Het groote aantal zenuwkwalen CopiëerwerSi Noodhulp, J. G. LANGEVELP, Mare 84. TE HUUR, Waarschuwing J. RE GEUR, HUIS. De Gracieuse. Breuklijders THEE-SOORTEN Nu goed lezen!!! werk Vrouwen liefde, 2 deelen, fonkelnieuwe uitgaaf van ƒ6.50 en het zooeven verschenen Complimenteerboek te zamen voor slechts Twee Gulden. De wijde, wyde wereld. Algemeene Vergadering Ongehoord Aanbod voor Dames en Heeren. Te huur, met Mei: „OVER ZENUWLIJDEN EN BEROERTE'' Roman Weissmann, Adres: BL0EMHARKT 22. Antwerpen, 35 Groenplaats. Feuilleton. Het Roode Testament. Lkjdïh, ter Boekdrukker^ van A. W. SUTHQFF. van de LEDEN van de Vereeniging tot instand houding van het Kolff-Fonds, op a. a. Maan dag 1? Maart, te halfvler, in het Gebouw van 't Nut. De Secretaris, J. H. VAN DER BORG. Mevrouw MULLER BOHN vraagt, we gens voortdurende ongesteldheid harer Tweede Meid, eene bekend met het behandelen der Wasch, Stri ken enz., van goede getuigen voorzien, oin dadelijk ln dienst te treden. Spreekuur 's avonds 8 uur, Oude Vest 45. Zeer smakelijk, zeer waterhoudend en voordeelig in 't gebruik zijn de Van 1. en ƒ1.25 per kilo. VERKRIJGBAAR BIJ: 2 Dcelen Vrouwenliefde voor ƒ6.50 met het voor ledereen onmisbare Compllmenteerboek, te zamen voor den spotprijs van ƒ2. Nos. 1 2. Vrouwenliefde, het veel besproken, prachtige Werk van L. Van Wald, 2 doelen, pas kort geleden uitgegeven voor 6.50. No. .2. Nieuw Compllmenteerboek, Handleiding om zich in gezelschappen onbe rispelijk te gedragen en daarin gepast te spre ken, alsmede opgave der verschillende vormen, waaronder Invitation, Bekendmakingen en hoe de antwoorden daarop behooren te worden opgesteld, met de titilatuur, die aan verschil lende standen der Maatschappij gegeven wordt, verder de regelen der wellevendheid tot in de kleinste bijzonderheden, alsook Toosten, Toe spraken, Brieven enz., ten slotte eene Bloe menspraak, uitgezochte Albumversjes, Lief desverklaringen in Poëzie, eenige nieuwe Aardigheden voor Bruiloften, enz., enz., enz. een boek voor den goeden toon en voor den meer gedistingeerden smaak in taal, in hou ding, in beweging en in gedrag. Redeneer hier niet lang bij U zelf, want ik lever slechts af zoolang de voorraad strekt. Aan den Winkel afgehaald a contant voor slechts ƒ2. Franco thuis op ontvangst van Postwissel, waarbij staat: Voor Dames cn Heeren. D. BOLLE, Bazaar van Goedkoops Boe ken, Hang b/d. Vischmarkt, te Rotterdam. met 1 Mei a. s. of eerder: een Winkelhuis aan de Langebrug No. 71. Te bevragen bij den Heer W. A. VAN LITH, Papengracht No. 18. een net HUIS, met mooien TUIN, aange naam gelegen even buiten de Hoogewoerds- poort, aan den straatweg. AdresN. Rijn 83. van zenuwhoofdpijn af, tot de voorafgaande kenteekenen van apoplexie (hersenberoerte) toe, trotseeren nog steeds alle middelen, door de medische wetenschap aangewend. Eer3t aan den nieuwen tijd komt de eer toe, dat zij door het gebruik maken van den eenvoudigsten weg, namelijk langs de huid, eene physiologische ontdekking gedaan heeft, die na honderden proef nemingen thans over de geheels wereld verbreid is, en terwijl zij in wetenschappelijke kringen de hoogste belangstelling wekt, tevens eene weldaad blijkt te z(jn voor de aan zenuw kwalen lijdende menschheid. Deze geneeswijze is uitgevonden door den gewezen Officier van Gezondheid Roman Weissmann te Vilshofen, en berust op de ondervinding, opgedaan in eene 50-jarige praktijk. Door wasschlng van het hoofd, eenmaal per dag, worden daartoe geschikte stoffen door de huid onmiddellijk aan het zenuw gestel medegedeeld. Met deze geneeswijze werden werkelijk schitterende resultaten verkregen, en zy maakte zooveel opgang, dat van een door den uitvinder geschreven werkje hare voorkoming en genezing binnen korten tijd reeds de 21ste druk verschenen is. Dit boekje bevat niet alleen voor het groote publiek verstaanbare verklaringen omtrent het wezen der nieuwere therapie en de daarmede - zelfs in wanhopige gevallen verkregen uitwerking, maar ook vindt men daarin wetenschappelijke verhandelingen uit de medlsehc binden, die aan deze geneeswijze gewijd zijn, zoomede afschrift van tal van getuigschriften van hooggeplaatste geneeskundigen, onder wie P. Meniere, Med. Dr. Professor aan de Polikliniek, le Parijs, rue Rougemont ÏO; Slelngreber, Med. Dr. praktIzecrend Geneesheer aan het krank zinnigen-gesticht te CliarentonSanltiftsratli Dr. Colin te Stettin; Grossmann, Med. Dr. arrond.-Arts de Jiililingen; Dr. P. Fores tier, Geneesheer-Directeur van liet hospitaal te Agcn; Gehelmrath Dr. Schering, kasteel Gutcnfels, Bad Ems; Darses, Mcd. Dr. Geneesheer-Directeur der galvano-therapeutlschc Inrichting voor zenuwlijders te Parijs, rue St.-Honorc 334 Consul Von Asclien- bach, Med. Dr. te Corfu; Dr. Bushaeh, arond.-Arts te Zlrknltz; Obcr-stabs- arzt Jcchl, Med. Dr. te Wecnen; Dr. C. Bongavcl te La Farrlère (fare), lid van den Consell Central d'hyglènc et de Santé in Fankrijk en vele anderen. Aan allen, wier zenuwgestel racer of minder aangedaan is, of aan zooge naamde zenuwachtigheid lijden, waarvan de kenteekenen zijn: chronische hoofd pijn, migraine (schele hoofdpijn}, blocdaandrang, groote prikkelbaarheid, gejaagdheid, slapeloosheid, lichamelijke onrust en onbehaaglijke toestand; verder alle zieken, die door beroerte getroffen werden, en nog lijden aan de gevolgen daar van, zooals verlammingen, onvermogen tot spreken, zware tongval, moeilijk slikken, stijfheid der gewrichten met voortdurende pijn, plaatselijke zwakte, verzwakking van geheugen, sdz., en zij, die reeds onder geneeskundige behandeling geweest zijn, maar door de bekende middelen, als: onthoudings- en koudwaterkuur, wrijven, electriseeren, stoomlooi- of zeebaden, geene genezing of leniging hunner kwaal gevonden hebben, en ten slotte zij, die vrees gevoelen voor beroerte, en daartoe reden hebben wegens verschijnselen alszlcli aanhoudend angstig gevoelen, verdoovlng ln het hoofd, hoofdpijn met duizeligheid, flikkeringen en donker worden voor de oogen, drukkende pijn onder het voorhoofd, suizing ln dc ooren, het voelen van kriebeling ln, cn het slapen van handen cn voeten, aan al deze drie categorieën van zenuwlijders, alsook aan jonge meisjes, lijdende aan bleekzucht cn krachteloosheid, ook aan gezonde, zelfs aan Jonge personen, die veel met het hoofd werken, en geestelijke reactie willen voorkomen, wordt dringend aangeraden, zich het bovenvermelde werkje aan te schaffen, hetwelk op aanvrage kosteloos en franco verzonden wordt door: Lemaire en Co., Apothekers te Parijs, rue de l'Echiquier 30. Alleen gerechtigd tot verbreiding der geneeswijze van Oud-Officier van Gezondheid, Eere-lid der Italiaansche „Saniteits-orde van het Witte Kruis," en verder te Amsterdam, door M. CLEBAN Co., Heiligeweg 42. Arnhem, .1. DE BEVER, Agent der Scheepvaart-Courant, Rijnkade 71. Rotterdam, F. E.TAN SANTEN KOLFF, Apotheker, Korte Hoofsteeg 1. Utrecht, LOBRT A PORTON, Oudegracht bij de Gaardbrug F. 160. Op dc jongste hyglünlsch-mcdlclnale tentoonstelling te Gent Is de Wclssmann'sche Geneeswijze door de Medische Jury bekroond met de zilveren medaille. De Heer C. J. COSTER, te Leiden, is volstrekt goes Agent meer voor onder- geteekende, en is daarvoor in de plaats ge treden de Heer Zuid-Hollandsche Bierbrouwerij, Pen Haag. Iemand, van middelbaren leeftijd en van onbesproken gedrag, geene bezigheden heb bende, zoekt zoo spoedig mogelijk op een Fabriek, Kantoor, Museum of anders zins. Hoog salaris geen vereischte. Brieven franco onder de letters L L L aan het Bu reel van dit Blad. Direct of later, Winkel- of Dlcht-Huls TE KOOP of TE HUUR gevraagd, (bij voor keur te koop), op uitstekenden stand, liefst op Vischmarkt of Botermarkt. Franco brieven aan het Bureel van dit Blad onder letter A. Tolkomene genezing, der Breuken, speciale inrichting voor Vrouwenziekten, genezing der verzwakkingen en verplaatsing der Baarmoeder. Eene Dame is aan het gesticht verbonden. Dr. WAERSEGERS, Breukmeester van de Belgische Gasthuizen, Groot-Officier, Comman deur enz. van verschillende Orden, 60 gouden Medailles en Eere-Diploma's. Een wereldberoemd werk, 2 deelen, voor slechts f 1.50, spotkoop. Het prachtige wereldberoemd werk van WETBERELL, De wijde, wijde wereld, beste vertaling, geheel compleet-, 2 flinke deelen, mooie druk op velin papier, verkoopen w(j uit voor ƒ1.50. in magnifieken prachtband ƒ1.65. Haast u dus; dit is een der mooiste, beste en degelykste werken van den nieuwen tijd. De wijde, wijde wereld is een werk, dat in geen enkel beschaafd gezin mag ontbreken, dat gelezen en herlezen moet worden. Franco op ontvangst van postwissel, waarop staat toijde, wijde wereld, bi) GEBRs. E. M. COHEN, Magazijnen van Goedkoope Boeken te Arnhem en te Nijmegen. Prijs per kwartaal ^.3Ï$. roman van NAVIER DE MONTÉPIN. 4) „Helaas, en toch heb ik hem nooit ver weten dat zijn fortuin verminderd was." „Wannoer je mil ooit mocht noodig heb ben, Georgine, spreek I" „Mijn vriend, ik ben u dankbaar voor uw edelmoedig aanbod, maar ik wil niet dat Fabieu iets verschuldigd zij, aan wien dan ook. Ik dank ja van ganscher harte, maar ik weiger." „Is die fijngevoeligheid niet wat te ver getrokken „Neen, zy is verstandig. „Ge z(jt nog jong, ge bemint de wereld en uw maiig inkomen dwingt u, haar geheel te ontvluchten. „Ik heb mijn zoon en dat is mij voldoende. Meer verlang ik niet. De graaf zuchtte. Hij bedacht, hoe dierbaar ook hem de eenzaamheid zou geweest zijn, wanneer hy niet alles, wat hem dierbaar was, verloren had. „M(jn vriend, zeide de gravin levendig, ver val nu niet meer in dat somber gepeins. „Neen, neen, laat ons voortspreken. Ge wilt dus by mijn leven niets van mij aanne men, voor u zelve, noch voor Fabieu, het zij zoo, maar het zal niets veranderen aan den inhoud van myn testament. „Gaat ge nu over uw testament spreken? Dat ontbrak er nog maar aan." „Welnu, daarvan zal ik toch niet sterven; ik heb reeds lang geleden myn testament gemaakt." „Ja, den dag, waarop uwe vrouw Marie ter wereld bracht en ik het leven schonk aan Fabieu, besloot ge alle kinderen, die op den- zelfden dag in uw arrondissement geboren werden, in uw testament te bedenken." „En dat heb ik gedaan. Een aanzieniyk ge deelte van mpn vermogen is voor hen be stemd. By myn dood zal Fabieu ryk zyn." „Dat neemt niet weg, dat wy u een lang leven toewensc-hen, myn waarde Philippe." „Het is verre van my, daaraan te twyfelen; maar waar is Fabieu op het oogenblik?" „Op de schilderyen-tentoonstelling, maar ge zult hem zien, wanneer hy terugkomt, want ik reken er op, dat ge lieden by ons blijft dineeren." „Heden niet, myne lieve Georgine." „Waarom niet?" „Ik ben een weinig vermoeid en heb be hoefte aan rust." „Het zy zoo, maar ik zou toch gaarne wil len dat je Fabieu zag." „In langer dan eene maand is hy niet in de rue de Vaugirard geweest. Ik ben wel een weinig boos op hem." Het was buiten zyne schuld. Hy heeft een reisje naar Bourgogne gemaakt en is ongeveer drie weken weg geweest. „Is Paul Fromental nog altyd de intieme vriend van Fabieu?" „Zeker, zy zyn op het oogenblik te zamen op de tentoonstelling. Zy zyn van denzelfden leeftyd, hebben als kinderen reeds met elkaar gespeeld, en zyn door een nauwen vriend schapsband aan elkaar verbonden. Zy zyn zoo goed als broeders." „Dat verheugt my. Paul Fromental is een vriend, waarop men trotsch kan zyn." „Wy hebben beiden niets gespaard om een man van hem te maken, en ons werk heeft vruchten gedragen. Hy heeft zyne examens even schitterend afgelegd als Fabieu." „Ik heb sedert eenigen tyd zpn vader niet ge zien. Hij is, geloof lk, nog altyd even treurig." „Ja, de arme Fromental heeft veel geleden." „Ja, zeer veel. Die veroordeeling heeft zyn leven verwoest." „Fromenlal is een eeriyk man." „Wanneer ik daaraan getwyfeld had, zou ik hem niet in bescherming genomen hebben. Heeft hy u gezegd, waartoe hy zijn zoon bestemt?" „Hy bestemt hem, geloof ik, tot het hooger onderwys." „Dus heeft Paul Fromental niets van de toe komst te vreezen. Hy is, evenals Fabieu, ge boren op denzelfden dag als myne Marie en dus ook in myn testament genoemd. Dat geld kan hem geluk aanbrengen. Ik zou hem en Fabieu gaarne willen zien." „Kom dan terug van uw besluit en blyf dineeren." „Ik kan niet; ik gevoel my zwak en ga. naar huis." De graaf stond op. „Verlaat ge my reeds?" vroeg mevrouw De Chatelux. „Tot myne spyt, dat verzeker ik je. Ik heb myne krachten een weinig overschat en heb behoefte aan rust. Zand my Paul en Fabieu zoo spoedig mogeiyk; ik verlang zeer hen te zien." „Ook zy zullen verheugd zyn u weder te kunnen bezoekenzy hebben u lief als hun vader." (Wordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1890 | | pagina 6