Boerenmeid De Hyacint, Fritz SclzJi, MD» Mie vertwpin, HOTEL BLOM, Iemand, Gerookt Spek Stoomboot-Maatschappij. Openbare Verkooping. Winkel-Opstand te koop Openbare Verkooping welriekendste der bloembollen, bloeit. Wie zich wil verlustigen in een nergens elders voorkomenden bloemenrijkdom, gepaard aan de grootste verscheidenheid van de schoonste kleuren, make een uitstapje per Stoomtram naar Lisse, Hillegom of Haarlem, waartoe dagelijks veelvuldig gelegenheid bestaat. Van LEIDEN naar HAARLEM of omgekeerd: per persoon, eerste klasse 50 Cents. tweede 40 Bestelgoederen-kantoor: Apothekersdijk No. O. Amerikaansche Glansstijfsel A.LAMPE BELGE SPouLiXlotoio.» 40 pet. gebouwd t/b. van I 10 ongebouwd Gemeente De gemeenten Oegstgeest, Zoeterwoude en Leiderdorp heffen thans evenveel opcenten als Leiden. ad 3m Patentbelasting Leiden is thans eene gemeente van den 3den rangook na annexatie blijft ze zulks de patentwet zou moeten gewijzigd worden om L. van hoogeren rang te doen zijn. "Wat de opeenten betreft, heeft de annexatie nèch voor Leiden nóch voor de buitenge meenten eenigen invloed. 28 opcenten toch worden door het Rijk geheven, terwijl de provincie of de gemeente geene opcenten heft. Daar de buitengemeenten ten aanzien der Patentwet behooren tot den 6den rang, heeft annexatie voor de omwonenden wellicht ver hooging van patentbelasting ten gevolge; ik zeg wellicht, want vermoedelijk zijn de meeste buitenbewoners-patentplichtigen reeds supple toir gepatenteerd met het oog op het uit oefenen van hun beroep of bedrijf ook te Leiden. Resumeerende zal Leiden, bij annexatie, aan inkomsten gebaat worden met: a. Inkomstenbelasting ten bedrage van minstens f 1577.90 of 1809.50 1345.50; b. 40 opcenten op de hoofdsom der belas ting op de gebouwde eigendommen, welke, naar eene belastbare opbrengst van 102,060, te begrooten is op 7860.42; hierover 40 pet. is 3145 -+- 570.50 3493.90 of ƒ3225.50; c. 10 opcenten op de hoofdsom der belas ting op de ongebouwde eigendommen, welke, naar eene belastbare opbrengst van ƒ22,519.37, te begrooten is op 4060.85, waarover 10 pet. ƒ406.08; d. 50 opcenten op de hoofdsom der belas ting op het personeel, welke zal bedragen 14,765.25 volgens 't ontwerp van Ged. Staten of 15,789 235 naar 't geamendeerd ontwerp, dus respectievelijk 7382.62s of 7894.62. e. "Wellicht verhooging van 4/5 van de opbrengst der Rijksbelasting op het personeel in hoofdsom en opcenten, welk 4/5 thans (be grooting 1890) voor Leiden bedraagt 1188.43 over de belastingjaren 1882 1885. Het voor stel van B. en "Ws. strekt namelijk tot. aan vulling in dien zin van 't ontwerp van Ged. Staten. Recapitulatie a. 3493.90 of 3225.50 b. „3145.- „3145.- c. 406.08 406.08 d. 7894.62 7382.62s e. 4/5 memorie totaal 14,939.60 of 14,159.50s. Van het trekken eener conclusie wensch ik my te ontbonden. U dankzeggende voor de verleende plaats ruimte, verblijf Ik Hoogachtend, Leiden, Uw. dw. Dr. 7 April 1890. J. A. Van Hamel. gevraagd, bekwaam voor haar werk,R.-C. Loon 120. Franco te bevragen letter B, Hulppostkantoor te Leidschendam. VAN LEIPZIG, gegarandeerd vrij van alle schadelijke bestanddeelen. Deze tot nog toe onovertroffen Stijfsel heeft bewezen van buitengewoon goede qualiteit te zijn; Zij bevat alle voor den goeden uitslag vereischte bestanddeelen, In de juiste ver houding, zoodat het gebruik steeds zeker en gemakkelijk Is. "Wegens de vele na maaksels lette men op bovenstaand fabrieks merk, dat op elk pak gedrukt is. Prijs per pak 12 Cents. Te verkrijgen bij bijna alle Kruideniers en Drogisten. wegens ongesteldheid der Eigenares, op Maan dag den 1-tden April 1890, des voormiddags te 11 uren, te BODEGRAVEN, in het na te noemen hotel, ten overstaan van den Notaris MAARSCHALK, van: Het vanouds gerenommeerde op een der gunstigste standen, aan de Dorpsstraat, ten zuiden van den Rijn, ovor de Brugstraat, te Bodegrave, waarin Loge ment, Hoffleliuis, Uitspanning en Stal houderij wordt uitgeoefend, groot 13 aren, 57 centiaren. Benevens 3 perceelen WEILAND daar achter, groot 5.08.40 hectaren. Te veilen in 4 perceelon, breeder bij biljetten omschreven, afzonderlijk en gecombineerd. Te aanvaarden 1 en 15 Mei a. s. Nader onderricht te bekomen ten Kantore van don Notaris MAARSCHALK, te Boskoop, alwaar de veilingsconditiën, eigendomsbrieven, enz., van af 8 dagen vóór de veiling ter inzage liggen. De ondergeteekendo maakt aan zijne geachte Cliënteele bekend, dat de bieren, uit sluitend afkomstig uit de Bierbrouwerij „de Zwarte Ruiter", te Maastricht, welke bekroond zijn met de: ZILVEREN MEDAILLE op de We reld-Tentoonstelling en met de GOU DEN MEDAILLE voor gcanallseerdc bieren op de Internationale Tentoon stelling van Voedingsmiddelen, Parijs 1880, en mede door Prof. Dr. E. A. VAN DEN BURG scheikundig onder zocht volgens bekende Prijscourant bij hem verkrijgbaar zyn. Waarvan attest ter inzage. Bestellingen worden aangeno men Stationsweg Nos. 31 en S, Vrou- wcnslceg Nos. 16 en 18, Morschstraat No. 60, Steenstraat No. 8, Kraaler- straat No. 1. De Hoofdagent der Stoombierbrouwery „de Zwarte Ruiter", C. J. COSTER. NOORD WMKSCIIE Aanvang van den avonddienst 1 April 1890. Van Noordwjjk dagelijks 6.- uur n.m. Van Lelden id. 7.30 id. n.m. Overigens blijft de dienst onveranderd. Den eersten Woensdag der maand GEEN dienst. BestelhuizenVISSER, Maropoort, Wed. STERKSMAN, Langegracht, en C. PLUG, Moriaansteeg 4, achter de Hoogl.kerk. Mr. D. VAN RIESSEN, Notaris te Katwijk, zal op Donderdag ÏO April 1890, des mor gens te 11 uren, te Rijnsburg, ten verzoeke van den Heer W. LEON, in het openbaar Vcrkoopen Eene groote party oude en nieuwe hout waren, alsBalken, Ribben, Baitings, Palen, Delen, Planken, Kozijnen, Denren, enzoovoort. van een Koek- en Banketwinkel, ineens of by gedeelten, benevensFlesschen, Koek trommels, enz. voor spotprys. Adres: Nieuwe Ryn 21, Leiden. Grootste Lichtkracht Veiligste. J£l. CREYGHTON, AALMARKT 25 in het bezit van akte „Nuttige Handwer ken", heeft uren disponibel tot het geven van Lessen in bovengenoemd vak, onder zeer billyke conditiën. Brieven franco onder letters V V aan het Bureel van dit Blad. '/j kilo a 30 Cts., 1 kilo a 29 Cts., 2'/, kilo a 28 Cts., 5 Kilo a 27'/, Cts., per zyde 26 Cts., by 25 kilo a 25'/, Cis. en 50 kilo a 251/, Cts. per '/a kilo, Koevet 5.75 de 12'/, kilo, 25 kilo Reuzel a ƒ11.50, Vet Pekelspek a 25 Cts. :/i kilo by DE KREEK, Hooigracht 7, te Leiden. in het Notarishuis aan don Burcht te Leiden, by opbod Zaterdag 12 April, by afslag Zaterdag 19 April 1890, beide dagen des avonds te seven uren, ten overstaan van Mr. C. H. P. KLA VERWEIDEN, Notaris te Leiden, van: Het onlangs niouw gebouwde HUI8, staande te Leiden, aan den Ouden Ryn, straatnummer 188, by het kadaster bekend Sectie H, No. 2868, groot 48 centiarenbevattende benedenTim mermanswerkplaats; boven: eene Boven woning met afzonderlyken opgang, bestaande in Voorkamer met gestukeerd Plafond, Binnen kamer, Keuken en Zolder met afgeschoten Kamertje. Het perceel is voorzien van Duinwaterleiding en Gasleiding. De Kamers zyn alle behangen, voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verdere ge makken. Beneden in eigen gebruik en de Boven woning verhuurd voor ƒ3.10 per week tot 31 October 1891 mot 1 jaar optie. Te bezichtigen des Donderdags on Zaterdags van 1 tot 4 uren. Te aanvaarden by de betaling der koop penningen op 15 Mei 1890 onder gestand- doening der loopende huur. Meerdere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris KLAVER- WIJDEN, aan het Plantsoen No. 45, alwaar op iederen werkdag tu3schen de veiling en den afslag van 10-3 uren verhoogingen kun nen worden gedaan, tegen genot van (én vijfde der verhoogsom. Het Roode Testament. kohan van NAVIER DE MONTÉPIN. 39) „Dat spyt my. Ik wist die byzonderheid niet. Ik ben vreemdeling, burger der Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika en doctor in de medieynen. Ik was opzettelyk hier ge komen om een belangryk werk te zoeken, dat zich in de bibliotheek moet bevinden." „Ha, mynheer is vreemdeling," zeide de por tier met zekere onderscheiding. „Juist, Amerikaan, zooals ik reeds het ge noegen had u te zeggen. Hier heeft u myn diploma als doctor in de medieynen, afge geven door het bestuur der Universiteit te Nieuw-York." Met deze woorden toonde Jacques het vai- sche diploma, welke hem door Pascal was verschaft. De portier liet hen binnengaan en gaf de noodige inlichtingen. Zy namen plaats in eene van de banken en lazen de gedrukte aanvragen, welke op elke plaats gereedlagen. „Ik zal dit biljet invullen," fluisterde Pascal zyn medeplichtige in het oor, jy hebt je naam reeds genoemd." „Welken naam zal jy dan invullen?" „Den eersten den besten, die my invalt." XXXII. Pascal vulde het biljet in als volgt: „Nommer van de plaats, door den lezer in genomen: 117." „Naam van den schryver: De Laffénias." „Titel van het werk Het Roode Testament, gedenkschriften van den heer De Laffénias om te dienen tot de geschiedenis van Zyne Eminentie den kardinaal De Richelieu, eersten minister van zyne Christelyke Majesteit koning Lodewyk XIII." „Plaats van uitgave: Amsterdam." „Datum van uitgave: Anno Domini 1674." „Naam van den lezer: Jules Durieu." „Woonplaats: Rue de l'universitó No. 28." Pascal bracht dit biljet aan den onder-biblio thecaris. „Het werk zal u aanstonds gebracht worden." De beide vrienden wachtten in angstige spanning. Weldra zouden zy den sleutel van het geheim, dat de millioenen voor hen ver borg, in hsnden hebben. Vyf minuten verliepen, het boek kwam niet. Eene pynlyke onrust kwelde hen; zou er, zoo na gevorderd, eensklaps een hinderpaal zich tusschen hen en dit vermogen plaatsen? vroegen zy zichzelven af. Eindeiyk kwam er een beambte, met een ly vigen foliant onder den arm, naar de plaats, waar de twee vrienden zaten. Met bevende hand opende Pascal het boek. Ja, dat was het verlangdedaar stond de titel Het Roode Testament. „Spoedig, sla bladzyde twintig op," zeide Jacques, die de clausule uit het testament woordelyk in zyn zakboekje genoteerd had. Wat was dat, Pascal verbleekte en staarde met verschrikt gelaat op het van ouderdom geel geworden blad papier. In niets verschilde het van de anderen, geen enkel woord was er onderstreept. „Ik zie niets," fluisterde hy. „Niets!" herhaalde Jacques, „dat is onmo- gelyk. „Zie zelf." „Inderdaad," stamelde Jacques, „maar hoe kan dat? Zou de oude graaf kindsch of zinneloos geweest zyn, toen hij zyn testament schreef?" „Dat kan ik niet gelooven. Zie eens na in je zakboekje, waar het door den graaf be doelde werk is uitgegeven." „Te Amsterdam." „En de datum der uitgave?" „1674." „Ha, dan is er niets verloron, do bibliothe caris heeft zich eenvoudig vorgist. Dit werk is niet te Amsterdam in 1674, maarte's-Gra- venhage in 1677 uitgegeven, dus een herdruk." „Goddank," sprak Jacques. Pascal ging met het boek terug naar don beambte en zeide: „Mynheer, er heeft eene vergissing plaats gehad; dit werk is niet, hetgeen ik aange vraagd heb. Het is de uitgave van 1677 te 's-Gravenhage en ik heb die van 1674 te Amsterdam aangevraagd." De klerk zag hot biljet van aanvrage na en zeide: „U heeft geiyk, mynheer, wy zullen die vergissing onmiddellyk herstellen." De beide vrienden verheugden zich, in de overtuiging, dat hun angst ongegrond was ge weest, maar die overtuiging werd hun spoedig ontnomen, toen eenige oogenblikken later de bibliothecaris zelf by hen kwam. „Mynheer," richtte hy zich tot Pascal, „tot myne spijt kunnen wy u het verlangde werk niet verschaffenhet bevindt zich niet meer in de Bibliotheek." Wordt vervolgd.) Leiden, ter Boekdrukkerij van A, W, SIJTHOFF,

Leidsch Dagblad | 1890 | | pagina 6