Zwakken Van Vollenlioven's STOUT! C. BOGEMANN. HEEREN- en KINDERKLEEDEREN. O. BOGEMANN. öl. 67. La Salvadora, MzSclÉJi, Herstellenden! DRINKT Te Huur: Groote keuze HOEDEN en PETTEN. Overhemden, Boorden, Fronts, Manchetten, Dassen. N°. 9249. Dinsdag 15 April. Vervolg der Adrertentiën. I. P. RISDEL, Boommarkt. (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van fpn- en feestdagen, uitgegeven Burgerlijke Stand yan leiden. 67, Haarlemmerstraat 67, Magazijn van uitsluitend eigengemaakte Goederen op maat worden ten spoedigste geleverd. Ooedkoope, maar vaste prijzen a contant. HAARLEMMERSTRAAT DW H. Van A.ndel, Amerikaansche Glansstijfsel pSBBSI !r\ yj 'J 4 LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post1.10. Afzonderlijke Nommers0.05. 80c tentoonsleüinj; van lVcrkstnkkon en Teekenlngen, vervaardigd door handwerkslieden en leerlingen te Lelden en omliggende gemeenten, In de Bulten-Soctëtclt „Amicllla" alhier. V. Photografen. No. 135. 31 stuks landschappen en stads gezichten, derde prys. Hieronder zyn er, die voor de beste niet onder behoeven te doen had do inzender eenige minder geslaagde beelden weggelaten, do inzending zou zeker daardeor in gehalte gestegen zijn. Pottenbakkers. No. 156. Buizen, schoorsteonpotten en bloem potten, eerste prijs. Vooral eenige stukken, in 't dagelijks leven gewoonlijk aan 't oog onttrokken, zullen zeer goed de lucht afsluiten ze zijn goed gevormd en uitstekend gebakken. Preparateurs. No. 157. Vogels enz., tweede en derde prijs, geven een aanschouwelijk beeld van de lucht en aardbewoners; de tijd alleen zal kunnen uitmaken of het preparaat betrouwbaar zal blijken te zijn. Scheepstimmerlieden. No. 158. Sloep met toebehooren in blank eikenhout, tweede prijs, doet velen met ge noegen de koude onder de veranda trotseeren en zal menigoen een lot meer doen nemen. De achterspiegel was te laag-, waardoor er oen latje op gespijkerd moest worden. Het ge heel is licht, misschien al te licht gebouwd. Van hot noodige tuig voorzien, zal het, door het middenzwaard, uitstekend zeilen. No. 159. Bomschuit, tweede prijs. Deze doet ons eene zoogenaamde pink tot in de kleinste bijzonderheden kennen. Het eigen aardige van zoo'n vaartuig is dat eerst de geheele huid op het oog in elkaar gemaakt •wordt en daarna pas van deinhouten voor zien wordt. Opzijde hangt het schrobnet voor de kantvisschertjbinnenin zien we de vleet (het net) voor de haringvisschery. Do boeg loopt een beetje te veel naar binnen het geheel is in alle deelen in de juiste verhouding. Schilders. Nos. 160 tot 169. Hiervan verdienen ver melding No. 1602 hout- en 4 marmer- stalen, eerste prijs; hot echte hout is niet van het geschilderde te ondersoheiden; No. 161: een familieblad, tweede prijs; No. 162: theeblad, derde prijs, is goed van kleur; No. 167: 8 stalen hout en marmer, Een kourignot onderhouden HUIS, voor klein gezin, met uitzicht op het Van-der- Worf-park. Adres met franco brieven aan het Bureel van dit Blad onder letter S. Hoofd-A gent te LEIDES: PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 1—6 regels 1.05. Iedero regel meer/0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het ir> easseeren buiten 6c stad wordt 0.10 berekend. eerste prijs, zeer natuurlijk weergegeven; No. 168: paneel, derde pr(js, doet zien dat er mot een goeden wil van eene ruwe plank het fijnste stuk werk te maken is. Schoen- en laarzenmakers. No. 169. Verschillende schoeisels: No. 9, tweede prijs, Nos. 10 en 22, derde prijs het damesschoeisel was nog niet van zulk een edel gehalte om bekroond te kunnen worden. Sigarenmakers. Nos. 170 en 171. Z(jn venschillonde soorten eigaren; d tweede prysb, c, dd derde prijs, zullen zeker voor heeren-lief hebbers op de juiste waarde geschat worden. Smeden. No. 172. Fornuis, tweodo pr(js, ziot er dege lijk en flink uit; meer rechte lijnen in het blanke werk waren juister geweest; de con structie is solide. No. 173. Uithangbord is goed gesmeed; eenige valsche krullen ontsieren de goede teekening. No. 174. 4 koppolhoefijzers, zien er slordig uit; de gaten zijn niet op de juiste plaats. No. 175. Deurpaneel, derde prijs, is een lastig stuk smeedwerk't is mot het aan maken een weinig uit don haak geraakt. No. 175a. Klijn, tweede prijs, (onder de veranda), is een anker met vier klauwen en wordt door onzo visschersvaartuigon gebruikt de groote kunst zit in het smeden van de lasch. No. 176. Bloemstandaard, eerste prijs, is 6en juweeltje van smoedkunst; er is waarlijk niets op af te dingen. No. 176a. Anker (dreg), derdo prijs, (onder de veranda), is goed, doch op een zaal, gesmeed. No. 177. Kaaspers, derde prijs, (onder de veranda), zal gaarne door een liefhshbsr aan gekocht worden; ze ziet er solide uit. No. 178. Kiyn, derdo prys, (ondor de veranda) is niet zoo zuiver gesmeedde stand der pooten i3 minder doelmatig (zal spoedig uit den grond springen). No. 179. 8 hoefijzers, zijn beter dan do vorige en netter bewerkt. No. 180. Strijkijzer, zal door 't jaartal eene herinnering aan de tentoonstelling blijven; 't is goed bewerkt. No. 181. Tabakspotde vorm is niet gunstig, bovendien leent ijzer zich niet goed tot een dergelijk meubel; 't is anders goed van be werking. No. 182. Gedeelte ijzeren hek, derde prys (onder de veranda), is uit een constructief oogpunt goed; enkele deelen zijn minder zui ver; 't geheel maakt een aangenamen indruk 't is echt smeedwerk. No. 183. Rijwiel, ziet er zeer sierlijk uit; verschillende gedeolten, wolke men zou denken dat fabriekmatig vorvaardigd zijn, zijn werke lijk toch uit de hand gesmeed; 't geheel ver dient opmerkelijke beschouwing. Steenhouwers. No. 184. Marmerplaat voor een priestergraf, derde prijs. Ware het werk meer overeen komstig het model geweest, 't zou stellig hooger bekroond geworden zijn. Het geheel pielt voor de bekwaamheid van den vervaar diger. No. 185. Marmoren immortellen-krans, is een aardig stukje werk. Stoffeerders. No. 186. Damesfauteuil (pronkstoel), eerste prys, met eeR geborduurden band in Italiaan- schon renaissance stijl't geheel is uitstekend bewerkt, alle kleuren zyn in do juiste har monie; omtrent den vorm bestaat e6nig ver schil van gevoelen. Stukadoors. No. 189. Een schoorsteenstuk, derde prijs; 't geheel doet goed; in eenige onderdooien zijn kleine gebreken aan de lijsten en pilasters; zoo'n stuk is werkelijk eene onderneming. Timmerlieden. Nrs. 190-208. Hiervan verdienen vermel ding 192. Een voordeur, teakhout, eerste prijs, voldoet aan alle eischen van het timmervak, ze verraadt eene vaste hand en een goed oog, (niets is door den beeldhouwer gestoken)193. Teekentafel, derde prijs, is zeer practisch voor 't gebruik en goed afgewerkt195. Een ledi kant, tweede prijs, van Amerikaansch gr. hout, is zeer goed van teekening; het timmerwerk is zuiver en strakde moeste verstekken zijn goed dicht; 200. Voordeur, is goed vervaar digd; de afwerking, bad fijner kunnen zyn 201. Lithurgiobord is smaakvol bewerkt; 202. Kuip, tweede prijs, is goed van bewerking; 205. Schoorsteenbetimmering, tweede prijs, is in alle onderdeelen goed afgewerkt; 't geheel maakt een aangenamen indruk; de spiegel en 't oude blauw er bovenop zullen der kamer een gezellig en huiselijk aanzien geven206. Eikenhouten bloemtafel, is goed getimmerd; de teekening had rustiger kunnen zijn. Wagenmakers. No. 208. Tilbury, derdo pr(js, is solido geconstrueerd, maar minder sierlijk van vorm en kleur. No. 209. Handslee (onder de veranda), is niet gelukkig van teekening; ze is goed van bewerking. No. 210. Arreslsdo, zal vela liefhebbers naar sneeuw en ijs doen verlangen, om de deugdelijkheid te kunnen constateeren. No. 211. Tilbury, eerste prijs, ie goed ge construeerd, tevens sierlijk van vorm en aan genaam van kleur. Rijluigsmeden. No. 212. Modellen hoefijzers, zyn beter dan de beide vorige inzendingen, doch niet boven 't middelmatige. No. 213. Ijzerwerk voor de Tilbury No. 211, tweede prys, is solide gesmeed; de voeren hadden beter kunnen zijn. INGEZONDEN. Zeven en twintig mannen zullen morgen gekozen moeten worden om hun oordeel uit te sproken over de al of niet wenschelykheid der annexatie. Onder die zeven en twintig genoemde namen treft men zoowel voor-als tegenstanders aaD. Het is dus zeer moeilyk voor de Leidsche kiezers om hunne meening te kennen te geven, ten minste wanneer z(j alle gestelde eandida- ten op hun stembriefje invullen. Er zal dan later ook niet beslist kunnen worden of do meerderheid der Leidsche inge zetenen vóór of tegen de annexatie is. Één middel bestaat er echter om deze ge voelens duideiyk aan den dag te leggen en wel dit.' de tegenstanders brengen hunne stem uit alleen op die mannenwaarvan zij met zekerheid toeten, dat zij de annexatie niet wenschen. By vorgelyking van het aantal stommen, uitgebracht op do vóór- en tegenstanders, kan men dan duidelyk ontwaren welken wensch het Leidsche kiezersvolk koestert. Eenige tegenstanders. Eerste huwelijksafkondiging van 13 April. J. P. F. Mühlstaff jm. 26 j. en C. W. Brommer jd. 24 j. H. Ouwerkerk jm 26 j. cn E. A. C. Hansen jd. 20 j. H. B. Pracht jm. 23 j. en C. W. Breibach jd. 27 j. G. D. J. Boulink jm. 23 j. en O. 81ooa jd. 25 j. A. Van Westbrook jm. 12 j. cn C. Woud- atra jd. 29 j. F. Smit jm. 25 j. en A. De Jager jd. 26 j. H. J. Pkmjer jm. 26 j. en J. J. E. Nieuwenhuizen jd. 21 j. I. De Graaf jm. 26j.cn J. C. Quaara jd. 24 j. Mr. M. P. D. baron Van Harinxma thoo Slooten jm. 25 j. on A. J. barones Van Hecniatra jd. 22 j. P. E. J. Rombautjm. 24 j. en S. J. Houwcling jd. 24 j. 3-Cts.-Sigaar. Botermarkt, bjh. Grangetje. TAN LEIPZICf, gegarandeerd vrij van alle schadelijke bcstanddeelen. Deze tot nog toe onovertroffen Stijfsel heeft bewezen van buitengewoon goede qualiteit te zynzij oevat alle voor den goeden uitslag vereischte beatanddeelen, In de juiste ver houding, zoodat het gebruik steeds zeker en gemakkelijk Is. Wegens de vele na maaksels lette men op bovenstaand fabrieks merk, dat op elk pak gedrukt is. Prijs per pak 13 Cents. Te verkrygen bij bijna alle KrKJeniers en Drogisten.

Leidsch Dagblad | 1890 | | pagina 5