I>oii«lex*<la«: IT April. A0. 1890. N°. 9251, (Beze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer toestaat uit TWEE Bladen. Leiden, 16 April. Feuilleton. Het Ho ode Testament. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Noxnmcrs0.05. Ter verkiezing van 27 leden voor do com missie uit de ingezetenen, die, met den ge meenteraad, haar oordeel zal hebtran uit te spreken over het voorstel betreffende de annexatie, werden ingeleverd 585 stembiljetten, waarvan van onwaarde werden verklaard 11, zoodat het aantal geldige stemmen bedroeg 574 en de volstrekte meerdortseid 287. Uitgebracht waren op de heeren Dr. H. G. Van de Sande Baihuyzen 455 st. H. W. F. Bakker459 F. BetJorinck 446 A. J. Binnendijk398 H. L. A. Van Campen405 Mr. J. A. F. Coebergb476 Dr. E. F. Van Dissel462 S. C. Van Doesburgh446 Mr. J. S. D. Van Dosrn 448 Mr. C. M. Dozy44-S J. A. Van Dijk414 Mr. R. Van BonevaS Faure 445 C. Goekoop 451 A. Hartevelt Jzn399 J. T. Hessels414 Dr. D. E. Siegenbeek Van Heukelom 458 Dr. J. E. Van Iterson387 Mr. C. H. P. Elavorwijden 454 W. Kok451 Dr. T. W. Van Lidth de Jeude 439 Mr. P. A. Van der Lith 444 W. A. Van Lith394 Dr. W. Pleyte454 Mr. O. W. Sipkes441 N. Stadhouder. 437 Dr. H. Treub 368 Mr. E. De Vries.450 H. F. A. Damen114 J. H. Donner104 D. A. J. Hoogenstraaten 99 Dr. A. TV. Kroon150 Mr. L. H. J. Lamberts Hurrelbrinck 125 Dr. M. 'C. Dekbuyzen47 TV. C. Mulder.78 Dr. R. Horst. 51 J. Verhoog Az. 38 Als hebbende de volstrekte meerderheid verkregen, zijn hiervan dus gekozen de 27 eerstgenoemde heeren, die allen door de drie bier bestaande liberale, katholieke en anti-revolutionnaire kiesvereenigingen waren candidaat gesteld. Verder waren nog op tal van andere per sonen stemmen uitgebracht. K05IAN VAN XAVIER DE MOSTÉPIK. 53) Het onderzoek leidde voorloopig niet tot eenig resultaat. Geen spoor werd er van de gestolen boeken gevonden. Dit verwonderde Raymond trouwens niet. H(j begreep zeer goed, dat hy met sluwe, doortrapte booswichten te doen had en daarom verloor hy den moed niet, maar zette met zijne bekwame helpers het onderzoek moedig voort. XLIV. Keeren wij naar Jacques en Pascal terug, die wjj op bet eiland in de Marno hebben achtergelaten, verheugd over hunne toevallige ontmoeting met Prosper Jules Boulenois. Door den knecht van den restaurateur lieten zy zich naar den oever van de Marne terug roeien, en wandelden naar „Le Petit Castel", waar zij, in gezelschap van Angèle en Martha, dineerden. ,Wjj moeten van onzen tiid zooveel moge lijk gebruik maken", zei Jacques; „het huis Niettegenstaande do omvangrijke stemopne ming ditmaal door alle driedestembureelen zeiven geschiedde, was de uitslag eerst om halfvier bekend. Om negen uren was men begonnen. Gelukkig dat tot dezen maatregel was overgegaan; anders ware het zeer zeker nachtwerk geworden, want verschillende stembiljetten waren ingevuld met namen, welke in het geheel niet op de candidaten- Hjst voorkwamen. Toen liet bureel den uitslag bekend maakte, waren niet anders aanwezig dan de vertegen woordigers der Leid6che bladen! A-an de universiteit alhier is het doctoraal examen in de genoeskunde afgelegd door de heeren S. F. TV. Van Hasselt, C. D. Ouwehand en J. Dorst; het candidaats;examen in de rechten door den heer F. Sieuwerts. Het armen-concert van „Sempre Cres cendo" zal plaats hebben op Dinsdag 29 April. Als solisten zullen optreden frl. Katti Müller, harpiste, uit Arnhem, de heer Lion J. Jacobson, violist, uit Amsterdam (eere-lid van „S.-C".), enzang. De orkestwerken bestaan uit Gade's 4de Symphonie, Ouverture „Euryanthe," Suite: „aus Halberg's Zeit," van Gtieg, Feestpreludium van Mann en „Eine Step- penskizze aus Mittel-Asiën" van den St.-Peters- burgschen professor in de medicijnen E. Boro- dine. De drie laatstgenoemde werken zullen hier voor het eerst worden uitgevoerd. Burgemeester en wethouders van Leiden hebben, na bekcmen machtiging van de Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, aan het bestuur van het Leidsche Studentencorps eene vergunning verleend boven het vastge stelde maximum voor den verkoop van ster ken drank in het klein in het feestgebouw en de buffetten, welke gedurende de aanstaande lustrumfeesten in het Park zullen worden opgericht, op grond dat hier een der bijzon dere gevallen, bedoeld by alin. 3 van art. 2 der wet, aanwezig is en van deze vergunning slechts gedurende een korten tyd gebruik zal worden gemaakt. De eerstaanwezend ingenieur te 's Gra- venhage zal, onder nadere goedkeuring van den minister van oorlog, op Dinsdag 22 April a. s. in het openbaar aanbesteden: lo. het eenjarig onderhoud der kazernegebouwen, enz. te Leiden (begrooting /"9330)2o. eene verving van kazernegebouwen, enz. te Leiden (be- grooting ƒ1400); 3o. het doen van herstel lingen en verbeteringen aan militaire gebou wen te Leiden (begrooting 6700)alle onder in de rue de Miromesnil moet zoo spoedig mogeiyk gereed zün." „Reken maar op mg; het werk zal binnen acht dagen voltooid zyn." „Zooals afgesproken is, lieve nicht", zeide Jacques tegen Angèle, „kom je met Martha by ons in het hotel wonen." „Wat ben je toch goed", zeide Angèle. „Je kunt zelve je kamers kiezen en zelve de meubelen koopen, welke je denkt noodig te hebben." „En wanneer moet ik die meubelen gaan koopen?" „Morgen, als je wilt." „Goed, ik schik my in alles naar uw wil, beste neef; morgen kom ik te Parys." „En wat moet er met onze twee bedienden gebeuren?" „Die neem ik mee naar Parys; morgen reeds zal ik ze als huisbewaarders in voor- loopigen dienst stellen." „En ik, dokter?" vroeg Martha. „Je moet nog eenige dagen hier blyven, lief kind, totdat het hotel geheel ge reed is." „Geheel alleen?" „Neen, zeker niet. Ik heb vanmiddag een boerenmeisje aangenomen, dat je zoolang ge zelschap zal houden en bedienen." het beheer der genie te 's-Gravenhage. De ontvangsten van den Ned. Rgnspoor- weg over de maand Maart 1890 hebben be dragen 348,997,86'/j. Die over de maan den Mei 1889 tot en met Maart 1890 beliepen 4,278,669.70V,. De ontvangsten van de lyn Loiden Woer den over de maand Maart 1890 bedroegen ƒ9035.96. Over de maanden Mei 1889 tot en met Maart 1890 beliepen zy in totaal 111,997.90. Naar men zegt, hebben ook de beide andere deskundigen, prof. dr. J. M. Van Bem- melen, te Leiden, en de kapitein-luit. ter zee H. A. De Smit van den Broecke, evenals de heer Conrad, bedankt voor het lidmaatschap der spui-commissie te 'a-Hage. Blgkens de statistiek der geboorten en der sterfte naar den loeftyd en de oorzaken van den dood in Nederland in de maand Febr. 1890, bedroeg het aantal overledenen op 1000 inwoners per jaar: te Amsterdam 25.5 Arnhem 29.4; Dordrecht 26.1; 's-Gravenhage 21.8; Groningen 25.9; Haarlem 15.0; 's-Herto- genbosch 36.0; Leeuwarden 25.94Leiden 25.8 Maastricht 27.3; Rotterdam 28.8; Utrecht 30.0. Eenigen tyd geleden werd de bepaling ingetrokken, waarby het den onderofficieren der infanterie alhier vergund was, buiten dienst een verlakten koppel en dito sabelscheede te dragen; dit is hun thans, op hun verzoek, en met het oog op de nieuwe bepakking, weder toegestaan, mits die voorwerpen aan de bepaalde afmetingen voldoen. Een verzoek van gelyke strekking, door eenige korporaals ingediend, werd echter afgewezen. De minister van oorlog heeft bepaald det by het indiensttreden der miliciens, door de chefs van den geneeskundigen dienst in de verschillende garnizoenen, voor iederen milicien afzonderlyk, eene gezondheidskaart moet worden opgemaakt, welke kaarten in het hospitaal bewaard zullen blyven. Dit is dienende om zoodoende betere gegevens te verkrygen van de geschiktheid voor den dienst van iederen milicien. Door burgemeester en wethouders van Zoeterwoude zyn benoemd tot tegenschatters voor de personeele belasting dienst 1890/91, de hoerenC. M. Lambrochts, W. A. Van Ryn en A. P. Vreeburg, timmerlieden aldaar. Men schryft uit Katwyk aan de „N. R.C.": Drie paters, aan het Instituut alhier verbon den, hebben zich tot den Raad der gemeente gewend, om alsnog op de kiezerslysten te worden geplaatst, omdat dit door B. en Ws. was nagelaten. Evenals voor een paar jaren „Lieve dokter, hoe goed zorgt u toch voor my. U denkt aan allee." Het diner was afgeloopen on Martha ging Angèle helpen hare koffers in to pakken. De Elzasser diende daarop iemand aan, die den dokter wenschte te spreken. Het is de aannemer van Crüteil, dien mynheer vanmorgen ontboden heeft", voegde hy er by. De timmerman en aannemer van Crëteil trad, in het Zondagspak gestoken, het salon binnen en maakte eene linksche buiging voor zyn voornamen klant. „Wees zoo goed my te volgen, mynheer", zeide Jacques, „dan zal ik u zeggen, wat ik gedaan wensch te hebben." Hy begaf zich, gevolgd door Pascal en den aannemer, naar hot sous terrain, waar zich de beuken, de dienstbodenkamers en de pro visiekelder bevonden. Deze vertrekken zagen alle op den tuin uitde vensters waren van yzeren traliën voorzien. Jacques beval den aannemer die traliën tegen sterkere te verwisselen en de vensters binnenshuis van luiken te voorzien. Op alle deuren in huis wilde hy zwaardere sloten hebben. Voorts beval hy hom, de deuren van eenige vertrekken aan de binnenzyde geheel te laten bekleeden, capitonneeren, zooals de technische benaming luidt. FKIJS DEE, ADVEBTENTIEIT: Van 1—e regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171- Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het in- casseeren buiten de stad wordt 0 10 bciekcrd. een dorgelyk verzoek van ruim twintig pators en geëmplooieerden van gemelde inrichting werd gewezen van de hand, werd ook thans afwyzend op dit verzoek beschikt, op grond dat deze personen geen huurders zyn als ver- ei6cht wordt, en de directeur geen kamer verhuurder; daar de Raad aannam dat hek Instituut moet beschouwd worden als eene inrichting, waarvan de fungeerende directeur het hoofd is en allen, die met hom daarin wonen, leden zyn. Wyders dat de diensten., die zy verrichten en waarvoor zy volgene door hen verstrekte inlichtingen beloond wor den in kost en inwoning, beschouwd moeten worden als ruil van diensten, zoodat zy zich nimmer als huurders overeenkomstig de wet kunnen doen gelden. Naar men verneemt, zullen de genoemde heeren thans eene rech- teriyke beslissing Inroepen. De buitengewone gezant en gevolmach tigde minister van Engeland by ons Hof, Sir Horace Rumbold, is hedenochtend, uit Londen, in de residentie teruggekeerd. „Het Centr." verneemt dat binnenkort een Regeeriügsvooistel by de Tweede Kamer zal inkomen tot wyziglng der kiestabel en ter verdeeling van de thans nog meervoudige in enkelvoudige kiesdistricten. „De West-Indiër" van 12 Maart deelt mede dat de gouverneur van Suriname, mr. M. A. De Savornin Lobman, zyn ontslag zou hebben aangevraagd. De kolonel Ypey, commandant van het 2de reg. huzaren, is naar Ierland vertrokken tot aankoop van paarden voor de remonte by de cavalerie. Vyftien van do Rotterdamsche schutters- officioren, die het bekende adres aan den minister van binnenlandscho zaken ondertee kenden en blykens de „Staatscourant" van gisteren op hun verzoek eervol ontslag heb ben ontvangen, hebben naar aanleiding van de vergadering, door schuttersofflcieren te Am sterdam gehouden, den llden April een schryven gericht aan den heer A. Tromp van Holst, commandant der Amersfoortsche sohuttery, waarin zy uiteenzetten, waarom zy volhard hebben by hun verzoek om ontslag. Zy verklaren daarin dat zy, indien de minister het eenvoudig afgekeurd had, dat zy niet langs hiërarchischer! weg hunne klach ten tot hem gericht hadden, daarin zouden berust hebben. Het departement van binnenlandsche zaken heeft echter naar aanleiding van het adres een onderzoek ingesteld. Geen van hen, die zich beklaagden, doch alleen die hoofdoffl- „Dat is het werk van een stoffeerder, mynheer", zeide de aannemer. „Is er een stoffeerder te Crëteil?" „Neen, mynheer." „Laat er dan een uit Parys komen. Nu nog iets. Ik wil liefst met één persoon to doen hebbendaarom zou het my aangenaam zyn, als u al die werklieden voor uwe eigen rekening in dienst stelde; dat is my gemak kelijker." „Zooals mynheer verkiest. En wanneer moet het werk voltooid zyn?" „Over acht dagen. Na dien tyd komt do villa onbewoond te staan en juist daarvoor heb ik deze voorzorgsmaatregelen- genomen. „U kunt op my rekenen, mynheer." Pascal liet de aannemer uit. Daar hy het dienstig oordeelde, den man eenige opheldering te geven omtrent de zon derlinge opdracht van den dokter, zeide hy „Die goede dokter heeft een doodelyken angst voor dieven, nadat hy in Amerika eens het slachtoffer van een grooten diefstal geweest is." Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1890 | | pagina 1