Echte Friesche Schaatsen verkrijgbaar bij JaarlijMe Opruiming GEBRs. REINKE. St-Mlcolaas-Cailiaiï Sigaren, Chocolade-Handel J. G. LANGEYELD, Groote collectie Chocolade-Artikelen. WINTERMANTELS. Dr. Brown's Tandpoeder, 1. POLLIAra, Nieuwe Kijn 20, Voor Jonge Kinderen. Groote voorraad der zoo gunstig bekende Chocoladeletters. «FOHs. X3]£lIïïï Jzn., HOOIGRACHT 12—14, LEIDEN. bij W. G.BOELE Senior, M. H. VAN WATEREN, 30 Mooie Prentenboeken. 3S4. Fijne keuze Luxe- en Fantaisie-Artikelen. Surprises, Boozen, gevuld en ongevuld, enz., enz. BOTERMARKT 5 EN 6. ZEKERS GSNEZÜh hij de Korenbeurs, Nieuwe Rijn 20. J. J. PGLLMANN. Nieuwe Rijn 20. zuivere COGNAC, CITROENPUNCe, enz. J. P. RIEDEL, Boommarkt 2. Verhuring bij inschrijving F'emlleton, HET GEHEIM VOOK voorhanden zeer nette ver- pakkingen diverse IN ALLE PRIJZEN, BREESTRAAT. jviuöuud diuuwdII DE POSTHOORN, levert in fijnste qualiteiten, tegen billijke pre zen Export (Würzburgcr), Milnehc- ner-, Bclersch-, Filsener-, Imager-, Be legen Gcrste-, Bubbel Gerste-, Gerste en Oudhficr. Deze bieren worden alleen op fust afgeleverd. Wat Aardig Is Bat Voor sïcehis Één Galden: 1 tot 4. P. LOUWERSE-Prcntenbochen, "Vertellingen en Rijmpjes, als: Jemmy in de klem. In de snêeuw. Bles is zoo dom niet. - Naar Luilekkerland.— Jati Scharesliep. Koning Staarteman Mijn Portret. Heer Zwartkop en Juffrouw Piepmaardoor. -- Op onze Voetjes enz., enz. 5. Het echte, beroemde boek van J. SCHENK MAN, Sint-Xicolaas en zijn Knecht. Zie, ginds komt do Stoomboot, enz., met 16 mooie, gekleurde Platen. 6 7. Twee aardige Prentenboekjes, met Versjes, die de kleintjes dadeljjk nazeggen en spelende leeren. 8 -10. Drio fraaie OOSTVEEN's-Prenten- boeken. 'i k 0911 wondervol en mooi, t iö dat ik voor slechts Éón Gulden opruim. "Wie dat alles voor f B.— in handen krijgt, staat er verbaasd over hoe het mogelijk is; toch is het zoo en niet anders, en toch geef ik nog by elk Pakket éón Bon, waarop de kleintjes bovendien Hondord Guldens voor de Spaarpot kunnen present krygefi. 7a„a, nu toch vcoval om er by te zyn, H stuur dus dadelijk Postwissel van slechts Eén Gulden, waarby staat Voor •Jonge Hinderen, om dit fraaie Pakket franco thuis te ontvangen. Verkrygbaar bij U. BOLLF, Bazaar van Goedkoopo Boeken, Hang bij de Vischmarkt, te Rotterdam. VAN "V ex\fcLUL±sci s J. W. Wig-gers Jr., van de Witte-Rozenlaan naar den lïoogen ltijndijk S». 107, buiten de Hoogewoerds- poort. Blijft zich by de geachte ingezet: nen voortdurend aanbevelen voor het aanleggen en onderhouden van Tuinen en versierin gen, benevens het leveren van Bonquctten. GEW ONE act 30 p€i. a contant. Ij L UÜUUj Cognac (George Seguin Co.), per floscb ƒ2.-, ƒ1.80, 1.50. Punch-Siroop van Rum (Hellebrekers Zonen, Rotterdam), per flesch ƒ1.50, ƒ1.20, ƒ1.— Bessenwijn (gewas 1888). 'Witteper flesch 0.45. Roodo0 40. A. WACEMASS, Rapenburg 97. Pasia en Mondwater. Z(j zijn de beste en goedkoopste.Vorkrygb. by do voorn. Winkeliers. Epilepsie (toevallen, kramp), Bheumatiek, Lintworm enz. worden door inwendig aan te wenden middelen zeker genezen. Vele Attesten zijn daaromtrent voorhanden. Allen lijdenden is het middel aan te bevelen. De Heer Dr. KEGEL geeft ook schriftelijk Raad. Genees middelen tegen toezending van Vjjf Mark. Dllmarsvh. Momilopathiseh. Yerefn. In Heide (llolsteln.) bericht zijn geachten Begunstigers dat de Étalage voor het St.- iNicolaasfeest gereed is, zijnde ruim voorzien van alle mogelijke Artikelen, als onder anderenBijouterieën, Horlogekettingen, Lederwerken, Albums, Bijouterie- en VVerkdoozen in Pluche, Leder en Olijfhout, Meer schuimen en Barnsteenen Pijpen en honderden andere artikelen, alles nieuw en in groote verscheidenheid voorhanden. Door ruime en doelmatige Étalages wordt de keuze zeer gemakkelijk gemaakt. Ondergeteekende noodigt beleefd tot een zeer druk bezoek uit. Ondergeteekende boudt zich beleefd aanbe volen b(j het nu aanstaande Winter-Seizoen voor de levering zyner bekende Prijscourant op aanvrage verkrijgbaar. —BB— te Lisse, gelegen onder Wassergeest, nabij da Jannetjesbrug, aan den straatweg en den achterweg, groot ongeveer 3'/4 hectaren. In 4 perceelen. Huurtjjd 10 jaren, ingaande dadelijk of na het ontblooten van de schoof in 1890. Inschrijvingsbiljetten in te leveren op Vrijdag den 13dca December 1§§9, des voormiddags tusschen 1© en 12 uren, ten kantore van Notaris VAN STOCKUH, te Lisse, alwaar inlichtingen zijn te bekomen. van don Inspecteur van Politie. 96) „Heeft u het portret van een vriend van u in mijn album ontdekt, mynheer Duvivier? vroeg de viiendolijke mevrouw Hunler, ver heugd een onderwerp te hebben gevonden, waarin haar gast belang scheen te stellen. „Tk ben benieuwd wie het is." Zy stond van haren stoel op en plaatste zich achter den heer Duvivier. „Wel, dat is mijnheer Sint-Alba!" riep zy uit, een blik op hot portret werpende, dat de Franschman haar met den vinger aan wees. „Die daar naast is zyne vrouw." „Sint-Alba?'' riep de heer Hunter, plotseling uit zyn leunstoel by den haard overeind vlie gende en het tydschrift, waarin hy bezig was te lezen, met groote drift op de tafel smytende. „Heb je het portret van dien schurk nog in je album, Anna? Doe my één genoegen en werp het dadelyk in het vuur! Ik kan ray niet van je begrypen, dat je het al niet veel eerder gedaan hebt!" „Ik wist waarlyk niet eensbegon mevrouw Hunter, om zich te verontschuldigen, maar de hoer Divivier liet haar niet doorgaan. „Sint-Aloa, zegt ge?" vroeg hy, op zyn gast heer toetredendo, „Sint-Alba ken ik niet; wy hebben dikwyh genoeg over den man gespro ken, maar ge weet zoer goed, dat ik hem nooit gezien heb, en dezen man, den man, die hier op dit portret staaf, ken ik zeer goed. Hy heet Courtin ik heb hem jaren geleden gekend." „Och! een schavuit, een schoelje is het!" hernam do heer Hunter, nog steeds even driftig. „Maar," vervolgde bij een oogenbiik later, het album naar zich toohalende, „hierin ver gist go u tochhet is een portret van een schurk, maar hy heet Sint-Alba!" ,,Hy heet niet Sint-Alba, verzeker ik u," hield De Franschman vol, na nogmaals aan dachtig de pbotografie te hebben bekeken. „Ik kan my niet vergissende gelykenis is al te treffend, - ik zweer n op myn woordde man, aio hior is afgebeeld, heet Courtin; ik herkende heul oogen'olikkelyk „Canrfir.Courtin!" herhaalde de heer Hun- ter, verb i.isd over het hardnekkig volhouden van zyn vriend. „Hoe komt ge er op?" Ik verzeker u dat ge u vergist; dat is wel dege- lyk Sint-Alba's portretmaar daarom kan hy wel op iemand anders gelyken, dien ge vroeger gekend hebt. „Het is zonder twyfel het portret van Sint- Alba!" bevestigde thans ook mevrouw Hunter. „Hy gaf het ons verleden zomer weet ge met, Hunter? toen wy met hem in het Marine-hotel logeerden. Of neen, viel zy zich- zelve in de reden, nu herinner ikmy: hy gaf het niet, maar zijne vrouw, tegelyk met hat hare in ruil voor de onze." „Ik kan niet meer zeggen, dan ik gedaan heb!" hernam de Franschman op zeer stelligen toon. „Dit is het portret van een zekeren Courtin, dien ik in Frankryk heb leeren ken nen. Ik kan my niet vergissen; het is eene volslagen onmogelykheid, dat twee menschen zóó volkomen op elkander zouden gelyken." „En wie is die Courtin?" vroeg de heer Hunter, die zich geene verklaring van de zonderlinge vasthoudendheid van den heer Duvivier kon goven, „Om op die vraag te antwoorden, zou ik u eene heele geschiedenis moeten vertellen," antwoordde zyn vriend. „Ik kwam op eene zeer zonderlinge manier met hem in kennis, tydens onzen ongelukkigen oorlog met Duitsch- land; vandaar dan ook, dat zyn gezicht my zóó levendig is bygebleven, dat ik zyn por tret onmiddellyk herkende." „Op eene zonderlinge manier? In den Fransch-Duitschen oorlog?" vroeg de heer Hunter, meer en meer verbaasd. „Vertel 't ons toch!" „Ge weet," ging ds heer Duvivier voort, „dat ik als een warm vaderlander, zooals trouwens ieder Franschman, die in die dagen een geweer kon dragen, dienst nam in het huipleger, dat de Pruisen uit ons land wilde jagen. Het was in het laatst van hef jaar 1870, dat ik als kapitein der nationale garde in garnizoen lag te Tours, waarheen Gambetta en de an dere leden der Nationale Regeering zicli bege ven hadden. Het is u bekend, met hoe weinig goed gevolg onze wanhopige pogingen bekroond werden." De heer Hunter knikte toestemmend. „Onze voornaamste bezigheden bestonden in het uitkyken naar Pruisische spionnen. Er waren verscheiden van die lieden aanwezig; ze zwierven voortdurend in den omtrek om onze bewegingen uit te vorschen en aan de Duitschers over te brieven. Tours ligt, zooals ge weet, tusschen de beide rivieren de Loire en de Cher en het is juist in deze vlakte, dat ten allen tijden de Zigeuners, zoolang zy in Frankryk vertoefden, by voorkeur hunne kampen opsloegen. Wordt vervolgd.) Lsiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF,

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 6