Oplossing van het Prijsraadsel. JUWEELTJES, ADVERTENTIES. De negen woorden zyn Zwolle Omelet Monnik Emilie Rivoli Zgierz Oranje Racine Galatz De naam van het gebouw ia dueZomer zorg. De naam van de ongosteldheid of ziekte: Zeeziekte. P.S. Yoor den naam van de stad in het westen van Rusland kwamen ook andere namen in als de bovenstaande, welke namen insgelijks goed waren. In plaats van Rivoli had menigeen geschreven Rimini, hetgeen fout was en niet medewerkte tot voldoening aan de voorwaarde omtrent het zesmaal voor komen van do letter 1. De vrouwennaam ver schilde ook nogal, maar was in de meeste gevallen goed. Zelfs slaagden eenigen er in juist door dien naam het vereischte aantal I's to erlangen. C. v. d. Voorden, H- H. B. Vos, S. B. Vos, P. Vreem en mej. T. J. De Vroede. P. Walenkamp, N. v. d.- Walle, F. Weber T. A. Wempe, L. A. Werner, J. v. d. Wiel, A. Well, Willebrands, mevr. A. Winckel, M. J. Witman8, J. G. Wuyster, J. E. v. d. Wjjck, F. v. Wijk, H. J. v. Wjjk en H. v. Wijngaarden. J. H. Zaayer, M. Zandvliet en G. Zirkzee. De namen der inzenders van de goede oplossingen zijn de volgende: J. M. v. Andel. A. J. Bakker, B. Bakker, A. J. v. Beek, C. M. v. Beek, H. L. E. v. d. Berg, P. J. v. d. Berg, C. C. v. d. Bergh, Joh. Bey, J. Beyerman, C. R. Bik, J. D. Blanken, A. Bloem, Blok, J. Boehmer, familie Koopman6 v. Boe- keren, J. G. Boerlage, H. H. Bolland, M. Bollinger, J. Borneville, S. Broekhuizen, J. Ten Brink, H. Bruis, P. A. v. d. Burg, H. Burger en Henri Bjjleveld. Mej. M. B. Christiaanse, W. L. Christiaanse, P. J. Coffrie, C. Collée, C. D. Colpa, B. Coops, W. Corporaal, mevrouw Cosjjn, P. J. Courée Jr. en W. Cramer. V. J. v. Dam, M. v. Dam, H. W. L. Das, F. A. Dee Jr., Hugo Dietrich, familie v. Dissel, M. v. Dissel, J. Van Dorp, B. Van Dorsten Bz., A. M. Dros, C. B. Duyster Jr. en F. M. Duy verman. Mej. Engelmann en Th. Enderle. A. Le Feber, A. D. H. Fockema Andreas, J. W. Florijn en mej. H. Fraser. W. G. La Garde, mevr. v. Gemert, mej. H M D. v. Gelder. M. R. v. Gelder. W. M. A. De Goeje, E. M. De Goeje, mevr. Goekoop, Just. v. Gogh, Willem De Graaff, Z. J. H. Greeve, M. R. Idema Greidanus, G. Groen, N. Groen, F. J. Groesbeek en J. Gubbi. H. J. De Haan, J. M. Th. De Haan, P. De Haas Jr., Cato Hakkenberg, G. M. Hamersma, H. F. W. Hanozet Gordon, A. Hartevelt, A. A. Hasselbach, Caroline v. Hasselt, J. M. Helling, W. F. v. d. Heyden Jr., P. J. v. d. Heyde, D. A. Heynsius, C. F. L. Heymans, P. v. d. Hoeven, G. G. v. d. Hooven, H. W. Hoogeborm, M. Hooiberg, M. P. v. Hooidonk, Max. v. d. Horst en L. B. Den Houter. C. Japikse, H. Japikse, J. De Jong en mej. E. Juta. Johanna v. d. Kaay, G. H. Kaiser, K. W. Karg, D. A. Kelder, G. II. Key. Kips, A. Kist. P. J. W. Knaap, C. P. v. Koeverden, W. Koolhaalder, M. Kooy, S. M. Koster, M. J. P. F. Kosters, W. F. Kret, D. J. Kruyff, W. S. C. Kuenen en Christina Van Kuyk. J. Labree, J. Labree, L. A. De Lange, H. C. Van Leeuwen, C. L. v. d. Lelie, P. Lem, mej. S. Van Logchem, N. W. Maas, G. J. M. Maat, F. Ter Meer, A. v. d. Meer, N. Meer burg, H. F. W. Mevleraan Jr., Johanna v. d. Meulen, H. D. Mieremet, A. E. S. Michelsen, J. J. Mulder en Jac. Mijs. E. C. P. Nicola en H. C. Noyen. J. Obreen, H. K. Offerhaus, Ophorst en W. M. Oppelaar. H. C. v. d. Pavord Smits, mej. Peters, C. G. Pel, mej. Pel, J. J. Planjer Jacz., H. H. Poelman, Jacs. Pommée en S. L. Privé. M. Rappard, Helena Ridderhof, H. H. De Roode en mej. C. J. Riike. A. v. d. Sande Bakhuyzen, J. W. Sasburg, J. Scholten, O. Schreuders, C. A. Simonis, O. W. Sipkes, J. Slok, madlle. C. S. Springer, J. Springer, J. M. Spijker, mej. A. E. Steen- hauer, mej. M. Steonbauer, M. Steffelaar, W. F. Steygerwalt, mej. M. Stokhuyzen, A. De Stoppelaar J.A.L.zn. en J. D. De Stoppelaar. B. Taverne, Johanna Tetterode, A. Tielo- man, Willem Tiemeyer en L. Tillema. Mej. E. Uittenbroek. A. J. J. Verbrugge, J. J. Verbrugge, A. Verstraten, P. Visser, B. Veerhuis, Jacoba Aarlandervoen: J. Labberté. Alfen: J. M. v. Valkenburg en M. P. Zialberg. Amersfoort: C. Tengbergen. Amsterdam: N. Bink. Breda: Mr. A. Y. Kok. Epe: T. Hooiberg. Hazerswoude: J. v. Paridon en mej. F. E. Wijn. 's-Gravenhage: A. La Lau. Kampen: Dr. B. Kruytbosch. Kapelle: W. J. v. Dam. Katwijk aan Zee: H. D. v. d. Velde. Leiderdorp: G. Baars, M. B. Christiaanse, J. A. L. Heenk, A. W. Ippius Fockens, D. S. Nieuwenboom, J. F. Smit, J. C. Smit en J. Verver. Lisse: Johan Van Stockum. Noord wijk BinnonDozy. Oegstgeest: C. J. Beek, dr. Biljouw, D. C. v. Eck, A. J. Groen, G. C. Mirandolle, C. Peltenburg, J. F. L. Rietdijk, H. H. R. Roelofs Heyermans, J. M. v. d. Wejjde en J. H. v. d. Worm. Oude-Wotering: D. H. Los. Oudshoorn: H. Krop Jr. Pijnacker: J. Visser Dz. R(jnsbtirg: F. Dagevos, J. N. v. Druten, A. Den Haan, G. W. v. d. Mark en A. J. Meyboom. Voorschoten: A.De Geus en C. M. Hoog. Vour: J. M. De Ruyter. Voorhout: Mej. P. C. Veldhuyzen. Waddingsveen: Mej. A. H. Regt. Woubrugge: J. E. Heenk Gz. Zoeterwoude: R. Adama, C. L. v. d. Berge, mej. G. D. Bibcn, mej. C. v. Eck. mej. J. W. Eggink, mevr. Ffln v. Draad, mej. Joseph. De Graaff, mej. M. G. v. d. Grift, C. d. Groot, Helfrich, W. A. Hemmingson, mej. A. M. Mackenzie, mej. Maingay, J. v. Rijnswou, A. J. T. De Van, J. W. Veratraaten, J. M. Vos Jr. en J. Willinck. De uitslag der loting, welke hedenmiddag in ons Bureel plaats had, was dat de prijs, hot keurige bookwerk Etsen naar JOSEPH ISRAÊLS, Tekst van NIC. BEETS, B. TER HAAR, J. J. L. TEN KATE en Mr. C. VOSMAER gebonden in prachtband en verguld op snee, viel op No. 109 en daardoor eigendom werd van: W. S. C. Kuenen. De tien premiën vielen als volgt: Mr. .1. v. Lcanep, Elizabeth Musch, op No. 219: Johan Van Stockum, te Lisse. Mr. J. v. I.cnnep, De Roos van Dekama, op No. 20J. Borneville. Mr. J. v. Lcnnep, Ferdinand Huyck, op No. 42: Hugo Dietrich. Mr. J. v. Lcnnep, De Pleegzoon, op No. 240 C. M. Hoog, te Voorschoten. P. .V- AmtrlcsscB, Een Gentsche Vrijheids- zoon, op No. 174: B. Voerhuis. P. J. Andriessco, Een onderdrukte Konings zoon, op No. 138: Mej. Pel. P. J. Andrlesseu, Vorst en Dichter, op No. 82D. A. Heynsius. P. Lonwerse, De orgelmaker van Amsterdam, op No. 177S. B. Vos. P. Lonwerse, Worstelen cn Ontkomen, op No. 222: Dr. Biljouw, te Oegstgeest. Klikspaan, Studententypen en -leven, op No. 181N. Van der Walle. Gemengd Nieuws. Door do rechtbank te 's-Hage is rechtsingang met bevel tot gevangenneming verleend tegen een bekend zaakwaarnemer aldaar, A. J. J. v. G. Deze, die juist verhuisd was, word door twee inspecteurs van politie a ingehouden en is ter beschikking der justitie gesteld. Deze gevangenneming is bevolen ter zake van oplichting. Van G. zou nameljjk van eeno juffrouw uit Leiden, dio den bijstand van dezen zaakwaarnemer had ingeroepen om te geraken tot een echtscheidings-proces, in wei nige weken tyds eene som van f 2000 hebben wete uit hare handen te krijgen voor proces- verrichtingen, welke weinig of niets te bedui den hadden. Op die wijze zou reeds menige cliënt tot dupe zijn gemaakt. Het gerechtshof te 's-Graven hage heeft heden de gevangenisstraf van 6 maanden, waartoe D. v. B. te Rotterdam door de rechtbank aldaar veroordeeld was, wegens opruiing tot geweld tijdens de werk staking daar ter plaatse, verminderd tot 3 maanden, en de vrijspraak van N. v. B., be klaagd van hetzelfde feit, bevestigd. Tevens handhaafde het Hof de veroor deeling door de Haagsche rechtbank van P., ter zake beleediging van den burgemeester van Leiden, en de vrijspraak van C. J. K. te Bruiniese, beklaagd van brandstichting. Een z g. „f 1 e s s c h e n t r ekkor", door de Haagsche rechtbank tot 1 jaar gevan genisstraf veroordeeld wegens verduistering te Oegstgeest, stond heden in appèl terecht voor het gerechtshof en ontkende de verduis tering van één naaimachine, waar hjj beklaagd was er twee zich te hebben toegeëigend. Adv.-gen. Telders vorderde bevestiging van het vonnis. Uitspraak 6 Februari. BUITENLAND. Frankrijk. Een scheepvaartkanaal dwars door Frank rijk aan te leggen is het bescheiden plan van den heer Jules de Douhet, een Fransch in genieur. Het kanaal zou 1083 kilometer of 7 dagen varens lang, 9 meter diep en 22 tot 300 meter breed zjjn. De ontwerper wil ge bruik maken van de Seine, de Marne, de Loing en eenige andere rivieren en 2 tunnels, onderscheidenlijk van 10 en van 5 kilometer, boren, waardoor het kanaal zou loopen. Het water wil hij in die tunnels brengen door de Loire en een deel van het meer van Annecy af te dammen. De kosten worden op 250,000,000,000 frs. en de tijd van uit voering op 10 jaren geraamd. De heer Douhet rekent op een jaarlijksch verkeer van 50,000,000 tons en eene winst van 150 millioen. Dnitsohlaud. In de 21 Duitsche universiteiten zijn 29,007 studenten ingeschreven, tegen 28,929 ten vorigen jare. De geneeskundige faculteiten tollen 8714 studenten, tegen 8668 ten vori gen jare. Te Hamburg komen nog steeds nieuwe werklieden uit Antwerpen om de werkstakers te vervangen. Toch is er nog zulk oen ge brek aan handen, dat de rivierpolitie de stoom- booton holpt ladwll. - De Rijksdag heeft het voorstel-Schrader, tot verlaging van hot eteenkolentarief, ver worpen Telegrammen. ATHENE, 24 Januari. De Cretenzers, die de wjjk herwaarts hebben genomen, dien den b(j de Grieksche regeering het verzoek in om hun beschikking te geven over een stoomschip en ammunitie, ten einde naar Creta terug te keeren en deel te nemen aan de verdediging van het eiland. In doorgaans goed onderrichte kringen alhier ziet men tegen Maart een algemeenen opstand op Creta te gemoet. LONDEN, 25 Januari. De commandant van de aviso „Enchanteresse," welke naar Vigo werd gezonden, toen de Engelsche gezant te Lissabon het ultimatum moest overhan digen, heeft bevel ontvangen naar Portsmouth terug te keeren. BERLIJN, 25 Januari (A. H.) Hedenavond wordt de Rijksdag op ongewone wijze door den Keizer in het paleis gesloten met eene toe spraak des Keizers, waarvan de inhoud in den gisteren gehouden kroonraad is vastgesteld. MADRID, 25 Januari. In den Senaat heeft de minister van financiën medegedeeld, dat hij een voorstander is van dezelfde handels- staatkunde, welke de vorige ministeriën heb ben gevolgd. De minister voegde er bjj, dat hu' spoedig een gunstigen uitslag verwachtte van de werkzaamheid der commissie, welke benoemd is om een plan te ontwerpen tot hervorming van de invoerrechten. De minister verklaarde dat hp geen voor stander is van do rente-belasting. Met de ministers van oorlog en marine zal de minister overleggen, welke bezuinigingen op de be grootingen voor oorlog en marine kunnen worden ingevoerd. De minister van oorlog verklaarde dat geen maatregel dringendei noodig is dan de her vorming van het leger. De minister is een voorstander van den verplichten persoonlUken dienst, maar de regeering dient een gunstig oogenblik te kiezen om deze hervorming in te voeren. De Kamer heeft met 143 tegen 31 stemmen het eerste artikel aangenomen van het ont werp tot invoering van het algemeen stemrecht. BERLIJN, 25 Januari. Bü de derde lezing van de socialistenwet in den Ryksdag was prins Von Bismarck niet tegenwoordig. De sociaaldemocraat Bebel hield eene lange redevoering, waarin hu de socialistenwet be streed, daar deze, ondanks de verzachting van enkele bepalingen, toch een buitengewone wet bleef. De minister Herfurt bestreed Bebels betoog. Bp eindstemming is de wet met 169 tege» 98 stemmen verworpen. LEIDEH, 25 Jannarl. ■Weerbericht (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instit.) Verwachting: Zuidwestenwind. Do vice-president van den Raad van State, jhr. Van Reenen, is weer hersteld en heeft zu'ne function, waargenomen door den oudst aanwezigen Staatsraad, hervat. De toestand van den beer Van der Goee van Dirxland bluft zorgelgk, ofschoon de zieke een rustiger nacht doorbracht. De ontwerpen van wet tot bekrachtiging der spoorweg-overeenkomsten zjjn, naar met zekerheid kan worden medegedeeld, gistere» bjj de Tweede Kamer ingekomen. Door den minister van financiën is aan den architect P. J. H. CuUpers opgedragen de vervaardiging eener teekening voor nieuwe muntbiljetten, welke iets kleiner zullen zyn dan de bestaande. WU ontvangen het treurig bericht, dat de hoogleera3r in de letteren en wpsbsgeerte- aan de Utrechtsche hoogeschool, dr. P. De Jong, op 57-jarigen leeftUd is overleden. Eene long ontsteking ontrukte hem in weinige dagen aan zyn gezin en aan de wetenschap. Sinds 1869 was De Jong hoogieeraar te Utrecht. Leidesj 25 Januari. Heden aangevoerd: Tanrt hectoliter. Wintertarwe e -,Zomertarwe ƒ-.a ƒ-.Hegge H. L. Wintel rogge a f Zomorrogge a f Gerat 3 H.L. Zemcrgeret ƒ4.— n f4.76. Chevaller-gerat ƒ6.50 a 6Haver 6 H. L. Zware Iiarer 3.50 a ƒ4-—. Lichte Haver ƒ8.— s 3.50. Maia'3 H. L. ƒ5.50 a ƒ6.—. Boter: Aanvoer 2800 'tg. lete qnalit. per l/a m ƒ58.— a 64.2de quali'. per Va rat ƒ48.a 66lete qnalit. per kilogr. ƒ1.45 a ƒ1.60; 2de qnalit. per kiiogr. ƒ1.20 a ƒ1.40. Lange Zwarte Turl dubb. heet. 0.35 a 0.36. Den lOden Februari a. s. hopen onze geliefde Ouders G. BIK zn M. Ch. DE LAAF hunne 40-jarige Eelitvereeniglng te hordenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. 25 Januari 1890. Heden overleed, nog onverwacht, onze lieve Zuster en Tante Mejuffrouw DIRKJE BULLEMAN, in den ouderdom van ruim 43 jaren. Leiden, Uit aller naam, 23 Jan. 1890. I. BULLEMAN. (Vliet 43.) Tot onze diepe droefheid overleed heden, na voorzien te zUn van de laatste HE. Sacra menten, onze geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader PETRUS HOCKS, in don ouder dom van bUna 59 jaren. M. HOCKS Witzekborg. P. G. HOCKS. Leiderdorp, J. HOOKS - Roessen. 24 Jan. 1890. G. Ph. HOCKS. Eenige kennisgeving. Heden overleed, tot onze innige droefheid, onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder de Wed. J. OUDSHOORN, geb. VAN STARKEN- BURG, in den ouderdom van 63 jaar. Het leven was haar Christus en het sterven gewin. W. J. OUDSHOORN. G. OUDSHOORN Van Eomond. J. D. OPPELAAR. M. J. OPPELAAR Oudshoohn. J. SCHONEVELD. C. J. SCHONEVELD-Ogdshoorn. Warmond, 24 Januari 1890. Heden overleed onze lieve Moedoren Groot moeder Mevrouw doj Weduwe P. L. TICHLER, geb. M. DE JONCHEERE. Leiden, M. J. J. TICHLER. 24 Januari 1890. J. J. P. TICHLER.

Leidsch Dagblad | 1890 | | pagina 2