Verloren: Bosch-Viooltjes Opiim Vniwillip Mo* Burgerlijke Stand. ADYEBTENTIËN. zeide voor do wyze, waarop spreker zyne meening omtrent het Slüjd-onderwija had doen kennen. Vóór hot elniten der vergadering nam dr. De Looe het woord om de hoeren De Sturler en Van Wensen, die als leden van het bestuur waren afgetreden, dank te zeggen voor al hetgeen z(j in het belang van het departement, en niet het minst het vorige jaar, gedaan hadden. 22 Febr. '90. V. v. W. Gemengd Nieuws. Den 16don Maart a. s. hoopt de adjudant onderofficier vaandeldrager by het 4 ie regiment infanterie C. C. Van den Bergh, den dag te herdenken, waarop hy vóór 30 jaar tot den graad van onderofficier by ge noemd regiment werd bevorderd. Als byzonderheid kan worden medegedeeld dat reeds Maandag 11., 17 Febr., by A. Kruit te Katwyk aan Zee 9 kuikens zpn uitgekomen. Dagelijks komen daar schuiten met versche vi ch aan. De prijzen dalen. Kleine braad geilt 2 tot 2.25, grootere 3 tot f 3 50 per mand. Enkele schuiten maken nog ruim 100 be somming in de week. In de Chasséstraat te 'sHage is heden een hangsteiger, waarin een verver ea een verversjongen aan het werk waren en welke aan de dakgoot vastgehaakt was, losgeraakt en op straat terechtgekomen. De beide personen voelden den bak onder hun lichaam verdwijnen. De jongen had de tegen woordigheid van geest zich met de handen aan de dakgoot vast te klampen, uit wolken benarden toestand hy gered werd zoodra het ongeval werd opgemerkt. Hy werd ge grepen en door het dakvenster binnengebracht. De verversknecht stortte ongelukkigerwyze op straat en werd in levensgevaarlyken toe stand opgenomen en naai' het ziekenhuis overgebracht. De bak is tegen de straatsteenen gebroken. Gistermiddag had een jongen, die met andere joDgens aan de Gedempte Binnenrotte te Rotterdam speelde, het ongeluk door een tramwagen te worden overreden, waardoor zyn linkerbeen boven de knie op minstens twee plaatsen gebroken is. Nadat het been aan het politie-bureel aan de Kaas- maikt door een geneeskundige was gezet, is de jongen per rytuig naar het stedoiyk zieken huis overgebracht. De koetsier van de tram heeft geen schuld. Donderdag-avond is de wissel wachter Wassink aan het station Zutfen door een trein overreden en aan het hoofd ernstig verwond. Gistermorgen is de man aan de gevolgen in het gasthuis overlelen. Gisternacht is de stoomkoren- molen van Knoppien te Nieuwe-Pekela totaal afgebrand. Alles was verzekerd. Tan het Ransdorpervisschers- vaartuig „R. D. 19" is de knecht, een jonge ling van omstreeks 18 jaar, in vol zee over boord gevallen, en niettegenstaande de pogin gen, tot zyne redding aangewend, verdronken. De Ned. Studenten-Roeibond heeft besloten den Universiteits-wedstryd dit jaar weder te Haarlem te doen houden en wel op 1 Juni. De studenten-roeivereenigingen van Oxford en Cambridge zullen voor dezen wedstryd uitgenoodigd worden. Eene Berlynsche apotheek verkocht in ééns maand voor 250,000 gd. aan antipyrine! De brand te Amsterdam. By den brand in den Stadsschouwburg zyn o. a. ook nog verbrandeen ameublement van de firma Pander, uit de Kalverstraat, en eenige Atjehsche wapenen, uit het Museun voor land- en volkenkunde van „Artis", alsmede vele onderscheidingsteekenen van ridderorden van do firma Van Maarsseveen, al welke zaken op verzoek ter leen waren afgestaan voor de laatste en voorlaatste opvoeringen. Nog steeds smeult bier en daar het vuur en stygen rookwolkjes op. Om hot gebouw is eene houten afsluiting gemaakt. Het biykt nu dat de meubelkamer gered is. Onder de puinhopen In de voormalige kleed kamer zyn nog eenige ongeschonden voorwer pen vandaan gebaald. Zoo kwam er gistermorgen eeno geheel gaaf gebleven kist van mevrouw Sophie De Vries te voorschyn. Men verneemt nog dat mevrouw Pauwels- Van Biene en de heer Clous geassureerd zyn. De zoon van den heer Stumpff bekwam, by het redden van de brandkast, eene ernstige verwonding aan zyn voet, waar de brandkast op viel, waardoor hem twee teenen werden gebroken. Do gasfitter, die zyn sohat in het gebouw geborgen had, was gistermorgen aan het via- schen. Van 100 gouden tientjes bad hy er reeds 11 teruggevonden. Het papieren geld is natuuriyk verbrand. De brandkast van den heer Desuiten met 1800 is eveneens teruggevonden. Door den Raad van Beheer is besloten, dat de contracten met de artisten gewoon door zullen blyven loopen en dat hen eene maand gage extra zal worden uitbetaald, ter tegemoetkoming in de geleden schade. Eene konlnklyke daad zeer zeker 1 Daardoor vervallen de pogingen, door enkelen reeds gedaan, om ten voordeele der artisten, die door den brand schade leden, eene voorstelling te doen geven. Het inwendige van het gebouw^ is eene ruïne van verbrande goederen, waaruit pilaren en gaspypen in de onmogelykste krommingen naar boven steken. Gisternamiddag werd in „Eensgezindheid" eene vergadering gehouden door het hoofd bestuur van het „Ned. Tooneelverbond" tot het constitueeren eener commissie om gelden te verzamelen voor de slachtoffers, de artisten en het talrijke personeel. In het buitenland worden reeds weldadig heids-voorstellingen voor de slachtoffers voor bereid. Door dezen brand zal van den Parkschouw burg (directeur de heer De Groot) een veel drukker gebruik dan tot nog toe gemaakt worden. De voorstellingen van de Fransche en Duitsche opera-troepen, welke steeds in den stadsschouwburg werden gegeven, zullen in dit seizoen in den Parkschouwburg plaats hebben. Sigrid Arnoldson trad er reeds op als Mignon. Ook de Wagnerconcerten zullen in den Parkschouwburg worden gegeven. Even eens was de heer De Groot in onderhandeling met den Raad van Beheer van de Kon. Ver „Het Nederlandsch Tooneel." De brand komt den Parkschouwburg dus wel ten goedo. Telegrammen. BELGRADO, 21 Februari. De Skoeptschina he )ft by eerste lezing de wet betreffende den afkoop van het zoutmonopolie aangenomen. De commissie voor de financiën heeft eerst gisteren de wet op de nieuwe leening van 26 millioen goedgekeurd. SOFIA, 21 Februari. Het verzoek van Rus land tot betaling der achterstallige bezettlngs- kosten is thans in eene officiëele nota gefor muleerd. Deze stap der Russische regeering geeft tet vele beschouwingen aanleiding. Alles duidt aan dat Bulgarye aan zyne ver plichting zal voldoen. BERLIJN, 21 Februari. Volgens bericht uit Bern zal de Berlynsche conferentie tot be scherming der arbeiders worden gehouden vóór de Zwitsorsche, die voor onbepaalden tyd wordt uitgesteld. Die te Beriyn vindt in Maart plaats. BERLIJN, 21 Februari. (H. C.) De alge- raeere indruk der Ryksdags-verkiezingen is deze, dat de socialisten overal sterk in kracht ?yn toegenomen. Hun „Volksblatt" roept heden dan ook uit: „In de hoofdstad des Ryks heeft de sociaal-democratie de schitte rendste overwinning bevochten; met de aan hangers van het Manchesterdom is afge rekend!" De „National-Zeitung" doet de noodzakelyk- heid uitkomen, dat alle ordelievende partyen by do herstemmingen ééne lijn zullen trek ken tegen de sociaal-democratie. Eerst de afloop der herstemmingen zal beslissen hoe de Ryks dag is samengesteld. BERLIJN, 22 Februari. De Ryksbank heeft haar disconto tot 4 pCt. en hare rente van beleeningen tot 4'/, en 5 pCt. verlaagd. BERLIJN, 22 Februari. Tot dusver Is do uitslag bekend van 255 verkiezingen. Geko zen zyn 26 conservatieven, 10 vry-conserva- tieven, 11 nationaal-liberalon, 62 leden van het centrum, 12 Duitsch-liberalen, 20 sociaal democraten, 3 Polen en 10 Elzassers, 3 leden der Vnlkaparty en 1 Deen. Er moet in 100 districten herstemd worden. In herstemming komen 13 conservatieven, 14 vry-con8ervatieven, 58 nationaal-hberalen, 15 leden van het centrum, 40 Duitsch-libe ralen, 43 sociaal-democraten, 2 Welfen, 4 Polen, 1 Elzasser en 9 leden der Volksparty. NIEUW-YORK, 22 Februari. De invoer in de afgeloopen week vertegenwoordigde eene waarde van 10,856,071 dollars, waarvan 4,300,116 voor geweven goederen. Aan geld werd uitgevoerd een bedrag van 687,100 dollars. LONDEN, 22 Februari. Aan de „Daily News" wordt uit Belgrado gemeld dat een persoon by het eindigen van den ministerraad den minister van binnenlandsche zaken met een steen aan het hoofd wondde. De man is niet in hechtenis genomen. MADRID, 22 Februari. De minister van marine heeft een plan ontworpen tot reor ganisatie van de vloot. By de Philippynsche eilanden zal een eskader gevormd worden, bestaande uit 7 oorlogsschepen en 4 torpedo- beoten. BERLIJN, 22 Februari. Het Bank-disconto is heden op 4 pet. verlaagd. LEIDEX, 12 Februari. Weerbericht (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instit.) Verw.veranderlyke wind. Z. D. H. de bisschop van Haarlem heeft benoemd tot deken en pastoor te Zoeterwoude den weleerw. heer P. C. X. Mosmans, en tot pastoor te Den Burg, op Tessel, den weleerw. heer C. Maat, die kapelaan was te Amsterdam. Het feestje, Woensdag op het Loo ge geven voor H. K. H. de Prinses, ls best ge- Blaagd. Er waren ongeveer 20 kinderen ge vraagd uit Apeldoorn, Deventer en Zutfen. Alle kinderen kregen geschenken van eene tombola. Ten slotte konden de kleinen hun hart ophalen aan een bal. De bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Monster den heer J. J. Eldering; tot pastoor der parochie van den H. Johannes den Dooper te Haarlemmermeer den heer J. Van 't Westeinde; tot pastoor te IJmuiden den heer H. J. Borghols, die kapelaan was te Amsterdam (H. Catharina), en tot kapelaan te 's-Gravenhage (H. Antonius) den pater J. G. Brico. By de uitgevers Cremer Co., te 's-Gra venhage, is van de pers gekomen het eerste nommer van een nieuw blad, dat, te rekenen van den eersten Maart dezes jaars, op den lsten en löden van elke maand zal verschy- nen, onder den titel van„Brandnetels," satyriek en humoristisch blad voor notariaat en registratie. Het examen van hot- oudste jaar de-» adelborsten aan het instituut te Willemsoord' begint op 12 April. By koninkiyk besluit van 14 dezer is de heer L. Van Riet, consul te Buenos-Ayres, bevorderd tot consul-generaal voor de Argen- tynsche Republiek, Uruguay en Paraguay, en is de heer J. De Boer te gemelder plaatse benoemd tot consul aldaar buiten bezwaar van 's Ryks schatkist. WARMOND. Geboren: Carolas Johannes, Z. van A. Meekers en M. Van der Voort. Anna Maria, D. van L. P. De Haas en A. M. Doeewflk. RIJNSBURG. Geboren: Adrians, D. van Nico- laas Glasborgen en Kaatje Heemskerk. Leendert, Z. van Albertus Noort en Vrrjna De Mooy. Overleden: Dirk De Koning, M. 49 jr., ge huwd met Gerritje Star. ALKEMADE. Geboren: Jacobus Johannes, Z. van J. Van der Meer en M. Van der GeeBt. Overleden: Johannoe Turk, 7 d., Z. van N. Turk on M. Van der Ploog. Wilhelmina Maria Weatateijn, 14 m., D. van E. Woststejjn en W. M. Van der Stoel. Nicolaaa Vaneman, 23 j., Z. van Th. Vaneman en M. Meijer. Catharina Van der Zwet, 19 m., D. van P. Van der Zwet en W. Koek. Johannes Do Prie, 19 j., Z. van W. De Prie en A. Turk. Cornelis Hoogenboom, 2 j., Z. van Th. Hoo- genboom 6n M. Heotman. In de Ited. Werklnr. zyn opgenomen DATUM. D A 0 E N. Volw. pers. Kinde ren. Toto tl 16 Febr. Zondag 50 16 66 17 Maandag. 78 20 98 18 Dinsdag 79 15 94 19 Woensdag 82 14 96 20 Donderdag 81 14 95 21 Vrijdag 85 18 103 22 Zaterdag. 73 17 90 Marktberichten Lelden, 22 Februari. Heden aangevoerd: Tarv heoïoliter. Wintertarwe -.a -•Zomertarw» f a f Rogge H. L. Winterrogge ƒ-.— t ƒ-.Zomerrogge ƒ- a ƒ-•Gerat 3 H.L Zamergerst 4.— a 4.73. Chevalior-gewt ƒ6.50 a ƒ6.Haver 5 H. L. Zware Haver ƒ3.50 a ƒ4.—. Liohte Haver ƒ8.ƒ8.50. Maïs 8 H.L ƒ5.50 a ƒ6.—. Botor: Aanvoer 4070 -eg 1ste qualit. per l/4 vat ƒ62. a 72.— 2d» quali per V4 'at 48.— 60 - late qualit kilogr. ƒ1.55 ƒ1.80; 2de qualit. per kiiogr. ƒ1.20 ft ƒ1.50. *r. Zwarte Tur».dubb. heet. 0.27 a 0.30. Hoofddorp, (Haarlemmermeer), 20 Februari. Witte tarwe ƒ6.25 a 0.90. riatarwo Rogge ƒ4.90 a 5 80. Haver 6.25 a f 7.25. Chevaliergerst a Wintergerat f 4.95 a 5.65. Zomergerst /4.20 a ƒ4.50. Duivenboonon 6.40 a Paardenboo- nen ƒ5. - a 5.50. Bruinobeonen a Groene Erwten 5.70 a ƒ0.10. Voor schoten. Voorspoedig bevallen van een Zoon H. J. GESINK v. Reemst. Leiden, 22 Februari 1890. Zeer voorspoedig bevallen van een flinken Jongen 8. M. C. VAN DER WALLE-Van a«erom. Leiden, 22 Februari 1890. (Haven 9). Voor de zeer talryke bewyzen van deel neming, ontvangen by het overiyden onzer geliefde Moeder en Bebuwdmoeder Mej. de Wed. G. J. BREUKINK, geboren Spitholt, en van onzen geliefden Broeder en Behuwdbroe- der, den Heer H. J. BREUKINK, overleden te Bronkhorst en Steenderen, in Gelderland, be tuigen wy onzen hartelyken dank. C. C. BREUKINK. C. YPERLAAN—Breukink. D. P. YPERLAAN. H. J. CHRISTIAANSE Breukink. O. CHRISTIAANSE JR. Leiden, 22 Februari 1890. Voor de vele blyken van deelneming, ont vangen zoowel binnen als buiten de stad, by het overiyden van myne geliefde Echtge- noote Mejuffrouw ELISABETH VAN VEEN, betuig ik, ook namens de Familie, mgnen hartelyken dank. J. KRUYK. Oegstgeest, by Leiden, 22 Februari 1890. Voor de vele bewyzen van deelneming, ont vangen by het overiyden van myne innig geliefde Dochter MARIA KIEVIT, betuig ik, ook namens myne kinderen, mynen oprech ten dank. D. KIEVIT. Zoeterwoude, by Leiden, 22 Febr. 1890. Mevrouw de Wed. B. TER HAAR Jz.— Hütte betuigt door dezen haren oprechten dank, ook namens hare Kinderen, voor de deelneming, ondervonden by haar geleden verlies. Wassenaar, 23 Februari 1890. Die iets te vorderen heb ben van, of verschuldigd zyn aan do nalatenschap van den ZeerEerw. Heer PETKFS VAR! DEK YVERFF, in leven Deken en Pastoor te Zoeterwoude en aldaar den 18 Februari 1890 overleden, worden verzocht daarvan ten spoedigste opgave of betaling te doen ten kaDtore van Mr. L. M. J. H. KERSTENS Notaris te Leiden, of ter R.-K. Pastorie de Zuidbuurt te Zoeterwoude. op den Haarlemmerweg: eene Edel nar- ter Slof. De eerlyke vinder wordt verzoeh ze tegen belooning terug te bezorgen by dei Heer W. SPLINTER, Gouden Bal", te Lei den, of by den Heer MACHEN, te Warmond van J. C. BOLDOOT, per flacon 0.50 en ƒ0.30. Meiklokjes pe flacon ƒ0.30 by A. WAGEM.IRfS. Rapenburg 97. Mr. TH. W. VAN DER SCHALK, Notari ter standplaats Noordwrjk, zal by opbo op Zaterdag 8 Maart 1890 en by afslag o Zaterdag 15 Maart 1890, telkens des avond te 7 uren, in het Notarishuis aan den Bur te Leiden, in het openbaar verkoopen Het ZOMER- en WINTERVERBLIJF Oi Genoegen, bevattende 7 Kamers, alle behai gen en de meeston van Stookplaatsen voo zien, 2 Keukens, 2 Kelders, 3 Zolders, We water- en Regenwaterpomp en verdere g< makken, met SCHUREN, HOUTLOODS, ERï BOUWTERREIN en TUIN- of BLOEMBOl LENGROND, buiten de stad Leiden, aan bi Schelpenpad onder Zoeterwoude, F, 250 251, groot 23 aren, 98 centiaren. Te veilen in 2 perceelen. Te bezichtigen op Dinadag en Donderds van iedere week, des namiddags van 2 ti 5 uren, en te aanvaarden de Gebouwen en S op 5 Mei a. e. en het overige by de betaling di kooppenningen vóór of op 15 April a. met uitzondering van het gedeelte, dat mi Bloembollen is beklant en eerst aanvaai kan worden na de opname dier Bollen. Breeder by biljetten. InlichtiDgc te bekomen ten Kantore van genoemdf Notaris.

Leidsch Dagblad | 1890 | | pagina 6