09 dhm 4 Haart 1890, Keukenmeid Lici. c. j. wrnnoon. Derde- of Liimeiimeid. Vestestraatol't :H!:KAN: lK"': Vestestraat Inwoning voor etn Heer Versche Zalm, Krimp-Kabeljauw, Koopje! Zeldzaam! Te huur: STADS -BANK VM LEEMG Zuid-Afrika, Copac, Piel, Bsssiïë TWEE WERKMEIDEN. Groote Voorstellingen. ADYERTENTIËN. De 's-Gravenliaagsclic Hypo theekbank voor Nederland Gelden op 1ste Hypotheek No. 40. G. I. KEIIZER Co. No. 40. O. J. KEIJZER Co. VERSCHE ZALM IJBOKKING bij F. J. DE JONG, Tongen, GARNAJfEN. «T. .A. M. Bekking-, AAN DB «e LEIDEN. HENDRIK P. N. MULLER. Het Groote Woordenboek RAAKT OP!!! Leidbn, ter Boekdrukkerij van A, W. si.TTHOvv Groot, -waarbij een fraai meubelstuk als blijk van waardeering was gevoegd. En de leden van het koor boden den directeur afzonderlijk eene hulde in lauweren en bloemen aan. De heer De Groot antwoordde met den dank aan zyn9 artisten, aan den heer Van der Linden, aan het orkest, aan het publiek en aan de critiek voor hunne medewerking bij den eersten, voor hunnon krachtigen steun b(j de anderen. Hjj verklaarde voort te zullen gaan om 't tot het hoogste te brengen, dat bij in zjjn streven naar het scheppen eener goede, duurzame Hollandsche opera zou kun nen bereiken, overtuigd, te kunnen blijven bouwen op den kunstzin van de Amsterdam mers en de Nederlanders. .Het publiek juichte met groote instemming de krachtige woorden toenog een paar malen moest het scherm rijzen en maakte de direc teur zjjn compliment voor de hem gebrachte echoone hulde. Vermelding verdient nog dat bij de vele cadeaux en kransen, de heer Johan Schmier, eerste bas, eene voor hem geheel eigenaardige hulde gevoegd had, nl. diens bekende com- ■positien: „Pruimeboom", „Gebroken Glas", „Geschenk", „Onweder", Flipje, vader en de -tuinman" en „Het Vinckennet", te zamen gebonden in een net album met opdracht. De heer Schmier had dit, zonder vermelding van inhoud, laten overhandigen. In de gistermiddag gehouden zitting van den gemeenteraad te Amsterdam, is het voor stel van de heeren Helneken c. s., om pogin gen aan te wenden, om de theologische facul teit als verplicht leervak bij het hooger onder wijs op te heffen, aangenomen met 17 tegen 16 stemmen. BjJ den aanvang der Raadszitting deelde de voorzitter mede dat ingekomen was een adres van J. C. Benit te Nieuwer-Amstel, waarbij hij, als daartoe gemachtigd door A. Hentschel te Berlijn, aanbiedt om de straten, grachten, pleinen enz. van Amsterdam te reinigen, te besprengen en van sneeuw te be vrijden, mitsgaders de riolen te ledigen voor 15 pCt. onder den thans kostenden prijs. Dit adres werd in handen van B. en Ws. gesteld ter afdoening. Van den heer M. C. G. G. Van den Andel was het. verzoek ingekomen om concessie tot het oprichten van een centraal station ter levering van hydraulische beweegkracht ten behoeve der kleine industrie en het leggen van de daartoe benoodigde pijpen. In eene te Amsterdam gehouden bijeen komst van bestuurders der Doopsgezinde Sociëteit is tot. opvolger van dr. J. G. De Hoop Scheffor, ^ls hoogleeraar aan het Doops gezind seminarie aldaar, benoemd dr. S. Cra mer, te Zwolle. Voor eene eivolle zaal is te Rotterdam in den grooten Schouwburg opgevoerd Lodew(jk Mulders nieuw blijspel „Een gevaarlijke vrien dendienst." Het stuk vond veel bijval; aan het slot werd de auteur ten tooneele geroepen en als met kransen overladen. De heer W. Van Zuylen, wien3 benefiet het was, ontving eenige kransen. De vertolking van het nieuwe stuk wordt zeer geroemd. Het stuk is in fraai Hollandsch geschréven en de handeling zeer boeiend. Ook komen in den conversatietoon tal van geestige zet ten voor. Tot slot werd opgevoerd een drama van Theuriet, getiteld „Jean Marie," waarin de heer Van Zuylen andermaal gelegenheid vond van zijn veelzijdig talent te doen blijken. Ter schilderijen-veiling in „De Brakke Grond" te Amsterdam waren de voornaamste prijzen; Artz, een van 1235 en een van 990, Cornelis Bisschop 730, Leon Herbo (Les senses) 300, Herman Ten Kate ƒ1215, B. C. Koekoek (winter) 1010, Charles Lan- delle (La Messagère des tempêtes) 1825, -dezelfde (Jeune fille oriëntale) 610, H. W. Mesdag 750, Louis Meyer 700, Neuhuys f 726, Nordgren ƒ600, A. Pasini ƒ1175, Rochusson 1510, dezelfde (Het Loo) 610, Springer (Monnikendam) ƒ600, Stevens ƒ790, Verschuur 705, Waldorp 710, Jan Weis senbruch 840. Thans zegt men weer dat de heer Domela Nieuwenhuis, na zyn vertrek uit Beriyn, zich te Hamburg een pas heeft doen bezorgen en daarop naar Beriyn is teruggekeerd. Te Brussel is teruggekeerd de socialist Van Bevoren. Volgens diens opgaven zyn hy en het lid der Kamer Domela Nieuwen huis eerst vyf dagen na hun verblyf te Beriyn ontdekt, en wel nadat zy een bezoek hadden gebracht aan de bureelen van het orgaan der socialisten het „Yolksblatt." De aandacht der politie zou op hen zyn geves tigd geworden, doordien de werklieden, die voor de bureelen verzameld waren, ruimte voor hon maakten, met den uitroep; „Laat doorgaan, 't zijn de Hollandsche afgevaar digden". Den volgenden dag, Zaterdag-ochtend, kwam in een klein hotel, waar zy logeerden, het „Dessauer Hof," een politie beambte, op het oogenblik dat de beide socialisten zaten te dejeuneeren. Hy vroeg naar hun paspoort en op grond dat zy er geen by zich hadden, moesten zy den beambte aaar het politle-bureel volger. Na vyf uren gewacht te hebben in eene wacht kamer, waar hun ververschingen werden ver strekt, ontvingen zy den last Berlijn vóór middernacht te verlaten. Denzelfden avond deden zy dit en vertrokken naar Hamburg, waar zy Zondag en Maandag ongestoord bleven. Domela Nieuwenhuis heeft het bovenver melde paspoort, waarmede hy nu weer naar Beriyn is teruggekeerd, uit Nederland naar Hamburg doen komen. Delft, 27 Feb, Boter ƒ64 a ƒ74 per V, vat of 40 KG., dat ia: ƒ1.60 a 1.85 per KG. Aanvoer 208;8 en 126/16 v., aamen 5420 KG. Hoorn, 27 Febrnari. Kaae. AaDgevoerd 37 atapels, wegende 10,044 KG.; prjja: kléine ƒ31.50; Commissie 82.75. Handel matig. Woerden, 26 Febrnari. Op de kaasmarkt waren heden 4 partfien Goudacho aangevoerd, die voor ƒ21 a 24.50 per 50 KG. werden afgedaan. Schiedam, 27 Febrnari. U rn per HL., zondax faal of bel., 9.75. Jenever 13.75, id. Amat, proef ƒ16.25. Spoeling Bevallen van een Zoon Mevrouw I. E. VAN STEIJN - RUIJS. Zostïrwoudï, 27 Februari 1890. Heden overleed, te Baitem, noch onver wacbt zacht en kalm, in zyn Heer en Hei land, onze geliefde Zwager, de WelEdl. Heer H. HASSELMAN, in den ouderdom van byna 80 jaar. D. PANDER. Wed. C. HOGENDOORN Pakmir. Leideh, 26 Februari 1890. Eenige en algemeen e kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, na een kortstondig iyden, onze geliefde eenige Zoon JOHANNES JACOBUS, in den ouderdom van byna 18 jaar. Allen, die hem gekend hebben kuinen ons groot verlies beseffen. Namens verdere Familie, T. OUWERKERK. A. E. OirWÊRKERK Armoe. Leiden, 27 Februari 1890. (Oranjegracht 12.) Degenen, die iets te vor- deren hebben van- of ver» gehuldigd zyn aan de onder voorrecht van boedelbeschryving aanvaarde nalatenschap vanHEMDRIKOVERDUIN, in leven Zwartverver, gewoond hebbende en overleden te Leiden den 11 den Februari dezes jaars, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen "vóór of op den 8sten Maart as., ten kantore van A. J. RIJSHOUWER, Notaris te Zoeterwoude. verstrekt gelden ter leen onder 1ste hypothecair verband op huizen en landerijen. Inlichtingen te bekomen ten kantore der Bank, Gedempte Raamstraat Ha, te 's-Oraven- hage en by den Heer J. BE CBAAFF, wonende aan de Spanjaardsbrug, by Leiden. beschikbaar a 31/», m ?C-> tot hoogstens 60 pCt. der getaxeerde waarde van het onderpand. Wordt verlangd, tegen 1* April: eene Loon ƒ100. En tegen Mei: loon ƒ00 en verval, allen P. G. en boven de 20 jaar. Aanbiedingen in persoon aan Mevr. RAABE, Huize Stadwijk, te Voorschoten. Is het goedkoopste adres voor zuiver gebrande Koffie van de beste tot de minste qualiteit; voor HH. Winkeliers tot ongekend lage prijzen; dagelijks versch gebrand. KOFFIEBRANDERIJ VAK: en KOORNBRUGSTEEG 5. SPECIALITEIT VOOR De ondergeteekende, aan het hoogst vereerend verzoek van vele Familiën voldaan hebbende, om zich ook in te richten voor kleinere Partyen, alsHuwelijks-, Verjaar feesten, Feesten op Bewaarscholen, enz., enz., heeft kosten nog moeite gespaard tot het arrangeeren van I de Oud-Hollandscbe Poppenkast, Kin derspelen en meer amusementen. Vertrouwende met eene voortdurende begun stiging vereerd te mogen worden, heeft hy de conditiën, met of zonder Muziekbegeleiding, zeer biliyk gesteld. Hoogachtend, UEd. Dm. Dienaar, B. Tb. 9CHRAMADE, Arrangeur en Directeur van allerlei Festiviteiten. SF-Josephstraat lOS, b. d. N. Binnenweg, 19* ROTTERDAM. Te ontbieden door geheel het Ryk. Wordt zoo spoedig mogeiyk gevraagd, ia de nabijheid van Leiden van zwakke geestvermogens, die zorgvuldig toezicht behoeft. Adres onder letter IV aan. het Bureel van het Leidseh Dagblad. VISCHMARKT 10. Telephoonnummer 33. Krielen (DorkiD), broed 1889, grootte en kleur patrys. Twee met 1 haan ƒ15.-; drie met 1 haan ƒ20.-, ook goed gecon- serv. Mangel met elkenh. Blad. Brieven franco onder letter B aan het Bareel van dit Blad. de3 voormiddags to half tien, en zoo noodig den volgenden dag, aan de K.-K. Pastorie in de Zuidbuurt te Zoeterwoude, zullen, ten over staan van Mr. L. M. J. H. KERSTENS, No taris te Leiden, (om contant geld) in het openbaar worden verkocht: Mahoniehouten en andere Salon- en Slaap kamermeubelen, als: Canapé, Buffet, Buffet kastje, Schryfbureau, Secretaire,diverseTafels, Voltaires, Stoelen, Bidstoelen, Ledikanten met Behang, Pendules met Coupes, Spiegels, glazen Kaarsenkroon, ivoren Kruisbeeld, Kachels, veereu Bedden, Bed- en Tafellinnen, Over- gordynen, Vloerkleeden, enz; voorts: gouden Horloge, diverse zilveren Lepels en Vorken en andere zilveren voorwerpen, eenige kippen, eenden, kalkoenen en poulepintades. Te zien: daaas te voren van 10-3 uren, Gevraagd, met Meieene bekwame die ook huiswerk wil verrichten. Adres: Plantage 5, alhier. een net HUIS met 4 Kamers, vele gemakken en flinken TUUV, voor ƒ35#'s jaars, op den Vliet by 't Rapenburg. Desverkiezende ook eer. daarachter gelegen Pakhuis. Brieven franco onder lett. K by den Boek handelaar J. H. ZITMAN, te Leiden. znllen op Dinsdag 11 Maart 1890, 'e voor- middags te 9 uren, worden verkocht de PA\BK\, welke beleend zyn in September, October on Aowcmber 4St8welker ver koop inmiddels kan worden voorkomen tot O Maart a. s., door aanzuivering der ver- loopen Interesaen. By A. W. 9IJTHOFF, be Leiden, is zooevea verschenen REISHERINNERINGEN van De Delagoa-Baai. Natal. Do Trana- vaal. De Diamantvelden. De Cranje-Vry- ataat. De Kaapkolonie. Het 33 platen en 3 kaarten In En- gelachen band ƒ11.90. Cognac (George Seguin tc Co.), per fleecb ƒ2. ƒ1.80, ƒ1.50. Punch-Siioop van Rum (Hellebrekers Sc Zonen, Botterdam), per flesch ƒ1.50, ƒ1.20, ƒ1.— Bessenwyn (gewas 1888). Witteper fiesch f 0.45. Roode„0.40. A. WAGEMAMS, Rapenburg 97. Denkt niet ik heb den tyd nog, en zal dat later wel koopen, denkt dat niet, want dan ia het onherroepoiyk voor geen goud meer te bekomen. Wie het Groote Woordenboek nog voor hat bagatel van 45 Stuivers hebben wil, moet spoedig profiteeren. Groot Kunstwoordenboek van P. WEILAND, omvattende uitvoerige verklaring van alle vreemde Woorden, Benamingen, Gezegden, Spreekwyzen enz., die dagelyke in de samen leving worden gebruikt, 3de vermeerderde druk, byna 800 bladz., in linnen band met vergulde rugBtempels. Prys 7.60, voor den Bpotpiys van 2.25. Voor elk beschaafd menscb, op elk kantoor, in elk studeervertrek, in elke bibliotheek is dit groote, fraai gebonden Woordenboek over Kunst en Wetenschap in werkeiykhertd onmis baar; het mag een wonder heeten, dat ik den laatsten voorraad voor den minnen prys van elecbts ƒ2.25 van de hand doe. Talmt vooral niet om uwe bestelling te doen, want de voorraad mindert sterk en is spoedig totaal uitverkocht. Verkrygbaar by D. BOLXE, Bazaar var. Goedkoops Hoeken, Hang by de Vischmarkt, te Botterdam. Franco uitsluitend op ontvangst van Postwissel, waarby te schrgven„Hel -rsolc Kunstwoordenboek,

Leidsch Dagblad | 1890 | | pagina 4