wJT Kxfra malse lie qualltcit. Per Vaatje van 6 stuks f 0.80 12 1.10 24 1.75 n n it 45 2.50 Franco tegen postwissel of postzegels. Rembours 10 Cts. per vaatje hooger. D. HAASNOOT, Katioijk a/Zee. (VOOR INLEG ZWARTE AALBESSEN) SO Cts. per Citer. BH minstens 2 Liter, afgehaald 'e morgens vi12 uren Pakhuis Mandenniakorssteeg 17. KLIKEE. te Haarlem van volledige, kostbare Equi pages, met één en twee Paarden be spannen. Voorts een aantal schoone Zadel-, Rijtuig-, Wagen- en Werk paarden, Rijtuigen, Talgen, enz., enz. Trekking 28 Juli. Loten lieden nog te bekomen ad ƒ1.25 pet stuk, fr. p. p. ƒ1.30. Vflf Loten ƒ6.25, fr. p. p. ƒ6.30. Tien Loten ƒ12.50, p. p. ƒ12.65. Twintig Loten ƒ25. fr. p. p. ƒ25.15. D. BOLLE, Hang b/d. Vischmarkt, te Botterdam. ARNHEMSCHE LOTEN ƒ1.-, fr. p. p. ƒ1.05, elf stuks ƒ10. fr. p. p. 10,15. ••"/■'•si OPRUIMING van eene zeer groole partij Lappen, Uit de herinneringen van een Jurist. 4 HO sprak het vertrouwen uit dat hy als man van eer het geluk en de toekomst van Emmy niet in den weg zou staan. Ten gevolge van dezen brief besloot Schüning van Emmy af te zien, en alleen de gedachte kwelde hem voortdurend, dat z() aandozpe van den lord ongelukkig moest worden. HO verwachtte m(j na de soiree by Albus in ons gewoon logement. Ik kon hem niets mededoelen, wat hem troostte. Op de soiree had men verteld dat de ver loving van Emmy met lord Hurleton reeds in het geheim had plaats gehad en binnen weinige dagen bekend zou worden gemaakt. Emmy zou zich bedaard, ja zelfs opgeruimd getoond hebben, maar ik had haar bleek ge vonden en bemerkt, hoe baar oog telkens het gezelschap monsterde, als miste zy iemand. Schüning beheerachte z.ch met moeite, maakte daarna met m(J eene nachtelijke wan deling, waarbij hy een aanval van vertwij feling had, en nadat ik hem niet dan met moeite had gerustgesteld, begeleidde ik hem tot aan zijne woning. Ik ging van daar naar huis on had eon onrustigen nacht. Eerst togen den morgen sliep ik in, en ontwaakte niet weer, voordat ik door muziek gewekt werd. Deze klonk van de straat en tegelijk mot haar hoorde ik paardengetrappel, godruisch en inenschenstemmen. Ik ging naar het venster. Een fantastische optocht passeerde mijne woning, mannen in met goud bezette kostumes, dames in oud- Duitsche kleederdracht en balletkostuum, een olifant, goloid door twee Mooren, en omstuwd door eene jubelende menigte, een aantal vroo- lyke clowns, die hunne sprongen deden; het was de pas aangekomen, reeds aangekondigde circus Stukis, dat destijds van Engeland uit zijne eerste kunstreis door Duitschland maakte. Ik verzocht Schüning per brief, des avonds met mjj naar de circus-voorstelling te gaan, om zich wat te verstrooienhy stemde toe, misschien in de hoop Emmy in de circus te zien. Inderdaad zat zij in eene loge met hare ouders en loid Hurleton. Schönings oogen waren onafgebroken op de loge en met name op Emmy's gelaat ge richt; by scheen anders niets te zien en te hooren. Ook ik verdeelde mijne aandacht tus- echen de manége en genoemde loge, en even vóór de pauze ontdekte ik iets verrassends. In de circuemanége waren vior clowns op getreden, die hunne toeren ten beste gaven. Plotseling schoen een der clowns iets be merkt te hebben, wat hem verwonderde, want zijne oogen keerden tolkens weer terug naar de loge, waarin de consul en zijne familie en de gast zat. Ook zag ik dat de clown heimelpk eene soort herkenningstoeken in de richting der loge gaf, en terstond daarna be merkte ik, hoe lord Hurleton dat toeken beantwoordde. Dit nummer van het programma was ten einde, gevolgd door oorverdoovenden bijval; toen kwam de groote pauze, gedurende welke de bezoekers der loges de stallen mochten bezichtigen. Schüning verklaarde te willen blijven zittenik ging naar beneden. In de stalgang, welke van de manége naar de paardenstallen en kleedkamers leidde, heerschte groote drukte, welke eerst wat bedaarde, nadat het eerste signaal voor het hervatten der voorstelling gegeven was. Toen het tweede sein gegeven werd, en de meeste stalbezoekers naar hunne plaatsen terugkeer den, verscheen plotseling lord Hurleton. Hy liep de stalgang op en neer en scheen iemand te zoeken, totdat hij naar een man in stal- meestersuniform ging. Eerst bij nadere beschouwing herkende ik in dezen stalmeester den clown van zooeven, die thans, 1111 hy niet voor het publiek be hoefde te „werken", in een stalmeesters- kostuum in de manége was, om daaraan een schitterender voorkomen te geven. Ik verborg my en zag hoe de circusman en de lord een zeor opgewonden gesprek met elkaar voerden, dat evenwel door het der e signaal gestoord werd. Haastig verlieten zij elkaar, en lord Hurleton riep den stalmeester nog toe: „Tot morgen!" Waarschynlyk hadden zy voor den volgen- den dag eene samenkomst afgesproken. Ik verliet müne schuilplaats en ging naarmyne plaats, welke ik vroeger bereikte dan de lord zyne loge. Ik bespiedde natuuriyk ook ge durende het tweede gedeelte van de voor stelling den lord, die door zyne late terug komst op de achterste ryen der loge plaats had genomen. Hy zat in de nabyheid van LucyBernhard en terwyl men met gespannen aandacht van alle zijden de gevaarlyke sprongen der par- force-ryderes volgde, boog hy zich plotseling naar Lucy Bernhard en fluisterde haar iets in het oor. Zy scheen ontsteld over die tydlng, en ik zag haar de lippen op elkaar drukken en vervolgens een eigenaardiger! blik met den lord wisselen, (Werd( vervolgd.) Leidbn, ter Boekdrukkerij van A. W. SUTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1890 | | pagina 6